Рішення №90 від 22 04 2016р.

Четверта сесія Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 22 квітня 2016 року                                                                  № 90

Про звернення депутатів Бобринецької районної ради

Кіровоградської області до Президента України,

Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

щодо продовження строку дії мораторію на продаж чи

відчуження іншим способом земель сільськогосподарського

призначення до 2020 року

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи нагальну необхідність законодавчого врегулювання питання щодо продовження строку дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення до 2020 року

1.Погодити звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження строку дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення до 2020 року (додається).

2.Доручити голові Бобринецької районної ради Кіровоградської області направити звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівникам фракцій Верховної Ради України щодо продовження строку дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення до 2020 року для розгляду й відповідного реагування.

Голова районної ради                                                    О.ГАДЕМСЬКА

Президенту України П.Порошенку

Прем’єр – міністру України

Голові Верховної Ради України

Керівникам фракцій Верховної Ради України

Законом України від 10 листопада 2015 року № 767-VIII “Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель” до 1 січня 2017 року продовжується дія мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, дія яких закінчується до 1 січня 2017 року.

Депутати Бобринецької районної ради схвалили продовження мораторію, що дозволило зняти соціальну напругу, яка виникла у суспільстві на фоні політичних спекуляцій з даного питання. Також мораторій надасть певний час для розроблення чіткого правового механізму запровадження з часом прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, адже законодавство в цій сфері на сьогодні має безліч багато прогалин.

Проте заяви Уряду щодо продажу земель сільськогосподарського призначення (державна форма власності) викликало занепокоєння як аграріїв, так і жителів Бобринецького району в цілому.

У Бобринецькому районі з 25 територіальних громад жителі однієї лише Чарівненської (майже тисяча осіб) на сьогодні не мають землі, при цьому проживають в селі та працюють на ній. Це – державні землі, що належать Національній Академії Аграрних Наук України площею 4200 га. Уряд мотивував продаж цих земель тим, що вони використовуються не ефективно. Громада тривалий час звертається в різні інстанції з проханням розпаювати вказані землі. Так, кожен житель отримав би землю для господарювання і мав би можливість або обробляти її самостійно або передати в оренду ефективному господарю.

Враховуючи вищевказане, просимо:

1. Продовжити строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення, незалежно від форми власності, до 2020 року.

2. Вирішити питання щодо розпаювання землі Державного підприємства Дослідне господарство “Червоний землероб” Кіровоградської Державної сільськогосподарської дослідної станції Національної Академії Аграрних Наук України”.

3. З метою ефективного використання земельних ресурсів, які є основою економіки України та недопущення уникнення оподаткування, з ціллю отримання бюджетами належних надходжень ввести єдиний податок на землю незалежно від форми господарювання.

4. З метою недопущення створення земельних монополій розглянути питання щодо обмеження на володіння земельними ділянками сільськогосподарського призначення (не більше 4 тис.га).

5. Передати в управління територіальним громадам земель, що знаходяться в межах і поза межами населених пунктів.

Вас, як і нас, обирав народ. Сподіваємось, думка народу України буде почута та врахована.

Ухвалено рішенням четвертої сесії Бобринецької районної ради

сьомого скликання від 22 квітня 2016 року № 90