НОВИНИ РАЙОНУ за період травня 2015 року

ГАЛЕРЕЯ СЛАВИ ГЕРОЇВ БОБРИНЕЧЧИНИ, - ВІДВАЖНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Більше року на сході України триває антитерористична операція. За цей період втрачено сотні життів військовослужбовців, які полягли, захищаючи територіальну цілісність держави. Не оминули тривожні повідомлення про загибель учасників АТО й Бобринеччину.

Дев’ятеро жителів району, уродженців краю, бобринчани провели в останню путь… За ними в скорботі рідні, земляки, уся українська нація.

Молоді й досвідченні, військові й добровольці, мужні захисники віддали у боротьбі з російським агресором найцінніше – життя.

Вічна пам'ять про загиблих бобринчан житиме у серцях. А сьогодні, увіковічнили Героїв відкриттям в адмінприміщенні Галереї Слави на їх честь.

Їх погляди закарбовані на фото. Пам’ять про них нетлінна…

Вшанувати пам'ять загиблих прийшло багато бобринчан. Поспівчували рідним та близьким загиблих керівництво, депутати рад, громадські, релігійні діячі, студентська молодь, працівники установ та організацій, пересічні жителі. Згадати побратимів прийшли й демобілізовані воїни.

Слова ведучої пронизали кожне серце, кожну душу. Бо ж мова йшла про трагічні втрати, про непоправне лихо, яке принесла ця війна.

Зі словами співчуття до матерів, дружин, дітей, рідних та близьких загиблих учасників антитерористичної операції звернувся голова райдержадміністрації Сергій Шевченко. “Наша Галерея Слави, яку ми сьогодні відкриваємо – лише краплина тієї скорботи, яку відчуваємо. Це лише краплина нашої гордості за тих, хто безстрашно захищав Україну. Немає слів, які б втамували ваш біль…  Наше завдання, шановні бобринчани – спільне. Полягає воно у боротьбі за мирне майбутнє. Будьмо єдиним цілим! А разом і пам’ять сильніша, і дух наш сильніший…”, сказав голова.

Від імені голови районної ради Івана Танасієнка, депутатського корпусу, виконавчого апарату райради слово тримала керуюча справами виконавчого апарату районної ради Надія Іванова. Надія Вікторівна подякувала матерям загиблих за мужніх синів – справжніх Героїв України. Співчуваючи непоправному горю, наголосила, що наші хлопці боролися за Україну, стояли на сторожі Волі та Незалежності й допоки ми живі - житиме пам’ять про наших героїв.

“Галерея Слави присвячена тим, хто до останнього залишився вірним присязі, хто до останнього боронив Україну. Вічна слава і шана Героям! Ми завжди пам’ятатимемо їхню мужність та відвагу”, - звернувся у виступі демобілізований учасник АТО Ігор Каліщук.

До присутніх у холі звернувся також настоятель Свято-Миколаївського храму отець Юрій Онисько. Як духовний наставник він сказав про вічне життя душ загиблих військовослужбовців.

Море квітів покладено до портретів загиблих від бобринчан, які пам’ятають, які шанують…, які живуть з надією на перемогу, мир та спокій в Україні.

_______________________________________

 

ПОТРЕБИ РОДИН ЗАГИБЛИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ НА ОСОБИСТОМУ КОНТРОЛІ У КЕРІВНИЦТВА РАЙОНУ

Голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, його перший заступник Валентин Мельник та заступник Людмила Сопільняк, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Надія Іванова  зустрілися із родинами загиблих військовослужбовців, які боронили українську державу на сході країни та демобілізованими бобринчанами, які повернулися із зони АТО. Вони поспілкувалися з питань працевлаштування та вирішення інших проблемних аспектів адаптації демобілізованих воїнів. Обговорили стан ситуації із отриманням земельних ділянок.

“Шановні демобілізовані! Ви заслуговуєте нашої уваги та підтримки, бо  потом, кров’ю, повсякденним ризиком для життя ви захищали Україну, український народ. І райдержадміністрація, і районна рада спільно вирішуватимемо будь-які проблемні питання. Щоб такі не виникали взагалі, прошу підтримувати зв'язок та у разі чого відразу зв’язуватися з нами. Для вас не мають значення дні прийому. Ми вас приймемо, вислухаємо і допоможемо в будь-який час дня і ночі”, - звернувся голова РДА до бобринчан.

Вкотре висловив слова підтримки голова райдержадміністрації родинам загиблих: “Ніякі слова не зарадять вашому горю. Нашій спільній втраті… Наша підтримка з вами, пам’ятайте про це. Наша головна ціль – перемогти в спільній боротьбі за Україну в пам'ять про загиблих, заради українського народу”.

____________________________________________

Засідання Президії районної ради: Визначилися з порядком денним та датою наступної сесії райради

5 травня під керівництвом голови районної ради Івана Танасієнка відбулося засідання Президії Бобринецької районної ради.

Участь у засіданні приймали члени президії: Німенко С.І., Замша Д.А., Бергер С.В., Татарова В.І., Сабліна Н.А., Рибачук Н.В., Михайленко Г.П., Голик А.П. та запрошений Шевченко С. А., голова Бобринецької районної державної адміністрації, Гетьман О.Ю.

Членами Президії обговорено та погоджено наступні питання: Про скликання тридцять сьомої сесії Бобринецької районної ради шостого скликання; Про дату засідання постійних комісій  Бобринецької районної ради; Про список запрошених для участі в пленарному засіданні тридцять сьомої сесії  Бобринецької районної ради шостого скликання; Про перелік  питань, які пропонуються включити до порядку денного тридцять сьомої  сесії Бобринецької   районної ради шостого скликання; Про визначення орієнтовної дати скликання тридцять восьмої сесії Бобринецької районної ради шостого скликання.

Відповідно затверджений рішенням Президії перелік питань розміщено на офіційному веб-сайті районної ради та буде висвітлено (08.05.2015) у районній газеті «Честь хлібороба».

На засіданні визначилися із датою проведення тридцять восьмої сесії районної ради шостого скликання, яка відбудеться 28 серпня поточного року.

________________________________________________

РОБОТА КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

13 травня голова районної ради Танасієнко Іван Васильович взяв участь у роботі постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

На засіданні, Замша Дмитро Антонович, голова комісії, Попов Євген В’ячеславович, заступник голови комісії, Іванова Надія Вікторівна, секретар комісії та член комісії Кожем’якіна Наталія Іванівна розглянули наступні питання:

Про підтримку Звернення Верховної Ради України до міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою агресором. Інформував Мельник Валентин Іванович, перший заступник голови районної державної адміністрації.

Про внесення змін до рішення другої сесії Бобринецької районної ради шостого скликання від 29 грудня 2010 року № 23 “Про Президію Бобринецької районної ради” та Про внесення змін до складу постійних комісій Бобринецької  районної ради. З питань інформував Танасієнко Іван Васильович, голова районної ради.

Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою. Інформував Замша Дмитро Антонович, голова постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

Члени комісії, розглянувши питання порядку денного, погодилися з відповідними проектами рішень та внесли їх до розгляду на пленарне засідання районної ради, яке відбудеться 22 травня 2015 року.

______________________________________________

 

З ВІТАННЯМИ ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ ТА ШАНОЮ ДО ВЕТЕРАНІВ

8 травня голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Іван Танасієнко, голова Бобринецької районної організації ветеранів України  Інна Гребенюк відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни.

В переддень свята гості завітали до захисників Вітчизни на полях Другої Світової війни та вручили їм квіти, продуктові набори. Останні були наданні за сприяння благодійного фонду Станіслава Березкіна “Добротвір”.

Керівництво району вручило за особисту мужність і самопожертву, виявленні в боротьбі з фашистськими загарбниками за свободу і незалежність Вітчизни, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичного виховання молоді з нагоди Дня Перемоги грамоти від Бобринецької РДА та Бобринецької районної ради: Пікульченку Григорію Тимофійовичу, Пономаренку Олександру Марковичу, Уманській Людмилі Наумівні, Немненку Миколі Антоновичу, Черненку Миколі Павловичу та Василині Василю Юрійовичу.

У дружніх бесідах з ветеранами, керівництво побажало нашим шанованим бобринчанам довгих літ життя, міцного здоров’я та мирного неба над нашою прекрасною Україною.

_______________________________________________

НАГОРОДИ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ

Голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Іван Танасієнко, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко та полковник запасу ДСНС Григорій Деморацький  з нагоди Дня Перемоги відвідали ХМАРИНА ІВАНА ВАСИЛЬОВИЧА та БЕЗСОНОВА ГРИГОРІЯ ІВАНОВИЧА.

Привітавши зі святом, керівництво вручило Івану Васильовичу Почесну грамоту Кіровоградської ОДА та Кіровоградської облради, а Григорію Івановичу – Почесну грамоту Кіровоградської обласної ради.

Гості побажали шанованим ветеранам міцного здоров’я, довгих літ та благополуччя.

___________________________________________

БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ ПІДТВЕРДИВ: БОБРИНЕЧЧИНА ЄДИНА, ПАТРІОТИЧНА, А ЇЇ СИНИ – СПРАВЖНІ ГЕРОЇ!

У день пам’яті та примирення у районі відбувся благодійний концерт з патріотичною програмою «Народ мій є! Народ мій завжди буде!». Заповнений зал приміщення районного Будинку культури стоячи аплодував захисникам України усіх часів. Усім, хто захищав Україну 70 років тому, хто захищає її сьогодні в неоголошеній війні із агресором.

Бобринеччина одна з територій в області, яка втратила чи не найбільше земляків-учасників АТО. Дев’ятеро Героїв провели бобринчани в останню путь за рік АТО. Ця рана болить й досі…

На початку патріотичного благодійного концерту голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Іван Танасієнко, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко здійснили вручення відзнаки “ЗА МУЖНІСТЬ І ВІДВАГУ”. Високою нагородою, відповідно до розпорядження голови Кіровоградської облради та Кіровоградської ОДА нагороджено загиблих учасників антитерористичної операції: ВЕРБОВОГО МАКСИМА ВІКТОРОВИЧА, ГАСПАРЯНА ІГІТА САГАТЕЛОВИЧА, ДІАНОВА ГРИГОРІЯ ЮРІЙОВИЧА, ЛУЦКА АНАТОЛІЯ СТЕПАНОВИЧА, ПИСАРЕНОКА АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА, СТОРОЖЕНКА ОЛЕГА В'ЯЧЕСЛАВОВИЧА. Відзнаки отримали рідні загиблих ГЕРОЇВ.

Відзнаку “ЗА МУЖНІСТЬ І ВІДВАГУ” загиблим ВОЛКОТРУБУ ВІТАЛІЮ ЮРІЙОВИЧУ, ОЛЕФІРЕНКУ ЮРІЮ БОРИСОВИЧУ, ПЕТРОВИЧУ ВІТАЛІЮ ІВАНОВИЧУ вручено їх сім’ям на урочистих заходах в місті Кіровограді.

Вручення Відзнак було найбільш тяжким і трепетним моментом… Глядачі стоячи аплодували ГЕРОЯМ Бобринеччини, Героям усієї України, їх рідним! Ніхто у залі не стримував сліз…

Свої щирі слова з нагоди Дня пам’яті та примирення сказали керівники та військовий комісар. Співчуваючи родинам, прославили ім’я загиблих та вшанували їх хвилиною мовчання. Також подякували присутнім демобілізованим воїнам за їх гідну військову службу, їх мужню боротьбу. Переконливо сказали, що перемога буде обов’язково за українцями! Адже прикладом є Велика Перемога, здобута 70 років тому.

Далі благодійний концерт тривав виключно у патріотичному настрої. Працівники районного Будинку культури, солісти, аматори сцени, хореографічні та вокальні колективи вклали у кожен виступ безмірно патріотизму, щирості та любові. В очах кожного, хто  виходив на сцену  відблискувала надія на перемогу, шана до учасників антитерористичної операції, гордість за український народ. А на грудях учасників заходу майоріли квітки маку – цьогорічний символ Дня Перемоги.

Нам не потрібно нагадувати  про єдність. Наша Бобринеччина єдина! Вона - територія патріот!

Зібрані кошти в сумі 2 тис.790 грн. (підраховувала комісія) будуть передані на потреби бобринчан-учасників АТО, які нині захищають країну на сході.

Учні міських шкіл під час виконання фінальної пісні спустилися в зал до наших захисників, до матерів, рідних загиблих та вручили їм з вдячністю букети із весняних квітів.

Сказати, що концерт був патріотичний, це не сказати нічого. Ще довго після закінчення бобринчани, військові залишалися біля РБК, спілкувалися, обмінювалися емоціями та враженнями. Фотографувалися на пам'ять з нашими Героями.

Слава Україні! Безмежна вдячність захисникам України усіх часів!!!

________________________________________

ПАМ’ЯТАЙМО – ОТЖЕ ПЕРЕМАГАЙМО! ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ – ВЕЛИКЕ СВЯТО ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ

Травень 1945… Травень 2015 року… 70 років між ними. Відбулося чимало за цей час. Але незмінною є пам'ять про Велику Перемогу, про надвисоку ціну учасників фронтових та тилових боїв за рідну Вітчизну.

У День Перемоги бобринчани під оркестральні звуки музики пройшли ходою центральною вулицею міста: разом із захисниками Другої Світової війни та теперішніми борцями за Україну. Під майорінням державних стягів учасники ходи здійснили покладання квітів до пам’ятників “Загиблим учителям та учням”, “Воїнам-інтернаціоналістам” та “Загиблих внаслідок катастрофи на ЧАЕС”. Вклонилися їм доземно за їх боротьбу за Батьківщину  у різні часи.

