Привітання з Днем Святої Трійці

Шановні жителі Бобринецького району!

День Святої Трійці – одне з головних християнських свят, що відзначається на п’ятдесятий день після Великодня. Свято сходження Духу Святого до апостолів є днем становлення Християнської церкви. Цієї світлої днини разом зі свіжою зеленню в наші домівки входить мир та висока Божа благодать. Людські серця наповнюються добром, любов’ю, щирістю і всепрощенням, а ми намагаємося дарувати увагу і душевне тепло всім, хто поряд. Віриться, що у цей день світ стає кращим, доброзичливішим і світлішим.

Свято Трійці є торжеством віри в Бога, духовності та моральності, надає нам сили жити, бути впевненими, що правда та любов завжди перемагають, що віра творить чудеса.

Зичимо вам добра, благополуччя, сімейного затишку, любові та уваги від близьких. Нехай Господь допоможе вам у здійсненні світлих задумів, захистить від життєвих негараздів, пошле мир та щастя на нашу землю.

Нехай ваші серця наповняться світлом духовності та святої чистоти, надією на розквіт нашої рідної України.

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Олег Тертичний

Працювала постійна профільна комісія райради

25 травня відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури і спорту під головуванням Лариси Цесарської. Окрім членів комісії, у засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна.

Депутати зібралися з метою обговорення питань порядку денного позачергової сесії районної ради, яка відбудеться 30 травня.

Заслухавши доповідачів, депутати погодили внесення наступних питань на 17 позачергову сесію районної ради:

-  про припинення в результаті реорганізації комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” шляхом перетворення;

-  про створення комунального закладу “Інклюзивно-ресурсний центр Бобринецької районної ради”.

Відзначили кращих працівників сфери охорони праці

Нещодавно голова районної ради Олена Гадемська та голова районної державної адміністрації Олег Тертичний відвідали провідні господарства та організації району, щоб відзначити кращих працівників сфери охорони праці.

Так, за сумлінну працю, забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці на підприємстві спільними Грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено трудові колективи фермерського господарства «Івашини В.О.», фермерського господарства «Рижкова В.П.», ВАТ "Бобринецька сільгосптехніка", Бобринецького районного споживчого товариства та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Відзнаки отримали керівники трудових колективів Володимир Івашина, Володимир Рижков, Анатолій Цесарський, Людмила Олексієнко та Валентина Татарова.

Подяки районної державної адміністрації та районної ради отримали інженер з охорони праці Бобринецької центральної районної лікарні Юрій Кошлецький та інженер з охорони праці фермерського господарства «Романюка В.А.» Олександр Марков.

Вітаючи активних працівників галузі охорони праці, керівництво району подякувало їм за сумлінну працю та відзначило їх вагому роль в забезпеченні належних умов запобігання нещасним випадкам на виробництві та убезпеченні від професійних захворювань свої колег.

Відбулося засідання Президії Бобринецької районної ради

23 травня, під головуванням голови районної ради Олени Гадемської відбулося засідання Президії Бобринецької районної ради.

Члени президії розглянули  перелік питань, які виносяться на сімнадцяту позачергову сесію районної ради, визначилися із датою та часом проведення постійних комісій районної ради (див. оперативна інформація про дату, час, місце проведення засідання постійних комісій та основні питання, заплановані до розгляду).

Депутати погодили список запрошених для участі у роботі сесії, яка відбудеться 30 травня та узгодили порядок денний сесії до якого включили наступні питання:

1. Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 “Про районний бюджет на 2018 рік”.

2. Про припинення в результаті реорганізації комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” шляхом перетворення.

3. Про створення комунального закладу “Інклюзивно-ресурсний центр Бобринецької районної ради”.

4. Про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

5. Різне.

Усі питання порядку денного Президія вирішила внести на розгляд профільних постійних комісій районної ради.

Сесія районного парламенту дітей

23 травня у залі Бобринецької районної ради відбулася ІІ сесія ХІІ скликання Бобринецького районного парламенту дітей.

На засіданні були присутні голова Бобринецької районної ради Гадемська Олена Антонівна, голова Бобринецької районної державної адміністрації Тертичний Олег Васильович, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Різун Олексій Леонідович, педагоги та учні, члени шкільного учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти району.

В ході сесійного засідання головою районної ради Оленою Гадемською, головою районної державної адміністрації Олегом Тертичним, начальником відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Олексієм Різуном, представником батьківського комітету Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оленою Сендзюк та Президентом районного парламенту дітей Попович Альоною було підписано Угоду про співпрацю.

