Рішення №324 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 324
м.Бобринець
Про затвердження програми
економічного і соціального розвитку
Бобринецького району на 2019 рік
Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 17, 29, 34 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити програму економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2019 рік (додається) (далі – програма на рік).
2. Рекомендувати районній державній адміністрації забезпечити координацію роботи щодо:
1) забезпечення виконання основних завдань і показників, визначених програмою на 2019 рік, внесення, у разі необхідності, пропозицій щодо доповнень і змін до неї з урахуванням впровадження в Україні реформ у різних галузях економіки і сферах діяльності, змін у законодавчих і нормативно-правових актах України тощо;
2) врахування у місцевих бюджетах на 2019 рік та в інших програмних документах з питань галузевого і регіонального розвитку основних завдань, показників, та проектів і заходів, які визначені програмою на 2019 рік;
3) взаємодії із керівництвом підприємств, установ і організацій роботодавців, громадських організацій з виконання завдань, проектів і заходів програми на 2019 рік.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на всі постійні комісії Бобринецької районної ради.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Бобринецької
районної ради
14 грудня 2018 року № 324
ПРОГРАМА
економічного і соціального розвитку Бобринецького району
на 2019 рік
ЗМІСТ
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
|
МЕТА ПРОГРАМИ ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ БОБРИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ |
|
Розділ І. ЗРОСТАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ РАЙОНУ, СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЇЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ |
|
|
|
Розділ ІІ. МОБІЛІЗАЦІЙНА ПІДГОТОВКА, ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ПІДТРИМКА АРМІЇ |
|
Розділ ІІІ. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ |
|
|
|
Розділ ІV. МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ |
|
Розділ V КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ |
|
Розділ VІ. ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ |
|
1. Основні показники програми економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2019 рік |
2. Перелік інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається у рамках програми економічного і соціального розвитку на 2019 рік у Бобринецькому районі |
3. Перелік соціальних заходів, реалізація яких передбачається у рамках програми економічного і соціального розвитку на 2019 рік у Бобринецькому районі |
4. Паспорт програми |
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програма економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2019 рік (далі – Програма) розроблена на основі Плану заходів на 2018-2020 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, затвердженого рішенням обласної ради від 29 вересня 2015 року №787 (із змінами).
Під час формування Програми враховано положення Стратегії економічного і соціального розвитку Бобринецького району на період до 2020 року.
Методологічною основою розроблення Програми є:
Закон України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України" (стаття 11);
постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року
№ 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" (із змінами і доповненнями).
МЕТА ПРОГРАМИ ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ БОБРИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ
Метою Програми є створення умов для сталого функціонування підприємств реального сектору економіки, закладів і установ соціальної сфери на основі проведення реформ у різних галузях і сферах діяльності та міжрегіонального співробітництва для поліпшення умов життєдіяльності населення та підвищення його добробуту. Посилення фінансової основи місцевих бюджетів шляхом їх наповнення і вишукання додаткових джерел надходжень.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ
розвитку Бобринецького району на 2019 рік
Розвиток високоефективного агропромислового комплексу:
оновлення інфраструктури для зберігання сільськогосподарської продукції та придбання вимірювального обладнання:
- СФГ "Восход" Кривенко І.І. с. Кетрисанвка (оновлення матеріальної бази вимірювальне обладнання);
- СТОВ "Червонопілля" Пелеш М.Й. (оновлення матеріально бази, зерноочесний агрегат);
- СФГ Бобуг Г.В. с. Рощахівка (оновлення матеріальної бази вимірювальне обладнання);
- СТОВ "Червонопілля" Пелеш М.Й. (капітальний ремонт та оновлення інфраструктури)
модернізація і оновлення парку сільськогосподарської техніки.
Удосконалення системи надання послуг та зміцнення матеріально-технічної бази закладів гуманітарної сфери:
- виведення топкової з підвального приміщення Верхньоінгульської ЗШ і встановлення окремостоячої теплогенераторної котельні контейнерного типу,
- покращення якості умов надання освітніх послуг, Капітальний ремонт дитячого садка в с.Кривоносово (виведення каналізації, підключення води, зовнішні та внутрішні роботи, заміна вікон та зовнішніх дверей, утеплення фасаду та горищного покриття,
- капітальний ремонт сільського будинку культури, с. Златопілля,
- капітальний ремонт будівлі Будинку культури по вул. Шкільна, 49 в с. Кетрисанівка,
- капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення Бобринецької центральної районної лікарні.
Модернізація інфраструктури, що сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості району:
покращення доступу до якісної питної води громади с. Рощахівка, с. Витязівка, с. Кетрисанівка;
ремонт автомобільних доріг місцевого значення району:
- О120102 Бобринець-Витязівка-Федіївка- (межі області),
- О120106 Витязівка-Миколо-Бабанка-Буховецьке,
- С120133 від а/д Н-14-Веселівка,
- О120101 Бобринець-Олексіївка-Верхньоінгульське;
ремонт автомобільних доріг комунального значення району:
- поточний ремонт вулично-дорожньої мережі у с.Новомиколаївка, Новомиколаївська сільська рада,
- поточний ремонт вулично-дорожньої мережі у с.Василівка, Василівська сільська рада.
Оновлення містобудівної документації місцевого рівня.
Корегування генерального плану та виготовлення зонінгів с.Василівка, Василівська сільська рада, с. Новомиколаївка, Новомиколаївська сільська рада, с. Кетрисанівка, Кетрисанівська сільська рада, с. Рощахівка, Рощахівська сільська рада, с. Федорівка, с. Височанове, Федіївська сільська рада, с. Олексіївка, Олексіївська сільська рада.
• Реалізація завдань, виконання заходів буде здійснюватись виходячи із ресурсних можливостей місцевих бюджетів, державного бюджету, коштів інвесторів, населення тощо.
Розділ І. ЗРОСТАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ РАЙОНУ, СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЇЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
1. Розвиток аграрного сектору
Бобринецький район має значний потенціал для розвитку галузі сільського господарства.
Сільське господарство – провідна галузь економіки району, питома вага якої в загальному обсязі валової продукції є найбільшою і становить понад 90 %. Сільськогосподарські угіддя складають біля 91% загального земельного фонду району. Кількість сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств складає 225.
1. Головні проблеми:
зростання вартості матеріальних ресурсів виробництва продукції сільського господарства, що спричиняє підвищення її собівартості;
зниження якості ґрунтів через розширення посівних площ під вирощування грунтовиснажуючих культур (соняшника та ріпаку) та ерозію ґрунтів;
домінування дрібнотоварного виробництва продукції сільського господарства, плодоовочівництва;
зниження потенціалу галузі тваринництва: скорочення поголів’я тварин і зменшення обсягів виробництва продукції скорочення посівних площ під кормову базу;
відсутність стабільного ціноутворення на вирощену продукцію;
відсутність державного регулювання цін на основні види сільськогосподарської продукції.
2. Стратегічні пріоритети:
1) стратегічний пріоритет 1: підвищення доданої вартості в аграрній сфері;
основні завдання:
сприяння випереджаючому розвитку галузей, що виробляють продукцію з високою часткою доданої вартості; нарощування обсягів її експорту;
вжиття заходів щодо формування інтегрованих агропромислових структур (кластерів) на регіональному рівні;
підвищення дохідності сільського господарства за рахунок суттєвого збільшення продуктивності рослинництва і тваринництва,
створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сприяння і моніторинг їх діяльності;
проведення модернізації діючих та будівництво нових сучасних ємностей для зберігання сільськогосподарських культур;
сприяння удосконаленню структури сільського господарських угідь та посівів, дотриманню оптимальної структури посівних площ за рахунок поєднання заходів економічного розвитку сільського господарських землекористувачів та їх юридичної відповідальності у сфері охорони земель;
організація та проведення тематичних тренінгів, семінарів та курсів.
2) стратегічний пріоритет 2: розвиток рослинництва як основи продовольчої безпеки регіону;
основні завдання:
сприяння нарощуванню виробництва рослинницької продукції за рахунок впровадження сучасних енергоощадних та екологічних технологій в сільському господарстві (органічного землеробства, технологій No-Till тощо);
стимулювання вирощування плодоовочевої продукції сільськогосподарськими підприємствами, шляхом надання першочергової переваги сільськогосподарським підприємствам по вирощуванню плодоовочевої продукції для участі у виставково- ярмаркових заходах;
проведення робіт із модернізації діючих та будівництва нових сучасних овоче- та фруктосховищ, забезпечення закладення до них на зберігання картоплі, овочів і плодів урожаю 2019 року;
посилення інформаційно-консультативного супроводу сільськогосподарських товаровиробників з метою сприяння збільшенню внесення мінеральних та органічних добрив;
здійснення агрохімічного обстеження ґрунтів, а також контролю за змінами їх якісного стану, проведення агрохімічної паспортизації земельних ділянок;
надання вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва виключно через земельні торги (аукціони), що дасть можливість зменшити корупцію у процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності;
3) стратегічний пріоритет 3: розвиток тваринницької галузі;
основні завдання:
створення умов для залучення інвестицій у будівництво, проведення реконструкції тваринницьких комплексів;
сприяння формуванню високопродуктивного поголів’я у господарствах всіх форм власності за рахунок племінних ресурсів племпідприємств та забезпеченню дрібнотоварних виробників високоякісним генетичним матеріалом для штучного осіменіння тварин та поліпшення генетичного потенціалу худоби;
упровадження інтенсивних енерго- і ресурсозберігаючих технологій вирощування кормових культур та заготівлі сіна, силосу, сінажу тощо;
розширення посівних площ кормових культур та зміцнення кормової бази.
4) стратегічний пріоритет 4: розвиток інфраструктури аграрного ринку;
основні завдання:
здійснення заходів щодо розвитку сервісних і дорадчих послуг в сільському господарстві;
сприяння розвитку місцевих сільськогосподарських ринків та ярмарків, забезпечення на них умов для зберігання, обробки та пакування сільськогосподарської продукції, а також перевірки та контролю її якості;
модернізація та будівництво сучасних складів із зберігання зерна, зокрема шляхом створення сільськогосподарськими товаровиробниками мережі кооперативних елеваторів;
надання організаційно-методичної підтримки створенню молочарських та зернових кооперативів з метою заохочення збільшення поголів’я тварин;
5) стратегічний пріоритет 5:екологічне поліпшення агроландшафтів та розвиток органічного виробництва;
основні завдання:
заохочення впровадження альтернативних ресурсозберігаючих і безпечних технологій та систем землеробства, насамперед, на основі запровадження екологічного землеробства, що дозволить знизити рівень забруднення земель і підвищити їхню якість;
сприяння запровадженню інтегрованої системи захисту рослин, яка зорієнтована насамперед на використання агротехнічного та біологічного методів і спрямована на зменшення обробітку сільгоспкультур хімічними реагентами, що збільшить виробництво екологічно чистої продукції;
систематичне ведення екологічного моніторингу за ефективністю використання земельних ресурсів, обсягами внесення мінеральних добрив, засобів захисту рослин від хвороб та шкідників сільгоспкультур з метою своєчасного виявлення зміни якісного стану земель і властивостей ґрунтів внаслідок нераціонального їх використання;
проведення моніторингу за використанням земель водного фонду, а також за екологічним станом поверхневих вод, що використовуються для потреб сільського господарства;
поліпшення екологічної ситуації в районі;
спрощення доступу до землі потенційних інвесторів сприятиме активізації розвитку реального сектору економіку району;
3. Очікувані показники та результати виконання основних завдань:
Вид продукції |
Роки: |
2019р., прогноз |
2019р. до 2018р., % |
||
2017 рік, факт |
2018 рік, очікуване |
2018 рік, у % до 2017 р. |
|||
1 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
Індекс виробництва сільського господарства, % |
76,2 |
152,1 |
х |
90,5 |
х |
Рослинництво |
|
|
|
|
|
Зернові та зернобобові культури, т |
77010 |
102357 |
133,0 |
102550 |
100,0 |
Соняшник, т |
129330 |
170642 |
132,0 |
145992 |
86,0 |
Цукровий буряк,т |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Картопля, .т |
11390 |
11961 |
105,0 |
13769 |
115,0 |
у т.ч. сільськогосподарські підприємства |
3 |
7 |
233 |
7,6 |
109 |
Овочі, т |
5114 |
4156 |
81,3 |
4735 |
114 |
у т.ч. сільськогосподарські підприємства |
8,6 |
6 |
70 |
10 |
167 |
Тваринництво |
|
|
|
|
|
Худоба та птиці (ж.в.), .т |
2315 |
2315 |
100 |
2318 |
100 |
у т.ч. сільськогосподарські підприємства |
65 |
70 |
107,0 |
75 |
107,0 |
Молоко, т |
13603 |
13620 |
100,0 |
13625 |
100,0 |
у т.ч. сільськогосподарські підприємства |
115 |
110 |
65,6 |
112 |
102,0 |
Яйця, тис..штук |
21770 |
21775 |
100 |
21780 |
100 |
у т.ч. сільськогосподарські підприємства |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Механізми і засоби реалізації основних завдань:
Виконання основних завдань програми буде здійснюватись із використанням коштів:
державного бюджету – на надання фінансової підтримки сільгосптоваровиробникам та інші заходи у рамках бюджетних програм державного бюджету (за умови їх врахування у Державному бюджеті України на 2019 рік);
місцевих бюджетів – у вигляді співфінансування проектів, які передбачають функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; які пройшли конкурсний відбір для фінансування через Регіональний фонд підтримки підприємництва, та на інші цілі;
сільськогосподарських товаровиробників – на оновлення техніки, придбання насіння, засобів захисту рослин, обладнання тощо;
населення – на придбання садівного матеріалу, молодняка тварин, продукції тваринництва і рослинництва, овочів, картоплі тощо.
- 2. Використання земельних ресурсів та удосконалення
земельних відносин
Земельні ресурси Бобринецького району Кіровоградської області представлені передусім сільськогосподарськими угіддями, які займають 135,1 тис. га (90,3% території регіону, що свідчить про високий рівень сільськогосподарської освоєності земель) та складають 4,9 % загальної площі сільгоспугідь України.
У структурі сільгоспугідь рілля складає 88,5 %, багаторічні насадження – 0,8%; сіножаті – 0,2%; пасовища – 10,5 %. Розораність земель складає 80,9 %.
Ліси та інші вкриті лісом площі становлять 5,7 тис. га, у тому числі полезахисні лісосмуги – 2,3 тис. га. Загальна лісистість області з урахуванням усіх захисних лісових насаджень складає 3,8 %.
Майже половина ріллі в районі розташовано на схилах різної крутизни (від 1 до 7°). Це вимагає особливих технологічних прийомів у землеробстві з урахуванням природно-кліматичних та екологічних умов, вжиття належних заходів щодо охорони та відтворення земельних ресурсів з метою недопущення деградації та забруднення земель.
Основними землекористувачами в районі є власники земельних ділянок (паїв), які обробляють свої земельні ділянки одноосібно – 40,9 тис. га або 27,3 % від загальної площі району,фізичні та юридичні особи, у користуванні яких перебуває 28.7 тис.га (19,2 %), сільськогосподарські підприємства, у користуванні яких перебуває 23,9 тис. га (16,0 %), а саме сільськогосподарських товариств – 10,2 тис. га, інших недержавних сільськогосподарських підприємств – 8,0 тис. га, державних сільськогосподарських підприємств – 5,7 тис.га, з них радгоспи всіх систем – 4,9 тис. га.
1) головні проблеми:
висока розораність сільськогосподарських угідь (80%, в Україні – 56,1%), що призводить до деградації земель та створює загрозу екологічній безпеці району;
незабезпеченість у повному обсязі фінансування робіт, визначених Програмою розвитку земельних відносин в області на 2016-2020 роки;
незавершеність інвентаризації земель та їх грошової оцінки, у т.ч. полезахисних лісових смуг;
недостатнє здійснення природоохоронних та агротехнічних заходів у землекористуванні;
2) метою Програми є створення умов для раціонального та ефективного використання землі, гарантування права власності на землю, удосконалення регулювання земельних відносин;
3) пріоритетні напрямки розвитку:
максимально ефективне використання природно-кліматичного потенціалу;
збереження та відтворення родючості ґрунтів;
оптимізація землекористування, системна протидія ерозійним процесам;
4) основні завдання:
проведення робіт із укладання та переукладання договорів оренди земель сільськогосподарського призначення з метою встановлення розміру ставок орендної плати відповідно до чинного законодавства (3-12% від нормативно- грошової оцінки землі);
поповнення бази електронного реєстру земельних ділянок, що знаходяться у власності і користуванні громадян, бази даних договорів оренди та автоматизованої бази даних державного земельного кадастру;
проведення аукціонів з продажу права оренди та права власності на землю;
поліпшення стану земель шляхом проведення робіт відповідно до робочих проектів рекультивації порушених земель, створення захисних лісонасаджень, проведення культуро-технічних робіт, будівництва протиерозійних валів-доріг, поліпшення малопродуктивних деградованих земель шляхом нанесення родючого шару ґрунту, знятого під час проведення гірничодобувних та інших будівельних робіт;
розробка проектів землеустрою еколого-економічного обґрунтування сівозмін;
проведення заходів, спрямованих на охорону земель, збереження і відтворення родючості ґрунтів за рахунок коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва та знаходяться на спецрахунках відповідних рад;
здійснення контролю за станом дотримання вимог земельного законодавства;
5) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватись із залученням коштів:
державного та місцевих бюджетів;
землевласників і землекористувачів, зацікавлених у розробці землевпорядної та землеоціночної документації;
6) кількісні критерії виконання Програми:
проведення інвентаризації земель населених пунктів;
забезпечення сталих надходжень від плати за землю, збільшення надходжень від оренди земель сільськогосподрського призначення державної та комунальної власності.