На площі біля пам’ятника “Невідомому солдату” зібрались широкі кола громадськості, море квітів, маки на грудях, радість за Перемогу і сум за тими, кого сьогодні з нами вже немає…

Поруч з ветеранами сьогодні на мітингу були захисники України сьогоднішніх днів – учасники антитерористичної операції, демобілізовані військовослужбовці.

З нагоди 70 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні під час мітингу зі словом до шанованих ветеранів та присутніх звернулися: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Іван Танасієнко, міський голова Леонід Кравченко, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко, демобілізовані військовослужбовці Ігор Каліщук та Олександр Почкай.

Висловлюючи надію на мир, закликаючи до єдності та терпіння, поділився своїми військовими спогадами й учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Дем’ян Неклеса.

Керівництво міста та району, депутати місцевих рад, громадські активісти, разом з бобринчани поклали квіти до пам’ятника “Невідомому солдату”, вшанувавши пам'ять загиблих й мільйони втрачених життів, ціною яких виборена Велика Перемога.

Хвилина мовчання, військовий салют ще раз підкреслили героїзм, самовідданість й вічну скорботу за тисячами українських доль, нездійсненних мрій і прагнень. І квіти ветеранам, щирі слова дяки їм від молоді та жителів Бобринеччини.

Сергій Шевченко, Іван Танасієнко з нагоди Дня Перемоги вручили Почесну грамоту Кіровоградської ОДА – НЕКЛЕСІ ДЕМ’ЯНУ ДЕМ’ЯНОВИЧУ. Шість Почесних грамот Бобринецької РДА та Бобринецької райради керівництво вручили особисто ветеранам напередодні свята, так як за станом здоров’я, вони не змогли прийняти участь у мітингу.

День Перемоги – значне й хвилююче для кожного мешканця нашої країни свято, яке ми відзначаємо, як данину пам'яті й глибокої поваги славним воїнам переможцям. Ще раз нагадали про це учні міських шкіл, виступивши з відповідною тематичною експозицією у віршах.

Хай квітує Україна! Хай живе український народ!

___________________________________________

МОЛИЛИСЯ ЗА ЗАГИБЛИМИ ЗАХИСНИКАМИ, ЯКІ У РІЗНІ ЧАСИ БОРОНИЛИ УКРАЇНУ

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, в рамках районних заходів, відбулася панахида за загиблими захисниками усіх часів.

У Свято-Миколаївському храмі здійснив молебень настоятель церкви отець Юрій Онисько. Разом з священнослужителем помолилися за душі загиблих захисників Батьківщини усіх часів й представники районної, міської влади: перший заступник голови РДА Валентин Мельник, заступник голови РДА Людмила Сопільняк, керуюча справами виконавчого апарату райради Надія Іванова, заступники міського голови – Валентин Музика, Наталія Яворська.

Отець Юрій помолившись, звернувся до учасників молебню із закликом бути добрішими, мудрішими й спільно протистояти злу – війні та агресії.

_____________________________________________

КОМІСІЙНО ПОГОДИЛИ ПИТАННЯ НА ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

13 травня голова районної ради Танасієнко Іван Васильович взяв участь у роботі постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї, туризму.

Провів засідання заступник голови комісії Різун Олексій Леонідович, присутні були  члени комісії: Дика Тамара Дмитрівна, Трембовецький Анатолій Васильович, Шкрьобка Володимир Іванович.

Члени комісії детально заслухали та обговорили наступні питання:

Про хід виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016  роки за  2014 рік .

Про внесення змін до районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки.

Про створення службового приміщення для тимчасового проживання молодих спеціалістів, які будуть працювати в комунальних лікувальних закладах Бобринецького району.

Про надання згоди Бобринецькій центральній лікарні на реконструкцію об’єкта спільної власності територіальних громад сіл та міста району.

Про погодження Бобринецькій центральній лікарні надання в оренду частини приміщення майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району.

Про затвердження Статуту навчально-виховного комплексу “Бобринецька гімназія-загальноосвітня школа № 1” у новій редакції.

Про хід виконання районної програми “Вчитель” на 2014-2020 роки за 2014 рік.

Про хід виконання районної програми “Обдаровані діти і молодь Бобринеччини” на 2011-2015 роки за 2014 рік.

Про хід виконання районної програми розвитку дошкільної освіти на 2014-2017 роки за 2014 рік.

Про погодження відділу освіти  Бобринецької районної державної адміністрації списання основних засобів, які є спільною власністю територіальних громад сіл та міста району.

В рамках порядку денного члени комісії затвердили план роботи на 2015 рік.

Розглянувши питання порядку денного, члени комісії погодилися з відповідними проектами рішень та внесли їх до розгляду на пленарне засідання районної ради, яке відбудеться 22 травня 2015 року.

__________________________________________

РОБОТА КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

13 травня голова районної ради Танасієнко Іван Васильович взяв участь у роботі постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

На засіданні, Замша Дмитро Антонович, голова комісії, Попов Євген В’ячеславович, заступник голови комісії, Іванова Надія Вікторівна, секретар комісії та член комісії Кожем’якіна Наталія Іванівна розглянули наступні питання:

Про підтримку Звернення Верховної Ради України до міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою агресором. Інформував Мельник Валентин Іванович, перший заступник голови районної державної адміністрації.

Про внесення змін до рішення другої сесії Бобринецької районної ради шостого скликання від 29 грудня 2010 року № 23 “Про Президію Бобринецької районної ради” та Про внесення змін до складу постійних комісій Бобринецької  районної ради. З питань інформував Танасієнко Іван Васильович, голова районної ради.

Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою. Інформував Замша Дмитро Антонович, голова постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

Члени комісії, розглянувши питання порядку денного, погодилися з відповідними проектами рішень та внесли їх до розгляду на пленарне засідання районної ради, яке відбудеться 22 травня 2015 року.

____________________________________________

ІЗ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

15 травня відбулося засідання постійної комісії Бобринецької районної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури.

Тарасов Володимир Іванович, голова комісії, Штромілов Анатолій Григорович,секретар комісії та члени комісії: Гетьман Олександр Юрійович, Сорочан Олександр Вікторович розглянули питання: Про хід виконання районної програми забезпечення готовності до використання за призначенням існуючого фонду захисних споруд цивільної оборони, утримання їх у належному стані та спорудження нових захисних споруд у Бобринецькому районі на 2007-2011 роки та на період до 2016 року. Інформувала з суті питання начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Кузьмічова Марина Сергіївна.

