Протокол № 2 від 17 лютого 2016 року

 

ПРОТОКОЛ № 2 спільного засідання постійних комісій Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення та з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою

 

від 17 лютого 2016 року

час проведення: 10.00

місце проведення: мала зала Бобринецької районної ради

 

Веде спільне засідання постійних комісій районної ради Сабліна Наталія Анатоліївна – заступник голови Бобринецької районної ради

 

На засіданні комісії присутні:

(постійна комісія Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення):

 

Голова постійної комісії:         Крутько Юрій Миколайович

Заступник голови комісії:

Секретар комісії:                      Олексієнко Людмила Йосипівна

Члени комісії:                          Рибачук Надія Володимирівна

Шевченко Сергій Анатолійович

Відсутні: __Бергер С.В., Рижков О.М. (хв.), Цесарський А.Ю. (відп.)__

 

(постійна комісія Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики,регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою):

 

Голова комісії:                        Секрет Зоя Федорівна

Заступник голови комісії:     ___________________

Секретар комісії:                       Дерев’янко Марія Миколаївна

Члени комісії:                          Бобух Анатолій Григорович

Корінський Віктор Васильович

Німенко Сергій Іванович

ЗАПРОШЕНІ:

Сабліна Наталія Анатоліївна – заступник голови Бобринецької районної ради, голова робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день”;

Леус Ігор Сергійович – головний редактор РВО “Новий день”;

Різанов Микола Станіславович – член робочої групи з питання підготовки та організації реформування РВО “Новий день”, представник від постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту;

Ковбасюк Людмила Євгеніївна – начальник відділу з юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадянами апарату Бобринецької районної державної адміністрації;

Костяк Ярослав Васильович – голова Бобринецької громадської організації “Віче”;

Іванова Надія Вікторівна – керуючий справами виконавчого апарату Бобринецької районної ради;

Гончаренко Любов Василівна – начальник організаційного відділу виконавчого апарату Бобринецької районної ради;

Онисько Інна Анатоліївна – завідувач сектору виконавчого апарату Бобринецької районної ради;

Костюкова Олена Вікторівна – головний спеціаліст виконавчого апарату Бобринецької районної ради.

Відсутні: Іванова Н.В. (відрядження).

 

СЛУХАЛИ: Сабліну Н.А. – заступника голови Бобринецької районної ради “Про порядок денний роботи спільного засідання постійних комісій”.

Сабліна Н.А.

Шановні депутати! Для роботи спільного засідання постійних комісій пропоную наступний порядок денний:

1. Про розгляд питання, яке пропонується включити до порядку денного пленарного засідання третьої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання Про підготовку та організацію реформування РВО “Новий день”.

Інформація Сабліної Н.А. – заступника голови Бобринецької районної ради, голови робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день”.

2.Про розгляд звернення Костяка Я.В.

 

Хто за такий порядок денний прошу голосувати:

Результати голосування:

“За” – 09

“Проти” – 00

“Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 09

Прийнято.

 

ВИРІШИЛИ: затвердити запропонований порядок денний.

Шановні депутати, нам необхідно затвердити регламент спільного засідання постійних комісій районної ради:

пропоную надати час:

-         для інформацій - до 15 хвилин;

-         для виступів - до 10 хвилин;

-         для повторних виступів - до 5 хвилин;

-         на розгляд інших питань - до 5 хвилин з кожного питання.

Пропоную провести спільне засідання постійних комісії без перерви за  1 годину роботи.

Прошу голосувати за такий регламент роботи спільного засідання постійних комісій.

Результати голосування:

“За” – 09

“Проти” – 00

“Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 09

Прийнято.

Сабліна Н.А.

Розпочнемо роботу спільного засідання постійних комісій з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення та з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

 

Переходимо до розгляду першого питання, яке пропонується до розгляду спільного засідання постійних комісій районної ради.

 

СЛУХАЛИ:

1. Про розгляд питання, яке пропонується включити до порядку денного пленарного засідання третьої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання Про підготовку та організацію реформування РВО “Новий день”.

Інформація Сабліної Наталії Анатоліївни – заступника голови Бобринецької районної ради, голови робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день”.

 

Сабліна Н.А.

Шановні депутати, запрошені!

До районної ради надійшла пропозиція від трудового колективу комунального підприємства РВО “Новий день” про реформування даного підприємства.

Порядок прийняття рішення про реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій визначений в статті 4 Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації”.

Рішення про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції приймається їх засновниками (співзасновниками) за участю трудового колективу.

Трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

Протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких присутні не менш як три чверті загальної кількості штатних працівників, приймає рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції і подає засновникам (співзасновникам) пропозицію стосовно способу реформування.

Засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції приймають рішення про реформування та про спосіб реформування, яке доводиться до відома трудового колективу та надсилається центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах, для внесення до Зведеного переліку об’єктів реформування та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.

У разі якщо трудовий колектив редакції не повідомив про свою участь у реформуванні протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, засновники (співзасновники) відповідного друкованого засобу масової інформації та редакції приймають рішення про реформування самостійно.

Рішення засновників (співзасновників) про реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій у місячний строк з дня його прийняття публікується у відповідному друкованому засобі масової інформації.

Спори між засновниками (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації та редакції і трудовим колективом редакції зазначеного друкованого засобу масової інформації щодо способу реформування вирішуються у судовому порядку.

Шановні депутати, ми маємо виконати вимоги Закону України та вийти із числа засновників друкованого засобу масової інформації.

Проблемним на сьогодні залишається механізм реформування комунального підприємства РВО “Новий день”, яке на сьогоднішній день здійснює поліграфічну та видавничу діяльність, друк районної газети “Честь хлібороба”. Щоб на законному підґрунті здійснити реформування, вирішити долю майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району створена робоча група з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день”. Крім того проведено низку зустрічей з редактором РВО “Новий день”, ініційовано підготовку та направлення відповідного запиту за  роз’ясненнями до Кабінету Міністрів України.

Зачитала надану відповідь Держкомтелерадіо.

Дана відповідь має інформаційний характер та не відповіла на всі питання, які стоять на сьогоднішній день. Як повідомив головний редактор РВО “Новий день”, звернулися за роз’ясненнями до Національної Спілки журналістів України, тож чекаємо відповіді від них.

 

Сабліна Н.А.

Хто бажає виступити?

 

ВИСТУПИЛИ:

Леус І.С., головний редактор РВО “Новий день” – звернув увагу на необхідності виконувати Закон України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” в повній мірі, так як Закон не може бути виконаний частково.

Сабліна Н.А., заступник голови Бобринецької районної ради, голова робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день” – зазначила, що дану ситуацію можна було уникнути, якби вчасно були внесені зміни до Статуту РВО “Новий день”.

Іванов В.М., депутат районної ради – запитав, чому на разі не можна внести необхідні зміни до Статуту і таким чином вирішити питання.

Рибачук Н.В. – депутат районної ради – поцікавилася про ситуацію, яка склалася в інших районах Кіровоградської області з даного питання.

Сабліна Н.А., заступник голови Бобринецької районної ради, голова робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день” та Леус І.С., головний редактор РВО “Новий день” – коротко поінформували про загальну ситуацію, яка склалася в інших районах з даного питання.

Шевченко С.А. – голова Бобринецької районної державної адміністрації, депутат Бобринецької районної ради – для порівняння поцікавився у головного редактора РВО “Новий день” Леуса І.С. станом реформуванням газети “Трудівник Устинівщини”.

Леус І.С., головний редактор РВО “Новий день” – повідомив, що дана районна газета отримує дотацію з районного бюджету. Ними вирішено взяти участь у другому етапі реформування.

Німенко С.І. – депутат Бобринецької районної ради – запропонував головному редактору РВО “Новий день” Леусу І.С. разом із колегами-редакторами області звернутися за роз’ясненнями даної ситуації до профільного комітету Верховної Ради України.

Леус І.С., головний редактор РВО “Новий день” – повідомив, що ініціювання внесення відповідних змін до Закону України, в частині реформування редакційно-видавничих об’єднань, справа непроста. Крім того зазначив, що мову про це вже вели під час поїздки до Держкомтелерадіо.

Ковбасюк Л.Є., начальник відділу з юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадянами апарату Бобринецької районної державної адміністрації – відзначила, що районною державною адміністрацією відповідно до законодавства України прийнято розпорядження голови районною державною адміністрації від 01 лютого 2016 року № 23-р “Про вихід із складу засновників комунального підприємства РВО “Новий день”.

Повідомила, що відповідно до Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” по закінченню тримісячного терміну вийде із засновників друкованого засобу масової інформації “Честь хлібороба”.

Шевченко С.А. – голова Бобринецької районної державної адміністрації, депутат Бобринецької районної ради – обґрунтував висновок юриста районної державної адміністрації. Наголосив, що районна державна адміністрація дотримуватиметься вимог Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” та дослухатиметься до думки, рішень робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день”.

Німенко С.І., депутат Бобринецької районної ради – наголошував на необхідності офіційного запиту до Верховної Ради України від РВО і районної ради, з метою прийняття подальших рішень.

