Відбулася вісімнадцята сесія районної ради

Сьогодні, 22 червня, відбулася чергова вісімнадцята сесія районної ради сьомого скликання. Засідання провела голова Бобринецької районної ради Олена Гадемська. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, виконавчий апарат районної ради, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники прокуратури, міліції, пожежної охорони, сільські голови територіальних громад району.

На початку засідання Олена Антонівна проінформувала присутніх, що 22 червня відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Депутати районної ради та запрошені вшанували полеглих земляків, життя яких обірвала Друга світова війна, хвилиною мовчання.

Приємним моментом засідання стало привітання депутата районної ради Сергія Косенка з ювілеєм. Депутати привітали колегу оплесками, а голова райради – квітами та щирими побажаннями.

У ході пленарного засідання було розглянуто 10 питань порядку денного, які були детально опрацьовані попередньо - на постійних комісіях районної ради.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олексій Різун проінформував присутніх щодо призначення на посаду директора комунального закладу “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” Бобринецької районної ради Шишко Тетяни Василівни.

Депутати заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмили Нестеренко та проголосували за внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 “Про районний бюджет на 2018 рік”.

На пленарному засіданні заслухали звіти про результати фінансово-господарської діяльності за 2017 рік директора КП «Інженерний центр» та КП «Дім Бобринець».

Також розглянули низку питань, що стосуються майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Протягом пленарного засідання депутати прийняли рішення з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

Напередодні сесії районної ради працювала постійна комісія

Сьогодні, напередодні 18 чергової сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання, під головуванням Сергія Косенка відбулося засідання постійної комісії  з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури. У засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна.

Депутати детально обговорили і вирішили внести на розгляд пленарного засідання 18 сесії районної ради питання про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та питання про хід виконання районної програми цивільного захисту Бобринецького району на 2016-2020 роки.

Бути державним службовцем – велика честь і відповідальність

21 червня, у великому залі районної ради відбулися урочистості з нагоди професійного свята  державних службовців.  Свято зібрало представників державних установ району, а також тих, хто в різні часи чесно та шляхетно служили своєму народові та державі.

Своїх колег привітали із професійним святом голова районної ради Олена Гадемська,  голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної профспілкової організації працівників державних установ Галина Карпова.

Олена Гадемська та Олег Тертичний зазначили, що бути державним службовцем – велика честь і величезна відповідальність. За їх словами, довіра до влади в цілому починається з державного службовця районних служб, який є  посередником між нею і народом. Керівники подякували державним службовцям Бобринеччини за професіоналізм та відданість справі, а також вручили кращим представникам відділів райдержадміністрації, установ району та ветеранам  державної служби Грамоти та Подяки.

Також, тепло привітали тих, хто у свій час стояв у витоків районної державної служби, формував її основу, докладав свої знання та професійні навички задля розвитку рідного краю та держави.

Для усіх присутніх державних службовців працівники районного Будинку культури підготували музичні вітання.

Детальніше: Бути державним службовцем – велика честь і відповідальність

22 червня - річниця початку Великої Вітчизняної війни

Шановні жителі Бобринецького району!

День початку Великої Вітчизняної війни –  це трагічна дата у нашій історії. Все, що пов’язане з тією страшною війною, навіки викарбовано у генетичній пам’яті українського народу.

22 червня 1941 року розпочалась найжахливіша війна в історії України. Цей скорботний день уособлює героїзм та силу духу мільйонів людей.

Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з пам’яті.

Згадати сивочолих ветеранів, тих, хто не повернувся з війни, щоб здолали фашизм, вдів, дітей війни –  це наш священний обов’язок.

Для українського народу війна була тотальною. Кожна родина і кожна людина, незалежно  від віку, статі і соціального стану, були втягнуті у надзвичайно жорстокий вир війни.

Тож згадаймо в цей день у думках і молитвах кожного, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за перемогу у Великій Вітчизняній війні.

Вічна та світла пам’ять їм.

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Олег Тертичний

Бюджетна комісія розглянула питання порядку денного

Сьогодні, 21 червня, під головуванням Юрія Крутька відбулося засідання постійної комісії  з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення.

Окрім членів комісії, у засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та комунальних підприємств районної ради.

Порядок денний засідання налічував 8 питань, запропонованих до розгляду на черговій 18 сесії районної ради та інші питання, розглянуті членами комісії як різні.

Члени комісії розглянули питання порядку денного та прийняли відповідні рішення.

