Проведено підсумки у сфері діяльності цивільного захисту населення району

24 лютого відбулася підсумкова нарада за результатами діяльності з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та готовності до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій району за 2015 рік.

Під час наради працювали: головуючий Сергій Шевченко - голова РДА, Олена Гадемська - голова районної ради, Олег Гаркуша - начальник відділу персоналу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області, Олександр Кошик - начальник районного відділу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області, Марина Кузьмічова - начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.

До роботи були залучені начальники відділів, управлінь, фахівці з питань цивільного захисту районної державної адміністрації, керівники районних служб цивільного захисту, підприємств, організацій, особовий склад ДПРЧ-24 Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області.

Відкриваючи засідання Сергій Шевченко зауважив, що за час співпраці із районним відділом ДСНС склалася конструктивна, ділова співпраця. Більше того, на думку голови райдержадміністрації, даний підрозділ є повноцінно фахово підготовлений для успішного виконання серйозних завдань в системі цивільного захисту району.

Про підсумки діяльності системи цивільного захисту району щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації у 2015 році інформував учасників наради  Олександр Кошик. Так, згідно його доповіді, протягом минулого року чергові караули пожежно-рятувального підрозділу району здійснили 72 виїздів, з яких 56 – гасіння пожеж. Останні, були виконані вірно із залученням достатньої кількості сил та засобів, що підтверджено перевірками. Для підвищення боєздатності підрозділів з особовим складом проведено 15 тактичних та 48 нічних перевірочних занять. Підрозділ взяв участь у 521 командно-штабному навчанні та тренуванні.

Йшлося у доповіді Олександра Олександровича й про обсяг робіт, які виконані керівництвом для підтримки особового складу та підрозділу у бойовій готовності, забезпечення речовим та бойовим одягом, утримання автотранспортних засобів тощо.

Окремо доповідач зупинився, що підрозділ продовжує активну роботу в напрямку виконання комплексу заходів з профілактики протипожежного захисту об’єктів району.

Підсумовуючи Олександр Кошик запевнив, що пожежно-рятувальний підрозділ району й надалі буде якісно виконувати свої обов’язки, будучи на варті безпеки жителів району.

Про підсумки діяльності роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту у 2015 році інформувала під час підведення підсумків й Марина Кузьмічова. Доповідач докладно зупинилася на взаємозв’язках та співпраці усіх сторін у контексті цивільного захисту району.

Із докладною доповіддю виступив Олег Гаркуша. Він поінформував про основні результати реалізації державної політики у сфері цивільного захисту за 2015 рік, рейтингові показники району та висвітлив основні пріоритети у цій сфері у 2016 році.

Окремо зупинився на потребі у прийнятті районної програми цивільного захисту району та передбаченні фінансування місцевого підрозділу. На що була дана відповідь, що відповідний проект програми подано на затвердження чергової сесії районної ради.

Йшла мова й про подальшу співпрацю із органами місцевого самоврядування на предмет підтримки останніми райвідділу.

Окремо зупинялися на питаннях роботи із особами тимчасово переміщеними із зони АТО та питаннях цивільного захисту мирного населення в умовах проведення антитерористичної операції на сході України, внутрішньої міграції та допомоги переселенцям.

Детально розглянуто й питання готовності захисних споруд цивільного захисту, резерву матеріальних засобів, навчання керівного складу та населення.

Як про перспективи, Олег Гаркуша розповів про методи підвищення функціонування державної системи цивільного захисту. Останні передбачають реформування системи ДСНС, побудову ефективної системи ЦЗ під час здійснення реформування місцевого самоврядування тощо.

За словами Олега Михайловича для ДСНС вже є чітко окреслені пріоритетні завдання на поточний рік. В свою чергу, підсумовуючи діяльність районної Державної служби з надзвичайних ситуацій Олег Гаркуша відзначив, що по підсумкам виконаної роботи за минулий рік вона увійшла в п’ятірку найкращих у області.

Підсумовуючи нараду керівники висловили сподівання, що подальша плідна діяльність буде продовжена та подякували за злагоджену роботу МНС-никам щодо запобігання надзвичайних ситуацій та вирішення нагальних питань, пов`язаних із цивільним захистом населення.