Секрет З.Ф., депутат Бобринецької районної ради – запропонувала підтримати проект рішення та продовжити вивчення питання.

Різанов М.С., депутат – підтримав пропозицію Німенка С.І. щодо звернення до ВРУ, так як вважає, що відповідь стане обґрунтуванням подальших рішень районної ради.

Ковбасюк Л.Є., начальник відділу з юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадянами апарату Бобринецької районної державної адміністрації – акцентувала, що лише роз’яснення Конституційного Суду мають законний характер, всі інші відповіді-роз’яснення носять інформативний, рекомендаційний характери.

Сабліна Н.А., заступник голови Бобринецької районної ради, голова робочої групи з питань підготовки та організації реформування РВО “Новий день” – запропонувала підтримати пропозицію щодо звернень за  роз’ясненнями, у тому числі й до Конституційного Суду.

Отже, підсумовуючи, запонувала наступний проект рішення:

1. Бобринецькій районній раді вийти із засновників районної газети “Честь хлібороба”.

2.Продовжити вивчення питання підготовки та організації реформування РВО “Новий день”.

3.Рекомендувати Бобринецькій районній раді звернутися за роз’ясненнями Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” до Верховної Ради України та Конституційного Суду України.

Відзначила, що депутатський корпус за збереження районної газети, якнайшвидше вирішення питання, за стабільну роботу колективу. При цьому відзначила, що майно спільної власності територіальних громад сіл та міста району має бути передано в межах закону, щоб у громадян району не виникало претензій.

 

ПРОПОЗИЦІЯ: внести питання Про підготовку та організацію реформування РВО “Новий день” на розгляд чергової сесії районної ради.

Сабліна Н.А.

Хто за таку пропозицію, прошу голосувати.

Результати голосування:

“За” – 09

“Проти” – 00

“Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 09

Прийнято.

 

ВИРІШИЛИ: питання Про підготовку та організацію реформування РВО “Новий день” внести на розгляд чергової сесії районної ради.

Сабліна Н.А.

Переходимо до розгляду наступного питання, яке пропонується до розгляду спільного засідання постійних комісій районної ради.

 

СЛУХАЛИ:

2.Про розгляд звернення Костяка Я.В.

Інформація Костяка Ярослава Васильовича – голови громадської організації “Віче”.

 

Костяк Я.В.

Сабліна Н.А.

Хто бажає виступити?

 

ВИСТУПИЛИ:

Німенко С.І., депутат Бобринецької районної ради – прочитавши лист-звернення від голови громадської організації “Віче” Костяка Я.В., відмітив, що він має відношення до ФГ “Галина”, яке обробляє близько 1450 га землі, зареєстровано 36 робочих місць, 2 млн.350 тис.грн. виплачено коштів громадянам за земельні части (паї), сплачено податків на загальну суму близько 1 млн.150 тис.грн., виплачено заробітної плати працівникам господарства близько 90,0 тис.грн. В зимовий період розгорталися дороги від снігових заметів, надається фінансова допомога громадянам території, очолює громадську організацію сільськогосподарських виробників, створено сільськогосподарський кооператив.

Наголосив, що під час спілкування із народним депутатом України Березкіним С.С., почув його думку, що він вірно прийняв рішення не будувати підприємства по вирощуванню качок. Основна причина – недостатня кількість води для обслуговування підприємства на території Бобринецького району.

Секрет З.Ф., Іванов В.М. – депутати районної ради, висловили думку, що дане питання “Про розгляд звернення Костяка Я.В.” не варто виносити до розгляду на пленарне засідання районної ради в розділ “Різне”, так як Німенком С.І. була надана вичерпна відповідь.

ПРОПОЗИЦІЯ: питання “Про розгляд звернення Костяка Я.В.” не вносити на розгляд третьої сесії Бобринецької районної ради.

Сабліна Н.А.

Хто за таку пропозицію, прошу голосувати.

Результати голосування:

“За” – 09

“Проти” – 00

“Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 09

Прийнято.

ВИРІШИЛИ: питання “Про розгляд звернення Костяка Я.В.” не вносити на розгляд третьої сесії Бобринецької районної ради в розділ “Різне”.

Сабліна Н.А.

Шановні депутати, питання, які були внесені на розгляд спільного засідання постійних комісій з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення та з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою розглянуто.

Дякую Вам за роботу.

Заступник голови районної ради                                    Н.САБЛІНА

Постійна комісія з питань діяльності ради

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу

Постійна комісія з питань охорони здоров'я, освіти, праці

Постійна комісія з питань бюджету, фінансів, власності

До уваги громадян