3. Стале функціонування промисловості
1) головні проблеми:
недостатня конкурентоспроможність промислової продукції через високу енергоємність продукції промисловості;
обмеженість робіт з модернізації та сучасного технічного переозброєння галузей промисловості;
зношеність основних виробничих фондів у галузі промисловості;
низький рівень впровадження інновацій та недостатня інноваційна активність промислових підприємств;
уповільнення інвестиційної діяльності у галузі промисловості, низька інвестиційна привабливість підприємств, що обумовлене скороченням банківського кредитування та обмеженням власних фінансових ресурсів підприємств;
зростання витрат на сировину, матеріали та енергоресурси;
недостатність власних обігових коштів підприємств не дає змоги оновлювати матеріальну базу підприємств, сучасним прогресивним устаткуванням та впроваджувати сучасні технології.
2) метою програми є зміцнення потенціалу промисловості, підвищення технологічного рівня, конкурентоспроможності продукції та сприяння адаптації підприємств до діяльності в умовах євроінтеграції;
3) стратегічні завдання:
захист інтересів місцевих товаровиробників та сприяння їм у розробці і реалізації сучасних інвестиційних проектів, розвитку зовнішньоекономічної діяльності, налагодженні нових господарських зв'язків;
сприяння промисловим підприємствам у розвитку їх зовнішньоекономічної, інвестиційної та виставкової діяльності з метою просування продукції на внутрішні та зовнішні ринки;
забезпечення ефективного використання виробничих потужностей та збільшення обсягів виробництва:
вжиття заходів щодо вирішення проблемних питань функціонування та задіяння потенціалу підприємств з переробки сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки;
захист інтересів місцевих товаровиробників та їх підтримка у рамках реалізації проекту;
розширення інтеграційних і технологічних зв’язків між сільгосптоваровиробниками та підприємствами харчової промисловості;
вжиття заходів щодо зниження рівня енергоємності виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг підприємствами промисловості;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися переважно за рахунок власних коштів підприємств та інвесторів.
5) кількісні і якісні критерії виконання програми:
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
Роки: |
||
2017 рік |
2018 рік., очікуване |
2019 р. прогноз |
|||
1. |
Обсяг реалізованої промислової продукції, у відпускних цінах підприємств |
тис. грн. |
3317,4 |
130025 |
133926 |
2. |
Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу |
грн. |
128,5 |
5079,6 |
5240,2 |
4. Енергозбереження та енергоефективність
Сфера енергозабезпечення є важливою складовою економіки району та має істотний вплив на стан розвитку виробництва, соціальної сфери і рівень життя громадян.
Забезпечення електроенергії в районі здійснює ПАТ “Кіровоградобленерго”.
В умовах зростання цін на енергоносії особливої актуальності набуває використання альтернативних видів палива, впровадження енергоефективних заходів і технологій.
1) головні проблеми:
значні обсяги споживання та неефективне використання енергоресурсів бюджетними установами, обмеженість коштів на їх оплату в умовах постійного зростання цін на енергоносії;
велика енергоємність виробництва продукції та її низька конкурентоспроможність;
2) метою програми є ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у галузях економіки і соціальній сфері району, впровадження енергозберігаючих заходів та технологій, зменшення енергоємності виробництва;
3) стратегічні завдання:
реалізація заходів Програми енергоефективності Бобринецького району на 2017 - 2020 роки;
спрямування державних та місцевих інвестиційних ресурсів за відповідними бюджетними програмами на здійснення заходів з енергозбереження, ведення обліку споживання енергоресурсів у бюджетній та невиробничій сферах;
сприяння розробці будівництва електростанції з використанням сонячної енергії;
проведення роботи з утеплення будівель бюджетної сфери з метою економії паливно-енергетичних ресурсів;
проведення роботи щодо укладання енергосервісних договорів.
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань енергозабезпечення та енергозбереження буде здійснюватись за рахунок власних коштів підприємств, інвесторів, коштів державного та місцевих бюджетів.
5) якісні критерії виконання програми:
зменшення споживання енергоресурсів в галузях економіки, у т.ч. у бюджетній сфері району у межах 20%.
5. Розвиток транспортної інфраструктури
Транспорт – відіграє важливу роль у розвитку економіки та задоволенні потреб населення. Зв’язок є складовою інфраструктури, яка постійно розвивається та зазнає істотних змін. З кожним роком підвищується якість надання послуг телефонного, комп’ютерного та поштового зв’язку завдяки впровадженню новітніх технологій в дану сферу. Сітка доріг місцевого значення, які перебувають у межах району і які є за межами населених пунктів нараховує загалом 343,8 км (174,6 км доріг обласного значення та 139,3 км районних доріг і 29,3 км територіальних доріг).
Транспортно-експлуатаційний стан мережі автомобільних доріг загального користування не відповідає вимогам сьогодення.
Фінансування дорожньої галузі в останні три роки не задовольняло нагальних потреб навіть в частині експлуатації доріг, а кошти на проведення робіт з будівництва, реконструкції, капітальних та поточних середніх ремонтів шляхів виділялися у вкрай обмежених обсягах.
головні проблеми:
недостатня кількість пасажирських автобусів великої місткості на маршрутах, непристосованість їх до обслуговування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями;
високий ступінь зношеності основних фондів усіх видів транспорту та дорожнього господарства;
не повне охоплення регулярним автобусним сполученням населених пунктів у сільській місцевості;
повільне оновлення та модернізація автомобільного транспорту;
нерівномірність забезпечення телекомунікаційними послугами та обмеженість доступу користувачів до загальнодоступних телекомунікаційних послуг, зокрема у сільській місцевості;
незадовільний стан покриття автомобільних доріг району особливо у сільській місцевості через недостатнє фінансування потреб дорожньої галузі;
2) метою програми є поліпшення якості послуг пасажирського транспорту, поліпшення стану та безпеки транспортної мережі району, створення безпечних умов для учасників дорожнього руху шляхом приведення автомобільних доріг району у відповідність із сучасними технічними вимогами.
3) основні завдання:
розширення надання послуг автомобільного транспорту для громадян з обмеженими фізичними можливостями шляхом придбання перевізниками автотранспорту, пристосованого до потреб цієї категорії пасажирів;
оновлення пасажирського автотранспорту;
зростання рівня охоплення населених пунктів району регулярним автобусним сполученням;
здійснення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху;
проведення робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів, експлуатаційного утримання автомобільних доріг та вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району в межах можливостей бюджетів різних рівнів;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватись за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, інвесторів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством;
5) якісні критерії виконання програми:
збільшення обсягів перевезень пасажирів усіма видами транспорту порівняно із 2018 роком;
підвищення якості асфальтобетонного покриття та забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування.
- 13. Розвиток інформатизації, зв’язку та системи електронних послуг
Галузь зв’язку є однією із найбільш стабільних та динамічних галузей економіки району, яка забезпечує значні темпи росту надання послуг, поліпшення їх якості та впровадження нових технологій, що дозволило поліпшити забезпечення комунікаційних потреб населення: зросла якість мобільного зв’язку, діє розгалужена мережа інтернет-провайдерів та інтернет-клубів. В районі працюють понад 10 суб’єктів ринку зв’язку різної форми власності та підпорядкування, які надають телекомунікаційні послуги (телефонного, комп’ютерного зв’язку, проводового радіомовлення, ефірного телерадіомовлення та інше) і послуги поштового зв’язку. Основними операторами є: Бобринецьке відділення ПАТ "Укрпошта", Бобринецька філія ПАТ "Укртелеком», ТОВ "Нова Пошта", мобільного зв'язку – ПрАТ "Київстар", ПрАТ "ВФУкраїна", ТОВ "Лайфссел".
1) головні проблеми:
нерівномірність забезпечення телекомунікаційними послугами та обмеженість доступу користувачів до загальнодоступних телекомунікаційних послуг у сільській місцевості; відсутність системи електронного документообігу у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;
2) метою програми є створення умов для розвитку інформатизації, зв’язку та системи електронних послуг на території району; забезпечення населення та суб'єктів господарювання якісними телекомунікаційними послугами;
3) основні завдання:
вжиття організаційних заходів щодо запровадження в районі надання адміністративних послуг в електронній формі та інтеграції їх до Єдиного державного порталу адміністративних послуг; вжиття заходів щодо реалізації проекту “Забезпечення сучасними інформаційно-комунікативними системами сільських територіальних громад Бобринецького району”;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань програми буде здійснюватися за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України;
5) кількісні та якісні критерії ефективності виконання Програми:
збільшення частки домогосподарств, які мають доступ до Інтернету вдома, не нижче середнього рівня в Україні.
7. Споживчий ринок району та захист прав споживачів
Сфера торгівлі відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку району. Матеріально-технічна база торгівлі станом на 01 січня 2018 року представлена 304 одиницями магазинів та кіосків, 14 закладами ресторанного господарства, 23 закладами побутового обслуговування населення, 13 аптеками, 6 автозаправними станціями.
Ускладнення суспільно-політичної та економічної ситуації в Україні, значне зростання цін і тарифів, курсу вільноконвертованих валют обумовили уповільнення позитивних тенденцій на споживчому ринку району.
1) основні проблеми:
недостатній рівень обслуговування населення на ринку та об’єктах дрібно-роздрібної торгівлі;
розповсюдження товарів, які не відповідають вимогам технічних регламентів та нормативних документів щодо їх безпеки і якості;
зменшення платоспроможного попиту населення через значне підвищення цін на товари, лікарські засоби, паливно-мастильні матеріали та комунальні послуги, тарифів на пасажирські перевезення та на інші послуги;
2) метою програми є поліпшення якості торговельного обслуговування населення, насичення споживчого ринку товарами місцевого виробництва, запобігання необґрунтованому зростанню цін на основні продовольчі товари, дотримання прав споживачів;
3) основні завдання:
задоволення потреб населення у якісних товарах та послугах за доступними цінами, запобігання необґрунтованому зростанню цін на споживчому ринку, у тому числі на соціально значущі продовольчі товари;
проведення роботи із керівниками підприємств торгівлі з питань недопущення необґрунтованого підвищення цін на основні продовольчі товари та непродовольчі товари першої необхідності;
організації проведення ярмарково-виставкових заходів за безпосередньої участі товаровиробників;
приведення функціонування об'єктів дрібно-роздрібної торгівлі до вимог нормативно-правових актів;
впорядкування розміщення реклами у підприємствах торгівлі відповідно до вимог чинного законодавства;
створення умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо товаровиробниками;
створення умов для розвитку мережі підприємств торгівлі, закладів ресторанного господарства, побутового обслуговування населення, особливо у сільській місцевості;
сприяння розвитку і функціонуванню мережі книжкової торгівлі, залучення суб'єктів підприємництва, що реалізують книжкову продукцію до участі у виставково-ярмаркових заходах, з метою популяризації читання;
посилення захисту прав споживачів щодо безпеки та якості товарів робіт і послуг, що реалізуються на внутрішньому споживчому ринку району;
сприяння розвитку мережі підприємств з надання побутових послуг населенню району;
здійснення регулювання цін і тарифів на соціально значущі товари, роботи та послуги у порядку згідно із чинним законодавством, здійснення моніторингу цін на соціально важливі товари і послуги;
здійснення контролю за додержанням державної дисципліни цін на товари, продукцію і послуги, які реалізуються за регульованими цінами;
4) ресурсне забезпечення
реалізація основних завдань програми буде здійснюватись із залученням коштів підприємств торгівлі, інвесторів, населення, а також місцевих бюджетів на підтримку місцевого товаровиробника, створення соціальних магазинів (відділів);
5) кількісні та якісні критерії виконання програми:
забезпечення обсягів обороту роздрібної торгівлі на рівні попереднього року;
посилення захисту прав споживачів щодо безпеки і якості товарів, робіт і послуг;
забезпечення умов для нарощування обсягів реалізації товарів місцевих товаровиробників.
8. Будівництво та житлова політика
Будівельна галузь є однією із важливих галузей економіки, від якої залежить функціонування суміжних галузей у районі та області.
1) головні проблеми:
низький рівень забезпечення соціальним житлом громадян, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства;
відсутність бюджетного фінансування для будівництва житла, призупинення будівництва житла за рахунок коштів підприємств усіх форм власності;
низький рівень забезпеченості адміністративно-територіальних одиниць району містобудівною документацією, що суттєво стримує розвиток будівництва з причини відсутності правових підстав для вибору земельних ділянок, видачі вихідних даних на проектування;
високі ставки банківських кредитів та обмежені фінансові можливості громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
2) метою програми є створення сприятливих умов для стимулювання розвитку житлового будівництва та ринку доступного житла, збільшення обсягів будівництва в районі та концентрація капітальних вкладень на фінансування об'єктів, які забезпечують приріст потужностей та вводяться в експлуатацію;
3) основні завдання:
збільшення інвестицій у житлове будівництво з різних джерел фінансування, оптимізація існуючих та запровадження нових ефективних фінансово-інвестиційних механізмів підтримки будівництва, придбання доступного житла;
забезпечення створення належної інженерно-транспортної інфраструктури навколо будівництва об'єктів доступного житла;
збільшення обсягів житлового фонду шляхом нового будівництва, реконструкції наявних житлових будинків, гуртожитків, перепрофілювання об'єктів комунальної (соціальної) інфраструктури, що не використовуються за призначенням;
розроблення (коригування) схем планування території району;
забезпечення населених пунктів району містобудівною документацією (генеральними планами, планами зонування та детальні плани територій);
нарощування потужностей підприємств будівельного комплексу району шляхом використання будівельних матеріалів та конструкцій, які виробляються місцевими підприємствами будівельної індустрії, залучення до виконання будівельно-монтажних робіт місцевих будівельних підприємств усіх форм власності;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, коштів інвесторів, кредитних ресурсів та власних коштів громадян;
5) кількісні критерії виконання програми:
введення в експлуатацію житла дасть можливість залучити до будівництва будівельні підприємства і організації району.
9. Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальне господарство району - важлива сфера обслуговування населення та підприємств, яка надає послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, експлуатації та ремонту житла, розвитку, поновлення, утримання елементів благоустрою, а також ритуальних послуг.
Весь багатоквартирний житловий фонд сільських населених пунктів переведено на індивідуальне опалення.
Наданням житлово-комунальних послуг у районі займаються 7 комунальних підприємств які надають послуги з водопостачання, а у 18 сільських радах послуги з водопостачання надають самі сільські ради.
1) головні проблеми:
високий ступінь енергоспоживання та витрат енерго- та матеріальних ресурсів у житлово-комунальному секторі;
значна зношеність основних фондів підприємств житлово-комунальних господарств не дає можливості покращити якість надання послуг;
недостатня конкуренція на ринку послуг з управління та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій;
складний фінансовий стан підприємств (збитковість, наявність значної дебіторської та кредиторської заборгованості);
невідповідність тарифів для населення фактичній вартості житлово-комунальних послуг, адже тарифи на житлово-комунальні послуги покривають лише 60-80 відсотків їх собівартості;
висока собівартість виробництва послуг через значне енергоспоживання підприємств галузі;
недостатність забезпечення якісною питною водою мешканців району;
2) метою програми є здійснення заходів щодо стабільного та надійного забезпечення потреб населення та закладів соціальної сфери якісними житлово-комунальними послугами на основі поетапного реформування галузі;
3) основні завдання:
забезпечення технічного переоснащення галузі на основі широкого застосування вітчизняних і зарубіжних науково-технічних досягнень, впровадження ресурсо - і енергозберігаючих технологій під час надання житлово-комунальних послуг;
вжиття заходів щодо заміщення природного газу енергоресурсами, отриманими з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, насамперед в об’єктах соціальної сфери;
проведення реконструкції та капітального ремонту житлового фонду із залученням різних джерел фінансування;
створення та функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (запровадження нових форм управління житловими будинками);
поетапне оснащення всіх споживачів житлово-комунальних послуг приладами обліку витрачання води і енергії;
приведення тарифів до економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг;
впровадження новітніх технологій очистки води та доведення її якості до санітарних норм питної води, призначеної для споживання;
буріння артезіанських свердловин у населених пунктах, що користуються привізною водою;
створення нових зелених насаджень; впорядкування прибудинкових територій населених пунктів;
впровадження енергозберігаючих технологій вуличного освітлення;
забезпечення підприємств житлово-комунального господарства району сучасною технікою для вивезення/утилізації твердих побутових відходів і дотриманням екологічних стандартів;
надання фінансової підтримки малому комунальному підприємству “Дім Бобринець”;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися за рахунок:
коштів державного та місцевих бюджетів;
власних коштів підприємств та населення;
коштів міжнародних фінансових організацій;
інших фінансових ресурсів, незаборонених чинним законодавством;
5) якісні критерії виконання програми:
забезпечення якісною питною водою населених пунктів району;
забезпечення рівня оплати житлово-комунальних послуг населенням не менше 100 %;
зменшення обсягів використання природного газу та інших енергоресурсів;
формування на регіональному рівні сучасного, конкурентного ринку житлово-комунальних послуг;
впровадження систем автоматизованого обліку відпуску спожитої води на всіх підприємствах житлово-комунального господарства району.
10. Екологічна ситуація, використання природних ресурсів
Оскільки район має недостатньо розвинену промисловість, то екологічна ситуація в цілому задовільна.
1)головні проблеми:
порушення природного гідрологічного, гідрохімічного та гідробіологічного режиму поверхневих вод, їх самовідновлювальної здатності;
достатній рівень техногенного навантаження на навколишнє природне середовище через відсутність дієвої системи сортування, утилізації та захоронення твердих побутових відходів;
технічний стан каналізаційних очисних споруд потребує удосконалення, модернізації;
утворення на територіях сільських рад стихійних звалищ сміття; незадовільний стан справ щодо поводження, збору, сортування, утилізації, знешкодження, захоронення твердих побутових відходів у населених пунктах району;
висока мінералізація і зменшення запасів підземних вод;
щосезонне браконьєрське вирубування зелених насаджень (дерев), з метою збуту та отримання прибутків, спалювання стерні, пожнивних решток, сухих рослинних залишків та побутового сміття населенням;
недостатність обігових коштів у підприємствах лісового господарства для розширення інфраструктури мисливського господарства;
низький відсоток заповідності території району, що призводить до незаконного розорювання земель, створення стихійних звалищ, незаконного видобутку будівельних матеріалів (піску, глини) на територіях, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність;
2) метою програми є поліпшення екологічної ситуації в районі, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, відтворення природних комплексів, земельних та водних ресурсів, розвиток лісового господарства;
3) основні завдання:
проведення модернізації систем водовідведення за рахунок впровадження нових прогресивних технологій для очистки господарсько - побутових стічних вод;
проведення комплексу заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел: впровадження нових екологічно безпечних технологій виробництва, проведення реконструкції та модернізації систем пило-газоочисних установок;
відновлення та збереження природного гідрологічного, гідрохімічного та гідробіологічного режиму природніх водойм, їх самовідновлювальної здатності;
недопущення виникнення на території району несанкціонованих сміттєзвалищ створення сучасних технічно оснащених полігонів для сортування та захоронення твердих побутових відходів та запровадження механізмів їх збору, сортування, утилізації та захоронення;
збільшення виконання робіт з озеленення населених пунктів району;
збільшення територій та об'єктів природно-заповідного фонду району, винесення їх меж в натуру (на місцевість);
виконання заходів з протиповіневого захисту територій;
забезпечення через засоби масової інформації систематичної роз’яснювальної роботи з громадськістю, виявлення порушників правил пожежної безпеки;
розширення існуючих меж природно-заповідного фонду та створення нових об’єктів природоохоронного призначення;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися із залученням коштів державного, місцевих бюджетів, коштів інвесторів та власних коштів підприємств, установ, організацій;
5) кількісні критерії виконання програми:
залучення коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища на виконання природоохоронних заходів;
6) очікувані результати:
активізація роботи з відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану природніх водойм з проведенням робіт по благоустрою берегової лінії;
винесення об’єктів забруднення з прибережних смуг водних об’єктів району та виконання робіт з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, здійснення необхідних заходів щодо початку виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи та погоджень, отримання технічних умов, оформлення документації на земельну ділянку, проведення конкурсних торгів по об’єкту сміттєпереробних ліній.
11. Інвестиційна діяльність
Протягом останніх років в районі мало місце поступове збільшення обсягу капітальних інвестицій у реальний сектор економіки і соціальну сферу (за 2013-2017 рр. – 462,5 млн.грн.). За січень-червень 2018 року обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування склав 79,6 млн.грн., що у 1,7 рази більше ніж у січні-червні 2017 року.
Для сталого регіонального розвитку Бобринеччина потребує залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій.
1) головні проблеми:
обмеженість можливостей державного і місцевих бюджетів для фінансування капітальних видатків;
низький рівень забезпеченості місцевих рад містобудівною документацією, що суттєво стримує розвиток будівництва з причини відсутності правових підстав для вибору земельних ділянок, видачі вихідних даних на проектування тощо;
необхідність розроблення та оновлення схем планування територій районів;
нерозвиненість інвестиційної інфраструктури в районі;
недостатня інвестиційна активність суб’єктів господарювання.
2) метою програми є створення умов для формування привабливого інвестиційного клімату в районі, надходжень інвестицій в економіку району для сталого економічного розвитку;
3) основні завдання:
забезпечення належного виконання Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
розроблення містобудівної документації (генеральних планів, планів зонування та детальних планів територій);
посилення організаційної роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо створення сприятливих умов інвестиційної діяльності, формування інвестиційних пропозицій та реалізації стратегічних інвестиційних проектів розвитку району;
реалізація заходів програми формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Бобринецького району на 2017-2020 роки;
реалізація інвестиційних проектів за рахунок коштів державного бюджету інвестиційного спрямування та місцевих бюджетів;
поширення інформації про інвестиційний потенціал району, ділові та інвестиційні пропозиції суб'єктів господарювання району.
реалізація заходів програми розвитку малого та середнього підприємництва у Бобринецькому районі на 2016-2018 роки;
Очікувані показники та результати виконання основних завдань:
№ з/п |
Показник |
2018 рік, очікуване |
2019 рік, прогноз |
1. |
Обсяг капітальних інвестицій, млн.грн. |
169,6 |
198,5 |
2. |
Обсяг капітальних інвестицій, % до відповідного періоду попереднього |
115 |
117 |
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися із залученням коштів:
державного бюджету інвестиційного спрямування (субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій);
місцевих бюджетів;
власних коштів підприємств;
коштів інвесторів;
інших джерел, не заборонених законодавством.
12. Посилення фінансової основи місцевих бюджетів та підвищення ефективності використання бюджетних коштів
Посилення фінансової основи місцевих бюджетів та їх фінансова незалежність дає можливість органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади самостійно вирішувати питання економічного і соціального розвитку своєї території забезпечувати доступність та якість публічних послуг, зокрема в галузях соціально-культурної сфери, соціального захисту населення, житлово-комунального, дорожнього господарства тощо.
У 2018 році надходження доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) очікуються у сумі 58 255,1 тис. грн., що на 7 540,1 тис. грн., або на 14,9 % більше фактичних надходжень 2017 року (у співставних умовах).
На 2019 рік обраховано прогнозні надходження доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) в сумі 60881,8 тис.грн., що становить 104,5% до очікуваних надходжень у 2018 році.
1) головні проблеми :
недостатня забезпеченість коштами для виконання делегованих і власних повноважень місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування;
низька питома вага інвестиційної складової місцевих бюджетів;
нерівномірність податкоспроможності територій;
відсутність сплати податків до бюджету Павлогірківської сільської ради ПП Бобринець-Агро-К, що орендує на вказаній території 139 паїв. Підприємство не сплачує до бюджету з жовтня 2017 року орендну плату за землю та єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (за 3 та 4 квартали 2017 року).
ріст у 2018 році податкового боргу по сплаті податків до бюджету району. Станом на 01 жовтня 2018 року податковий борг по ДП ДГ “Червоний землероб” (Чарівненська сільська рада) склав 1 024,3 тис.грн., по ПП Бобринець-Агро К (Павлогірківська сільська рада ) - 618,5 тис.грн.
2) метою програми є посилення фінансової основи місцевих бюджетів, забезпечення якісного бюджетного процесу, створення умов для стабільного функціонування бюджетної системи, розвитку інфраструктури та розв’язання гострих соціальних проблем територіальних громад району;
3) пріоритетні напрямки:
зміцнення фінансово-економічної основи місцевих бюджетів:
забезпечення ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо наповнення бюджетів усіх рівнів відповідно до показників економічного розвитку територій;
підвищення податкоспроможності територій за рахунок створення нових потужностей, розвитку сфери послуг, залучення інвестицій, використання передбачених чинним законодавством можливостей збільшення доходів місцевих бюджетів шляхом встановлення ставок місцевих податків і зборів з урахуванням необхідності наповнення бюджетів та спроможності платників цих податків;
удосконалення адміністрування податкових і митних платежів, недопущення мінімізації податкових зобов’язань суб’єктів підприємницької діяльності, розвиток партнерських відносин фіскальних органів з громадянами і бізнесом, надання їм високоякісних послуг у податковій сфері, впровадження нових та вдосконалення наявних електронних сервісів для платників податків;
підвищення рівня платіжної дисципліни та скорочення обсягів податкового боргу за рахунок посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів (обов’язкових платежів);
збільшення надходжень плати за землю за рахунок заключення договорів оренди з більшим відсотком орендної плати, а також проведення земельних торгів (аукціонів);
збільшення в межах чинного законодавства власних надходжень бюджетних установ та спрямування цих коштів на заходи, здійснення яких необхідне для виконання основних функцій цих установ;
удосконалення підходів до формування та виконання місцевих бюджетів:
запровадження середньострокового бюджетного прогнозування на рівні місцевих бюджетів;
застосування програмно-цільового методу бюджетування з метою підвищення прозорості та ефективності використання фінансових ресурсів;
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо змін законодавства з питань формування та виконання місцевих бюджетів;
підвищення ефективності використання бюджетних коштів:
забезпечення економного, раціонального та результативного витрачання бюджетних коштів, посилення контролю за дотриманням вимог законодавчо-нормативних актів щодо витрачання бюджетних коштів;
забезпечення спрямування видатків місцевих бюджетів на вирішення питань енергоефективності та енергозбереження з метою заощадливого витрачання енергетичних ресурсів в бюджетній сфері;
зосередження фінансових ресурсів на реалізацію вагомих інвестиційних проектів та цільових програм, спрямованих на поліпшення інфраструктури територіальних громад та якості життя населення;
забезпечення підвищення якості та ефективності видатків місцевих бюджетів;
продовження роботи з оптимізації мережі закладів освіти, охорони здоров’я, культури, інших галузей бюджетної сфери;
4) якісні критерії виконання Програми:
забезпечення виконання затверджених показників по доходах (без трансфертів) і видатках місцевих бюджетів.
Розділ ІІ. МОБІЛІЗАЦІЙНА ПІДГОТОВКА, ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ПІДТРИМКА АРМІЇ
В області проводиться робота щодо забезпечення виконання законів України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про основи національної безпеки України", "Про оборону України", "Про військовий обов’язок і військову службу", Кодексу цивільного захисту населення та інших нормативно - правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;
1) головні проблеми:
недостатність фінансових ресурсів для здійснення комплексу заходів з мобілізаційної підготовки, в частині матеріально-технічного забезпечення запасного пункту управління голови райдержадміністрації, організації виконання інших мобілізаційних заходів та територіальної оборони району, неналежний рівень матеріального і фінансового забезпечення сил і заходів цивільного захисту, застарілої системи централізованого оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, протипожежного захисту населених пунктів району;
2) метою Програми є сприяння створення належних умов для охорони та захисту державного суверенітету, незалежності України та, безпосередньо, території і населення Бобринецького району, захист населення і території району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, послідовне зниження ризику їх виникнення, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері цивільного захисту;
3) основні завдання:
забезпечення виконання заходів для підвищення обороноздатності військових частин, які закріплені за районною державною адміністрацією з метою здійснення шефської допомоги, для ефективного виконання ними поставлених завдань, зокрема сприяння вирішенню питань, пов'язаних із поліпшенням соціально - побутових умов військовослужбовців Збройних Сил України;
надання допомоги у забезпеченні військових частин продовольством, пально-мастильними матеріалами та проведенні робіт з реконструкції та ремонту приміщень, в яких розміщуються військові частині тощо;
проведення комплексу заходів, пов'язаних зі зміцненням обороноздатності району,
забезпечення завдань територіальної оборони, мобілізаційної готовності району; здійснення заходів щодо утримання, приведення у належний стан шляхом проведення ремонтних робіт, модернізації та покращення матеріально-технічного стану пункту управління голови районної державної адміністрації та запасного пункту управління з метою їх використання за призначенням в умовах особливого періоду, правового режиму воєнного або надзвичайного стану; придбання запасів паливно-мастильних матеріалів для поповнення аварійного резерву паливно-мастильних запасів ПЗПУ облдержадміністрації; придбання засобів індивідуального захисту для посадових осіб органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування; проведення заходів протипожежної безпеки та придбання первинних засобів пожежогасіння на ПЗПУ, райдержадміністрації;
забезпечення роботи територіальної ланки управління районними спеціалізованими службами при організації та здійсненні запобіжних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, створення передумов для їх локалізації та ліквідації, проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт, надання одноразової допомоги та забезпечення нормальних умов життєдіяльності для громадян, які постраждали від наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі шляхом розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання та харчування;
створення та накопичення регіонального матеріального резерву пально-мастильних матеріалів, лікарських засобів та виробів медичного призначення, продовольчих і промислових товарів першої необхідності для забезпечення особового складу сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, постраждалого населення, захисних споруд цивільного захисту, пунктів управління та забезпечення речовим майном пунктів санітарної обробки людей;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватись за рахунок коштів: державного бюджету; місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством;
5) кількісні та якісні критерії ефективності виконання Програми:
реалізація завдань Програми створить умови для своєчасного виконання заходів з мобілізаційної підготовки територіальної оборони в районі та першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Розділ ІІІ. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ
- 1. Доходи населення. Соціальний захист населення
Основним завданням органів виконавчої влади протягом останніх років є створення економіко-правових умов для збільшення доходів населення району, підвищення його економічної активності, погашення боргів із заробітної плати та недопущення затримок з її виплати.
1) головні проблеми:
низький рівень доходів населення через низький розмір заробітної плати в окремих галузях економіки і бюджетної сфери в умовах підвищення цін і тарифів на послуги;
недостатня кількість робочих місць для населення у сільській місцевості;
наявність тіньових відносин у сфері зайнятості населення та безробітного населення, особливо у сільській місцевості;
недостатній розвиток малого і середнього підприємництва у сільській місцевості;
відсутність фінансування з державного бюджету на пільгове перевезення окремих категорій громадян;
відсутність коштів для матеріального стимулювання працівників ветеранської ради;
відсутність окремого архівосховища для документів з особового складу та документів тимчасового зберігання ліквідованих підприємств, установ та організацій району;
недостатнє матеріально-технічне забезпечення ветеранської організації;
значна віддаленість населених пунктів від районного центру, що становить певні труднощі для отримання соціальних послуг
2) метою програми є сприяння ефективній зайнятості населення, захисту населення від безробіття, забезпечення підвищення доходів громадян, соціальна підтримка малозабезпечених верств населення;
3) основні завдання:
реалізація заходів програми зайнятості населення Бобринецького району;
підвищення рівня зайнятості населення та зниження рівня безробіття; спрощення для переселенців процедур реєстрації в органах державної влади, сприяння у працевлаштуванні;
забезпечення доступу переселенців до соціальних послуг, закладів освіти та охорони здоров'я;
організація професійного навчання безробітних громадян під конкретне замовлення роботодавців або для само-зайнятості та провадження підприємницької діяльності;
проведення системної інформаційно-роз'яснювальної роботи з роботодавцями, яка спрямована на виявлення та задоволення їх потреб у працівниках відповідно до особливостей та специфіки виробництва;
стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом виплати компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних осіб;
забезпечення інформування населення про законодавство у сфері зайнятості, соціальні послуги державної служби зайнятості, проведення інформаційно-довідкових заходів з використанням сучасних технологій обслуговування населення та роботодавців;
проведення роботи із керівниками підприємств щодо підвищення розміру середньомісячної заробітної плати найманих працівників;
вжиття заходів щодо недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин;
забезпечення своєчасного фінансування виплат пенсій, перерахунків її розмірів;
забезпечення своєчасності надання та виплати різних видів державної допомоги (сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, та тимчасової допомоги дітям) та компенсацій, житлових субсидій та пільг відповідно до чинного законодавства;
забезпечення реалізації підготовчих заходів до функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування;
впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері, спрощення взаємовідносин між страхувальниками та управлінням Пенсійного фонду району шляхом розвитку електронного документообігу;
формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, ведення Єдиного Державного автоматизованого Реєстру осіб, які мають право на пільги;
забезпечення функціонування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації ;
забезпечення технічними засобами пересування та реабілітації (палицями, милицями, візками тощо);
забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів та ветеранів війни; надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян на лікування, вирішення соціально-побутових проблем;
вжиття заходів щодо безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до закладів соціального захисту населення;
виконання комплексу заходів щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЄС;
забезпечення взаємодії з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів у питаннях дотримання їх прав на соціальний захист та з інших питань;
вжиття заходів щодо соціального забезпечення учасників АТО та членів їх сімей;
всебічний захист законних прав, соціальних, економічних, вікових інтересів ветеранів війни, праці, дітей війни, ветеранів військових служб, пенсіонерів, громадян похилого віку як головна мета ветеранської ради;
надання в межах компетенції юридичної, організаційної та іншої допомоги членам ветеранської ради у поліпшенні житлових умов, медичного, торгового, побутового, транспортного та іншого обслуговування;
здійснення благодійницьких заходів, акцій милосердя;
сприяння поліпшення медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення ветеранів війни, праці, дітей війни, громадян похилого віку;
турбота про героїко-патріотичне виховання молоді на кращих традиціях старшого покоління;
виявлення та внесення до джерел комплектування документами підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, що розташовані на відповідній території;
приймання від підприємств, установ і організацій – джерел комплектування архівних документів з особового складу, фінансово-господарської діяльності та інших документів, строки зберігання яких не закінчилися;
організація користування документами у службових, соціально-правових, наукових та інших цілях, видавання юридичним особам і громадянам архівних довідок, копій та витягів з документів, що знаходяться на зберіганні;
посилення адресності та підвищення якості надання соціальної допомоги населенню району, задоволення соціальних потреб та забезпечення прав й законних інтересів громадян шляхом збереження і використання архівних документів району, комунальною установою Бобринецької районної ради “Трудовий архів Бобринецького району”;
централізоване тимчасове зберігання документів комунальною установою Бобринецької районної ради “Трудовий архів Бобринецького району”, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до Національного фонду;
всебічна допомога Ветеранській організації Бобринецького району, що створена відповідно до Статуту організації ветеранів України, яка об’єднує 26 первинних організацій, що розташовані на території сільських рад району;
продовження роботи районного мобільного соціального офісу з метою здійснення комплексного виїзного обслуговування населення, що звертається за призначенням усіх видів соціальної допомоги та субсидій;
суттєве покращення соціального обслуговування та надання усіх видів соціальної допомоги і субсидій населенню району шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання;
розповсюдження Бобринецькою районною організацією Товариства Червоного Хреста України та впровадження в життя гуманістичних ідей і принципів червонохресного руху, зменшення соціальної напруги серед населення району, поліпшення життя і підтримка беззахисних людей, що опинились в скруті через хвороби, життєві негаразди, допомога внутрішньо переміщеним особам зі Сходу та Криму, пораненим та членам родин військовослужбовців, які загинули в АТО. Реалізація програми по протидії ВІЛ/СНІДу, поширенню туберкульозу, наркоманії, ведення пропаганди здорового способу життя, проведення навчання населення по навичкам першої допомоги. Опіка та надання допомоги інвалідам всіх категорій, ветеранам війни та праці, одиноким престарілим та непрацездатним громадянам, дітям – сиротам, багатодітним сім’ям.
4) якісні критерії виконання програми:
забезпечення належних умов проживання пенсіонерів та інвалідів в стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації;
надання пільг, компенсацій та допомог 268 громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
охоплення соціальним обслуговуванням понад 2 тис. осіб, які потребують різних видів соціальних послуг;
оздоровлення 25 інвалідів та ветеранів війни;
забезпечення за рахунок коштів державного бюджету понад 80 інвалідів та інших осіб технічними та іншими засобами реабілітації;
№ з/п |
Показник |
2018 рік, очікуване |
2018 рік, прогноз |
1. |
Середньомісячна заробітна плата, грн. |
6945,0 |
8080,0 |
2. |
Темп росту середньомісячної заробітної плати, у % до попереднього року |
120,9 |
116,3 |
5)ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися за рахунок коштів: державного бюджету - на забезпечення соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадян, які тимчасово переміщуються із тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції;
надання різних видів державної допомоги 2,4 тис. сімей (сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, та тимчасової допомоги дітям), житлових субсидій 7,7 тис. домогосподарств;
районного та місцевих бюджетів на:
утримання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації;
підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих;
компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, послуги зв’язку та інші пільги, визначені чинним законодавством;
надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів і ветеранів;
надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян на лікування, вирішення соціально-побутових проблем;
підготовку та проведення заходів, пов’язаних із відзначенням держаних свят, пам’ятних та знаменних дат;
виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям - інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
фінансування видатків на фінансову підтримку комунальному підприємству “Трудовий архів” за рахунок видатків бюджетів сіл та міста;
надання фінансової підтримки Бобринецькій районній організації Товариства Червоного Хреста України за рахунок субвенції з бюджетів територіальних громад району.
- 2. Соціальний захист учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб
Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим та проведення в Україні антитерористичної операції (далі - АТО) обумовило значне погіршення умов життєдіяльності громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, на яких здійснюється антитерористична операція, а також збільшення потреб у забезпеченні осіб, які приймали чи приймають участь в АТО та членів їх сімей.
1) головні проблеми:
недостатність вільних, належно облаштованих і придатних для проживання приміщень для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
недостатність спроможність місцевих бюджетів для надання матеріальної, грошової та інших видів підтримки особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, на яких здійснюється антитерористична операція, а також для забезпечення осіб, які приймали чи приймають участь в АТО та членів їх родин;
неналежний рівень взаємодії і координації роботи громадських, благодійних, волонтерських організацій по наданню допомоги учасникам АТО, сім'ям загиблих (постраждалих) під час проведення АТО, особам, які тимчасово переміщені із окупованих територій;
2) метою програми є забезпечення належних умов життєдіяльності для учасників АТО та членів їх сімей, а також осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
3) основні завдання:
виконання Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб";
підготовка і направлення центральним органам виконавчої влади пропозицій і клопотань щодо вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням потреб учасників АТО та членів їх сімей, а також осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
забезпечення функціонування: Координатора з надання допомоги учасникам АТО і членам їх сімей; оперативного штабу з питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції;
забезпечення надання на належному рівні медичної допомоги учасникам АТО і членам їх сімей у закладах охорони здоров'я району;
координація роботи органів місцевого самоврядування у сфері врегулювання питань, пов’язаних із забезпеченням потреб учасників АТО, сімей загиблих (постраждалих) під час проведення АТО, осіб, які тимчасово переміщені із окупованих територій та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
координація роботи громадських, благодійних, волонтерських, релігійних організацій для надання грошової, матеріальної, психологічної та іншої допомоги учасникам АТО, сім'ям загиблих (постраждалих) під час проведення АТО, особам, які тимчасово переміщені із окупованих територій та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
влаштування дітей, батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у районах проведення антитерористичної операції, шляхом встановлення опіки та піклування над такими дітьми, їх усиновлення, передачі до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;
проведення заходів з відзначення Дня Гідності та Свободи в районі;
виконання Указу Президента України від 11 лютого 2016 року № 66 “Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України”, зі змінами внесеними Указом Президента України від 08 серпня 2017 року № 213;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватися за рахунок коштів: державного бюджету - на забезпечення соціальних гарантій учасникам АТО та членам їх сімей, особам, що переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, де здійснюється АТО;
надання військовослужбовцям, які виконують завдання із здійснення антитерористичної операції, та членам їх сімей, у власність земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, для ведення садівництва, для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального дачного будівництва;
обласного та місцевих бюджетів на:
забезпечення осіб, які тимчасово переміщені із окупованих територій та територій, на яких здійснюється антитерористична операція;
благодійних фондів та з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством;
коштів підприємств, організацій і населення;
матеріально-технічне забезпечення військових частин, які закріплені за районною державною адміністрацією;
5) кількісні та якісні критерії ефективності виконання програми:
підвищення рівня соціального захисту, поліпшення соціально- психологічного мікроклімату в родинах сімей, члени яких беруть участь в АТО, сімей, загиблих (постраждалих) учасників АТО,
задоволення у соціально-важливих послугах осіб, що переміщуються з тимчасово окупованої території та територій, де здійснюється АТО.
- 3. Поліпшення якості і доступності медичних послуг
В останні роки вжито комплекс заходів щодо поліпшення матеріально - технічної бази закладів охорони здоров’я та надання медичної допомоги населенню.
1) головні проблеми:
обмеженість медикаментозного і матеріально - технічного забезпечення закладів охорони здоров’я;
зростання показника смертності та інвалідності від хвороб системи кровообігу;
зростання захворюваності на туберкульоз;
зростання питомої ваги бацилярних форм туберкульозу серед вперше виявлених;
складна кадрова ситуація у галузі охорони здоров'я в районі, у першу чергу в сільській місцевості.
2) метою галузі охорони здоров'я району є забезпечення доступності та підвищення якості медичних послуг, зниження захворюваності, інвалідизації та смертності населення, утвердження здорового способу життя;
3) основні завдання :
забезпечення закладів охорони здоров’я, відповідним обладнанням, транспортними засобами;
підвищення якості надання первинної медичної допомоги;
підвищення рівня ефективності використання ресурсів, якості та доступності вторинної медичної допомоги;
поліпшення медикаментозного і матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних закладів району;
підвищення ефективності використання кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
оптимізація ліжкового фонду, впровадження стандартів діагностики, розвиток мережі закладів загальної лікарської практики – сімейної медицини;
проведення профілактики найбільш поширених захворювань, проведення широкої санітарно – просвітницької роботи серед населення по їх профілактиці;
забезпечення пріоритетного, першочергового комплектування лікарськими кадрами та середнім медичним персоналом закладів охорони здоров’я сільської мережі, реалізація обласних заходів щодо залучення та закріплення молодих спеціалістів-лікарів для роботи в медичних закладах району шляхом створення належних умов для їх праці та проживання;
поліпшення своєчасної та ранньої діагностики раку, підвищення з цією метою кваліфікації медичних працівників з питань раннього виявлення захворювання та забезпечення лікування хворих на рак у спеціалізованих онкологічних закладах, постійний моніторинг рівня захворюваності населення;
забезпечення медичних закладів швидкісними онко маркерами для ранньої діагностики онко захворювань;
забезпечення профілактичного напряму діяльності медичної галузі району через проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо подолання негативного впливу природних факторів на стан здоров’я населення, широка популяризація та утвердження у районі як норми життєдіяльності стандартів здорового способу життя.
4) ресурсне забезпечення:
реалізація заходів програми буде здійснюватись із залученням коштів державного, обласного, районного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством;
5) кількісні та якісні критерії виконання програми:
зниження дитячої та материнської смертності;
поліпшення стану здоров’я матерів та дітей;
зниження смертності від туберкульозу;
збільшення рівня охоплення жіночого населення цитологічним скринінгом.
- Поліпшення якості, конкурентоспроможності і доступності освіти
У районі послуги у сфері загальноосвітньої, дошкільної, позашкільної освіти надають: 26 загальноосвітніх навчальних закладів, 23 дошкільні навчальні заклади (рівень охоплення дітей дошкільною освітою – 96%), 2 позашкільні заклади.
1) головні проблеми:
недостатній рівень охоплення дітей дошкільною освітою в сільській місцевості у зв’язку з відсутністю дитячого садка (с. Кривоносове) та недостатністю кількістю місць (с. Кетрисанівка, с. Витязівка);
наявність малокомплектних шкіл, що негативно впливає на рівень якості надання освітніх послуг у сільській місцевості;
недостатній рівень оснащення навчальних закладів сучасними комп’ютерними технологіями і технікою через обмеженість фінансування;
2) метою є продовження роботи щодо надання та забезпеченості прав громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти, розвитку вищої освіти;
3) основні завдання:
у сфері дошкільної освіти:
забезпечити підтримання охоплення дошкільною освітою на рівні 96% дітей віком від 3 до 5 років та 100% дітей 5-річного віку шляхом проведення ремонтних та відновлюючих робіт у дошкільних навчальних закладів;
у сфері загальної середньої освіти:
модернізація матеріально-технічної бази в межах затверджених кошторисних призначень;
забезпечення збереження та утримання матеріальної бази навчальних закладів;
забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості до місць проведення занять і додому згідно рішень органів місцевого самоврядування;
забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів не пільгових категорій за рахунок коштів місцевих бюджетів;
реконструкція, капітальні та поточні ремонти на об'єктах закладів освіти;
придбання шкільних меблів.
у сфері позашкільної освіти:
виховання позитивного відношення до здорового способу життя шляхом проведення інформаційно-просвітницької та інформаційно-освітньої роботи, спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів;
підтримка різних форм активного літнього відпочинку школярів (туристичні походи, профільні табори, табори відпочинку на базі загальноосвітніх навчальних закладів).
забезпечення укомплектування комунального закладу «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» необхідним обладнанням та інвентарем з урахуванням сучасних вимог до організації роботи туристичного гуртка.
4) ресурсне забезпечення:
реалізація основних завдань буде здійснюватись із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених чинним законодавством;
фінансування закладів, підпорядкованих відділу освіти Бобринецької райдержадміністрації;
фінансування дошкільних навчальних закладів району у 2019 році здійснюватиметься за рахунок видатків бюджетів сіл з урахуванням субвенції з районного бюджету на утримання соціально-культурної сфери сіл району.
5) кількісні і якісні критерії виконання програми:
збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою до 96%, забезпечення 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку.
придбання шкільних меблів.
5. Забезпечення підтримки дітей, сім’ї та молоді
Демографічна ситуація в районі є складною. Населення району в останні роки постійно зменшувалось.
1) головні проблеми:
погіршення стану здоров’я молоді;
поширення в молодіжному середовищі наркоманії та епідемії ВІЛ/СНІДу;
проблематичність працевлаштування молоді, що не має практичного досвіду роботи;
недостатній рівень матеріального добробуту молоді;
недостатня кількість кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, які бажають взяти на виховання та спільне проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, старшого шкільного віку;
2) метою програми є послаблення негативних демографічних тенденцій шляхом поліпшення умов життєдіяльності населення, поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення та підвищення його матеріального добробуту, реалізації комплексу заходів у сфері молодіжної і сімейної політики;
3) основні завдання:
пропаганда здорового способу життя;
створення умов для патріотичного виховання молоді, для забезпечення зайнятості учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час;
запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі шляхом залучення до участі у всеукраїнських і регіональних інформаційно-просвітницьких та мистецьких акціях і заходах;
проведення профорієнтаційної роботи серед дітей та молоді;
розширення мережі прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, збільшення чисельності дітей, які виховуються під опікою, піклуванням;
проведення профілактичних заходів (рейдів) “Діти вулиці”, “Вокзал”, як засіб своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
забезпечення виявлення, обліку та здійснення соціальної роботи з різними категоріями сімей, дітей і осіб, які опинились у складних життєвих обставинах;
запобігання виникненню раннього соціального сирітства в районі;
здійснення заходів, спрямованих на соціальну реабілітацію осіб, які опинились у складних життєвих обставинах;
створення умов для соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;
4) ресурсне забезпечення
реалізація заходів програми буде здійснена із залученням коштів:
державного та місцевих бюджетів - на реалізацію молодіжної, сімейної і гендерної політики, оздоровлення і відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми;
інших джерел, не заборонених чинним законодавством;
коштів населення;
5) кількісні та якісні критерії ефективності виконання :
забезпечення охоплення сімейними формами виховання 99% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від загальної кількості дітей зазначеної категорії;
забезпечення щотижневого проведення профілактичних заходів (рейдів) “Діти вулиці”, “Вокзал” з метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, виявлення дітей, які потребують соціального захисту та підтримки.
6 Розвиток фізичної культури та спорту
В Бобринецькому районі діє одна дитячо-юнацька спортивна школа, у якій фізичною культурою і спортом в 14 групах займаються 201 особа.
В сільській місцевості діє 10 груп початкової підготовки за 5 напрямками: футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, гирьовий спорт.
Матеріально-технічна база району складається з 1 спортивного комплексу на якому проведена реконструкція глядацьких трибун (1500 місць), 21 спортивних залів, 13 футбольних полів, 92 площинних спортивних споруд, 26 спортивних майданчиків з нестандартним спортивним обладнанням, 51 інших майданчиків, 5 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять.
1) головні проблеми:
низький рівень охоплення громадян фізичною культурою і масовим спортом через невідповідність простіших спортивних споруд району елементарним вимогам сучасності та відсутність спортивного обладнання і інвентарю для занять фізичною культурою і спортом, а також недостатньо налагоджена система матеріально-технічного забезпечення;
2) метою є створення та забезпечення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, як важливої складової здорового способу життя, зміцнення здоров’я нації та розвитку спорту вищих досягнень;
3) пріоритетні напрямки розвитку:
створення умов для залучення населення до регулярних занять фізичною культурою і масовим спортом та розвиток інфраструктури масового спорту;
створення та розвиток матеріально — технічної бази дитячо — юнацького спорту, удосконалення матеріального стимулювання спортсменів високого класу та їх тренерів;
4) основні завдання:
збільшення охоплення громадян фізичною культурою і масовим спортом та розвиток інфраструктури масового спорту шляхом;
забезпечення функціонування фізкультурно-оздоровчих клубів при сільських школах й забезпечення їх відповідним фінансуванням та кадрами;
проведення різноманітних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, конкурсів, фестивалів, спортивних свят за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;
ремонт та оновлення існуючих спортивних майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;
розвиток дитячо-юнацького спорту, створення та розвиток сучасної матеріально-технічної бази для підготовки спортсменів високого класу;
забезпечення підготовки спортсменів, членів збірних команд району, області, України, які беруть участь в змаганнях різних рівнів.
5) ресурсне забезпечення:
реалізація заходів здійснюватиметься із залученням:
коштів державних та місцевих бюджетів - на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підготовку та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів;
інших коштів, не заборонених чинним законодавством;
6) кількісні та якісні критерії ефективності виконання програми:
охоплення населення всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи складатиме 11,6 % від загальної кількості населення району;
- покращення освітніх послуг і конкурентоспроможність освіти;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої та дошкільної, позашкільної освіти;
- охоплення дітей та підлітків систематичними фізкультурно-оздоровчими заняттями, на достатньому рівні.
- оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти;
- забезпечення пропаганди здорового способу життя та покращення спортивних результатів учнівської молоді;
- формування традицій, здорового способу життя та здоров’я сільського населення, залучення їх до активних занять фізичними вправами;
- забезпечення відповідних умов для розвитку творчих здібностей учнів сільської місцевості.
7. Культурний простір та збереження культурної спадщини
В районі здійснюються заходи щодо збереження і розвитку народної творчості, професійного і аматорського мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, поліпшення якості і розширення переліку послуг для населення району, забезпечення тісної взаємодії із творчими спілками району охорони та збереження пам'яток культурної спадщини.
