Екскурсійна програма Координаційної ради

У рамках роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування члени координаційної ради відвідали Кременчуцьку ГЕС та ознайомилися з її роботою.

Гостям розповіли про історію будівництва стратегічно об’єкту та провели цікаву екскурсію. Щоб депутати відчули, що таке ГЕС, їм показали центр управління, з якого здійснюється контроль за роботою об’єкту (система управління на станції автоматизована, проте у разі виникнення аварійних ситуацій, управляти нею можна в ручному режимі), турбінну залу, музей та історичну книгу відгуків.

Кременчуцька ГЕС третя в Україні за потужністю електростанція. Вона була відкрита на річці Дніпро і є третім ступенем дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Робота ГЕС почалася в 1959 році. Кременчуцьке водосховище одне з найбільших в Україні. Основним спорудою гідровузла є будівля ГЕС з дванадцятьма вертикальними турбованими гідроагрегатами. На території розміщені судноплавний однокамерний шлюз, земляна і бетонна водозливна греблі. По спорудах проходить автомобільна магістраль і залізниця. Потужність станції 625 МВт. В середньому, щорічно станція виробляє 1506 млн. КВт · г електроенергії.

По-справжньому насолодитися унікальністю Світловодщини представники органів місцевого самоврядування змогли під час перебування в місцевому яхт-клубі «Кристал».

Кожен із учасників Координаційної ради повіз додому часточку тепла і гостинності Світловодського краю та бажання побувати тут ще не один раз.