Позачергова сесія районної ради

 

Для розгляду звернень депутати обрали тимчасову контрольну комісію

22 червня за ініціативи депутатів райради відбулася п’ята позачергова сесія. З відповідною пропозицією виступило десятеро обранців. На порядок денний засідання, за погодження постійної комісії райради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою, виносилося єдине питання – “Про обрання тимчасової контрольної комісіїˮ. Потреба у створенні останньої вмотивована зверненнями, які надійшли до районної ради, в яких просять депутатів комісійно вивчити справу.

Стосувалися звернення (останні висвітлені у районній газеті “Честь хліборобаˮ від 18 червня 2016 року), нагадаймо, стурбованості сільських голів територіальних громад та жителів міста станом справ, які склалися у результаті утворення Бобринецької об’єднаної територіальної громади. Так, у своєму зверненні ініціативна група від сільських голів, вказуючи на занепокоєність розподілу коштів між районним бюджетом та бюджетом Бобринецької ОТГ, звертається до депутатів райради перевірити законність та правильність як створення Бобринецької ОТГ, так і вірність розподілу коштів. Голови громад у своїй ініціативі також звернулися з проханням створити відповідну робочу групу із числа депутатів, запросивши до її складу представників із обласного центру, представників інших структур.

Група жителів, які направили для розгляду депутатів та відповідного реагування звернення, також просять роз’яснити ряд питань, пов’язаних із створенням та діяльністю Бобринецької ОТГ.

Дані звернення, відповідно до законодавства та Регламенту роботи районної ради були розглянуті на Президії райради. Відповідним рішенням її члени погодили винесення на сесію ради питання створення комісії.

Від так, робота сесії й стосувалася розгляду вищевказаних звернень. Депутати, безпосередньо, обговорювали необхідність обрання тимчасової контрольної комісії та визначилися із її складом.

Під головуванням Олени Гадемської, голови райради, сімнадцять депутатів, після тривалого діалогу з теми, заслуховування звернень, їх обговорення, визначилися, що створення контрольної комісії необхідне. Дехто висловлював думки, що подібними питаннями, а саме розглядом поставлених у зверненнях темах, мають розбиратися відповідні контролюючі органи. Проте значна більшість депутатів, вказувала, що звернення з важливих питань для сьогодення району та міста надійшли саме до районної ради і громадяни звертаються до своїх обранців, тому ігнорувати їх не можна.

Під час обговорення депутати висловлювали свої бачення, вказували на ряд фактів, які вони, як обранці від громадян, не можуть ігнорувати. Мова в основному йшла про збереження структур, установ, надання якісних послуг населенню. Депутати занепокоєнні розподілом між сільським та міським населенням, які обслуговуються у закладах соціальної сфери. А останнє може мати місце, якщо не буде домовлено про співфінансування закладів районним бюджетом та об’єднаною територіальною громадою. Йшла мова й про занепокоєність назріваючою проблемою скорочення працівників, в деяких закладах навіть відділів тощо. Депутати стурбовані питанням збереження району в цілому.

Депутати також вже неодноразово порушують ряд питань, які стосуються фактів легітимності/нелегітимності об’єднання міської і Червонодолинської громад, розподілу бюджетів, передачі у користування об’єктів соціальної сфери тощо. Дані теми завжди обговорюються під час кількагодинних діалогів, які, подекуди, переходять у суперечки. Саме тому значна більшість депкорпусу районної ради вважає, що розглянувши комісійно порушені питання у зверненнях від сільських голів та жителів громади, матимуть міцне підґрунтя для подальшого офіційного звернення до вищих органів влади, контролюючих та інших структур за чіткими роз’ясненнями правомірності та законності справ. Таким чином відповіді компетентних органів зможуть врівноважити ситуацію, розставити крапки над “іˮ.

Відтак, депутати практично одноголосно (результати голосування) прийняли рішення за обрання тимчасової контрольної комісії. Далі, визначилися із її складом.

Новостворена комісія розпочне свою роботу вже 2 липня. Депутати районної ради прагнуть якнайшвидше вирішити ряд проблем у районі. Вони налаштовані спільно зі своїми колегами, - депутатами міської ради, попрацювати над питаннями збереження закладів соціальної сфери, колективів та інших не менш важливих питань, як для міста, так і для усього Бобринецького району. Адже, вказують, що ділити немає чого. Це наша територія, і саме депутати, представники від громад, мають відстоювати інтереси жителів.

 

 

 

---------------------------------------------------------

 

 

До уваги громадян