Працювала постійна комісія з питань діяльності ради

21 червня відбулося засідання постійної комісії Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян, адміністративно-територіального устрою, яке провела голова комісії Зоя Секрет.  У засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна.

Депутатами розглядалися наступні питання порядку денного:

- про погодження призначення на посаду директора КЗ “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” Бобринецької районної ради Шишко Тетяни Василівни;

- про затвердження Положення про проведення конкурсу щодо визначення опорного закладу загальної середньої освіти Бобринецької районної ради Кіровоградської області.

- про розгляд заяви Рожкована С.М. про акредитацію журналіста газети «Аграрне життя» при Бобринецькій районній раді.

Освітянські питання внесено на розгляд пленарного засідання чергової 18 сесії районної ради сьомого скликання.

Постійні комісії районної ради розпочали свою роботу

20 червня відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури і спорту під головуванням Лариси Цесарської. Окрім членів комісії, у засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна.

Депутати зібралися з метою обговорення питань порядку денного чергової 18 сесії районної ради, яка відбудеться 22 червня.

З інформацією доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту Бобринецької районної державної адміністрації Олексій Різун. Відповідно, депутати погодили внесення на чергову сесію районної ради питання про погодження призначення на посаду директора КЗ “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” Бобринецької районної ради Шишко Тетяни Василівни та питання про затвердження Положення про проведення конкурсу щодо визначення опорного закладу загальної середньої освіти Бобринецької районної ради Кіровоградської області.

Екскурсійна програма Координаційної ради

У рамках роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування члени координаційної ради відвідали Кременчуцьку ГЕС та ознайомилися з її роботою.

Гостям розповіли про історію будівництва стратегічно об’єкту та провели цікаву екскурсію. Щоб депутати відчули, що таке ГЕС, їм показали центр управління, з якого здійснюється контроль за роботою об’єкту (система управління на станції автоматизована, проте у разі виникнення аварійних ситуацій, управляти нею можна в ручному режимі), турбінну залу, музей та історичну книгу відгуків.

Кременчуцька ГЕС третя в Україні за потужністю електростанція. Вона була відкрита на річці Дніпро і є третім ступенем дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Робота ГЕС почалася в 1959 році. Кременчуцьке водосховище одне з найбільших в Україні. Основним спорудою гідровузла є будівля ГЕС з дванадцятьма вертикальними турбованими гідроагрегатами. На території розміщені судноплавний однокамерний шлюз, земляна і бетонна водозливна греблі. По спорудах проходить автомобільна магістраль і залізниця. Потужність станції 625 МВт. В середньому, щорічно станція виробляє 1506 млн. КВт · г електроенергії.

По-справжньому насолодитися унікальністю Світловодщини представники органів місцевого самоврядування змогли під час перебування в місцевому яхт-клубі «Кристал».

Кожен із учасників Координаційної ради повіз додому часточку тепла і гостинності Світловодського краю та бажання побувати тут ще не один раз.

В області працювала Координаційна рада з питань місцевого самоврядування

19-20 червня 2018 року голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка, яке проходило у місті Світловодськ.

У ході засідання розглянули наступні питання:

про соціальний розвиток Світловодського району;

про економічний розвиток Світловодського району;

основні аспекти розвитку туристичної галузі Світловодського району;

про зміни у законодавстві України щодо майнових та кадрових питань об'єктів комунальної власності.

У районі впроваджується соціальна акція

19 червня заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла учась у нараді, на якій обговорювалися питання реалізації на території району соціальної акції "Пам’ятаємо. Підтримуємо. Допомагаємо."


На нараді також були присутні заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк, керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від установ та громадських організацій району.
Присутніми було обговорено основні положення розпорядження голови облдержадміністрації від 26 березня 2018 року № 181-р “Про проведення в області соціальної акції “Пам’ятаємо. Підтримуємо. Допомагаємо.”

Зазначена соціальна акція проводиться з метою забезпечення дієвого механізму реагування на проблемні питання сімей загиблих учасників антитерористичної операції (працевлаштування, покращення житлових умов, оздоровлення, навчання дітей, психологічна і правова допомога, забезпечення земельними ділянками тощо), а також з метою посилення уваги суспільства до потреб таких сімей.

За підсумками порушених тем під час робочої наради заступником голови райдержадміністрації Людмилою Сопільняк було дано відповідні доручення та встановлено контроль за їх виконанням.

