Пам’ятні дати: визначалися із районними заходами

09 лютого відбулося засідання організаційного комітету з питань організації та проведення у районі заходів, присвячених виведенню військ з Афганістану та трагічним подіям на Майдані, які відбулися 20 лютого 2014 року.

Радилися по заходам, присвяченим Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дню Героїв Небесної Сотні перший заступник голови РДА Валентин Мельник, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, заступник голови РДА Людмила Сопільняк, перший заступник міського голови Валентин Висоцький, керівник апарату РДА Галина Карпова, начальник відділу культури і туризму РДА Лариса Гребень, голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Тосік та військовий комісар Микола Капітоненко.

Перші плани, які намітили члени організаційного комітету стосуються гідному вшануванню загиблих, прославлення їх гідності, честі, відданості державі. Звісно, районні заходи передбачають прикладно-патріотичну тематику, яка широко продемонструє вагомий вклад воїнів-інтернаціоналістів, взірців мужності й самовідданості, бо вони виконували військовий обов’язок, поставлений перед державою. Нагадає, як зовсім недавно боролися за встановлення справедливості Герої Небесної Сотні, відстоюючи національні погляди та переконання й встановлення демократичних засад у державі.

Щодо дати виведення військ з Афганістану визначилися, що в суботу, 13 лютого, члени районної організації УСВА, за участі районного керівництва, відвідають могили та сім’ї загиблих в Афганістані.

В понеділок, 15 лютого, о 10 годині у великій залі адмінприміщення планують урочисту частина та святковий концерт, де воїнам-інтернаціоналістам вручать почесні грамоти та медалі. Після урочистої частини планують покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам й чорнобильцям.

Цього дня у молитвах згадають загиблих. Поминальну панахиду відслужать у Свято-Миколаївській церкві єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк та настоятель храму отець Юрій.

Орієнтовно визначилися із заходами до Дня Героїв Небесної Сотні. Цього дня, 20 лютого о 10 годині біля пам’ятної дошки на честь Віктора Чміленка (ЗОШ І-ІІІ ступенів №5) запланований мітинг-реквієм за участі керівництва району, громадських активістів, членів громадських організацій, учнівської молоді, бобринчан.

Традиційно планують здійснити покладання квітів до пам’ятних дощок Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, які розміщенні на школі №5, в якій Герой України навчався та будинку по вулиці 50-річчя жовтня 17А, в якому проживав. Делегація від району відвідає й місце поховання нашого загиблого земляка – Віктора Чміленка у с.Борисівці.

До відзначення пам’ятних дат у бібліотечних та музейних закладах району планують проведення тематичних засідань “круглих столів”, зустрічей із воїнами-інтернаціоналістами, учасниками Євромайдану. Мета – патріотичне виховання учнівської, студентської молоді, прославлення істотно-важливих історичних подій.

Наразі напрацьовано першочергові заходи. В подальшому плани заходів до  пам’ятних дат будуть коригуватися та доповнюватися.

Докладніше про місце та час заходів буде повідомлено на офіційному веб-сайті райради згодом.