До відома міського та сільських голів!

Відповідно до листа Кіровоградської обласної ради від 29 липня 2015 року №19-1482/2 доводимо до відома, що у 2015 році відзначається ювілейна дата - 25 років прийняття Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про оголошення 1 жовтня Міжнародним Днем громадян похилого віку. За ініціативи Ради, підтриманої Президентом України, з 2009 року Міжнародний День громадян похилого віку в Україні відзначається і як День ветерана. На сьогодні в нашій державі налічується 13,5 млн. пенсіонерів, з яких понад 8 млн. є членами Організації ветеранів України.

У листі від Ради організації ветеранів України йдеться про наступне: “Соціально-економічна нестабільність в державі болюче вразила літніх людей. Щорічне обстеження та опитування літніх людей, яке проводиться активістами ветеранського руху, свідчить, що серед проблем їх життєзабезпечення на першому місці є медичне обслуговування, пенсійне забезпечення та підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Багато нарікань літніх людей в вирішенні земельних питань.

Незважаючи на існуючі складнощі сьогодення, поважний вік, хвороби, літні люди беруть активну участь у суспільно-політичному житті, активно працюють над вихованням молодого покоління у кращих бойових і трудових традиціях нашого народу. З перших днів проведення антитерористичної операції літні люди приймають участь в організації та безпосередньо надають допомогу учасникам АТО, мешканцям Донецької та Луганської областей. Серед ветеранів набув широкого розвитку волонтерський рух.

Детальніше: До відома міського та сільських голів!

До уваги керівників органів місцевого самоврядування!

З 1 вересня 2015 року з’явиться можливість передачі повноважень від ДАБІ України до органів місцевого самоврядування, які утворять органи державного архітектурно-будівельного контролю.

З метою недопущення погіршення рівня державного архітектурно-будівельного контролю та належного виконання функцій у цій сфері Держархбудінспекція України підготувала спеціальні матеріали з питань, пов’язаних з формуванням виконавчого органу з питань держархбудконтролю та передачею йому функцій і повноважень (додаються).

 

НАСТАНОВА ЩОДО СТВОРЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ
щодо процедурних аспектів утворення місцевих органів держархбудконтролю визначення  потреб і можливостей

Згідно із внесеними до містобудівного законодавства змінами органи місцевого самоврядування отримали можливість перебрати на себе повноваження щодо надання адміністративних послуг з питань набуття права на виконання підготовчих та/або будівельних робіт і введення об’єктів в експлуатацію (далі – адмінпослуги), а також здійснення заходів держархбудконтролю.

Прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо перебирання на себе функцій держархбудконтролю має виходити з аналізу і оцінки ряду чинників – кадрових та фінансових ресурсів, організаційно-технічного забезпечення (приміщення, зв'язок тощо).

Для визначення необхідної кількості працівників місцевого органу державного архітектурно-будівельного  контролю (Інспекції) вихідними умовами можуть бути:

Детальніше: До уваги керівників органів місцевого самоврядування!

Безоплатна правова допомога – на захисті індивідуальних прав громадян

З 1 липня 2015 року сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкриють свої двері для жителів місцевих громад у всіх регіонах України.

Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпеченим (особам, чий сукупний сімейний дохід не перевищує прожиткового мінімуму), учасникам бойових дій ( у тому числі, це6 стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, та ін. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових справах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді, та не має достатніх фінансових мо

Детальніше: Безоплатна правова допомога – на захисті індивідуальних прав громадян

Останні новини

  • Святкували День вишиванки!
  • Вітання з Днем вишиванки!
  • Святкували День пам’яті і примирення та 74 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
  • Відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни, які проживають на території району
  • Ми пам’ятаємо!

До уваги громадян

Офіс реформ