Виготовляли український оберіг

11 травня, напередодні Всесвітнього дня вишиванки, заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь у майстер-класі з виготовлення оберегу ляльки-мотанки, що проходив у районній дитячій бібліотеці.

Учасники майстер-класу зробили яскраві ляльки- обереги. В процесі роботи дізналися багато корисного. Було море позитиву, хороший настрій на цілий день, адже ця лялька дарує силу та наповнює здоров'ям.

Своїми знаннями та вмінням поділилася учасниця клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки” Євгенія Орленко. Вона наголосила, що ми повинні приймати та дбайливо ставитись до цієї традиції, тому що це знання наших предків, і це є частиною історії України, і нашої культури.

Лялька-мотанка є прадавнім оберегом. Їй вже понад 5 тисяч років. Такі ляльки можна знайти у будь-якій країні. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від не­при­ємностей та бід. Такі ляльки мож­на було бачити в будь-якій се­лян­ській оселі. Вони викону­вали різні функції – охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство.