БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДЕСЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24 березня 2017 року                                                                    № 196

м.Бобринець

 

Про інформацію заступника керівника

Новоукраїнської місцевої прокуратури

“Про результати діяльності

Бобринецького відділу Новоукраїнської

місцевої прокуратури за 2016 рік”

Відповідно до пункту 36 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши інформацію заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Саргсяна А.Г. “Про результати діяльності Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури за 2016 рік”, з метою забезпечення законності та правопорядку на території Бобринецького району відповідно до Конституції України та законів України, посилення захисту прав і свобод людини і громадянина від злочинних посягань

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Інформацію заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Саргсяна А.Г. “Про результати діяльності Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури за 2016 рік”, взяти до відома.

2.Рекомендувати Бобринецькій районній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування Бобринецького району забезпечувати охорону конституційних прав громадян, захист життя, здоров’я, честі і гідності людини та її майна від злочинних посягань.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

Голова районної ради                                                    О.ГАДЕМСЬКА

 

Інформація

заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури

Саргсяна А.Г. “Про результати діяльності Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури за 2016 рік”

 

Оперативними працівниками Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури упродовж 2016 року до суду з обвинувальним актом направлено 117 кримінальних провадження, з яких 3 – з угодами про примирення між сторонами, за результатами розгляду 108 проваджень судом постановлено обвинувальний вирок у 92 провадженнях та винесено 16 ухвал про закриття кримінального провадження у зв'язку із відмовою потерпілого від підтримання обвинувачення в порядку приватного обвинувачення, інші провадження перебувають на розгляді. Внесено 7 апеляційних скарг, з них на вироки – 5, на ухвали – 2.

Також, з метою зміцнення стану законності на території Бобринецького району процесуальними прокурорами Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури належним чином здійснено процесуальне керівництво у кримінальному провадженні та направлено до Бобринецького районного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо неодноразових (11 епізодів) тяжких злочинів проти власності, якими власникам завдано майнової шкоди на загальну суму понад 30 тис.грн., та за одним епізодом заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, який на даний час перебуває на розгляді. Обвинуваченому загрожує покарання до 10 років позбавлення волі.

Також, процесуальними прокурорами Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури належним чином здійснено підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні щодо нанесення тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень 2 особам, за результатами розгляду якого Бобринецьким районним судом винесено обвинувальний вирок, яким особу притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, з позицією суду погодився й суд апеляційної інстанції.

За належного процесуального керівництва прокурорами Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури скасовано 9 постанов слідчих СВ Бобринецького ВП ГУНП в області, надано 56 письмових вказівок в рамках кримінальних проваджень та проконтрольовано стан їх виконання.

Крім того, в порядку нагляду здійснено перевірки стану досудового розслідування кримінальних проваджень СВ Бобринецького ВП ГУНП в Кіровоградській області, за результатами яких скеровано 3 листа до ГУНП в Кіровоградській області.

З метою зміцнення стану законності на території Бобринецького району упродовж 2016 року до Бобринецького районного суду заявлено позов в інтересах неповнолітньої на суму понад 7 тис.грн., який судом задоволено в повному обсязі, та 2 – в інтересах держави про відшкодування витрат на лікування, понесених внаслідок кримінального правопорушення, які судом також задоволено.

На належному рівні забезпечено розгляд звернень громадян, яких у 2016 році до Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури надійшло 79, з яких у 49 заявникам надано роз’яснення, 3 – приєднано до матеріалів кримінального провадження, в якому надано роз’яснення, 31 – направлено до інших відомств.

Із вищевказаної кількості звернень 57 прийнято на особистому прийомі працівниками Бобринецького відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури.

В поточному році виконано рішень судів за позовами прокурора на суму 12 тис. грн.

Також, налагоджено взаємодію між прокурором та соціальними службами, старшим інспектором ювенальної превенції Бобринецького ВП ГУНП в Кіровоградській області та Бобринецьким РВ КВІ УДПтС в області під час профілактичної робот з неповнолітніми, які потрапили у конфлікт з законом.

За результатами періодичних перевірок прокурором в червні 2016 року підготовлено письмову вказівку на ГУНП в Кіровоградській області, яку скеровано до Новоукраїнської місцевої прокуратури.

За результатами проведеної роботи у сфері запобігання та протидії корупції Бобринецьким відділом 28.01.2016 виявлено факт вчинення адміністративного корупційного правопорушення депутатом 6 скликання Буховецької сільської ради.

Встановлено, що Шевченко Олег Олександрович, виконуючи повноваження депутата Буховецької сільської ради, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, яке полягає у неповідомленні безпосереднього керівника – Буховецького сільського голову та сесію сільської ради про наявність конфлікту інтересів, а саме: щодо розгляду на 26 сесії шостого скликання вказаного органу місцевого самоврядування заяви його батька Шевченко О.М., про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою та виділити йому  земельну ділянку в розмірі 0,46 га, що знаходиться за адресою: с. Буховецьке вул. Щорса, 31 за рахунок земель комунальної власності та громадської забудови, з них: 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку господарських будівель та споруд; 0,22 га для ведення особистого селянського господарства та садівництва,

19.02.2016 постановою Бобринецького районним суду останнього визнано винним за вчинення корупційних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, та накладено стягнення у виді штрафу в сумі 3400 грн.

Також внесено 2 вказівки в порядку ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції», які розглянуто та задоволено.

В порядку нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах, а також застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян прокурором в КВІ  внесено 1 вказівку яку розглянуто та задоволено, виявлені недоліки усунуто, та у Бобринецький ВП внесено 2 вказівки 1 розглянута та задоволена 1 перебуває на розгляді.

 

Дякую за увагу.


Рішення районної ради 7 скликання

Архів рішень районної ради 6 скликання

До уваги громадян