Лунали дзвони Чорнобиля….

Тридцята весна, як безжальне полум’я радіації опалило серця тисячі родин ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, жителів Чорнобиля та ближніх районів. Тридцята весна, як ми згадуємо пожежників, енергетиків, водіїв, будівельників, міліціонерів, усіх, хто власноруч захищав весь світ від смертельної радіації.

У день річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції біля пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам зібралися громада Бобринця, щоб вшанувати пам'ять загиблих та прославити їх героїзм у боротьбі з полум’ям атомного реактора. Вклонитися в пам'ять про товаришів, колег, рідних та близьких прийшли учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, вдови, громадськість, учнівська молодь. Урочисто, пройшовши центральною вулицею міста під звуки оркестру, учасники мітингу вшанували пам'ять ліквідаторів хвилиною мовчання та покладанням квітів.

30-ту річницю споминів про непоправну техногенну трагедію, яка забрала тисячі життів, продовжили у районному Будинку культури. В холі залу РБК були відкриті тематичні виставки присвячені подіям 30-річної давнини: “Бійці невидимого фронту” та “Чорнобиль – біль України”. В першій були зображені наші земляки-ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, в другій представлені документальні фото із того далекого 1986 року.

Зі словами пошани та вдячності до ліквідаторів звернулися: голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко , військовий комісар Микола Капітоненко, голова ГО “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.

“Шановні ліквідатори ви рятували світ від масштабної катастрофи і ми вдячні вам за це. На жаль, багатьох чорнобильців немає поруч з нами…Їх життя забрало полум’я реактора, смертельні дози радіації, хвороби від отриманого опромінення… Вічна їм пам'ять! А їх родинам – міцного здоров’я та благополуччя!”, - звернувся до присутніх Сергій Шевченко.

“Сьогодні ми вклоняємося перед пам’яттю про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся – Чорнобилі. Наша безмежна вдячність тисячам ліквідаторів, які ціною власного здоров’я і навіть життя закрили собою світ від жахливих променів радіації – пожежникам, лікарям, військовим, правоохоронцям, будівельникам, водіям” – із виступу Олени Гадемської.

Голова громадської організації чорнобильців навів статичні дані про значну кількість учасників, які приймали участь у ліквідації. Вони ціною власного життя захистили прийдешні покоління. Станіслав Сандрак побажав товаришам, вдовам, родинам померлих головного – міцного здоров’я.

Урочисту частину реквієму продовжили врученням Грамот.

Так, від імені “Спілки чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак нагородив Грамотою спеціаліста управління соціального захисту населення РДА Оксану Сніжко.

Після чого із словами-подяками та послідуючим врученням почесних Грамот членам “Спілки чорнобильців Бобринеччини” виступили: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко та військовий комісар Микола Капітоненко.

Сергій Шевченко та Олена Гадемська від імені керівництва області передали Подяку голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка членам “Спілки чорнобильців Бобринеччини” та вручили її голові - Станіславу Сандраку.

Також, Сергій Шевченко та Олена Гадемська за мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи спільними Грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагородили учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.

Так, спільні Грамоти отримали: Валерій Анапенко, Олександр Байздер, Василь Боголюбський, Микола Бондаренко, Віктор Єфременко, Віктор Ілющенко, Володимир Крячко, Григорій Михайленко, Павло Наривончик, Станіслав Сандрак, Анатолій Сидорук, Олексій Торін, Петро Усатий, Петро Чепель, Олександр Чубаков, Василь Щербанюк.

Учасники заходу-реквієму переглянули відео підбірку, яка повернула у 1986 рік, коли трапилася аварія на четвертому енергоблоці.

Повернули у час, який назавжди став “після” трагедії, й тематичні номери у виконанні працівників культури та аматорів сцени, учнів навчальних закладів.

Учні у віршах згадали 26 квітня 1986 року, як трагічну дату, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як найбільша техногенна катастрофа.

див.фото:

 

Лунав сьогодні у залі й Духовний Гімн України, який став музично-духовною окрасою тематичного заходу-реквієму.

Після закінчення мітингу у Свято-Миколаївському храмі разом з настоятелем – отцем Юрієм Ониськом, бобринчани помолилися за упокій душ загиблих.

І звучали цього дня Чорнобильські дзвони стихаючим відлунням...

 

 

 

 

 

 

________________________________________

До уваги громадян