Також розглянули питання “Про звіт про результати фінансово-господарської діяльності МКП “Дім Бобринець” за 2014 рік”. З інформацією виступив директор малого комунального підприємства “Дім Бобринець” Гречаний Віктор Миколайович.

Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури поінформував голови постійної комісії райради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури – Тарасов Володимир Іванович.

Також на засіданні обговорили питання “Про хід виконання районної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Бобринецькго району на 2010-2014 роки”. Інформував начальник відділу регіонального розвитку містобудування архітектури та ЖКГ райдержадміністрації Олександр Баранов.

Розглянувши питання порядку денного, члени комісії погодилися з відповідними проектами рішень та внесли їх до розгляду на пленарне засідання районної ради, яке відбудеться 22 травня 2015 року.

__________________________________________________

РЕМОНТ ПРИМІЩЕННЯ РАЙОННОГО МУЗЕЮ – ВИВЧЕННЯ СИТУАЦІЇ ТА РЕАЛЬНИХ ПЕРСПЕКТИВ

Багата історія нашого району залишила по собі чимало пам’яток культури й архітектури, які сьогодні потребують капітального ремонту та реставрації. Районний краєзнавчий музей імені Миколи Смоленчука, а саме приміщення, в якому розташовується заклад, серед таких.

Приміщення музею є пам’ятною архітектури ХІХ століття. Розташований він у суміжному приміщенні, що на вулиці Леніна та є сусідом районного Будинку культури. Останній, до слова, був відремонтований. У 2012-му усунено аварійність, здійснено зовнішні та внутрішні ремонті роботи, замінено двері та вікна. Й сьогодні він збережений та збирає у свій затишний зал глядачів.

Нині ж, керівництвом району розпочато вивчення питання по ремонту фасаду, покрівлі та внутрішніх кімнат районного музею.

Обговорили стан справ та поетапність робіт на розширеній нараді 14 травня у голови районної державної адміністрації Сергія Шевченка, участь у якій взяла керуюча справами виконавчого апарату районної ради Надія Іванова та: перший заступник голови РДА Валентин Мельник, заступник голови РДА Людмила Сопільняк,  начальник фінансового управління Людмила Нестеренко, начальник відділу культури і туризму Лариса Гребень, начальник відділу регіонального розвитку містобудування архітектури та ЖКГ райдержадміністрації Олександр Баранов та директор КП “Інженерний центр” Олег Андалюкевич.

Олег Андалюкевич розповів про етапи відповідних робіт, серед яких головний – виготовлення проектно-кошторисної документації. Також ним відзначено, що варто чітко визначитися з обсягом робіт (ремонт фасаду, внутрішні ремонтні роботи, заміна вікон, дверей, покрівлі, утеплення останньої і т.ін.), щоб виготовляти повноцінну ПКД.

Обговорюючи, що увійде до проекту, розглянули й питання потреби заміни системи електропостачання, розміщення внутрішнього туалету і т.ін.

Голова РДА дав доручення Олегу Андалюкевичу, Олександру Баранову провести розрахунки та подати їх до фінансового управління й визначити робочу назву проекту його етапи.

Після наради в райдержадміністрації її учасники на чолі з головою РДА прибули на об’єкт, про який йшла мова та оглянули зовнішній та внутрішній технічний стан пам’ятки архітектури та розглянули реставраційне завдання. Мова йшла про гостру потребу ремонту фасаду, покрівлі. Розглянули питання встановлення огорожі біля РБК.

__________________________________________

ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЯ НЕ ЗГАСАЄ.ДОШКА НА ЧЕСТЬ ВІТАЛІЯ ПЕТРОВИЧА

15 травня у Витязівці на приміщенні загальноосвітньої школи відкрили пам’ятну  дошку на честь загиблого військовослужбовця – Віталія Петровича. У стінах цієї школи Віталій здобував освіту, тож односельчани, вчителі пам’ятають земляка ще з юних літ.

“…Життя Віталія раптово обірвалося 13 серпня 2014 року у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, у місті Горлівка, Донецької області під час виконання чергового бойового завдання. Той день видався теплим, світлим, як саме життя Віталія…”, - згадували під час відкриття дошки.

Разом з батьками Віталія Петровича на мітингу-пам’яті були присутні голова райради Іван Танасієнко, голова  райдержадміністрації Сергій Шевченко, в.о начальника відділу освіти РДА Володимир Бібік, демобілізований учасник АТО Ігор Каліщук. Прийшли згадати Віталія його рідні та близькі, друзі, товариші, жителі села. Зорганізували пам’ятний реквієм учні та вчителі Витязівської школи.

Відкрити дошку Віталію його батько та брат. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого земляка та усіх військовослужбовців, хто віддав життя у боротьбі за українську державу.

Сергій  Шевченко та Іван Танасієнко у своїх виступах, перш за все, подякували батькам загиблого, які виростили Віталія справжнім Героєм. Керівники району зазначили, що життя Віталія Петровича завжди буде прикладом. “Вдивляючись в обличчя загиблого Героя, ми усвідомлюємо, що Україна втратила одного з найкращих, найсміливіших, найдостойніших синів…”, із виступів керівництва.

У своєму виступі сільський голова Валентина Польнікова зазначила, що відкриттям цієї меморіальної дошки громада Витязівки ще раз підтверджує щире співчуття родині загиблого Віталія Петровича та велику подяку всім воїнам-героям за мужність та героїзм. Подякувала також Валентина Олександрівна і мамі загиблого героя та вчителям школи за гарне виховання Віталія.

– Всі учні в стінах школи залишають по собі пам’ять. Віталій Петрович стане прикладом мужності, справжнього патріотизму, героїзму для багатьох майбутніх поколінь, і меморіальна дошка, встановлена при вході  буде тому підтвердженням, – наголосила директор школи Галина Подопригора.

У ході мітингу звучали зворушливі слова та спогади про Віталія Петровича, діти читали вірші, запалили свічі пам`яті. Війна посилає жорстокі випробування. Ми втрачаємо кращих людей,справжніх Героїв.

Герої не вмирають, вони вічно житимуть у наших серцях. Ми будемо пам’ятати про них.

Слава Україні!

________________________________________

ЗУСТРІЧ ІЗ СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛЕМ: ПІДГОТОВКА ДО ДНЯ МИКОЛАЯ ТА ВІЗИТУ СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА

Минулої п’ятниці відбулася зустріч керівництва району з настоятелем Свято-Миколаївського храму отцем Юрієм Ониськом.

Голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної державної адміністрацій Сергій Шевченко, за участі начальника відділу культури і туризму РДА Лариси Гребень  обговорили відразу кілька питань. Зокрема, мова йшла про участь керівництва у святковій службі з нагоди Дня Святого Миколая, храмового свята, яке відзначається 22 травня. Цього дня планується, що район відвідає та проведе Богослужіння єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк. Після служби владика Марк вручатиме нагороди волонтерам, благодійникам Бобринецького району, які підтримують українську армію.

