Сходи громадян: діалог із важливих сьогоденних питань

Згідно плану-графіку по сільським територіям розпочалися сходи громадян. Під час останніх, традиційно, жителі разом з керівництвом розглядають, обговорюють актуальні та важливі питання для громади, території.

Так, на минулому тижні сходи провели: Новоградівська, Миколо-Бабанська та Федіївська сільські ради.

Участь у зустрічах із жителями вказаних територій брали: голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, перший заступник голови РДА Валентин Мельник.

Разом із керівництвом району працювали й голови сільських рад: Микола Нечай (Новоградівська сільрада), Галина Дацун (Федіївська сільрада), Олена Карась (Миколо-Бабанська сільрада).

Так, на зустрічах по кожній із територій було розглянуто низку питань, які зазвичай стосувалися життєвого руслу тієї чи іншої громади. Проте, все ж, загальні питання звучали на кожній сходці. Зокрема, йшлося про таку важливу тему, як декларування доходів одноосібниками, заповнення та вчасна здача декларацій. Дане питання на сьогоднішній день не просто актуальне, а для більшості сільських територій вкрай важливе для фінансово-економічної стабільності та подальшої долі закладів соціальної сфери. “Декларування доходів – невід’ємна складова наповнення бюджетів”, – саме в такому руслі йшло обговорення даного питання. Є незмінним факт, що по кожній із територій своя ситуація з декларуванням. На рівень подання декларацій впливають різні фактори. Тож, предметно по кожній із територій і йшла мова. Під час зустрічей із громадами керівництво району зосереджувало увагу на формах роботи, які сприятимуть більш ефективному результату декларування. Серед таких, наприклад, спільна робота голів сільрад, громад із чесними та соціально- відповідальними платниками податків. Остання покликана на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. Основним меседжем такої роботи має бути те, що від сплати податків напряму залежить наповнюваність бюджетів, а отже – утримання шкіл, харчування дітей, підтримка ФАПів, ремонт доріг, розвиток сіл та ін. Звісно, мова йшла про плідну роботу у розробці даного питання й податківців.

Серед інших не менш важливих питань, які порушувалися під час сходів була децентралізація, її шляхи, перспективи, недоліки тощо. Дані розмови несли більш інформаційний характер. Під час діалогу  були надані відповіді та роз’яснення.

Актуальними питаннями для спільного обговорення керівництва району із жителями сільських територій були також питання благоустрою та ремонту доріг.

Також не менш актуальним питанням, яке цікавить чи не кожного є створення освітніх округів. Жителі сільських територій стурбовані ним, так як побоюються  закриття навчальних закладів. Це зрозуміло, адже для більшості сіл школа – заклад навколо якого існує вся територія. Тож, розповівши про методику створення освітніх округів, керівництво окреслило механізм змін, заспокоївши, що усі школи працюватимуть.

Крім того, під час сходів розглядалися й інші питання, наприклад, увага учасникам антитерористичної операції, які вже повернулися зі Сходу, або найближчим часом будуть демобілізовані. Так, мова йшла про вирішення питання із забезпечення земельними ділянками, покращення соціально-побутових умов.

З-поміж іншого обговорювалися й питання, які цікавили жителів з інших галузей: медичної, культурної, соціальної тощо.