1) головні проблеми:
відсутність державної галузевої програми розвитку культури та визначених державних стандартів надання послуг населення у сфері культури;
невідповідність стану матеріально-технічної бази установ і закладів галузі культури сучасним вимогам;
обмежене фінансове забезпечення на утримання та розвиток галузі культури, у тому числі на поповнення бібліотечних та музейних фондів, оновлення основних засобів закладів культури і мистецтв, ремонтно-реставраційні роботи пам'яток культурної спадщини;
недостатній рівень паспортизації та інвентаризації об’єктів та пам’яток культурної спадщини;
2) метою програми є поліпшення задоволення культурно-дозвільних, мистецьких, інформаційних та освітніх потреб населення у закладах культури і мистецтв району, збереження об’єктів культурної спадщини;
1) основні завдання:
збереження мережі базових закладів культури і мистецтв району оновлення їх матеріально-технічної бази, у тому числі впровадження ресурсо - та енергозберігаючих технологій;
забезпечення надання закладами культури і мистецтв якісних культурно-дозвільних послуг населенню району;
надання фінансової підтримки для творчої діяльності творчих особистостей та їх ініціатив, спрямованих на розвиток національної літератури, культури та мистецтва;
активізація роботи щодо виявлення, розвитку і популяризації досягнень народної творчості, усіх видів аматорської художньої творчості, підвищення їх майстерності;
активізація заходів з інвентаризації та паспортизації з метою виявлення не облікованих археологічних об'єктів та взяття їх на облік;
здійснення контролю за розробленням історико-архітектурних опорних планів історичних населених місць району, проектів зон охорони пам'яток, визначення та затвердження їх меж і режимів використання;
активна популяризація заходів з охорони культурної спадщини шляхом організації видавничої та експозиційно-виставкої діяльності;
сприяння залученню позабюджетних інвестицій для збереження культурної спадщини;
4) ресурсне забезпечення:
фінансування заходів програми буде здійснюватися за рахунок коштів:
державного, обласного, місцевих бюджетів – у межах виділених на ці цілі асигнувань;
з інших джерел, не забороненим чинним законодавством;
фінансування сільських палаців і будинків культури, клубів та бібліотек у 2019 році здійснюватиметься за рахунок видатків бюджетів сіл з урахуванням субвенції з районного бюджету на утримання соціально-культурної сфери району.
5) кількісні і якісні критерії ефективності виконання програми:
покращення якості надання послуг культури населенню;
підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення закладів культури і мистецтва району, матеріального забезпечення працівників галузі культури, розширення культурно-мистецьких послуг.
- 8. Використання потенціалу туристичної та туристично-рекреаційної сфери
Дедалі більшого значення для економіки та соціальної сфери району набуває туристична галузь. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення рівня життя в районі, утворення додаткових робочих місць. Розвиток туризму в районі істотно впливає на такі сектори економіки як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство і є одним з найбільш перспективних напрямів структурної перебудови економіки. У свою чергу, важливими факторами розвитку туристичної галузі є природно – рекреаційний та історико – культурний потенціал району.
1) головні проблеми:
відсутність відповідних об’єктів для розвитку туристичної діяльності в сільській місцевості;
недосконалість туристичної інфраструктури, неефективність використання рекреаційних ресурсів;
недостатнє забезпечення туристичної галузі матеріально – технічною базою;
повільний темп зростання обсягів інвестицій у розвиток матеріальної бази туризму;
відсутність засобів тимчасового розміщення, зокрема кемпінгів, осель зеленого туризму на територіях, прилеглих до регіональних мереж туристично-екскурсійних маршрутів;
2) метою програми є створення в районі конкурентоспроможного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців району та його гостей, удосконалення туристичної інфраструктури району;
3) основні завдання:
забезпечення інфраструктурного облаштування визначних об’єктів історико-культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду в складі національної та районної мереж туристично-екскурсійних маршрутів;
формування та забезпечення належного функціонування районних мереж туристично-екскурсійних маршрутів;
представлення туристичного потенціалу району під час спеціалізованих виставкових заходів, проведення рекламних кампаній, інфотурів, підтримка заходів та акцій, спрямованих на популяризацію внутрішнього туристичного продукту, започаткування іміджевих масових туристичних подій;
забезпечення захисту та безпеки туристів, надання усіх видів допомоги, відповідності санітарно-гігієнічним вимогам на туристичних об’єктах та маршрутах;
створення сприятливих умов для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, впровадження інвестиційних та інноваційних проектів,спрямованих на розвиток туристичної інфраструктури, підтримку середнього та малого підприємництва (зокрема в сільській місцевості) у сфері туризму і діяльності курортів, забезпечення їх промоції;
4) ресурсне забезпечення:
реалізація заходів програми буде здійснюватись із залученням коштів державного, районного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чиним законодавством;
5) кількісні і якісні критерії ефективності виконання програми:
реалізація основних завдань програми сприятиме розвитку туристичної галузі в районі, а саме:
забезпечення реалізації прав жителів району на активний відпочинок культурно-пізнавального та рекреаційного характеру;
досягнення якісно нового рівня культури сприйняття жителями та гостями району природних та духовних багатств краю;
підвищення інтересу населення до історичного минулого та природи району;
підвищення якості надання туристичних послуг населенню, забезпечення безпеки споживачів туристичного продукту;
розбудові туристичної інфраструктури й удосконаленню номенклатури туристичного продукту району, що дозволить підвищити рівень зацікавленості населення щодо туристичних можливостей регіону.
- 9. Вдосконалення системи регіонального управління, розбудова громадянського суспільства
Метою напряму є підвищення якості державного управління регіональним розвитком, активне залучення громадськості до вирішення актуальних завдань у розвитку території району
1. Головні проблеми:
недостатня поінформованість населення територіальних громад про завдання і суть реформи з децентралізації влади;
незабезпеченість належного доступу громадян, які проживають у сільській місцевості, у першу чергу у віддалених селах, до публічної інформації, отримання адміністративних послуг;
відсутність у територіальних громад повноважень щодо розпорядження землями комунальної власності за межами населених пунктів;
неврегульованість питання щодо забезпечення організаційної діяльності виконавчих органів новоутворених об’єднаних територіальних громад;
незабезпеченість органів місцевого самоврядування достатньою кількістю кваліфікованих фахівців, спроможних надавати якісні адміністративні послуги, у тому числі у системі державного архітектурно-будівельного контролю, в інвестиційній діяльності, в інших сферах;
нерозвиненість інвестиційної інфраструктури в районі;
низький рівень громадянської діяльності неурядових громадських організацій у процесі формування та реалізації регіональної політики району;
низька конкурентоспроможність комунальних підприємств спільної власності територіальних громад району;
відсутність ефективних механізмів співпраці територіальних громад та органів місцевого самоврядування.
2. Стратегічні пріоритети
1) стратегічний пріоритет 1: децентралізація влади, реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою
основні завдання:
проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи з питань впровадження в районі процесів децентралізації влади;
проведення роботи із формування спроможних територіальних громад, передачі функцій виконавчої влади від райдержадміністрації виконавчим органам відповідних об’єднаних територіальних громад;
координація роботи об’єднаних територіальних громад стосовно розроблення інвестиційних програм і проектів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, які спрямовані на посилення інфраструктурної спроможності таких громад;
координація роботи об’єднаних територіальних громад стосовно забезпечення доступності та якості публічних послуг;
впровадження практики фінансування інфраструктурних проектів на засадах співпраці та дольової участі територіальних громад;
оновлення основних фондів об’єктів спільної власності територіальних громад району;
надання в оренду майна, що не використовується за призначенням, розширення переліку та збільшення обсягів надання послуг населенню;
2) стратегічний пріоритет 2: підвищення якості державного управління регіональним розвитком
основні завдання:
вжиття необхідних заходів щодо розробки програми інформатизації Бобринецького району на період до 2020 року ;
реалізація заходів комплексної програми цивільного захисту у Бобринецькому районі на період до 2020 року;
реалізація заходів районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2016-2020 роки;
реалізація Плану заходів із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року із залученням до цього широкого кола організацій, установ і органів місцевого самоврядування району;
проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики;
вжиття заходів щодо залучення та реалізації проектів (програм) міжнародної технічної допомоги;
забезпечення участі у семінарах-навчаннях із підвищення кваліфікації державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування із питань залучення міжнародної технічної допомоги, інвестиційної діяльності;
залучення громадських об’єднань до формування пріоритетних напрямів розвитку району, їх реалізації та здійсненні контролю за реалізацією.
3) стратегічний пріоритет 3: посилення міжгалузевої координації в процесі формування та реалізації регіональної політики;
основні завдання:
розроблення інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;
розроблення райдержадміністрацією, територіальними громадами інвестиційних проектів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку;
впровадження системи електронних державних закупівель товарів в районі;
впровадження системи дистанційного обслуговування головних розпорядників бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби;
координація роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в частині виконання повноважень у сфері державної цінової політики, забезпечення торговельного і побутового обслуговування населення, захисту прав споживачів тощо;
проведення роз’яснювальних заходів щодо механізмів залучення фінансових ресурсів та іноземних інвестицій для розвитку територій для керівників і спеціалістів економічних підрозділів райдержадміністрації, міськвиконкому;
сприяння впровадженню на території району проектів міжнародної технічної допомоги, зокрема в галузі енергоефективності;
активізація роботи щодо ініціювання проектів і програм, для реалізації яких є можливість залучити міжнародну технічну допомогу та ресурси міжнародних фінансових організацій.
4) стратегічний пріоритет 4: удосконалення системи надання публічних послуг та активізація співпраці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства
основні завдання:
забезпечення на належному рівні надання адміністративних послуг через центр надання адміністративних послуг в умовах децентралізації повноважень та розширення переліку адміністративних послуг, які надаються;
координація роботи в частині забезпечення дотримання норм і принципів державної регуляторної політики;
забезпечення відкритості використання державних коштів, доступу до публічної інформації,
налагодження дієвого зворотного зв’язку органів влади з громадськістю щодо звернень жителів району та громадських організацій з приводу вирішення актуальних питань місцевого розвитку;
5) стратегічний пріоритет 5: забезпечення виконання на належному рівні заходів із цивільного захисту населення, мобілізаційної підготовки і мобілізації в районі
основні завдання:
реалізація заходів комплексної програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки;
постійне забезпечення з резервного фонду паливо-мастильними матеріалами для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
координація дій районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, спрямованих на забезпечення захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
підвищення рівня якості підготовки керівного складу цивільного захисту району та особового складу формувань при проведені тактико-спеціальних навчань, командно-штабних тренувань органів управління та сил реагування;
забезпечення готовності захисних споруд цивільного захисту Бобринецького району;
поліпшення стану надання адміністративних послуг суб’єктам звернень за одержанням адміністративних послуг;
забезпечення надання допомоги учасникам АТО і членам їх сімей, тимчасово переміщеним особам у максимально можливих обсягах;
підвищення якості та результативності діяльності інститутів громадянського суспільства;
зменшення рівня зношеності основних фондів підприємств, установ та організацій спільної власності району до 45%.
3. Механізми і засоби реалізації основних завдань:
Виконання основних завдань і реалізація проектів програми буде здійснюватися із залученням коштів:
1) державного бюджету інвестиційного спрямування (державних капітальних видатків, що розподіляються Кабінетом Міністрів України, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій);
2) місцевих бюджетів;
3) міжнародної технічної допомоги на соціально-економічний розвиток територіальних громад, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
4) власних коштів підприємств, коштів інвесторів, населення, громадських організацій та з інших джерел, не заборонених законом.
Розділ ІV. МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Виконання завдань та досягнення мети Програми буде забезпечено за рахунок:
1) укладання та реалізації угод про співпрацю, меморандумів порозуміння з підприємствами, інвесторами, громадськими організаціями, організаціями роботодавців тощо;
2) врахування завдань та основних показників Програми під час формування:
пропозицій обласній державній адміністрації до проектів програмних документів з питань економічного і соціального розвитку, бюджету, цільових програм;
3) узгодження цілей, пріоритетів, завдань і заходів органів місцевого самоврядування щодо розв’язання поточних проблем регіонального розвитку та досягнення довгострокових стратегічних цілей;
4) залучення громадськості, підприємств, установ і закладів до участі у заходах різних рівнів;
5) об'єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників бізнесу, громадських організацій на вирішенні завдань Програми.
Коригування Програми може здійснюватись у міру вирішення поставлених завдань або зміни умов її реалізації, а також нових завдань щодо регіонального розвитку, які будуть визначені законодавчими і нормативно- правовими актами України.
Розділ V КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ
1. Контроль за виконанням Програми здійснюється районною державною адміністрацією та районною радою.
2. Оцінка результатів виконання Програми буде здійснюватись на основі проведення статистичних досліджень стану та показників розвитку галузей (сфер діяльності) району у цілому. Проведення моніторингу показників Програми шляхом придбання статистичних бюлетенів, експрес-випусків, збірників за рахунок районного бюджету
3. Основними формами контролю за реалізацією завдань та основних показників Програми будуть:
1) розпорядження голови райдержадміністрації про організацію виконання Програми;
2) здійснення аналізу стану виконання Програми та вжиття додаткових заходів, спрямованих на виконання Програми;
3) здійснення моніторингу стану реалізації інвестиційних проектів та виконання робіт в об'єктах соціальної сфери;
4) звітність про стан реалізації Програми постійним комісіям районної ради та на пленарних засіданнях районної ради, засіданнях колегії райдержадміністрації та інших дорадчих органів;
5) обстеження населених пунктів району робочими групами, утвореними райдержадміністрацією, з питань вивчення стану реалізації Програми та вивчення стану організації роботи із забезпечення виконання Програми у сільських радах району з виїздом на місце;
6) проведення моніторингу та надання узагальненої звітності про хід реалізації Програми керівництву районної ради та районної державної адміністрації;
7) залучення засобів масової інформації для висвітлення ходу реалізації Програми.
Додаток 1
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ
розвитку Бобринецького району на 2019 рік
№ з/п |
Показник |
Одиниця виміру |
2018 рік, очікуване |
Проект програми на 2019 рік |
2019 рік порівняно з 2018 роком, % |
|
|
|
|
|
|
1. |
Обсяг реалізованої промислової продукції, у відпускних цінах підприємств |
тис.грн. |
130025 |
133926 |
103 |
2. |
Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення |
грн. |
5079,6 |
5240,2 |
103 |
3. |
Індекс сільськогосподарської продукції у сільськогосподарських підприємствах |
у % до |
152,1 |
90,5 |
х |
4. |
Обсяг капітальних інвестицій |
млн.грн. |
169,6 |
198,5 |
117 |
5. |
Обсяг капітальних інвестицій на одну особу |
грн. |
6634,9 |
7762,8 |
117 |
6. |
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі |
тис.грн. |
181456,7 |
199802,0 |
100,1 |
7. |
Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту (у порівняних цінах) |
у % до |
100,1 |
100,1 |
х |
8. |
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників |
грн. |
6945 |
8080 |
116,3 |
9. |
Темп зростання (зниження) середньомісячної заробітної плати штатних працівників |
у % до |
120,9 |
116,3 |
х |
10. |
Працевлаштовано громадян на нові робочі місця |
осіб |
127 |
140 |
116,6 |
_________________________________________
Додаток 4
Паспорт
програми економічного і соціального розвитку
Бобринецького району на 2019 рік
1. |
Програма затверджена: |
Рішення Бобринецької районної ради від 14 грудня 2018 року № 324 |
2. |
Ініціатор розроблення програми |
Бобринецька районна державна адміністрація |
3. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 “Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету” |
4. |
Розробник програми |
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації |
5. |
Співрозробники програми |
Структурні підрозділи районної державної адміністрації, територіальні органи міністерств і відомств України, сільвиконкоми |
6. |
Відповідальний виконавець програми |
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації |
7. |
Учасники програми |
Структурні підрозділи районної державної адміністрації, територіальні органи міністерств і відомств України, сільвиконкоми, зацікавлені підприємства, установи, організації |
8. |
Термін реалізації програми |
2019 рік |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми |
Згідно з відповідними бюджетними призначеннями |
____________________________
Рішення №325 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 325
м.Бобринець
Про районний бюджет
на 2019 рік
На підставі статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 77 Бюджетного кодексу України, Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Визначити на 2019 рік:
доходи районного бюджету у сумі 189 305 511 гривень, у тому числі доходи загального фонду районного бюджету – у сумі 188 472 833 гривень та доходи спеціального фонду районного бюджету – у сумі 832 678 гривень, згідно з додатком 1 до цього рішення;
видатки районного бюджету у сумі 189 305 511 гривень, у тому числі видатки загального фонду районного бюджету – у сумі 188 472 833 гривень та видатки спеціального фонду районного бюджету – у сумі 832 678 гривень;
оборотний залишок бюджетних коштів районного бюджету у розмірі 700 000 гривень, що становить 0,4 відсотка видатків загального фонду районного бюджету, визначених цим пунктом;
резервний фонд районного бюджету у розмірі 100 000 гривень, що становить 0,1 відсотка видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів районного бюджету на 2019 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 2 до цього рішення.
3. Затвердити на 2019 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 3 до цього рішення.
Надати районній державній адміністрації право протягом 2019 року у період між сесіями районної ради:
1) затверджувати з наступним внесенням змін до рішення районної ради про районний бюджет розподіл та перерозподіл міжбюджетних трансфертів у розрізі місцевих бюджетів району та головних розпорядників коштів районного бюджету, а саме:
субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам;
субвенцій з інших місцевих бюджетів, що передаються районному бюджету;
за погодженням з постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення - дотацій з державного бюджету місцевим бюджетам;
2) затверджувати розподіл та перерозподіл між головними розпорядниками коштів районного бюджету та місцевими бюджетами району субвенцію спеціального фонду з обласного бюджету за рахунок коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, з наступним внесенням змін до рішення районної ради про районний бюджет.
