Розпочали роботу постійні комісії райради

17 лютого у районній раді в підготовці до третьої сесії розпочали свою роботу постійні комісії.

Члени комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою на своєму засіданні, участь у якому взяла заступник голови райради Наталія Сабліна, розглянули наступне: Про розгляд питань, які пропонуються включити до порядку денного пленарного засідання третьої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання; Про розгляд питань, які пропонуються розглянути на засіданні постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою та включення їх до порядку денного пленарного засідання третьої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання; Про план роботи постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою на 2016 рік та Про розгляд листів.

Заслухавши перелік питань, які виносяться на чергову сесію 26 лютого, члени комісії перейшли до розгляду профільних питань, які належать до їх компетенції. Зокрема, розглянули та підтримали проекти: Про внесення змін до Регламенту Бобринецької районної ради сьомого скликання; Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради від 18 грудня 2015 року № 36 “Про президію Бобринецької районної ради”; Про затвердження розпорядження голови Бобринецької районної ради від 12 січня 2016 року № 3-гр “Про зняття з контролю рішень районної ради”.

Із зазначених питань інформувала депутатів, обґрунтувала необхідність їх винесення на пленарне засідання Наталія Сабліна, заступник голови районної ради.

Детальніше зупинилися на змінах, які планують внести до Регламент в частині поіменних голосувань та про електронну петицію. Наталія Анатоліївна обґрунтовано поінформувала про механізм впровадження та використання таких форм роботи, як поіменне голосування та електронна петиція. Щодо першого відзначила, що відповідна система голосування буде запроваджена вже під час третьої сесії.

Щодо порядку подання та розгляду електронних петицій, заступник детально зупинилася, що це є колективним зверненням громадян до ради через офіційний сайт ради. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень і компетенції ради.

Член комісії, депутат Сергій Німенко відзначив, що очікувано відповідні петиції будуть надходити, але варто розглядати ті, які дійсно будуть відноситися до компетенції ради, відповідно депутатський корпус зможе на них реагувати.

Голова комісії Зоя Секрет підтримала запровадження такої форми роботи, адже є багато питань, які варто порушувати для їх позитивного вирішення.

Розглянувши усі питання порядку денного депутати одноголосно погодили їх включення до розгляду на пленарне засідання.