Олег Тертичний привітав депутатів районного парламенту дітей та побажав їм бути успішними у навчанні і суспільній діяльності, адже саме їм розбудовувати наш район у майбутньому.

Олена Гадемська побажала представникам учнівського самоврядування, успіху у подальшій діяльності, висловила впевненість, що депутати районної ради зроблять усе можливе,  щоб наші діти та учнівська молодь району мали змогу здобувати якісну освіту та досвід громадської роботи.

У ході роботи сесії голови шкільних парламентів прозвітували про роботу учнівського самоврядування у міжсесійний період.

Депутати сесії обласного парламенту дітей Халілова Діана та Цветік Марина розповіли про участь у роботі сесії та поділилися враженнями від участі у заходах програми дозвілля.

Під час роботи депутатів  учнівського самоврядування у комісіях члени комісій обговорили проведену роботу по виконанню рішення І сесії ХІІ скликання парламенту дітей та напрацювали план дій на наступний міжсесійний період.

По завершенню роботи у комісіях депутати взяли участь у флешмобі «Ми патріоти своєї землі».

21 травня відбулася онлайн-нарада

21 травня голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провів голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Під час розгляду питання про стан організації в області пасажирських перевезень, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив керівникам територій, що усі вимоги щодо перевезення пільгових категорій громадян, зокрема, учасників АТО, мають виконуватися на місцях у повному обсязі.

Сергій Кузьменко порушив питання, що обговорювались під час робочого візиту в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун на Кіровоградщину. Перш за все, він подякував усім, хто планомірно втілює в життя медичну реформу в Кіровоградській області та зауважив, що нині в державі стабільно працює програма "Доступні ліки", завдяки якій тисячі людей отримують безкоштовні або дешевші препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, астми. Важливою складовою реформи є розбудова первинної ланки медицини, що передбачає будівництво нових амбулаторій. Відзначив Сергій Кузьменко і активність мешканців області у плані обрання свого сімейного лікаря.

Вшанували жертв політичних репресій

20 травня в Україні відзначали День пам’яті жертв політичних репресій. Це День пам’яті і скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок переслідувань комуністичного режиму.

Голова районної ради Олена Гадемська та голова районної державної адміністрації Олег Тертичний вшанували всіх невинно закатованих у ті жахливі роки. Впродовж десятиліть людей нищили тільки за те, що вони любили Україну і хотіли бути господарями на своїй землі. ХХ століття було жорстоким – голодомор, коли загинули мільйони,  політичні репресії, коли сотні тисяч були запроторені у тюрми та мільйони депортованих з рідних домівок у Сибір та ГУЛАги.

Керівники району поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого жертвам голодомору і політичних репресій у Бобринці та хвилиною мовчання вшанували загиблих.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.

Вічна пам'ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.

Щиро приймав гостей ХХVІІ Всеукраїнський фестиваль “Калиновий спів”

19-20 травня обласний центр Кіровоградщини щиро приймав гостей ХХVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.

Делегацію від Бобринецького району очолювали голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний. Цей фестиваль є «візитівкою» Кіровоградщини, приводом для гордості й захоплення тисяч шанувальників народного аматорського мистецтва. Започаткований у 1992 році управлінням культури і туризму облдержадміністрації та обласним Центром народної творчості, він завоював популярність та любов численних шанувальників народного пісенного аматорського мистецтва, здобув загальнодержавне визнання, отримавши статус Всеукраїнського.


Глядачів у концертній залі обласної філармонії вітали аматори Бобринеччини, які своєю самовідданою творчею працею вносять вагому частку в духовну скарбницю району та області.

Щира подяка всім учасникам за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, професіоналізм, добро і щедрість душі.

Відзначаємо День Європи в Україні

Шановні жителі району!

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Це день спільних цінностей та спільної історії.

Зважаючи, що Україна взяла важливий стратегічний курс на європейську інтеграцію, це знакова для нас подія. Відзначаючи День Європи, українці проголошують, що  ми вільна та незалежна держава, яка є гідним членом європейської спільноти. Це дійсно можна побачити в кожному куточку України. Адже від нашого прагнення до європейського майбутнього і бажання змінити життя на краще залежить розвиток кожного села, району, області та всієї нашої держави.

Минулого року Європа зробила крок назустріч громадянам нашої держави, підписавши угоду про безвізовий режим з Україною. Це шлях довіри і взаємоповаги. Адже безвіз - не тільки подорожі, а й нові перспективи для нашої держави. Тож від щирого серця вітаємо всіх з Днем Європи!

