27 річниця виведення військ з Афганістану: гідно виконаний земляками інтернаціональний обов’язок незабутий

Вчора у районі відзначили 27-річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У адмінприміщенні зібралися представники районної та міської влади, воїни-інтернаціоналісти, громадськість, щоб урочисто й святково відзначити  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який традиційно відзначається 15 лютого.

В урочистостях взяли участь: заступник голови районної ради Наталія Сабліна, перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, міський голова Валерій Сніжко, голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Тосік, військовий комісар Микола Капітоненко, воїни-інтернаціоналісти, члени родин загиблих, громадськість.

Звертаючись до воїнів-інтернаціоналістів Валентин Мельник наголосив, що символічна дата 15 лютого стала не тільки тим днем, що поклала кінець майже 10 літньої війни, а ще й днем вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав. Валентин Іванович від імені голови райдержадміністрації, себе особисто подякував учасникам бойових дій за їхню мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність та сьогоднішню активну громадську позицію.

Наталія Сабліна у своєму зверненні до інтернаціоналістів, користуючись нагодою, подякувала воїнам-інтернаціоналістам за активну життєву позицію та їх внесок у розбудову громадянського та суспільного життя району: “Усі ми знаємо, що у Бобринецькому районі міцні численні лави районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, до якої входять воїни-афганці й сьогодні демонтрують згуртованість, ініціативність, дієвість”.

Микола Капітоненко відзначив, що ветерани інтернаціональної служби сьогодні є справжнім прикладом, адже з їх числа пішли перші добровольці на захист східних кордонів у зоні АТО.

Усі виступаючі щиро бажали: міцного здоров’я, достатку, злагоди у сім’ях. А також миру та впевненості у майбутньому.

До пам’ятної дати воїнів-афганців Бобринеччини було нагороджено обласними, районними, міськими нагородами. Також відзначили бобринчан й від військового комісаріату, районної організації УСВА. Вручення почесних грамот й медалей супроводжувалося заслуженими оплесками.

Так, почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації було нагороджено Миколу Тосіка. Подяку Кіровоградської облдержадміністрації оголосили Олександру Гичку.

Спільні подяки від районної державної адміністрації і районної ради отримали: Олександр Волков, Микола Ліснічка, Олексій Пласовенок, В’ячеслав Пономаренко, Володимир Пришва та Віктор Смик.

Пам’ять усіх загиблих під час воєнних конфліктів присутні вшанували хвилиною мовчання.

На честь воїнів-інтернаціоналістів працівниками районного Будинку культури підготували тематичні номери патріотичного характеру, які у собі несли слова вдячності за відданість військовому обов’язку, гідне служіння українському народові.