БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 14 грудня 2018 року                                                                   № 339

м.Бобринець

 

Про депутатський запит депутата

районної ради Сабліної Н.А. щодо проекту

Закону України “Про зміну меж районів

Кіровоградської області”

 

Відповідно до пункту 9 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 21, 22 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

1. Підтримати вимогу депутата Бобринецької районної ради Сабліної Н.А. стосовно питання, порушеного у депутатському запиті.

2. Погодити звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до голови Верховної Ради України А.В.Парубія, керівників фракцій та груп у Верховній Раді України, Українській асоціації районних та обласних рад щодо непідтримки проекту Закону України “Про зміну меж районів Кіровоградської області” (№ 9333 від 23.11.2018 року).

3. Доручити голові Бобринецької районної ради Гадемській О.А. направити зазначене звернення голові Верховної Ради України А.В.Парубію, керівникам фракцій та груп у Верховній Раді України, Українській асоціації районних та обласних рад.

 

 

 

Голова районної ради                                                     О.ГАДЕМСЬКА

 

 

 

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Керівникам фракцій та груп

у Верховній Раді України

Українська асоціація районних та обласних

рад

 

 

Звернення

депутатів Бобринецької районної ради

 

23 листопада 2018 року було оприлюднено проект Закону України №9333 “Про зміну меж районів Кіровоградської області”, який викликав хвилю емоцій.

Відповідно до п. 29 ч. 1 ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить “утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів”, тож Верховна Рада має право приймати відповідні закони, якби не одне “але”: прийняття цього закону докорінно змінить життя території з майже мільйонним населенням, про яке ( населення) ніхто і не подумав. Проаналізувавши проект, виникає ряд питань:

1. Яким чином будуть надаватись якісні послуги кожному жителю, якщо відстань від найвіддаленіших населених пунктів до районного центру становитиме понад 120 км враховуючи стан доріг, вірніше їх відсутність?

2. Чим (яким виробництвом чи яким видом діяльності) депутати пропонують зайняти тисячі службовців, які будуть звільнені з сільських, районних установ, їх структурних підрозділів, територіальних підрозділів міністерств та відомств?

3. Наше місто Бобринець (як і багато інших) втратить статус районного центру. Відповідно значно зменшиться інфраструктура, виникає питання щодо подальшої долі ЦРЛ, технікуму, училища…   І так у кожному районі!

4. З яких джерел взяті статистичні дані, що включені до “Пояснювальної записки” до проекту закону? Вони не відповідають дійсності і є фальсифікацією!

За даними сайту ОДА:

Площа області, кв.км: 24588 км 2

К-ть населення: 954992

К-ть територіальних громад: 415

К-ть об'єднаних територіальних громад: 20

Площа об'єднаних територіальних громад: 3967.593 км 2 (16.14%)

З пояснювальної записки до проекту Закону: “…станом на листопад 2018 року, створено понад 800 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), з них в Кіровоградській області – 31 з 43, запланованих відповідно до Перспективного плану формування спроможних громад області (із внесеними змінами). Об'єднані територіальні громади охоплюють 40 % площі Кіровоградської області. Понад 60 % населення області вже входить у склад ОТГ без міст обласного значення”.

5.Яка доля чекає на область з трьох районів? Зрозуміло, що і області теж не буде. Впевнені, що не випадково подібні проекти зареєстрували щодо Миколаївської та Полтавської областей, готуючись таким чином утворити якийсь (можливо, центральний) регіон.

Питань ще можна ставити багато, але це не змінить головну суть проекту, яку ми в ньому вбачаємо: потрібно для когось звільнити територію області від людей, потрібна земля без людей! І таке “покращення” нам пропонують НАРОДНІ депутати?!

Розуміючи складність демографічної ситуації, замість того, щоб приймати закони для розвитку виробництва, створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури території, прийняттям цього закону буде прискорене її спустошення. Своє слово з даного питання повинні сказати й фахівці в галузі соціології, якими ініціатори законопроекту не являються! Досить проводити над народом експерименти, руйнувати все, що створювалось поколіннями попередників! Дані проекти щодо можливого укрупнення територій повинні вивчатись, детально аналізуватись  спеціалістами в різних галузях економіки та пропонуватись на загал ЛИШЕ після детального обговорення та вивчення громадської думки!

Тому, ми категорично проти прийняття даного закону та закликаємо всіх депутатів Верховної Ради не підтримувати його та всіх не байдужих жителів області висловити своє ставлення до законопроекту №9333!

 

 

 

Ухвалено рішенням Бобринецької районної ради

від 14 грудня 2018 року № 339

Рішення районної ради 7 скликання

Архів рішень районної ради 6 скликання

До уваги громадян