З повагою,

Голова районної ради Олена Гадемська Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний

Святкували День вишиванки

17 травня біля Бобринецького районного будинку культури пройшов чудовий розважальний захід до Дня вишиванки – всеукраїнського свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Це свято має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості.


Голова районної ради Олена Гадемська та голова районної державної адміністрації Олег Тертичний щиро привітали присутніх зі святом та побажали щоб вишита сорочка і надалі  залишалася для кожного символом чистоти, символом роду і любові до своєї землі, своєї Батьківщини.


Біля районного музею була організована виставка робіт народної творчості "Моє село у вишиванках". Гості свята мали можливість роздивитися вишиванки, вишиті найкращими майстринями Бобринеччини. Майстрині не тільки демонстрували власні вироби, а й проводили майстер-класи. В програмі були пісні, конкурси, звідусіль яскраво майоріли вишиванки. Діти та дорослі із задоволенням долучались до заходу, позитивні емоції та радість переповнювали кожного, хто завітав на свято.


Вишиванка — наша національна святиня

Шановні жителі Бобринеччини!

Щиро вітаємо всіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури —  Днем вишиванки.

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже вірили, що вона захищає від усього злого. Вишиванка — наша національна святиня.  Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Нехай це свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу.

Чудового настрою та різнобарвних вражень!

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Олег Тертичний

Відбулася щотижнева нарада райдержадміністрації

14 травня заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь в оперативній нараді районної державної адміністрації, яку провів голова райдержадміністрації Олег Тертичний.

На нараді розглядалися питання про створення на території району інклюзивно-ресурсного центру та стан підписання декларацій з надання медичних послуг із лікарями первинної ланки району.

Для чого і як укладати декларацію, йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, оприлюдненому на сайті відомства.
«Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державі (Національній службі здоров’я України, НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент пацієнт може укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Вибір лікаря відбувається за бажанням пацієнта, а не місцем реєстрації чи проживання.

Виготовляли український оберіг

11 травня, напередодні Всесвітнього дня вишиванки, заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь у майстер-класі з виготовлення оберегу ляльки-мотанки, що проходив у районній дитячій бібліотеці.

Учасники майстер-класу зробили яскраві ляльки- обереги. В процесі роботи дізналися багато корисного. Було море позитиву, хороший настрій на цілий день, адже ця лялька дарує силу та наповнює здоров'ям.

Своїми знаннями та вмінням поділилася учасниця клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки” Євгенія Орленко. Вона наголосила, що ми повинні приймати та дбайливо ставитись до цієї традиції, тому що це знання наших предків, і це є частиною історії України, і нашої культури.

Лялька-мотанка є прадавнім оберегом. Їй вже понад 5 тисяч років. Такі ляльки можна знайти у будь-якій країні. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від не­при­ємностей та бід. Такі ляльки мож­на було бачити в будь-якій се­лян­ській оселі. Вони викону­вали різні функції – охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство.

Щиро вітаємо з Днем матері!

Дорогі Матері!

Щиро вітаємо Вас з чудовим весняним святом – Днем Матері.

Низько схиляємо перед вами голови за вашу справді надзвичайно тяжку і відповідальну працю, за виховання майбутнього покоління.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, життєвої енергії, сили і терпіння у виконанні материнського обов’язку.

Хай здоровими і люблячими будуть ваші діти, хай приносять вони вам лише радість, нехай у ваших родинах завжди панує мир і злагода!

Зі святом, шановні Матері!

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Олег Тертичний

Урочисто святкували День Перемоги у Бобринці

9 травня, з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Бобринці відбулася  урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату, пам’ятників загиблим вчителям та учням, воїнам-афганцям і чорнобильцям, а також до пам’ятних дошок на честь загиблих воїнів, захисників територіальної цілісності України та героя Небесної Сотні Віктора Чміленка.

Вже традиційно на площі біля пам’ятника Невідомому солдату відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, міський голова Валерій Сніжко, ветерани, військові, школярі, представники громадськості, місцеві жителі та гості Бобринеччини.

З вітальними словами до ветеранів та учасників мітингу звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, міський голова Валерій Сніжко,  депутат районної ради Юрій Крутько, військовий комісар Микола Капітоненко та учасник антитерористичної операції на сході України Олександр Мусієнко.

Своїми спогадами про воєнні роки поділився ветеран Другої світової війни Дем’ян Дем’янович Неклеса. Він побажав усім, щоб в нашій країні запанував довгоочікуваний мир та спокій.

Міським головою Валерієм Сніжком було здійснено вручення ряду нагород та відзнак учасникам антитерористичної операції, військовослужбовцям й учасникам бойових дій.

