25 січня із робочим візитом на території Бобринецького району перебував перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.

Сергій Коваленко провів робочу нараду в розрізі теми децентралізації та об’єднання територіальних громад. Участь у роботі взяли: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Олена Гадемська, перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови РДА Людмила Сопільняк, голова міської об’єднаної територіальної громади Валерій Сніжко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Олексій Різун, начальник фінансового управління РДА Людмила Нестеренко, представники від медичних закладів району – головний лікар КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Кубенко та заступник головного лікаря ЦРЛ із медичної частини Любов Тесля.

Як окреслив Сергій Коваленко, головною метою його візиту до району є потреба в обговоренні результатів добровільного об’єднання громад та особливостей впровадження децентралізації на місцях.

Спілкуючись з даної теми, про стан справ доповів очільник району. Сергій Шевченко докладно поінформував про найбільш важливі аспекти та питання, які виникли для району після об’єднання. Зокрема, деталізував про новий бюджет, згідно якого житиме весь район у 2016 році та діятимуть усі заклади соціальної сфери. Питання  фінансування медичних, освітніх закладів продовжила начальник фінансового управління Людмила Нестеренко.

У ході відкритого діалогу усіх учасників зустрічі, Сергій Коваленко зазначив, що ефективність процесу децентралізації багато в чому залежить від тісної співпраці органів виконавчої влади із представниками місцевого самоврядування.

Про стан справ у об’єднаній громаді, усіх новопоставлених питаннях, які виникли у зв’язку з приєднанням Червонодолинської сільської ради до міської, доповів Валерій Сніжко.

Продовжуючи діалог з теми об’єднання громад, голова районної ради Олена Гадемська висловила думку, що, безперечно, усі дії та кроки органів влади, місцевого самоврядування мають бути направлені на побудову ефективного управління усіма пріоритетними галузями. За таких умов вдасться зберегти заклади освіти, медицини, соціального обслуговування та інші.

Детально учасники наради на обговорені ряду питань, які стосуються пріоритетних галузей: освітньої, медичної, соціальної. Слово мали представники, керівники вказаних галузей, які представили загальну картину стану справ та окреслили пріоритетні питання, які потребують вирішення. Сергій Коваленко відзначив, що децентралізація не обмежуватиметься лише реформуванням органів місцевої влади, а звісно, вноситиме корективи й в управління закладами соціальної сфери. Звісно, всі ці зміни потребуватимуть, в свою чергу, вливанню додаткових коштів у дані галузі.

Так як перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко сам переконався станом окремих відрізків доріг у місті, районі, мова зайшла й про розчищення доріг. У свою чергу голова райдержадміністрації Сергій Шевченко подякував керівництву облдержадміністрації за надану допомогу та сприяння у питанні направлення до району снігоприбирального РОТОРУ “Урал”. За його допомоги налагоджено транспортний зв'язок з рядом сіл району.