Крім цього, настоятель Свято-Миколаївської церкви повідомив, що громада матиме велику честь, адже з патріаршим візитом до Кіровоградщини та на Бобринеччину прибуде Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Планується візит на кінець червня. Отець Юрій наголосив на важливості та вагомості події, на яку очікує Бобринеччина. Бо ж до району вперше за його історію прибуде Патріарх та здійснить служіння.

Керівництвом, разом з благочинним отцем Юрієм обговорено організаційні питання підготовки до приїзду Патріарха та загальну концепцію.

На найближчий час заплановано розширений оргкомітет з цього питання.

________________________________________________

ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

У День пам’яті жертв політичних репресій, 17 травня, делегацією в складі керівництва району та міста вшановано пам'ять про репресованих.

Здійснено покладання квітів до пам’ятного знака репресованим, який знаходиться на міському “Ковалівському” кладовищі.

Після покладання квітів, присутні поділилися спогадами та історичними аспектами часів незаконних репресій мільйонів українців. Згадали режимну війну, під час якої люди страждали від голодоморів, розкуркулень, виселень та політичних репресій.

Пам’ять жертв політичних репресій вшанували хвилиною мовчання.

_____________________________________

ПАМ’ЯТНА ДОШКА НА ЧЕСТЬ ВІКТОРА КУЛІША – ЛЮДИНИ-ПРИКЛАДУ СПРАВЖНЬОГО ГЕРОЇЗМУ ТА ВІДДАНОСТІ

18 травня у Володимиро-Іллінці на приміщенні школи відкрили пам’ятну дошку на честь загиблого в Афганістані воїна-інтернаціоналіста, нашого земляка –  Віктора Куліша. Ініціаторами встановлення дошки виступили активісти громадської організації УСВА, зокрема, її голова Микола Тосік.

Цього дня біля школи зібралися рідні Віктора Куліша, товариші та ветерани війни в Афганістані. Прийшли вшанувати пам'ять земляка керівники району, жителі сільської громади, однокласники, учнівська молодь.

Віктор Куліш віддав життя, виконуючи свій військовий та інтернаціональний обов’язок. “Вірний син, друг, бездоганний брат, справжній воїн. Віктора Куліша згадували зі сльозами на очах. Ще одне втрачене життя в статистиці війни, і майже персональна трагедія для більшості жителів невеличкого села. Чоловіка у Володимиро-Іллінці знали практично всі…”, - згадували під час мітингу.

“Це була глибоко порядна людина. У нього було надвисоке відчуття відповідальності. Добрий, веселий, життєрадісний, відмінний чоловік”, - розповіла про нашого земляка директор сільської школи Ліна Небелиця.

Пам'ять загиблого, який загинув, обороняючи мир на території інших держав вшанували: голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, керівник Бобринецької районної організації УСВА Микола Тосік, брат Віктора Куліша, демобілізований учасник АТО Ігор Каліщук, дирекція школи, вчителі, учні та місцева громадськість.

Товариші по службі розповідають, що загартований Афганом характер давав про себе знати. Віктор воював як герой. Так і загинув…

“Він загинув, рятуючи своїх бойових товаришів, своїх друзів з поля бою. Вони потрапили під найжорстокіший обстріл. Була знищена вся розвідувальна рота, залишилося живими тільки двоє”, - згадав ті трагічні роки голова Спілки ветеранів Афганістану Ірпінського району Ігор Панасюк.

“У стінах Володимиро-Іллінської школи Віктор колись навчався. Тепер його фото на пам’ятній дошці нагадуватиме учням, які справжні Герої є вихідцями з нашої Бобринечини. Віктор Куліш – приклад справжнього героїзму та відданості”, - із виступу  класного керівника.

Мешканці Володимиро-Іллінки кажуть, що пишаються своїм Героєм. І додають, що ця земля виростила багатьох патріотів. Останні події, якіь відбуваються на сході країни тому яскраве свідчення.

Віктор Куліш нагороджений медаллю “За бойові заслуги” (при житті), орденом Червоної Зірки (посмертно), медаллю “Від вдячного Афганського народу”. Його ім’ям названа одна з вулиць села. Пам'ять про сміливих бобринчан, захисників та вірних синів Батьківщини назавжди у наших серцях.

__________________________________________

ЗАСІДАЛА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ПРАЦІ, СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

20 травня у районній раді, за участі голови – Танасієнка Івана Васильовича, відбулося засідання постійної комісії Бобринецької районної ради з питань праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення.

Голова комісії Сабліна Наталія Анатоліївна та члени комісії, запрошені розглянули питання затвердження районної Програми соціального захисту окремих категорій громадян “Турбота” на 2015-2020 роки.

Зміст програми, її фінансове підґрунтя, мету та завдання після заслуховування було детально обговорено.

______________________________________

РОБОТА ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

20 травня відбулося засідання  постійної комісії Бобринецької районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів. Участь у роботі якої приймав голова районної ради Танасієнко Іван Васильович.

Під головуванням Бергера Сергія Володимировича, голови комісії, секретаря комісії Романюка Віктора Арсеновича та членів комісії: Касьянова Станіслава Вікторовича, Рижкова Володимира Петровича, Сорочана Ростислава Миколайовича, Фролова Віктора Вікторовича розглянули питання затвердження технічних документацій з розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Інформував з суті питання начальника відділу Держземагентства у Бобринецькому районі Гончарука Олег Вікторович.

Розглянувши питання порядку денного, члени комісії погодилися з відповідним проектом рішення та внесли його до розгляду на пленарне засідання районної ради, яке відбудеться 22 травня 2015 року.

________________________________________

СВЯТО ВИШИВАНОК, ЯК ЙОГО БОБРИНЧАНИ ВІДЗНАЧАЛИ

Всеукраїнське свято – День вишиванки, яке проводиться щороку в третій четвер травня, а цьогоріч відзначали на 21 травня. Цей день покликаний зберегти започатковані в давні часи народні традиції творення та носіння етнічного вишитого одягу.

Бобринчани  активно долучилися до свята, вбачаючи його суть саме в тому, щоб одягаючи вишиванку, показати свою єдність і солідарність з усім своїм народом. Вишиванка – символ, який об’єднує українців, незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Тож цей день виявився по-справжньому святковим у Бобринці. Тим паче, що й погода сприяла гарному настрою.

Цього дня у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено заходи з нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки.

Школярі та педагоги вдягли національний український одяг як символ єдності українського народу.

У рамках святкування були проведені змістовні масові заходи: виставки «Вишивана галерея», флешмоби «Віночок  вишиваний», «Я люблю Україну», «Україна  вишивана», «А над світом українська вишиванка цвіте!», конкурси малюнків «Вишиваний вернісаж», майстер-класи «Вишиванка в подарунок», «Учись, дитино, гарно вишивати», подіуми «Я –україночка», акції «Масове фото у вишиванках», «Українці, одягнімо вишиванки!», виховні заходи «Вишивана Україна – одна єдина», «Чарівна краса вишиванки», «Українська вишиванка у піснях».