Представники учнівської молоді місцевих шкіл підготували присутнім тематичну програму. Хвилиною мовчання та салютом було вшановано всіх полеглих солдатів Великої Вітчизняної війни.

Після привітальних виступів відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату.

Детальніше: Урочисто святкували День Перемоги у Бобринці

Дочірні категорії

 • Новини району

  «Новини законодавства. Особливості реєстрації громадських формувань згідно Закону України «Про громадські об’єднання»

  Верховною Радою України 22.03.2012 року прийнято Закон України «Про громадські об’єднання», який вводиться в дію з 01.01.2013 року. З введенням в дію вказаного Закону втрачає чинність нині діючий Закон України «Про об’єднання громадян».

  Новим Законом визначено деякі особливості реєстрації громадських об’єднань, з якими необхідно ознайомитися зацікавленим особам.

  Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб  приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Утворюється як громадська організація або громадська спілка.

  Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які законно перебувають на території України, і яким виповнилося 18 років. Засновниками молодіжної і дитячої громадської організації можуть бути особи, яким виповнилося 14 років. Ними також можуть бути юридичні особи приватного права, у т.ч. громадські організації із статусом юридичної особи, однак не можуть ними бути політичні партії та юридичні особи щодо яких прийнято рішення про припинення, або які перебувають в процесі припинення.

  Кількість засновників не може бути меншою ніж 2 особи, однак не можуть бути юридичні особи засновником яких є одна і таж сама особа.

  Членами громадської організації (крім молодіжних та дитячих) можуть бути особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжних та дитячих організацій визначається їх статутом у межах закону. Також членами громадських організацій можуть бути і юридичні особи – суб’єкти приватного права, у т.ч. громадські об’єднання із статусом юридичної особи та фізичні особи, які досягли 18 річного віку і не визнані судом недієздатними.

  Утворюються громадські об’єднання установчими зборами засновників. Їх реєстрація повинна бути здійснена у 60-денний строк з дня проведення установчих зборів. Громадське об’єднання може мати повну та скорочену назву. Законом встановлюється ряд обмежень щодо їх назв, зокрема не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань, не повинна містити назв органів державної влади, місцевого самоврядування, слів «державний», комунальний», їх похідних, назв громадських об’єднань діяльність яких заборонена законом, а також обмеження інших позначень, визначених законом.

  Громадські об’єднання можуть мати власну символіку (емблему, інший розпізнавальний знак, прапор) яка затверджується відповідно до його статуту в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Аналогічно, ця символіка не повинна відтворювати державні символи України, органів державної влади і місцевого самоврядування, державні герби, прапори, символи інших держав, зареєстровану символіку іншого громадського об’єднання, ім’я та зображення особи без її (або спадкоємців чи інших визначених законом осіб) на те згоди, а також інші символи та знаки використання яких обмежено законом.

  Для державної реєстрації громадського об’єднання необхідно упродовж 60 днів з моменту утворення подати (або надіслати) уповноваженою особою до державного реєстратора заяву встановленої форми до якої додати примірник протоколу установчих зборів, статут у двох примірниках, відомості про керівні органи громадського об’єднання, заповнену належним чином реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи.

  Крім того, для реєстрації спілки необхідно також подати документи щодо структури засновників юридичних та фізичних осіб – власників істотної їх участі, а в разі якщо засновником є іноземна юридична особа також подається документ про підтвердження їх реєстрації у своїй країні – витяг із торгівельного, банківського, судового та іншого реєстру, що відповідає вимогам чинного законодавства Громадське об’єднання може мати свої відокремлені підрозділи..

  У разі неподання цих документів у 60-денний строк, громадське об’єднання не вважається утвореним.

  Громадське об’єднання яке має намір здійснювати свою діяльність без статусу юридичної особи повідомляє про своє утворення державного реєстратора упродовж 60 днів з дня його утворення. У цьому разі до державного реєстратора подаються заява за встановленою формою, примірник або нотаріально завірена копія протоколу установчих зборів, відомості про засновників, відомості про особу (осіб) уповноважену представляти громадське об’єднання.

  Громадські об’єднання припиняють свою діяльність за рішенням вищого органу управління шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об’єднання такого ж статусу, та за рішенням суду про заборону (розпуск).

  Рішення про припинення діяльності (саморозпуск) може бути прийнято вищим органом управління у будь-який час.

  Необхідно наголосити, що такий порядок реєстрації буде діяти тільки з 01.01.2013 року, більш детальну інформацію зацікавлені

До уваги громадян