Відбулося навчання для депутатів місцевих рад

10 лютого на базі Бобринецької райради стартувало навчання тренінг  «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності». Учасниками якого стали депутати районної та міської рад. Відбулося навчання з ініціативи народного депутата України Станіслава Березкіна.

На початку навчання із вступним словом до присутніх депутатів, гостей, звернулася Наталія Сабліна, заступник голови райради. У своєму виступі Наталія Анатоліївна висловила переконання, що подібні навчання необхідні та будуть корисними для подальшої ефективної роботи депутатів рад.

Слово тримала помічниця народного депутата, голова ГО “Спільна діяˮ Ірина Малик, яка окреслила мету започаткування подібних тренінгів. Насамперед, це зміни до Бюджетного кодексу в рамках децентралізації, прийнятий закон про добровільне об’єднання територіальних громад.

Зустріч продовжив експерт Київського Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, який ознайомив депутатів із законодавством, яким визначено статус, повноваження, обов’язки та права депутатів.

Експерт презентував присутнім серію друкованих видань «Що має знати депутат місцевої ради», з якими кожен депутат чи місцевий активіст зможе ознайомитися за посиланням http://ipo.org.ua/category/library/).

Основним блоком для обговорень під час навчання стала тема децентралізації влади та законодавства про об’єднання громад. У режимі “питання-відповідьˮ експерт розповів про переваги для об’єднаних громад та існуючи недоліки. Дискусійне питання все ж, отримало спільний висновок,  що законодавство не досконале. Поруч з цим мова йшла про шанси стати незалежними та фінансово самодостатніми.