Статистичні показники за січень-травень 2017 року

Головне управління статистики у Кіровоградській області інформує:

Промислове виробництво

Кіровоградської області

у січні–травні 2017 року

У січні–травні 2017р. порівняно з січнем–травнем 2016р. випуск промислової продукції в області збільшився на 10,8%, у т.ч. у добувній промисловості та розробленні кар’єрів на 24,3%, переробній промисловості – на 7,9%, постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 3,1%.

У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів випуск промислової продукції порівняно з січнем–травнем 2016р. збільшився
на 15,5%, у т.ч. у виробництві молочних продуктів – на 32%, інших харчових  продуктів – на 25,4%, олії та тваринних жирів – на 16,4%. Водночас у виробництві продуктів борошномельно-круп’яної промисловості обсяги продукції зменшились на 24%, м’яса та м’ясних продуктів – на 10,9%, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів – на 2,2%.

Заробітна плата

у травні 2017 року

Середня номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ, організацій Кіровоградської області (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у травні  2017р. становила 5651 грн, що у 1,8 раза  вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн). Порівняно з квітнем 2017р. розмір номінальної заробітної плати збільшився на 3,4%, з травнем 2016р. – на 46,5%.

Рівень заробітної плати в області у травні 2017р. становив 82,6% середнього рівня в Україні (6840 грн).

Індекс реальної заробітної плати у травні 2017р. порівняно з квітнем 2017р. становив 101,9%, з травнем 2016р. – 127,2%.

Заборгованість із виплати

заробітної плати

на 1 червня 2017 року

Загальна сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій Кіровоградської області (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) на 1 червня 2017р. становила 14,1 млн.грн або 0,6% загальної суми боргу в Україні.

Обсяг невиплаченої заробітної плати на початок червня 2017р. становив 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2017р.

Сума боргу працівникам економічно активних підприємств на 1 червня 2017р. становила 5,2 млн.грн або 36,9% загальної суми боргу по області.

На початок червня 2017р. вчасно не отримали заробітну плату 522 працівники, кожному з яких не виплачено в середньому по 10 тис.грн.

Підсумки одноразового вибіркового
опитування домогосподарств щодо самооцінки рівня своїх доходів

З метою дослідження самооцінки населенням рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє, органи державної статистики у січні          2017 року провели щорічне опитування домогосподарств, які брали участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя впродовж 2016 року.

Чотири з п’яти обстежених домогосподарств оцінили рівень своїх доходів як достатній (по Україні - більше половини), кожне п’яте - як дохід, достатній для нормального харчування, але обмежували себе в споживанні непродовольчих товарів та послуг (по Україні - більше, ніж два з п’яти).

У ході дослідження першочергового спрямування можливих додаткових коштів респондентам було запропоновано визначити три пріоритетні напрямки. При значному збільшенні доходів 55% домогосподарств спрямували б додаткові кошти в першу чергу на поліпшення житлових умов, 50% - на лікування, 48% - на відпочинок, 34 - 11% - відповідно на придбання одягу й взуття, побутової техніки, на покращання харчування, на накопичення та на придбання автомобіля.

У ході опитування домогосподарствам було запропоновано вказати, яка сума грошей необхідна в середньому кожній особі на місяць, щоб не відчувати себе бідними. Найбільша частка домогосподарств області (то 20% кожна) вказала на дохід у розмірі 7000-8000 грн та 9000-10000 грн.

За результатами дослідження думки респондентів щодо найбільших соціальних та особистих цінностей майже усі групи домогосподарств основним пріоритетом вказали здоров’я (у середньому 81% респондентів), другим - сім’ю, дітей (69%), третім - матеріальний добробут (42%).