Відбулася нарада з питань легалізації праці

20 вересня голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та його заступники прийняли участь у нараді щодо заходів, спрямованих на удосконалення роботи з легалізації праці.

Нараду провели заступник начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Оксана Харченко, начальник відділу з питань експертизи умов праці Олена Хіміч. На нараді були присутні начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови сільських рад району, представники управління соціального захисту населення та районного управління Пенсійного фонду України, представники середнього та малого бізнесу.

Представників аграрного бізнесу цікавило питання, чи інспектор праці повідомляє про проведення перевірки, яким чином проводиться перевірка, які документи повинні бути надані, яка відповідальність є за недопущення інспектора до перевірки. Актуальним було і питання щодо стажування працівника.

Оксана Харченко наголосила, що жоден із працівників не має працювати неоформленим, так як відповідно до чинного законодавства використання неоформленої праці тягне за собою накладення штрафних санкцій в розмірі 30 мінімальних заробітних плат за 1 неоформленого працівника, і на сьогодні складає 111 690 гривень. За недопущення інспектора накладається штрафна санкція в розмірі 100 мінімальних заробітних плат, і на сьогодні ця сума складає 372 300 гривень. Недопущенням інспектора вважається навіть не надання документів за складеною вимогою при проведенні інспекційного відвідування.

ЗВІТ по інформаційним запитам