4. Затвердити у складі видатків районного бюджету кошти на реалізацію районних програм у сумі 8 787 357 гривень згідно з додатком 4 до цього рішення.
5. Установити, що у загальному фонді районного бюджету на 2019 рік:
1) до доходів загального фонду належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України.
6. Установити, що джерелами формування спеціального фонду районного бюджету на 2019 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України (крім надходжень, визначених пунктами 10, 11 частини першої цієї статті);
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини першої статті 71 та частиною другою статті 72 Бюджетного кодексу України.
7. Установити, що у 2019 році кошти, отримані до спеціального фонду районного бюджету згідно з пунктом 6 цього рішення, спрямовуються на
реалізацію заходів, визначених статтями 13, 71, 91 Бюджетного кодексу України.
8. Визначити на 2019 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками районного бюджету видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
поточні трансферти населенню;
поточні трансферти місцевим бюджетам;
оплату енергосервісу.
9. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право районній державній адміністрації отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів районного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
10. Головним розпорядникам коштів районного бюджету забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням, відповідно до частини восьмої статті 20 Бюджетного кодексу України;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі, відповідно до пункту 7 частини п'ятої статті 22 Бюджетного кодексу України;
3) доступність інформації про районний бюджет відповідно до частини п'ятої статті 28 Бюджетного кодексу України, а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням та змінами до нього, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2020 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
4) взяття бюджетних зобов'язань, довгострокових зобов'язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету, відповідно до частини 7 статті 22 Бюджетного кодексу України;
5) під час складання та затвердження кошторисів, планів використання бюджетних коштів - в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами;
6) у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання тощо.
11. Надати право районній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення здійснювати:
1) перерозподіл видатків районного бюджету за бюджетними програмами, а також збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету), у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів, відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України;
2) передачу бюджетних призначень від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого, відповідно до частини шостої статті 23 Бюджетного кодексу України.
12. Делегувати районній державній адміністрації право укладати угоди з передачі та отримання субвенцій відповідно до положень Бюджетного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
13. Установити, що у 2019 році комунальні унітарні підприємства та їх об’єднання (підприємства, об’єднання спільної власності територіальних громад сіл і міста району) сплачують до загального фонду районного бюджету 7 відсотків чистого прибутку (доходу).
Розрахунки частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подаються підприємствами та їх об’єднаннями до територіального органу Державної фіскальної служби у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до районного бюджету з наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2019 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
Кошти зараховуються на відповідні рахунки з обліку надходжень до загального фонду районного бюджету, відкриті у головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, за кодом бюджетної класифікації доходів 21010300.
14. Рекомендувати органам місцевого самоврядування та зажадати від Новоукраїнського ГУ ДФС у Кіровоградській області забезпечити у 2019 році виконання затверджених місцевими радами показників податкових і неподаткових надходжень загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району.
15. Відповідно до розділу VІ пункту 20 Бюджетного кодексу України установити, що у 2019 році з сільських бюджетів здійснюються видатки на утримання закладів дошкільної освіти, сільських палаців культури, клубів, бібліотек.
Такі видатки здійснюються з урахуванням субвенції з районного бюджету на утримання вищезазначених установ.
16. Установити на 2019 рік наступний порядок розподілу субвенції між сільськими бюджетами району в частині утримання дошкільних навчальних закладів, сільських палаців і будинків культури, клубів та бібліотек:
Vскс = Но*Uo + Нк*Uк + Нб*Uб, де:
Но – норматив бюджетної забезпеченості для дошкільних навчальних закладів;
Нк – норматив бюджетної забезпеченості для палаців і будинків культури, клубів;
Нб – норматив бюджетної забезпеченості для бібліотек;
Uo – кількість штатних одиниць дошкільного навчального закладу, згідно штатного розпису станом на 01.12.2018 року;
Uк – кількість штатних одиниць палацу (будинку) культури, згідно із штатним розписом станом на 01.12.2018 року;
Uб – кількість штатних одиниць бібліотек, згідно штатного розпису станом на 01.12.2018 року;
Встановити норматив бюджетної забезпеченості на 2019 рік для:
дошкільних навчальних закладів – 48 369 грн.;
палаців (будинків) культури, клубів – 51 485 грн.;
бібліотек – 54 549 грн.
17. Встановити, що додатки 1-4 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
18. Доручити апарату районній ради здійснити оприлюднення цього рішення у друкованих засобах масової інформації в десятиденний строк з дня його прийняття, відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
19. Рішення “Про районний бюджет на 2019 рік” набирає чинності з 01 січня 2019 року.
20. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
№4-аг від 14 грудня 2018 року
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ
від “14” грудня 2018 року №4-аг
м.Бобринець
Про проведення інвентаризації
Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР, статті 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-ХІV, наказу Міністерства фінансів України від 02 вересня 2014 року №879 «Про затвердження Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань», наказу Міністерства фінансів України від 17 червня 2015 року №572 «Про затвердження типових форм для відображення бюджетними установами результатів інвентаризації», з метою забезпечення достовірності бухгалтерського обліку шляхом їх зіставлення з фактичною наявністю майна перед складанням бухгалтерської звітності:
- Провести інвентаризацію матеріальних цінностей, що перебувають на балансі районної ради, станом на 01 грудня 2018 року:
- основних засобів;
- інших необоротних матеріальних активів;
- матеріалів;
- малоцінних та швидкозношуваних предметів;
- запасів;
- орендованих матеріальних цінностей, які перебувають у користуванні районної ради та на позабалансовому обліку, у період з 14 грудня 2018 року по 21 грудня 2018 року.
2. Для проведення річної інвентаризації створити комісію у складі:
Голова комісії:
Іванова Надія Вікторівна – керуючий справами виконавчого апарату
Члени комісії:
Гончаренко Любов Василівна - начальник організаційного відділу;
Денисова Наталія Олександрівна – головний бухгалтер;
Соловйова Олена Миколаївна – секретар керівника.
3. Інвентаризацію проводити в присутності матеріально – відповідальних осіб:
Красуцької Любові Андріївни – прибиральника службових приміщень;
Шевченка Анатолія Миколайовича – водія.
4. Комісії з інвентаризації подати матеріали інвентаризації на затвердження голові районної ради у 5-ти денний термін після закінчення роботи.
5. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
З розпорядженням ознайомлені:
____________ Н.В.Іванова;
____________ Л.В.Гончаренко;
____________ Н.О.Денисова;
____________ О.М.Соловйова.
Рішення №330 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 330
м.Бобринець
Про затвердження технічної документації
про нормативну грошову оцінку земельних ділянок
Відповідно до пункту 21 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 23 Закону України “Про оцінку земель”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, зазначену у переліку згідно з додатком, а саме:
1.1. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,1064 га, що надана в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю “НАФТОПРАЙМ” для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (для розміщення та обслуговування автозаправочної станції) на території Бобринецької міської ради Бобринецького району Кіровоградської області (за межами населених пунктів);
1.2. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3158 га, що надана в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю “НАФТОПРАЙМ” для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (для розміщення та обслуговування автозаправочної станції) на території Червонодолинської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області (за межами населених пунктів);
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Додаток
до рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання
від 14 грудня 2018 року № 330
Перелік
технічних документацій про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які потребують затвердження та знаходяться на території Бобринецького району Кіровоградської області
№п/п |
Місце розташування земельної ділянки |
Кадастровий номер земельної ділянки |
Суб'єкт господарування |
Площа, га |
Вид користування |
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн. |
Дата нормативної грошової оцінки земель |
Категорія земель |
Цільове призначення |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1 |
Бобринецька міська рада |
3520810100:02:000:7502 |
Товариство з обмеженою відповідальністю "НАФТОПРАЙМ" |
0,1064 |
оренда |
263 838,00 |
01.01.2018 |
Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення |
для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (для розміщення та обслуговування автозаправочної станції) |
2 |
Червонодолинська сільська рада |
3520887900:02:000:7501 |
Товариство з обмеженою відповідальністю "НАФТОПРАЙМ" |
0,3158 |
оренда |
783 084,00 |
01.01.2018 |
Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення |
для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (для розміщення та обслуговування автозаправочної станції) |
|
Всього |
|
|
0,4222 |
|
1 046 922,00 |
|
|
_______________________________
Рішення №329 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 329
м.Бобринець
Про затвердження технічної документації
про нормативну грошову оцінку земельних ділянок
Відповідно до пункту 21 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 23 Закону України “Про оцінку земель”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, зазначену у переліку згідно з додатком, а саме:
1.1. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 27 площею 8,6404 га, яка передана у спільну часткову власність гр.Лисенко Ользі Володимирівні (розмір частки ½) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Новомиколаївської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області (за межами населених пунктів);
1.2. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 26 площею 9,1202 га, яка передана у власність гр. Лисенко Ользі Володимирівні для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Новомиколаївської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області (за межами населених пунктів);
1.3. технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 324 площею 8,4297 га, яка передана у спільну часткову власність гр.Лисенко Ользі Володимирівні (розмір частки ½) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Новомиколаївської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області (за межами населених пунктів).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Додаток
до рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання
від 14 грудня 2018 року № 329
Перелік
технічних документацій про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які потребують затвердження та знаходяться на території Бобринецького району Кіровоградської області
№ з/п |
Місце розташування земельної ділянки |
Кадастровий номер земельної ділянки |
Суб'єкт господарюва-ння |
Площа, га |
Вид користу-вання |
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн. |
Дата, на яку розроблялась нормативна грошова оцінка |
Вид угідь |
Цільове призначення |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1 |
Новомико-лаївська сільська рада (ділянка №27) |
3520885800:02:000:1027 |
гр. Лисенко Ольга Володимирівна |
8,6404 (1/2 частка) |
приватна власність |
227972,00 (1/2 частки – 113986,00) |
01.01.2018 |
землі сільськогосподарського призначення (рілля) |
для ведення товарного сільськогосподарського виробництва |
2 |
Новомико-лаївська сільська рада (ділянка №26) |
3520885800:02:000:1026 |
гр. Лисенко Ольга Володимирівна |
9,1202 |
приватна власність |
229665,00 |
01.01.2018 |
землі сільськогосподарського призначення (рілля) |
для ведення товарного сільськогосподарського виробництва |
3 |
Новомико-лаївська сільська рада (ділянка №324) |
3520885800:02:000:1324 |
гр. Лисенко Ольга Володимирівна |
8,4297 (1/2 частка) |
приватна власність |
212718,00 (1/2 частки – 106359,00) |
01.01.2018 |
землі сільськогосподарського призначення (рілля) |
для ведення товарного сільськогосподарського виробництва |
|
Всього |
|
|
9,1202 |
|
|
|
_______________________________
Рішення №327 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 327
м.Бобринець
Про затвердження районної комплексної
програми з розвитку автомобільних
доріг та безпеки дорожнього руху у
Бобринецькому районі на 2018-2022роки
Відповідно до законів України "Про дорожній рух", "Про автомобільні дороги", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2018 року № 382, постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 435 "Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року", від 14 червня 2018 року №485 "Про схвалення стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року", плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 231-р та обласної комплексної програми з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Кіровоградській області на 2018-2022роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 21 вересня 2018 року №541 та з метою розвитку автомобільного транспорту, забезпечення безпеки дорожнього руху, створення умов, що сприяють забезпеченню комфортності та безпеки усіх учасників дорожнього руху, збільшення пропускної здатності автомобільних доріг і вулиць
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити районну комплексну програму з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі на 2018-2022 роки (додається).
2. Рекомендувати Бобринецькій районній державній адміністрації забезпечити реалізацію заходів районної комплексної програми з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі на 2018-2022 роки.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бобринецької районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва та архітектури.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради
від 14 грудня 2018 року № 327
РАЙОННА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі на 2018-2022роки
І. Загальні положення
Районна комплексна програма з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі на 2018-2022роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України "Про дорожній рух", "Про автомобільні дороги", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2018 року № 382, постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 435 "Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року", від 14 червня 2018 року №485 "Про схвалення стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року", плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 231-р та обласної комплексної програми з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Кіровоградській області на 2018-2022роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 21 вересня 2018 року №541.
ІІ. Визначення проблеми,
на розв’язання якої спрямована програма
Мережа автомобільних доріг загального користування в районі складає 313,1 км, у тому числі обласного значення – 165,7 км та районного значення 147,4 км.
Транспортно-експлуатаційний стан більшості автомобільних доріг в районі є незадовільний, мають високу зношеність та потребують капітального або поточного ремонту. Мости за технічними параметрами не відповідають вимогам сучасних норм і фактичному навантаженню.
Такий стан автомобільних доріг загального користування гальмує соціально-економічний розвиток району, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу.
Основною причиною незадовільного стану автомобільних доріг та мостів в районі є багаторічне недофінансування проведення капітальних і поточних ремонтних робіт.
Щороку спостерігається збільшення кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності дорожнього руху, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод та їх негативних наслідків. Дорожньо-транспортний травматизм, на сьогодні, є однією з найбільших проблем охорони здоров’я.
Значно зріс рівень смертності та травматизму в наслідок дорожньо- транспортних пригод не тільки в районі, а і в Україні, а рівень здійснення заходів з безпеки дорожнього руху залишається низьким.
Більшість дорожньо-транспортних пригод виникає через: перевищення швидкості водіями, не облаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), порушення правил переїзду перехресть та інші фактори.
Причинами дорожньо-транспортних пригод та їх негативних наслідків є:
не відповідність розвитку вулично-дорожньої мережі та її стану інтенсивності транспортного та пішохідного руху;
недоступність транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю; недостатній рівень забезпеченості транспортного процесу відповідно до встановлених вимог, параметрів дороги;
низький рівень дисципліни учасників дорожнього руху; низький рівень використання автоматизованих засобів контролю та регулювання дорожнього руху;
недостатній контроль за дорожнім рухом відповідними територіальними органами міністерств та іншими територіальними органами виконавчої влади в районі;
недостатній рівень системи оповіщення про дорожньо-транспортні пригоди тощо.
ІІІ. Визначення мети програми
Основною метою Програми є:
1) забезпечення належного транспортного експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, як необхідної умови сталого соціально- економічного розвитку області;
2) зниження рівня аварійності та ступеня тяжкості дорожньо-транспортних пригод;
4) створення безпечних і комфортних умов руху транспортних засобів, пішоходів та інших учасників дорожнього руху на вулично-дорожній мережі.
ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем,
обсягів та джерел фінансування
Вирішення проблем, на розв’язання яких спрямована програма, можливе за умови виконання заходів програми, а саме:
проведення реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах району, їх утримання;
сприяння організації роботи мобільних пунктів габаритно-вагового контролю великовагових транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення;
проведення ремонту та відновлення мереж зовнішнього освітлення вулиць і доріг населених пунктів району тощо.
Відповідно до чинних законодавчих актів щодо децентралізації системи управління автомобільними дорогами, передбачено надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для фінансування робіт із будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання мережі доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (далі - Субвенція) за рахунок кошів Державного дорожнього фонду, що є основним джерелом фінансування розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення.
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України у 2018 році" Бобринецькому району передбачено Субвенцію в обсязі 20225,8 тис. грн.
Враховуючи, те що відповідно до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" передбачено збільшення розміру субвенції для Кіровоградської області вцілому та для Бобринецького району у наступні роки.
Джерелами фінансування є державний та місцеві бюджети.
Прогнозний обсяг коштів, що планується залучити для фінансування заходів Програми за рахунок усіх джерел не заборонених чинним законодавством, передбачається у сумі 139850,0 тис.грн. (додаток).
V. Результативні показники програми
1. Виконання Програми до 2022 року дасть змогу забезпечити:
1) поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування в районі;
2) реконструкцію автомобільних доріг згідно із сучасними європейськими стандартами з відповідною дорожньою інфраструктурою;
3) збереження існуючої мережі доріг загального користування від руйнування;
4) виконання заходів з безпеки дорожнього руху;
5) ліквідацію незадовільних умов руху автотранспорту, у тому числі автобусних маршрутів загального користування до сільських населених пунктів та на аварійних ділянках доріг;
6) поліпшення транспортного сполучення та забезпечення транспортної доступності віддалених населених пунктів;
7) ефективне використання коштів та підвищення якості робіт, що виконуються, у тому числі шляхом упровадження нових матеріалів та технологій;
8) впровадження новітніх систем організації будівництва, реконструкції, ремонтів й експлуатаційного утримання автомобільних доріг на засадах вільної конкуренції приватних та державних підрядників, створення ринку відповідних робіт і послуг згідно чинного законодавства на поточний бюджетний рік;
9) усі населені пункти району обладнати під’їзними дорогами з твердим покриттям;
10) безперешкодний доступ осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів дорожньої інфраструктури (зокрема шляхом здійснення заходів щодо пониження бортового каменю на автомобільних дорогах (краю проїзної частини, укріплення смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів).
Позитивний соціальний ефект від реалізації Програми визначатиметься за рахунок:
підвищення рівня безпеки дорожнього руху;
поліпшення транспортно-експлуатаційних якостей дорожньої мережі;
поліпшення стану регулювання і контролю транспортних потоків на дорогах;
зменшення кількості місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та небезпечних для руху ділянок доріг;
забезпечення умов безаварійного перевезення пасажирів та вантажів.
Економічний ефект очікується від:
зменшення травматизму та смертності від дорожньо-транспортних пригод;
зменшення невиробничих витрат на перевезення пасажирів та вантажів;
поліпшення екологічного стану території району;
збільшення терміну експлуатації автотранспортних засобів.