Підтримали акцію й держслужбовці. Наприклад працівники Бобринецької райдержадміністрації, районної ради прийшли цього дня у вишиванках. Працівники служб, організацій, підприємств міста вдягли на роботу вишиті сорочки, продемонструвавши таким чином своє ставлення до національних традицій, здатність гордитись культурними та мистецькими надбаннями українського народу

З з кожним роком в районі до акції долучається дедалі більше людей, для яких вишиванка стала оберегом та символом краси.

________________________________________

ВІТАННЯ З ЮВІЛЕЯМИ

На початку пленарного засідання 37 сесії районної ради керівники району привітали з ювілейними днями народженнями іменинників:

З 80-літтям щиросердечно привітали голову Бобринецької районної ветеранської організації – Інну Андріївну Гребенюк.

Із сорокаріччям – головного лікаря ветеринарної лікарні державної ветеринарної медицини Бобринецького району – Віталія Анатолійовича Пітенка.

Голова районної ради Іван Танасієнко, голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, побажали іменинникам міцного здоров’я, довголіття, благополуччя, миру та плідної праці на благо Бобринецького краю.

________________________________________

«УАЗ» НА ПОТРЕБИ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ. БОБРИНЧАНИ ПЕРЕДАЛИ БІЙЦЯМ АВТОМОБІЛЬ

22 травня на території Свято-Миколаївського храму на потреби армії був переданий «УАЗ». Перед тим, як автівка відправилась до зони проведення антитерористичної операції її освятив владика Кіровоградський і Голованівський Марк.

Бобринеччина вже вкотре надала ефективну підтримку захисникам України. Цього разу благодійна акція відбулася за підтримки голови районної державної адміністрації Сергія Шевченка та керівництва агрофірми «Рось» - Дмитра Кравчука та Михайла Бойка.

Вручили ключі від автомобіля бобринчанину Михайлу Дерев’янченку, який добровольцем пішов захищати територіальну цілісність України ще практично на початку АТО.

Цього разу передача автомобіля відбулася без гучних мітингів, а під час  дружньої зустрічі. Бобринчани поспілкувалися з військовослужбовцем, керівництво району, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК, священнослужителі подякували Михайлу Дерев’янченку, а в його обличчі усім захисникам, які були і є зараз на сході країни. Подякували за їх патріотизм, відвагу та боротьбу за незалежність і територіальну цілісність держави.

«УАЗ» відправиться на схід в підмогу українським військовим не порожнім. Учні НВК «Бобринецької ЗОШ-гімназії №1» передали для захисту наших Героїв маскувальну сітку, розміри якої до тридцяти метрів. Працювали над її виготовленням учні та вчителі гімназії. До слова, це вже третя сітка, яку сплели учні. Від патріотично налаштованої молоді, педагогічного складу, шкільного парламенту школи до присутніх на передачі звернулася Світлана Безуменко. Від імені тих, хто працював над маскувальною сіткою, вона висловила щирі слова підтримки військовим, надію на найскорішу перемогу над агресорами. Побажала усім, хто відстоює Україну, неушкодженості та здоров’я. А усім українцям – миру.

Зі словом звернувся голова районної ради Іван Танасієнко. Він побажав нашим захисникам найскорішої перемоги, подякував за їх боротьбу, покликану на захист Батьківщини й кожного українця.

Михайло Дерев’янченко в свою чергу, приймаючи ключі від автомобіля, який відтепер служитиме українським військовослужбовцям, подякував за активність Бобринецької громади, небайдужість  бобринчан, патріотизм та щиру підтримку.

Волонтери ж, пообіцяли, що «УАЗ» повезе на схід ще й продукти харчування та смаколики для бійців.

________________________________________

НАГОРОДИ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ

22 травня у Свято-Миколаївському храмі єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк вручив високі церковні нагороди “За жертовність та любов до України”.

Медаль, започатковану Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом за клопотанням місцевої церковної громади було вручено волонтерам району: Сергію Нікітюку, Зої Савченко, Анатолію Ліннікову. Прізвище цих людей добре знають на Бобринеччині та на сході країни. Адже саме туди вони щодня збирають та передають гуманітарні вантажі, організовують для українських військовослужбовців максимальну підтримку.

Нагороджені з числа тих активних бобринчан, які не покладаючи рук допомагають українським захисникам та побудували міцний волонтерський зв'язок між бійцями та Бобринецькою громадою.

Привітали нагороджених голова РДА Сергій Шевченко та голова районної ради Іван Танасієнко. Попри те, що ще багато справ у майбутньому, керівники відзначили, що наш район один із найпатріотичніших, один із найактивніших та найкращих. Вислови слова подяки владиці Марку за підтримку морального духу бобринчан.

Також владика Марк вручив активним прихожанам Свято-Миколаївського храму архієрейські подяки.

__________________________________________

ПОДЯКА ЗА РОЗБУДОВУ РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ, ПІДТРИМКУ ІСТОРИЧНОЇ, КУЛЬТУРНОЇ ПАМ’ЯТКИ БОБРИНЕЧЧИНИ

З нагоди храмового свята, в День Святого Миколая, керівництво району: Сергій Шевченко, Іван Танасієнко вручили спільну Подяку Бобринецької райдержадміністрації та Бобринецької районної ради настоятелю Свято-Миколаївського храму отцю Юрію та прихожанам релігійної громади. Подякували їм за розвиток релігійної громади, підтримку історичної, культурної пам’ятки Бобринеччини.

______________________________________________

ІЗ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

22 травня під головуванням Івана Танасієнка відбулася 37 сесія районної ради шостого скликання. Участь у роботі пленарного засідання приймав голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, його заступники, керівники управлінь, організацій, структурних підрозділів РДА.

З поважних причин на засіданні сесії були відсутніми депутати:

Гавриленко Олександр Володимирович, Дика Тамара Дмитрівна, Дроздова  Ганна Григорівна, Івашина Володимир Володимирович, Касьянов Станіслав Вікторович, Панасюк Микола Володимирович, Попов Євген В’ячеславович, Різанов Микола Станіславович, Різун Олексій Леонідович, Рижкова  Наталія Віталіївна, Розсаханов Юрій Миколайович, Романюк Віктор Арсенович, Сорочан Олександр Вікторович, Татарова Валентина Іванівна, Темченко Вадим Миколайович, Фролов Віктор  Вікторович, Харчевний Олександр Сергійович, Цесарська Лариса  Наумівна,  Чучуменко Олександр Володимирович, Шкрьобка Володимир Іванович, Штурко Геннадій Андрійович.

“РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ДЕРЖАВА-АГРЕСОР” – ПІДТРИМАНО ДЕПУТАТАМИ ОДНОГОЛОСНО

Найпершим депутати розглянули питання “Про підтримку Звернення Верховної Ради України до міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою-агресором”.  Ознайомив із текстом звернення перший заступник голови РДА Валентин Мельник. Депутат Сергій Німенко запропонував висвітлити у ЗМІ поіменний список тих, хто не голосував за прийняття даного рішення. Проте, присутні депутати на сесії одноголосно підтримали Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, яке було затверджене постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIІІ.

РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ: ЗВІТ ПО ВИКОНАННЯ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН

Ґрунтовно депутатами, як на постійних комісіях, так і на сесії було розглянуто питання, які стосувалися про виконання районного бюджету за січень-березень 2015 року та внесення змін до рішення районної ради “Про районний бюджет”. За інформацією начальника фінансового управління РДА Людмили Нестеренко, до районного бюджету за січень-березень поточного року надійшло доходів у сумі 25356,7 тис.грн. Надходження до загального фонду склали 24756,6 тис.грн., до спеціального фонду – 600,1 тис.грн. Податкових та неподаткових надходжень до загального фонду районного бюджету надійшло в сум і 2192,8 тис.грн. Податку на доходи фізичних осіб отримано 2146,0 тис.грн. Субвенція з державного бюджету в розрізі 21365,5 тис.грн, дотації з державного бюджету – 947,1 тис.грн.

Станом на 1 квітня 2015 року прострочена кредиторська заборгованість відсутня.

Депутати підтримали внесення  змін до рішення райради “Про районний бюджет”. Так, збільшено загальний обсяг доходів районного бюджету в сумі 6 409 960 тис.грн. Внесено зміни до видатків районного бюджету за головними розпорядниками коштів.

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА В РОЗРІЗІ ГАЛУЗЕЙ РАЙОНУ

Питання “Про затвердження районної Програми соціального захисту окремих категорій громадян “Турбота” на 2015-2020 роки” розглядалося на постійній комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації двічі. Детально заслуховуючи інформацію розробника програми – Наталію Сабліну, начальника управління соціального захисту населення РДА, члени комісії звернули увагу, що підкріпити фінансово пункти програми з бюджету не вдасться. Крім того, деякі її аспекти перекликаються з вже прийнятими програмами. Тому, голова комісії Сергій Німенко, керуючись відповідним рішенням членів комісії, звернувся до депутатів не розглядати дане питання.

Проте, й члени комісії, як і розробник програми вбачають необхідність у нагальному вирішенні окремих питань. До таких відноситься виготовлення карток та бланків для осіб, які звертаються в управління соціального захисту населення. Крім цього, комісійно вирішено, що варто відродити й районну акцію “Милосердя”. Наповнення фонду якої дасть можливість виділяти кошти для вирішення нагальних проблем громадян, які звертаються за допомогою. Керівництво району, фінансове управління, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації були єдиними у рішенні, що найважливіші питання будуть обов’язково вирішення.

СТВОРЮВАТИМУТЬ ВІДОМЧЕ ЖИТЛО ДЛЯ МЕДИКІВ

Детально вивчено на постійних комісіях районної ради та розглянуто на сесійному засіданні питання: Про хід виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016  роки за  2014 рік; Про внесення змін до районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки; Про створення службового приміщення для тимчасового проживання молодих спеціалістів, які будуть працювати в комунальних лікувальних закладах Бобринецького району; Про надання згоди Бобринецькій центральній лікарні на реконструкцію об’єкта спільної власності територіальних громад сіл та міста району та Про погодження Бобринецькій центральній лікарні надання в оренду частини приміщення майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району.

По питаннях, після інформування прийняті одноголосні рішення. Як зазвичай, при обговоренні такого роду тем, найактуальнішим є питання забезпечення молодими спеціалістами. З практики вже відомо, що останні або не поспішають до району, або на довго тут не затримуються. Основна причина – відсутність житла для молодих фахівців. На цій сесії прийнято обнадійливі рішення, - бувші приміщення дитячої консультації та клінічної лабораторії (вулиця Порика), будуть реконструювати. На що відповідно передбачили кошти в районному бюджеті. Як і наголосили депутати, буде створено службове приміщення для тимчасового проживання молодих спеціалістів з вищою медичною освітою, які будуть працювати у лікувальних закладах Бобринецького району. А серед останніх район очікує дев’ятеро спеціалістів за різними спеціальностями. Депутати наголосили керівництву лікарні, що їх завдання утримати цих молодих спеціалістів, щоб медичні заклади району поповнилися фахівцями та були зайняті наявні вакансії.

ПРОГРАМА “ВЧИТЕЛЬ”: АНАЛІЗ ВИКОНАННЯ

Як поінформував в.о. начальника відділу освіти РДА Володимир Бібік, у 2014 році проведено аналіз стану забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами, визначено потребу у педагогічних кадрах для закладів освіти району на період до 2020 року, розроблено перспективні плани проходження курсів підвищення кваліфікації та атестації педагогічних кадрів на цей період.Відповідно до плану курси підвищення кваліфікації у 2014 році мали пройти 99 педагогічних працівників. Фактично курсову перепідготовку пройшли 98 осіб (98,9%). З них: 85 – педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, 13 – педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів.

Забезпечено формування державного замовлення на підготовку педагогічних працівників у вищих навчальних закладах України.

Відділом освіти вживаються заходи щодо підвищення рівня соціально-економічного і фінансового забезпечення педагогічних працівників, їх професійної діяльності та післядипломної освіти. Підготовлено відповідні пакети документів щодо отримання молодими фахівцями одноразової адресної грошової допомоги. У 2014/2015 навчальному році із 15 молодих спеціалістів, які закінчили навчання за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та прибули до місць роботи, договори про роботу у загальноосвітніх навчальних закладах району на строк не менше як три роки уклали 14 осіб (93,3%). На квартирному обліку у 2014 році перебувало 2 педагогічних працівника; у найманих квартирах проживали 24. Житло (квартири, будинки, кімнати) у 2014 році для педагогічних працівників не виділялося.

ДОШКІЛЬНОЮ ОСВІТОЮ ОХОПЛЕНО 81% ДІТЕЙ

Станом на 20 квітня 2015 року у районі налічується 24 дошкільні навчальні заклади, всі працюючі. 2 дитсадки розміщені у місті, 22  -  у сільській місцевості. В ДНЗ району виховується 702 дитини при загальній кількості місць 728.

На 100 місцях у дошкільних навчальних закладах утримується  96 дітей (у місті – 120 дітей, у сільських ДНЗ – 71 дитина).

Вихованням у дошкільних закладах охоплено 81 %  дітей віком від 3 до 6 років. Всіма формами дошкільної освіти (дошкільні заклади, групи по підготовці до навчання у школі, соціально-педагогічний патронат) охоплено 270 дітей п’ятирічного віку, що становить 100%, та   623 дитини віком від 3 до 6 років, що становить  94 %.