Відбулася щотижнева онлайн-нарада

18 червня голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провів голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Під час апаратної наради розглядалися питання збору врожаю на териториторії області, стан ремонту доріг. Зокрема, голова облдержадміністрації зауважив, що після збору врожаю і оцінки фінансової ситуації на господарствах слід провести зустрічі з сільгоспвиробниками щодо обговорення можливостей підвищення заробітної плати на підприємствах. Він наголосив, що питання виплати середньої заробітної плати в аграрній сфері на контролі влади.

Сергій Кузьменко також доручив проконтролювати стан підготовки навчальних закладів Кіровоградщини до нового навчального року (щодо проведення ремонтних робіт у школах, зокрема, у спортивних залах та їдальнях), а також проаналізувати, скільки коштів виділено з районних бюджетів на підтримку закладів освіти.

Голова районної ради нагадала присутнім, що 22 червня відбудеться чергова 18 сесія районної ради сьомого скликання.

Вітаємо з професійним святом!

Шановні медичні працівники Бобринеччини!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника.

Життя та здоров'я людини є найбільшою цінністю держави. Турбота про цей скарб – щоденна праця тих, хто обрав фах медика. Праця нелегка, відповідальна, бо крім знань, потребує мужності і людяності, великих душевних і фізичних сил.

Професія медика – найгуманніша і найпотрібніша.

У переддень свята висловлюємо всім працівникам медичної галузі Бобринеччини безмежну вдячність за врятовані життя, за повернуте здоров'я і радість, адже коли здорові рідні і близькі – це щастя для кожної родини.

Щиро бажаємо усім, хто турбується про здоров'я і життя громадян, міцного здоров'я, завзяття, творчої наснаги та гарного настрою.

Нехай у вашому домі завжди панує мир і злагода, у серці – доброта, у справах – мудрість і виваженість! Хай праця завжди приносить вам радість і задоволення.

Зі святом! Щастя вам і добра!

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Олег Тертичний

Привітали медичних працівників району з професійним святом

Серед великої кількості професій, які покликані служити людям, мабуть, однією з найважливіших була, є і залишається професія медика. У всі часи шанували і заслужено цінували тих людей, хто справою свого життя обрав турботу про здоров'я людей.

14 червня, у районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди  святкування Дня медичного працівника, участь в яких брала заступник голови районної ради Наталія Сабліна.

Багато теплих слів вдячності за нелегку працю почули працівники медичних закладів району. Так, Наталія Анатоліївна привітала лікарів з професійним днем, подякувавла  їм за чуйні серця, терпимість, доброту та побажала їм міцного здоров’я, радості, оптимізму, наснаги для благородних справ в ім’я щасливого майбутнього нашого краю.

Головний лікар центральної районної лікарні Лариса Семенюк, головний лікар КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Наталія Кубенко й голова районної профспілкової організації профспілки працівників охорони здоров’я України Алла Деморацька також привітали своїх колег. Вони зазначили, що основа медичної роботи - це відповідальність, компетентність та повага до людини. Незважаючи на труднощі, лікарі залишаються відданими обраній професії.

Кращих медичних працівників району відзначено Грамотами райдержадміністрації та районної ради та Почесними подяками за багаторічну, сумлінну трудову діяльність, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника.

Піснями, танцями та віршами вітали цього дня людей у білих халатах, бажаючи їм здоров’я, мирного неба, добробуту та злагоди в домівках, доброти та чуйності в серцях, мудрості та виваженості у роботі.

Відбувся форум з питань місцевого самоврядування

14 червня, голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у  форумі «Реформа місцевого самоврядування та регіональної політики: можливості для громад та регіонів», що відбувся в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л.Кропивницького.

Перед присутніми учасниками форуму виступили голова облради Олександр Чорноіваненко, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Роботу форуму продовжили пленарні сесії за участі генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Сергія Шаршова, народних депутатів України, представників Черкаської ОДА, радників міжнародних програм підтримки, а також керівників районних рад, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад області.

Під час Форуму учасники обговорили перспективи розвитку територіальних громад Кіровоградської та Черкаської областей у контексті реалізації державної регіональної політики та впровадження реформи місцевого самоврядування.

Мешканці терцентру отримали запашні короваї

Нещодавно, голова районної ради Олена Гадемська відвідала стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування Бобринецької райдержадміністрації, у якому перебувають одинокі люди похилого віку. Вона передала для мешканців центру запашні короваї, які отримала на районному фестивалі «Скарбниця степового краю».