VI. Напрями реалізації та заходи Програми
Механізм реалізації програми є цілісною системою дій, яка включає конкретні заходи з реалізації таких пріоритетних напрямів:
будівництво, реконструкція, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення;
забезпечення безпеки дорожнього руху в області.
Досягнення мети Програми можливе шляхом розроблення та реалізації комплексу заходів щодо:
збереження існуючої мережі автомобільних доріг загального користування в районі;
будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг у населених пунктах;
безпеки дорожнього руху в районі та ефективного використання фінансових ресурсів на реалізацію заходів, що відповідають пріоритетним ціля і заходам Програми:
Основні напрями реалізації та заходи щодо виконання Програми викладено у розділі VIII.
VII. Координація та контроль за ходом виконання програми
Координацію діяльності щодо реалізації цієї програми здійснює управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації.
Безпосередній контроль за виконанням заходів Програми щодо забезпечення безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі здійснюють відповідальні виконавці – відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області .
Виконання заходів Програми забезпечують структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, територіальні підрозділи міністерств і відомств в районі, відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, підприємства та інформують управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації про стан виконання заходів, визначених даною Програмою щокварталу до 01 числа, місяця наступного за звітним.
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації забезпечує надання узагальненої інформації про хід виконання програми щокварталу до 10 числа, місяця наступного за звітним.
VIIІ. ЗАХОДИ ПРОГРАМИ
_____________________________________
ПАСПОРТ
Районна комплексна програма з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Бобринецькому районі на 2018-2022роки
1. |
Програма затверджена: |
рішення районної ради від 14 грудня 2018 року № 327 |
2. |
Ініціатор розроблення програми |
Районна державна адміністрація |
3. |
Дата, номер, назва розпорядження голови облдержадміністрації про розроблення програми |
Від 17 травня 2018 року № 334-р "Про розробку проекту обласної комплексної програми з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху у Кіровоградській області" |
4 |
Розробник Програми |
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації |
5. |
Співрозробники Програми |
Відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, Філія «Бобринецький райавтодор», Бобринецька ЦРЛ, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрація, виконавчі комітети сільських рад |
6. |
Відповідальні виконавці |
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації, Відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, Філія «Бобринецький райавтодор», |
7. |
Учасники Програми |
Управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації Відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, Філія «Бобринецький райавтодор», Бобринецька ЦРЛ, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрація, виконавчі комітети сільських рад |
8. |
Терміни реалізації програми |
2019-2022 роки |
9. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) |
Державний бюджет, обласний бюджет, районний бюджет, бюджети місцевого самоврядування, кошти суб’єктів господарювання та інших джерел відповідно до законодавства |
10. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього, у тому числі: |
139 850 тис. грн |
|
кошти державного бюджету |
139 850 тис. грн |
|
кошти обласного бюджету |
В межах кошторисних призначень |
|
кошти місцевого бюджету (районні бюджети, бюджети місцевого самоврядування) |
В межах кошторисних призначень |
|
кошти не бюджетних джерел |
- |
11. |
Основні джерела фінансування програми |
Державний бюджет, обласний бюджет, місцеві бюджети, інші джерела |
_________________
Додаток
до районної комплексної програми з розвитку
автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху
у Бобринецькому районі на 2018-2022роки
Ресурсне забезпечення
районної комплексної програми з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху
у Бобринецькому районі на 2018-2022роки
Обсяг коштів, які пропонуютьсязалучити на виконання програми |
Роки |
Усього витрат на виконання програми, тис.грн. |
||||
2018 рік |
2019 рік |
2020 рік |
2021 рік |
2022 рік |
||
Державний бюджет |
20225,8 |
24624,1 |
29000 |
25200 |
40800 |
139850 |
Обласний бюджет |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
Місцеві бюджети (районнй бюджет, бюджети місцевого самоврядування) |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
У межах кошторисних призначень |
Інші джерела |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Усього: |
20225,8 |
24624,1 |
29000 |
25200 |
40800 |
139850 |
__________________________
Рішення №338 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 338
м.Бобринець
Про визначення умов
оплати праці
Відповідно до статей 43, 55, 56, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 14, 15, 21 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, зі змінами,
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Виплачувати голові Бобринецької районної ради Гадемській О.А. з 01 січня до 31 грудня 2019 року:
посадовий оклад згідно зі штатним розписом;
надбавку за 6 (шостий) ранг посадової особи місцевого самоврядування;
надбавку за вислугу років у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби та стажу служби в органах місцевого самоврядування відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”.
2. Встановити голові Бобринецької районної ради Гадемській О.А. надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі 25 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років.
3. Виплачувати заступнику голови Бобринецької районної ради Сабліній Н.А. з 01 січня до 31 грудня 2019 року:
посадовий оклад згідно зі штатним розписом;
надбавку за 8 (восьмий) ранг посадової особи місцевого самоврядування;
надбавку за вислугу років у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби та стажу служби в органах місцевого самоврядування відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”.
4. Встановити заступнику голови Бобринецької районної ради Сабліній Н.А. надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі 25 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років.
5. Виплату вищезазначених надбавок голові Бобринецької районної ради, заступнику голови Бобринецької районної ради з 01 січня 2019 року до 31 грудня 2019 року здійснювати щомісячно за фактично відпрацьований час.
6. Виплачувати голові Бобринецької районної ради, заступнику голови Бобринецької районної ради матеріальну допомогу на оздоровлення при використанні щорічної відпустки (її частини) та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати.
7. Дозволити преміювання голові районної ради, заступнику голови районної ради до державних та професійних свят, ювілейних дат у розмірі середньомісячної заробітної плати в межах затверджених видатків на оплату праці.
8. Визнати, що рішення тринадцятої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 15 грудня 2017 року № 268 “Про визначення умов оплати праці” втрачає чинність з 01 січня 2019 року.
9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №337 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 337
м.Бобринець
Про план роботи Бобринецької
районної ради на 2019 рік
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 7, 32 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити план роботи Бобринецької районної ради на 2019 рік (додається).
2. Затвердити план проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Бобринецької районної ради на 2019 рік, (додається).
3. Затвердити план діяльності Бобринецької районної ради з підготовки проектів регуляторних актів у 2019 році (додається).
4. Визнати, що рішення тринадцятої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 15 грудня 2017 року №270 “Про план роботи Бобринецької районної ради на 2018 рік” втрачає чинність з 01 січня 2019 року.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на всі постійні комісії Бобринецької районної ради.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради
14 грудня 2018 року № 337
ПЛАН РОБОТИ
Бобринецької районної ради сьомого скликання на 2019 рік
I. Питання до розгляду на пленарних засіданнях районної ради
І квартал 2019 року
1. Про звіт голови Бобринецької районної державної адміністрації про здійснення делегованих повноважень Бобринецькою районною радою Бобринецькій районній державній адміністрації за підсумками роботи у 2018 році.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
2. Звіт про виконання районної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Бобринецькому районі на 2016-2018 роки за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
3. Про затвердження програми розвитку малого та середнього підприємництва у Бобринецькому районі на 2019-2020 роки.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
4. Звіт про виконання програми економічного і соціального розвитку Бобринецького району за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
5. Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради “Про районний бюджет на 2019 рік”.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
6. Про звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
7. Про затвердження районної соціальної програми по реалізації в районі “Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООР про права дитини” на період до 2021 року.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: служба у справах дітей Бобринецької районної державної адміністрації.
8. Про затвердження районної програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на період до 2021 року.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: служба у справах дітей Бобринецької районної державної адміністрації.
9. Про затвердження районної програми забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, з їх числа на період до 2021 року.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: служба у справах дітей Бобринецької районної державної адміністрації.
10. Про затвердження районної програми “Здоров’я Бобринеччини” на 2019-2021 роки.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: Бобринецька центральна районна лікарня.
11. Про звіт про фінансово-господарську діяльність комунальної установи Бобринецької районної ради “Трудовий архів Бобринецького району” за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: комунальна установа Бобринецької районної ради “Трудовий архів Бобринецького району”.
12. Про затвердження витрат на утримання Бобринецької районної ради на 2019 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
13. Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради від 24 березня 2018 року № 219 “Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та міста району”.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
14. Про затвердження розпорядження голови Бобринецької районної ради “Про зняття з контролю рішень Бобринецької районної ради”.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
15. Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
16. Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
17. Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
18. Про звіт постійної комісії Бобринецької районної ради з питань охорони здоров'я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
19. Про звіт про фінансово-господарську діяльність малого комунального підприємства “Дім Бобринець” за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: МКП “Дім Бобринець”.
20. Про звіт про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства “Інженерний центр” за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: КП “Інженерний центр”.
ІI квартал 2019 року
1. Звіт голови Бобринецької районної ради за період повноважень 2018 року.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
2. Звіт про виконання програми енергоефективності Бобринецького району на 2017-2020 роки за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
3. Звіт про виконання Стратегії економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2013-2020 роки за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
4. Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради “Про районний бюджет на 2018 рік”.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
5. Про хід виконання програми соціального захисту осіб, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи та інвалідів Бобринецького району на 2017-2020 роки за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації.
ІII квартал 2019 року
1. Про хід виконання районної програми цивільного захисту Бобринецького району на 2016-2020 роки за 2018 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
2. Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради “Про районний бюджет на 2019 рік”.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
3. Про хід виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей Бобринецького району на 2018-2022 роки.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації.
4. Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: Бобринецька центральна районна лікарня.
5. Про встановлення тарифу на надання послуги теплопостачання за 1 Г/калорію на опалювальний сесон 2019/2020 року.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: МКП “Дім Бобринець”.
IV квартал 2019 року
1. Про затвердження програми економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2020 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації.
2. Про внесення змін до рішення Бобринецької районної ради “Про районний бюджет на 2019 рік”.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
3. Про районний бюджет на 2020 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: фінансове управління Бобринецької районної державної адміністрації.
4. Про хід виконання районної програми військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення проведення призову громадян на строкову та контрактну військову службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки за 2019 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Бобринецької районної державної адміністрації.
5. Про хід виконання програми зайнятості населення на 2018-2020 роки.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: управління соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації.
6. Про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту.
Вносить: голова Бобринецької районної державної адміністрації.
Розробник: Бобринецька центральна районна лікарня.
7. Про план роботи Бобринецької районної ради на 2020 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
8. Про визначення умов оплати праці на 2020 рік.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: виконавчий апарат Бобринецької районної ради.
9. Про звіт директора комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Бобринецької районної ради Кіровоградської області.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: комунальна установа “Інклюзивно-ресурсний центр” Бобринецької районної ради.
10. Про звіт директора комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Бобринецької районної ради.
Вносить: голова Бобринецької районної ради.
Розробник: комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району”.
II. Засідання постійних комісій
Відповідно до планів роботи постійних комісій Бобринецької районної ради.
Виконавці: голови постійних комісій, виконавчий апарат районної ради.
_____________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради
14 грудня 2018 року № 337
План
проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Бобринецької районної ради на 2019 рік
№ з/п |
Вид регуляторного акта |
Назва проекту регуляторного акта |
Дата та номер регуляторного акта |
Вид відстеження |
Відповідальний за проведення відстеження регуляторного акта |
Строк виконання заходів |
Вид даних |
1 |
Рішення районної ради |
Про внесення змін до Методики розрахунку, пропорцій розподілу та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району |
22 червня 2018 року №304 |
повторне
|
управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації |
ІІІ квартал 2019 року |
статистичні |
2 |
Рішення районної ради |
Про затвердження порядку проведення конкурсу на право оренди нерухомого майна спільної власності |
22 червня 2018 року №307 |
повторне |
виконавчий апарат Бобринецької районної ради |
ІІІ квартал 2019 року |
статистичні |
________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради
14 грудня 2018 року № 337
План
діяльності Бобринецької районної ради з підготовки проектів регуляторних актів у 2019 році
№ з/п |
Вид регуляторного акта |
Назва проекту регуляторного акта |
Мета прийняття |
Строки підготовки |
Розробник проекту регуляторного акта |
Примітки |
|
Підготовка проекту регуля торного акта |
Прийняття Регуля торного акта |
||||||
1 |
Рішення районної ради |
Про внесення змін до Методики розрахунку, пропорцій розподілу та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, базову ставку орендної плати приміщень спільної власності територіальних громад міста і сіл району |
Внесення змін до Методики розрахунку, пропорцій розподілу та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, базову ставку орендної плати приміщень спільної власності територіальних громад міста і сіл району |
ІV квартал 2018 року |
І квартал 2019 року |
управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації |
Проект буде оприлюднений на офіційній сторінці сайту Бобринецької районної ради в мережі Інтернет http:/ /bobr-rada.com.ua/ |
________________________________
Рішення №336 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 336
м.Бобринець
Про затвердження Положення про
порядок надання службових жилих
приміщень і користування ними
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, статті 118 Житлового кодексу Української РСР, Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 04 лютого 1988 року № 37, з метою визначення порядку надання службових жилих приміщень і користування ними
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними, що додається.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення двадцять першої сесії Бобринецької районної ради
14 грудня 2018 року № 336
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання службових жилих приміщень і
користування ними
Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок надання службових жилих приміщень для тимчасового проживання молодих спеціалістів з вищою медичною освітою, а також фахівців з неповною вищою медичною освітою (сестри медичні), які працюють (будуть працювати) в комунальних закладах охорони здоров’я Бобринецького району.
2. Службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи.
Комунальні лікувальні заклади Бобринецького району мають використовувати службові жилі приміщення за їх цільовим призначенням.
3. Жилі приміщення, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл та міста району, включаються до числа службових та виключаються з них за рішеннями Бобринецької районної ради. Службове житло закріплюється за медичною установою, яка є його балансоутримувачем.
4. До числа службових може бути включено вільне жиле приміщення за клопотанням Бобринецької районної державної адміністрації.
Клопотання про включення жилих приміщень до числа службових може бути направлено стосовно вільних жилих приміщень (квартир), набутих шляхом передбаченим чинним законодавством України.
5. Облік службових жилих приміщень для тимчасового проживання молодих спеціалістів з вищою медичною освітою, фахівців з неповною вищою медичною освітою (сестри медичні) та контроль за їх використанням здійснюється Бобринецькою районною державною адміністрацією. Службові жилі приміщення обліковуються в журналі обліку службових жилих приміщень (додаток 1). Оперативний облік належних їм службових жилих приміщень провадить балансоутримувач.
6. За клопотанням Бобринецької районної державної адміністрації жиле приміщення може бути виключене з числа службових у таких випадках:
у разі відсутності потреби в подальшому його використанні як службового;
у разі виключення його в установленому чинним законодавством порядку з числа жилих;
якщо фахівець відпрацював у закладі охорони здоров’я району за спеціальністю, яка дає право на отримання службового житла, більш, ніж 10 років, з моменту отримання службового житла;
в інших випадках, які не суперечать вимогам законодавства України, на підставі обґрунтованих клопотань керівника відповідного закладу охорони здоров’я.
Факт проживання в службових жилих приміщеннях працівників, які припинили трудові відносини з медичною установою району не є підставою для виключення цих приміщень з числа службових.
Про виключення жилого приміщення з числа службових у журналі обліку службових жилих приміщень робиться відповідна відмітка.
Надання службових жилих приміщень
7. Службові жилі приміщення надаються молодим спеціалістам з вищою медичною освітою, фахівцям з неповною вищою медичною освітою (сестри медичні) за рішенням Бобринецької районної ради.
Якщо жилі приміщення, в яких проживають відповідні працівники, знаходяться на такій відстані від місця роботи, яка виключає можливість виконання ними трудових обов'язків, надання службових жилих приміщень допускається у випадках, коли ці працівники забезпечені житлом.
У разі недостатності службових жилих приміщень для забезпечення всіх працівників відповідних категорій, зазначені приміщення надаються виходячи з інтересів забезпечення нормальної діяльності медичних установ району.
8. Для одержання службового жилого приміщення відповідний працівник подає заяву керівнику медичної установи Бобринецького району До заяви додаються:
копія паспорта та ідентифікаційного номера,
копія диплому про освіту,
довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім'ї;
витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність або відсутність житла;
письмова згода на проживання членів сім'ї працівника, які бажають поселитися в службове жиле приміщення.
Керівник відповідної медичної установи району вносить клопотання про одержання службового житла відповідним працівником до Бобринецької районної державної адміністрації, яка є органом управління.
9. На підставі клопотання закладу охорони здоров’я району орган управління подає на розгляд районної ради відповідні матеріали, з доданням документів, вказаних у пункті 8.
10. Службове жиле приміщення має бути впорядковане відповідно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
11. При наданні службових жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за 9 років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами сім'ї.
12. Не допускається заселення квартири, збудованої для однієї сім'ї, двома і більше сім'ями або двома і більше одинокими особами.
13. Службові жилі приміщення надаються у межах 13,65 м2 жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті, визначеному в установленому порядку.
Службове жиле приміщення може бути надано з перевищенням указаного вище максимального розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру).
14. В окремих випадках за наявності крайньої виробничої необхідності і відсутності відповідного службового жилого приміщення, як тимчасовий захід, за згодою працівника, йому може бути надано службове жиле приміщення, що не відповідає вимогам, передбаченим пунктами 10, 11 цього Положення, із збереженням права на одержання службового жилого приміщення, що відповідає вказаним вимогам і розміру.
15. Службове жиле приміщення надається працівникові на всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним.
16. Службові жилі приміщення надаються за наказом керівника закладу охорони здоров’я району, на балансі якої знаходяться ці приміщення, після прийняття рішення Бобринецької районної ради.