Черга на влаштування дітей до дошкільних закладів міста становить 31 дитину.

_________________________________________________

У РАЙОНІ ВШАНУВАЛИ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

22 травня громадськість вшановує пам'ять великого поета, художника та мислителя Тараса Шевченка з нагоди 154-ї річниці його перепоховання.

У районі, в селі Костомарівка біля пам’ятника Кобзарю відбувся урочистий мітинг та покладання квітів. Учнівська молодь, громадськість вшанувала пам'ять видатного українця.

Перепоховали Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева 22 травня 1861 року. Відтоді прах поета, пророка та духовного батька нації почиває на рідній землі.

Під час мітингу виступаючі зазначили, що значення творчості українського генія для усіх нас нині важко оцінити.

У цей день у загальноосвітніх закладах та закладах культури району відбулася низка тематичних заходів: читання Шевченкових рядків, виставки книжкових фондів – збірок його творів тощо.

_________________________________________________

ДЕНЬ ПРИКОРДОННИКА – СВЯТО ЗЕЛЕНИХ БЕРЕТІВ

28 травня бобринчани вже традиційно відзначили свято Дня прикордонника України. Цей День є символом вшанування славних традицій героїзму, мужності і самовідданості у службі багатьох поколінь охоронців кордонів нашої Батьківщини.

Прикордонник – один з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності нашого суспільства. Їх подвигам і самовідданості присвячено не мало публікацій. Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. Саме такі слова лунали на честь прикордонників та ветеранів кордону.

Цього року відзначення свята зелених беретів пройшло з особливим відчуттям гордості за наших чоловіків, які у різні часи оберігали кордони нашої держави. І сьогодні, моложі мужі стоять на захисті цілісності України.

Традиційно заходи розпочалися урочистою ходою центральною вулицею міста та покладанням квітів до пам’ятників загиблим учителям, воїнам-афганцям, ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Мітинг з нагоди свята проходив на площі біля Невідомого солдата. На святковому зібранні перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник привітав прикордонників та окреслив портрет сучасного прикордонника – відданість країні, високий фаховий рівень, непохитна воля та вірність прикордонним традиціям є характерними рисами сучасного захисника кордонів України. відзначив вагомий внесок у розвиток прикордонної служби ветеранів прикордонної служби, які зумовлюють моральне й професійне виховання молодих прикордонників.

Від імені Бобринецької районної державної адміністрації та районної ради Валентин Мельник вручив Грамоту активу Бобринецької громадської організації «Ветерани кордону» за активну життєву і громадську позицію, розвиток громадянського суспільства в Бобринецькому районі, розбудову громадської організації «Ветерани кордону» та з нагоди Дня прикордонника.

Від імені об’єднання територіальної оборони вітання адресував прикордонникам й Андрій Синьогуб, який побажав працівникам відповідальної служби та їх сім’ям здоров’я, щастя, життєвих гараздів, родинного миру. Він вручив нагороди бобринчанами, учасникам антитерористичної операції, які несли службу в прикордонних військах.

Хороші слова, на які без сумніву заслуговують прикордонники висловили: військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко, голова Бобринецької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Тосік, міський голова Леонід Кравченко.

Свої відзнаки від ГО “Ветерани кордону”, а саме:  грамоти та подяки активістам громадської організації, волонтерам, благодійникам, які підтримують прикордонників та учасників АТО вручали Володимир Бондаренко та Михайло Андрющенко.

«Бобринеччина» приєднується до всіх привітань на адресу ветеранів і службовців прикордонної служби та бажає завжди мати високий бойовий дух, міцне здоров’я і надійне домашнє вогнище.

____________________________________________

Меморіальна дошка на честь загиблого воїна-прикордонника Анатолія Луцка

У День прикордонника, 28 травня, на приміщенні Бобринецькокої ЗОШ № 3 відкрили меморіальну дошку на честь випускника закладу Анатолія Степановича Луцка – воїна-прикордонника, який загинув на Сході України.

Нагадаємо, що життя Анатолія Луцка обірвалося під час обстрілу бойовиками з установки “Град” позицій прикордонників в Луганській області у районі пункту пропуску “Довжанський”. Поховали бобринчанина торік 30 вересня  в Бобринці.

Указом Президента України Анатолій Луцко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України".

Сьогодні, вшанувати світлу пам'ять про Героя України прийшли його рідні, друзі, представники колективу Компаніївського технікуму ветеринарної медицини, земляки, товариші по службі, представники Київського прикордонного загону, керівництво міста та району. Від районної ради присутніми були керуючий справами виконавчого апарату Надія Іванова, працівники апарату.

Важко було присутнім стримати сльози, тим більше рідним та близьким, коли освячував дошку настоятель Свято-Миколаївського храму отець Юрій Онисько, коли хвилиною мовчання вшанували пам'ять про Анатолія.

Життєрадісний погляд молодого хлопця назавжди залишиться в пам’яті бобринчан…

Перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник у своєму виступі зазначив, що вшанування патріотів, які віддали своє життя за українську державу – це священний обов’язок кожного. Від імені райдержадміністрації, районної ради він щиро поспівчував горю батьків та рідних загиблого військовослужбовця.

Згадали Анатолія, який навчався у школі, й учні закладу. Віршами оспівуючи неоціненний внесок загиблого у боротьбі України з агресором, вони прославили славне ім’я військовослужбовця.

Трагічні дні, яким вже у липні виповниться рік, згадала старший лейтенант Прикордонних військ Олена Кальчук. Вона  розповіла про трагічний період для України та їхнього підрозділу, зокрема. Адже у липні 2014 року разом з Анатолієм загинуло ще кілька прикордонників, їх товаришів по службі. Було багато й поранених бійців…

Гарних слів про Анатолія лунало багато. Дякували за справжнього українця, патріота, прекрасну людину – батькам загиблого.

Зі словом звернулася й куратор групи Компаніївського технікуму ветеринарної медицини, в якій навчався Анатолій Степанович. – Сьогоднішня подія, це лише маленька краплиночка нашої подяки до його імені, за мирне майбутнє. Своє ім’я Анатолій вже вписав золотими літерами в історію рідної школи, рідного міста, рідної землі, - сказала куратор.

Поспівчував горю батьків військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко. Микола Петрович як людина військова, своїми позитивними відгуками ще раз підтвердив, що загиблий гідно виконав свій військовий обов’язок.

Зі словом до рідних загиблого та присутніх звернувся міський голова Леонід Кравченко.

Хай не зів’януть квіти, покладені до пам’ятної дошки на честь Героя, хай живе вічна пам'ять про захисника України!

Слава Україні! Героям слава!

_____________________________________________________

До уваги громадян