У Веселівці обговорено об"єднання територіальних громад

12 липня 2016 року відбулися загальні збори  жителів Веселівської територіальної громади, в якій взяли участь заступник голови Бобринецької районної ради Наталія Сабліна,  депутати Бобринецької районної ради Сергій Бергер та Ірина Скрипник, сільський голова Костянтин Секрет.

У місцевому будинку культури зібралося більше 70 мешканців села.

На  порядку  денному стояло єдине питання - об’єднання територіальних громад Бобринецького району.

Голова сільської ради Секрет К.Л. детально ознайомив  громадян із Законом   України «Про добровільне об’єднання громадян», який регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст. Він довів до відома жителів громади переваги і недоліки при умовах об’єднання територій та наголосив, що добровільне об’єднання територіальних громад сіл здійснюється з дотриманням конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, державної підтримки, прозорості та відкритості, відповідальності.

В обговоренні прийняв участь Бергер С.В., який зазначив, що жителі є господарями на своїй території, тобто мають право на місцеве самоврядування, обираючи голову сільської ради та місцевих депутатів, які в свою чергу несуть відповідальність за розвиток сільської ради. А головні принципи децентралізації – це справедливість та доцільність. Крім того, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання громадян» основними умовами добровільного об’єднання є якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, які не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання.

Заступник голови районної ради Сабліна Н.А. зазначила, що люди на селі повинні бути задоволені власним добробутом, комфортом та змістовним життям, і тільки сильна громада, з достатньою економічною активністю на власній території, спроможна забезпечити гідний рівень життя населення.

Насамкінець, жителі громади почали активно обговорювати децентралізацію, вони висловили свої зауваження та наголосили, що самостійно, через сільську раду спроможні забезпечити належний рівень життя на селі. За результатами голосування жоден громадянин Веселівської сільської ради не підтримав приєднання своєї території до інших.


__________________

До уваги громадян