Олена Антонівна переконана, що такі заклади необхідно підтримувати, адже є багато людей пенсійного віку, які не можуть самі себе обійти, про них треба турбуватися. Директор терцентру, депутат районної ради Людимла Олексієнко ознайомила з роботою закладу та озвучила нагальні проблеми.

Дочірні категорії

 • Новини району

  «Новини законодавства. Особливості реєстрації громадських формувань згідно Закону України «Про громадські об’єднання»

  Верховною Радою України 22.03.2012 року прийнято Закон України «Про громадські об’єднання», який вводиться в дію з 01.01.2013 року. З введенням в дію вказаного Закону втрачає чинність нині діючий Закон України «Про об’єднання громадян».

  Новим Законом визначено деякі особливості реєстрації громадських об’єднань, з якими необхідно ознайомитися зацікавленим особам.

  Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб  приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Утворюється як громадська організація або громадська спілка.

  Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які законно перебувають на території України, і яким виповнилося 18 років. Засновниками молодіжної і дитячої громадської організації можуть бути особи, яким виповнилося 14 років. Ними також можуть бути юридичні особи приватного права, у т.ч. громадські організації із статусом юридичної особи, однак не можуть ними бути політичні партії та юридичні особи щодо яких прийнято рішення про припинення, або які перебувають в процесі припинення.

  Кількість засновників не може бути меншою ніж 2 особи, однак не можуть бути юридичні особи засновником яких є одна і таж сама особа.

  Членами громадської організації (крім молодіжних та дитячих) можуть бути особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжних та дитячих організацій визначається їх статутом у межах закону. Також членами громадських організацій можуть бути і юридичні особи – суб’єкти приватного права, у т.ч. громадські об’єднання із статусом юридичної особи та фізичні особи, які досягли 18 річного віку і не визнані судом недієздатними.

  Утворюються громадські об’єднання установчими зборами засновників. Їх реєстрація повинна бути здійснена у 60-денний строк з дня проведення установчих зборів. Громадське об’єднання може мати повну та скорочену назву. Законом встановлюється ряд обмежень щодо їх назв, зокрема не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань, не повинна містити назв органів державної влади, місцевого самоврядування, слів «державний», комунальний», їх похідних, назв громадських об’єднань діяльність яких заборонена законом, а також обмеження інших позначень, визначених законом.

  Громадські об’єднання можуть мати власну символіку (емблему, інший розпізнавальний знак, прапор) яка затверджується відповідно до його статуту в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Аналогічно, ця символіка не повинна відтворювати державні символи України, органів державної влади і місцевого самоврядування, державні герби, прапори, символи інших держав, зареєстровану символіку іншого громадського об’єднання, ім’я та зображення особи без її (або спадкоємців чи інших визначених законом осіб) на те згоди, а також інші символи та знаки використання яких обмежено законом.

  Для державної реєстрації громадського об’єднання необхідно упродовж 60 днів з моменту утворення подати (або надіслати) уповноваженою особою до державного реєстратора заяву встановленої форми до якої додати примірник протоколу установчих зборів, статут у двох примірниках, відомості про керівні органи громадського об’єднання, заповнену належним чином реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи.

  Крім того, для реєстрації спілки необхідно також подати документи щодо структури засновників юридичних та фізичних осіб – власників істотної їх участі, а в разі якщо засновником є іноземна юридична особа також подається документ про підтвердження їх реєстрації у своїй країні – витяг із торгівельного, банківського, судового та іншого реєстру, що відповідає вимогам чинного законодавства Громадське об’єднання може мати свої відокремлені підрозділи..

  У разі неподання цих документів у 60-денний строк, громадське об’єднання не вважається утвореним.

  Громадське об’єднання яке має намір здійснювати свою діяльність без статусу юридичної особи повідомляє про своє утворення державного реєстратора упродовж 60 днів з дня його утворення. У цьому разі до державного реєстратора подаються заява за встановленою формою, примірник або нотаріально завірена копія протоколу установчих зборів, відомості про засновників, відомості про особу (осіб) уповноважену представляти громадське об’єднання.

  Громадські об’єднання припиняють свою діяльність за рішенням вищого органу управління шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об’єднання такого ж статусу, та за рішенням суду про заборону (розпуск).

  Рішення про припинення діяльності (саморозпуск) може бути прийнято вищим органом управління у будь-який час.

  Необхідно наголосити, що такий порядок реєстрації буде діяти тільки з 01.01.2013 року, більш детальну інформацію зацікавлені

До уваги громадян