Спільна робота комісій ради над ключовими питаннями діяльності комунальних підприємств


27 січня відбулося спільне засідання постійних комісій Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення та з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

Участь у роботі постійних комісій взяли: голова райради Олена Гадемська, члени вказаних постійних комісій: Сергій Шевченко, Юрій Крутько, Сергій Бергер, Надія Рибачук, Зоя Секрет, Марія Дерев’янко, Анатолій Бобух, Віктор Корінський, Сергій Німенко та запрошені: Наталія Сабліна, заступник голови районної ради; Ігор Леус, головний редактор РВО “Новий день”; Віктор Гречаний, директор МКП “Дім Бобринець”; Олег Андалюкевич, директор КП “Інженерний центр”; Людмила Ковбасюк, начальник відділу з юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадянами апарату РДА.

Учасники засідання розглянули питання розгляду листа Бобринецького РВО “Новий день” “Про реформування Бобринецького РВО “Новий день” та про укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, утворених Бобринецькою районною радою.

З першого питання інформував Ігор Леус. У своєму виступі зазначив: “Понад 10 років РВО “Новий день” активно впроваджує в життя ідею необхідності реформування комунальних ЗМІ. Ще кілька років тому колектив ствердно заявив про наміри взяти участь у пілотному проекті роздержавлення.  У 2013 р. з даного питання на базі об’єднання відбулося розширене засідання правління Кіровоградської обласної організації НСЖУ. Головний редактор РВО “Новий день” постійно бере участь у семінарах, зустрічах, тренінгах, конференціях щодо реформування ЗМІ.

Один із них – міжнародний семінар-тренінг, що відбувся в Миколаєві 23-24 квітня 2015 р. Його організаторами  виступили Національна спілка журналістів України та адміністрація Президента України. З п'яти друкованих видань Кіровоградщини (редактори яких долучилися до обговорення нагальної теми) на семінарі  детально проаналізували діяльність газети "Честь хлібороба" Бобринецького РВО "Новий день", яка отримала високу оцінку і, за висновками експертів, повністю готова до пілотного проекту роздержавлення ЗМІ. Зокрема, учасників зустрічі вразив той факт, що об’єднання не лише має творчі здобутки, а й наповнює місцевий бюджет. На сплачені податки припадає 22% доходів. Це один з найвищих показників по Україні (середній показник 7-10%). Про це також повідомляв інформаційний портал «Голос України» та інші ЗМІ.

Упродовж 11 років Бобринецьке РВО “Новий день” працює без дотацій з місцевого чи інших бюджетів, господарська діяльність побудована на умовах госпрозрахунку, відносини із співзасновниками – Бобринецькою районною радою і Бобринецькою райдержадміністрацією побудовано на партнерських умовах. Тираж газети “Честь хлібороба” - найвищий серед районних (і не лише) видань Кіровоградської області. На відміну від інших районів, які мали власні друкарні і припинили їх існування, об’єднання модернізувало друкарське обладнання в місцевій друкарні, де друкує газети “Честь хлібороба”, “Трудівник Устинівщини”, виготовляє іншу поліграфічну продукцію. Готуючись до процесу реформування, РВО “Новий день” постійно розширює й комерційну діяльність. Тому об’єднання є прикладом для інших  районних видань.

З 1 січня 2016 року  Закон вступив у дію.  Відповідно до ст. 4 Закону 13 січня 2016 р. відбулися загальні збори трудового колективу Бобринецького РВО “Новий день”, на яких ухвалено рішення про початок реформування та направлено листи співзасновникам на виконання вимог Закону”.

Депутати, обговорюючи дане питання, заслухали й юридичну оцінку ситуації. Так, Людмила Ковбасюк зупинилася на механізмі реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, який прописано у Законі. Мова йшла й про сферу дії Закону та інші правові, юридичні аспекти питання.

Депутати, заслухавши усі думки прийняли рішення внести на розгляд чергової сесії районної ради питання щодо підготовки та організації реформування РВО “Новий день”.

Окремо, депутати, члени комісії погодилися, що необхідно привести у відповідність до вимог чинного законодавства статутну діяльність районної газети “Честь хлібороба” та КП РВО “Новий день”.

Щодо другого питання порядку денного, одноголосно члени комісії підтримали укладання контрактів терміном на 5 років з директорами МКП “Дім Бобринець” та КП “Інженерний центр”, на основі їх особисто поданих заяв.

__________________________

 

До уваги громадян