У наказі зазначається, яку посаду займає або роботу виконує особа, якій надається службове жиле приміщення, склад її сім'ї, розмір приміщення, що надається, кількість кімнат у ньому та адреса.
17. Перед винесенням наказу про надання службового жилого приміщення адміністрація закладу охорони здоров’я району зобов'язана роз'яснити медичному працівникові особливості договору найму зазначеного приміщення.
Громадяни, вказані в наказі медичної установи про надання службового жилого приміщення, дають письмове зобов’язання про звільнення займаного жилого приміщення з усіма особами, які з ними будуть проживати на момент виселення у разі припинення трудових відносин з наймодавцем.
18. Наказ про надання службового жилого приміщення надається до Бобринецької районної державної адміністрації для отримання ордеру (додаток 2) на проживання у даному службовому жилому приміщенні.
19. Ордер вручається працівнику, на ім'я якого він виданий. При одержанні ордера пред'являються паспорти (свідоцтва про народження) всіх осіб, включених до ордера, з відміткою про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання. Ордер дійсний протягом 30 днів.
20. При вселенні в надане службове жиле приміщення громадянин здає ордер у відповідний заклад охорони здоров’я району, яка є балансоутримувачем службового житла. Одночасно подаються паспорти членів сім'ї, включених до ордера, з відміткою про виписку з попереднього місця проживання.
21. Рішення про надання службового жилого приміщення може бути переглянуто до видачі ордера, якщо виявляться обставини, які не були раніше відомі й могли вплинути на прийняття вказаного рішення.
22. Ордер на службове жиле приміщення може бути визнаний недійсним у порядку, встановленому законодавством України.
Експлуатація, утримання та ремонт службових житловий приміщень
23. На підставі ордера між закладом охорони здоров’я та працівником укладається договір найму службового жилого приміщення.
24.Наймач службового жилого приміщення вправі проживати в ньому разом з членами своєї сім'ї.
Наймач має право у встановленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним службове жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.
25. Наймач службового жилого приміщення і члени його сім'ї зобов'язані:
додержуватися умов договору найму службового жилого приміщення і правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і прибудинкової території;
щомісяця своєчасно вносити плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну енергію та інші послуги) за затвердженими в установленому порядку ставками й тарифами;
дбайливо ставитися до наданого жилого приміщення і його обладнання, проводити за свій рахунок поточний ремонт займаного приміщення, а при звільненні приміщення здати його в належному стані.
26. Пільги з оплати комунальних послуг встановлюються чинним законодавством.
27. Повнолітні члени сім'ї наймача несуть солідарну з ним майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають з договору найму службового жилого приміщення.
28. До користування службовими жилими приміщеннями не застосовуються правила:
про бронювання жилого приміщення (статті 73 - 76 Житлового кодексу УРСР;
про обмін жилого приміщення (статті 79 - 83, 85 Житлового кодексу УРСР), у тому числі з наймачем іншого службового жилого приміщення;
про зміну договору найму жилого приміщення (статті 103 - 106 Житлового кодексу УРСР);
також до користування службовими жилими приміщеннями не застосовуються норми Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”.
Звільнення наданого службового жилого приміщення
29. Медичні працівники, що припинили трудові відносини або у разі отримання у населеному пункті, де знаходиться службове жиле приміщення іншого житла у приватну власність, зобов'язані в місячний термін звільнити та здати займане ними службове жиле приміщення органу, який надав це приміщення, або його правонаступнику.
30. Заклад охорони здоров’я зобов'язаний прийняти службову жилу площу згідно з актом приймання-передачі, до якого додаються дефектний акт житлового приміщення, довідка про сплату комунальних послуг та підтвердження про зняття працівника та членів його сім'ї з реєстраційного обліку. Після цього працівнику видається довідка про здачу службової жилої площі.
31. За тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї службове жиле приміщення зберігається за ними у випадках і в строки, визначені в ст. 71 Житлового кодексу УРСР.
32. Працівник, що звільнився з місця роботи і має стаж менше ніж 10 років, підлягає виселенню зі службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
33. Для цього заклад охорони здоров’я, в якому працює медичний працівник, в разі його звільнення повинен видати припис про звільнення службової квартири, про що негайно інформується Бобринецька районна державна адміністрація.
34. За не провадження дій, передбачених п. 33 цього Положення, відповідальність покладається безпосередньо на керівника закладу охорони здоров’я району.
35. Примусове виселення провадиться у судовому порядку.
36. Без надання іншого жилого приміщення не може бути виселено:
осіб, які пропрацювали у закладі охорони здоров’я району, що надав їм службове жиле приміщення, не менш як десять років;
осіб, звільнених у зв'язку з ліквідацією закладу охорони здоров’я району або за скороченням чисельності чи штату працівників;
пенсіонерів по старості, членів сім'ї померлого працівника, якому було надано службове жиле приміщення; інвалідів праці I і II груп, інвалідів I і II груп з числа військовослужбовців і прирівняних до них осіб;
одиноких осіб з неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними.
37. У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним унаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення.
38. Звільнення (передача) службових жилих приміщень, які обліковані за бухгалтерським обліком у закладі охорони здоров’я району, здійснюється на основі акту приймання-передачі основних засобів та інших необоротних активів.
39. Особи, які самоправно зайняли службове жиле приміщення, виселяються без надання їм іншого жилого приміщення.
40. Передача приміщень, які обліковані як службові і знаходяться на праві оперативного управління закладів охорони здоров’я району та обліковані за їх бухгалтерським обліком, у власність робітників здійснюється на основі переоформлення права власності.
Відповідальність за порушення правил надання жилої площі, користування службовим житлом та його утримання
41. Бобринецька районна рада залишає за собою право здійснювати контроль за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства медичними установами, розташованими на території Бобринецького району.
42. Згідно статті 176 ЖК наймодавець несе цивільно-правову відповідальність за невиконання обов’язків забезпечення схоронності житлового фонду та ремонту жилого приміщення у випадках, спричинених невідкладеною необхідністю.
____________________________________________________
Додаток 1
до Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними
ЖУРНАЛ
обліку службових жилих приміщень ____________________________
Належність жилого будинку і найменування установи, за якою закріплено службове приміщення |
Адреса службового приміщення (населений пункт, вулиця, номер будинку і квартири) |
Характеристика службового жилого приміщення (комунальна або окрема квартира, благоустроєна або неблагоустроєна, поверх, кількість кімнат, розмір жилої площі) |
Дата і номер рішення Бобринецької районної ради про включення житла до числа службових |
Дата і номер рішення Бобринецької районної ради про виключення житла з числа службових |
Примітка |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_______________________
Додаток 2
до Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними
Бобринецька районна державна адміністрація “___”______________ _____ р. |
Бобринецька районна державна адміністрація “___”______________ _____ р. |
||||||||||||||||||||||||||||||
КОРІНЕЦЬ ОРДЕРА НА СЛУЖБОВЕ ЖИЛЕ ПРИМІЩЕННЯ №_____ серія ________ |
ОРДЕР НА СЛУЖБОВЕ ЖИЛЕ ПРИМІЩЕННЯ №_____ серія ________ |
||||||||||||||||||||||||||||||
Ордер виданий гр. ______________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) З сім’єю _____ чоловік на право зайняття службового жилого приміщення жилою площею_________ кв.м, яке складається з_____________________________________ (кількість кімнат) у квартирі за адресою: ______________________________________ (вулиця, провулок) будинок №_____, квартира №_________ |
Ордер виданий гр. ______________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) З сім’єю _____ чоловік на право зайняття службового жилого приміщення жилою площею_________ кв.м, яке складається з_____________________________________ (кількість кімнат) у квартирі за адресою: ______________________________________ (вулиця, провулок) будинок №_____, квартира №_________ |
||||||||||||||||||||||||||||||
Підстава видачі ордера__________________ ______________________________________ |
Підстава видачі ордера__________________ ______________________________________ |
||||||||||||||||||||||||||||||
Дані про особу, на ім’я якої видано ордер ______________________________________ ______________________________________ (місце роботи і посада)
Склад сім’ї
|
Дані про особу, на ім’я якої видано ордер ______________________________________ ______________________________________ (місце роботи і посада)
Склад сім’ї
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Голова районної державної адміністрації_______ __________ (підпис) (ПІБ) Печатка |
Голова районної державної адміністрації_______ __________ (підпис) (ПІБ) Печатка |
||||||||||||||||||||||||||||||
Ордер одержав_________ ______________ (підпис) (ПІБ) Дата одержання “____”__________ ______р. |
Ордер одержав_________ ______________ (підпис) (ПІБ) Дата одержання “____”__________ ______р. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Цей ордер є єдиною підставою для вселення в надане службове приміщення. При вселенні ордер здається до медичної установи. Ордер дійсний протягом 30 днів |
___________________
Рішення №335 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 335
м.Бобринець
Про внесення змін до рішення Бобринецької
районної ради №182 “Про затвердження
списку присяжних Бобринецького
районного суду Кіровоградської області”
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, частини 4 статті 64 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення восьмої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 21 грудня 2016 року №182 “Про затвердження списку присяжних Бобринецького районного суду Кіровоградської області”, а саме:
виключити зі списку присяжних:
ГУРИНУ Галину Петрівну, яку розпорядженням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 11 грудня 2017 року № 57 увільнено від виконання обов’язків присяжного;
КРИВОРУЧКА Володимира Олександровича, якого розпорядженням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 01 листопада 2017 року № 51 увільнено від виконання обов’язків присяжного;
КУТРОВСЬКУ Валентину Миколаївну, яку розпорядженням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 09 листопада 2017 року № 54 увільнено від виконання обов’язків присяжного;
МОСКАЛИКА Олександра Олександровича, якого розпорядженням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 09 червня 2017 року № 31 увільнено від виконання обов’язків присяжного;
включити до списку присяжних:
ЛІННІКОВУ Ольгу Миколаївну, за її згодою бути присяжним, яка постійно проживає на території Бобринецького району Кіровоградської області, на яку поширюється юрисдикція окружного суду, відповідає вимогам статті 65 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.
2. Офіційно оприлюднити це рішення в районній газеті “Честь хлібороба”.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №334 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 334
м.Бобринець
Про хід виконання програми зайнятості
населення Бобринецького району на
2018-2020 роки за 2018 рік
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про зайнятість населення”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації Матягіної К.В. “Про хід виконання програми зайнятості населення Бобринецького району” на 2018-2020 роки” за 2018 рік” взяти до відома.
2. Рекомендувати Бобринецькій районній державній адміністрації, сільським радам продовжити роботу щодо виконання заходів по збереженню діючих, відновленню та створенню нових робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях Бобринецького району.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №333 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 333
м.Бобринець
Про хід виконання районної
програми “Про відзначення
державних та професійних свят”
Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 “Про місцеве самоврядування в Україні”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника відділу управління персоналом апарату Бобринецької районної державної адміністрації Почтар А.А. “Про хід виконання районної програми “Про відзначення державних та професійних свят” взяти до відома.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії Бобринецької районної ради з питань: діяльності ради депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громади та адміністративно-територіального устрою; бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побітового обслуговування населення.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №332 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 332
м.Бобринець
Про хід виконання районної програми
військово-патріотичного виховання молоді
та забезпечення проведення призову громадян
України на строкову та контрактну військову
службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки
за 2018 рік
Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення шостої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 29 липня 2016 року № 96 “Про затвердження районної програми військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення проведення призову громадян України на строкову та контрактну військову службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки”, зі змінами, затвердженими рішенням одинадцятої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 16 червня 2017 року № 230
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію голови Бобринецької районної державної адміністрації Тертичного О.В. “Про хід виконання районної програми військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення проведення призову громадян України на строкову та контрактну військову службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки” взяти до відома.
2. Рекомендувати районній державній адміністрації:
2.1. Забезпечити подальше виконання заходів, щодо реалізації основних напрямів, визначених Програмою.
2.2. Передбачати фінансування для виконання районної програми військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення проведення призову громадян України на строкову та контрактну військову службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки в межах кошторисних призначень.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Бобринецької районної ради з питань: бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення; охорони здоров'я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №328 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 328
м.Бобринець
Про надання згоди на безоплатну передачу
в користування майна спільної власності
територіальних громад сіл та міста району
Відповідно до пункту 19 частини першої статті 43, частини 5 статті 60, пункту 10 розділу V “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 13, 15, 19 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статтей 828, 793,795 Цивільного кодексу України, рішення другої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 18 грудня 2015 року № 37 “Про делегування повноважень Бобринецької районної ради Бобринецькій районній державній адміністрації”, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття освіти, проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати згоду комунальному некомерційному підприємству “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Бобринецької районної ради на безоплатну передачу в користування майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району, а саме: приміщення стоматологічного відділення площею 25,62 кв.м, що розташоване за адресою: м.Бобринець, провулок В.Порика, буд. 6, відділу освіти, молоді та спорту Бобринецької районної державної адміністрації для розміщення комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Бобринецької районної ради строком на два роки одинадцять місяців.
2. Рекомендувати Бобринецькій районній державній адміністрації здійснити контроль за безоплатною передачею в користування майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бобринецької районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Рішення №339 від 14.12.2018р.
БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 грудня 2018 року № 339
м.Бобринець
Про депутатський запит депутата
районної ради Сабліної Н.А. щодо проекту
Закону України “Про зміну меж районів
Кіровоградської області”
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 21, 22 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”
районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати вимогу депутата Бобринецької районної ради Сабліної Н.А. стосовно питання, порушеного у депутатському запиті.
2. Погодити звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до голови Верховної Ради України А.В.Парубія, керівників фракцій та груп у Верховній Раді України, Українській асоціації районних та обласних рад щодо непідтримки проекту Закону України “Про зміну меж районів Кіровоградської області” (№ 9333 від 23.11.2018 року).
3. Доручити голові Бобринецької районної ради Гадемській О.А. направити зазначене звернення голові Верховної Ради України А.В.Парубію, керівникам фракцій та груп у Верховній Раді України, Українській асоціації районних та обласних рад.
Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА
Голові Верховної Ради України Парубію А.В.
Керівникам фракцій та груп
у Верховній Раді України
Українська асоціація районних та обласних
рад
Звернення
депутатів Бобринецької районної ради
23 листопада 2018 року було оприлюднено проект Закону України №9333 “Про зміну меж районів Кіровоградської області”, який викликав хвилю емоцій.
Відповідно до п. 29 ч. 1 ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить “утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів”, тож Верховна Рада має право приймати відповідні закони, якби не одне “але”: прийняття цього закону докорінно змінить життя території з майже мільйонним населенням, про яке ( населення) ніхто і не подумав. Проаналізувавши проект, виникає ряд питань:
1. Яким чином будуть надаватись якісні послуги кожному жителю, якщо відстань від найвіддаленіших населених пунктів до районного центру становитиме понад 120 км враховуючи стан доріг, вірніше їх відсутність?
2. Чим (яким виробництвом чи яким видом діяльності) депутати пропонують зайняти тисячі службовців, які будуть звільнені з сільських, районних установ, їх структурних підрозділів, територіальних підрозділів міністерств та відомств?
3. Наше місто Бобринець (як і багато інших) втратить статус районного центру. Відповідно значно зменшиться інфраструктура, виникає питання щодо подальшої долі ЦРЛ, технікуму, училища… І так у кожному районі!
4. З яких джерел взяті статистичні дані, що включені до “Пояснювальної записки” до проекту закону? Вони не відповідають дійсності і є фальсифікацією!
За даними сайту ОДА:
Площа області, кв.км: 24588 км 2
К-ть населення: 954992
К-ть територіальних громад: 415
К-ть об'єднаних територіальних громад: 20
Площа об'єднаних територіальних громад: 3967.593 км 2 (16.14%)
З пояснювальної записки до проекту Закону: “…станом на листопад 2018 року, створено понад 800 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), з них в Кіровоградській області – 31 з 43, запланованих відповідно до Перспективного плану формування спроможних громад області (із внесеними змінами). Об'єднані територіальні громади охоплюють 40 % площі Кіровоградської області. Понад 60 % населення області вже входить у склад ОТГ без міст обласного значення”.
5.Яка доля чекає на область з трьох районів? Зрозуміло, що і області теж не буде. Впевнені, що не випадково подібні проекти зареєстрували щодо Миколаївської та Полтавської областей, готуючись таким чином утворити якийсь (можливо, центральний) регіон.
Питань ще можна ставити багато, але це не змінить головну суть проекту, яку ми в ньому вбачаємо: потрібно для когось звільнити територію області від людей, потрібна земля без людей! І таке “покращення” нам пропонують НАРОДНІ депутати?!
Розуміючи складність демографічної ситуації, замість того, щоб приймати закони для розвитку виробництва, створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури території, прийняттям цього закону буде прискорене її спустошення. Своє слово з даного питання повинні сказати й фахівці в галузі соціології, якими ініціатори законопроекту не являються! Досить проводити над народом експерименти, руйнувати все, що створювалось поколіннями попередників! Дані проекти щодо можливого укрупнення територій повинні вивчатись, детально аналізуватись спеціалістами в різних галузях економіки та пропонуватись на загал ЛИШЕ після детального обговорення та вивчення громадської думки!
Тому, ми категорично проти прийняття даного закону та закликаємо всіх депутатів Верховної Ради не підтримувати його та всіх не байдужих жителів області висловити своє ставлення до законопроекту №9333!
Ухвалено рішенням Бобринецької районної ради
від 14 грудня 2018 року № 339