«Новини законодавства. Особливості реєстрації громадських формувань згідно Закону України «Про громадські об’єднання»

Верховною Радою України 22.03.2012 року прийнято Закон України «Про громадські об’єднання», який вводиться в дію з 01.01.2013 року. З введенням в дію вказаного Закону втрачає чинність нині діючий Закон України «Про об’єднання громадян».

Новим Законом визначено деякі особливості реєстрації громадських об’єднань, з якими необхідно ознайомитися зацікавленим особам.

Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб  приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які законно перебувають на території України, і яким виповнилося 18 років. Засновниками молодіжної і дитячої громадської організації можуть бути особи, яким виповнилося 14 років. Ними також можуть бути юридичні особи приватного права, у т.ч. громадські організації із статусом юридичної особи, однак не можуть ними бути політичні партії та юридичні особи щодо яких прийнято рішення про припинення, або які перебувають в процесі припинення.

Кількість засновників не може бути меншою ніж 2 особи, однак не можуть бути юридичні особи засновником яких є одна і таж сама особа.

Членами громадської організації (крім молодіжних та дитячих) можуть бути особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжних та дитячих організацій визначається їх статутом у межах закону. Також членами громадських організацій можуть бути і юридичні особи – суб’єкти приватного права, у т.ч. громадські об’єднання із статусом юридичної особи та фізичні особи, які досягли 18 річного віку і не визнані судом недієздатними.

Утворюються громадські об’єднання установчими зборами засновників. Їх реєстрація повинна бути здійснена у 60-денний строк з дня проведення установчих зборів. Громадське об’єднання може мати повну та скорочену назву. Законом встановлюється ряд обмежень щодо їх назв, зокрема не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань, не повинна містити назв органів державної влади, місцевого самоврядування, слів «державний», комунальний», їх похідних, назв громадських об’єднань діяльність яких заборонена законом, а також обмеження інших позначень, визначених законом.

Громадські об’єднання можуть мати власну символіку (емблему, інший розпізнавальний знак, прапор) яка затверджується відповідно до його статуту в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Аналогічно, ця символіка не повинна відтворювати державні символи України, органів державної влади і місцевого самоврядування, державні герби, прапори, символи інших держав, зареєстровану символіку іншого громадського об’єднання, ім’я та зображення особи без її (або спадкоємців чи інших визначених законом осіб) на те згоди, а також інші символи та знаки використання яких обмежено законом.

Для державної реєстрації громадського об’єднання необхідно упродовж 60 днів з моменту утворення подати (або надіслати) уповноваженою особою до державного реєстратора заяву встановленої форми до якої додати примірник протоколу установчих зборів, статут у двох примірниках, відомості про керівні органи громадського об’єднання, заповнену належним чином реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи.

Крім того, для реєстрації спілки необхідно також подати документи щодо структури засновників юридичних та фізичних осіб – власників істотної їх участі, а в разі якщо засновником є іноземна юридична особа також подається документ про підтвердження їх реєстрації у своїй країні – витяг із торгівельного, банківського, судового та іншого реєстру, що відповідає вимогам чинного законодавства Громадське об’єднання може мати свої відокремлені підрозділи..

У разі неподання цих документів у 60-денний строк, громадське об’єднання не вважається утвореним.

Громадське об’єднання яке має намір здійснювати свою діяльність без статусу юридичної особи повідомляє про своє утворення державного реєстратора упродовж 60 днів з дня його утворення. У цьому разі до державного реєстратора подаються заява за встановленою формою, примірник або нотаріально завірена копія протоколу установчих зборів, відомості про засновників, відомості про особу (осіб) уповноважену представляти громадське об’єднання.

Громадські об’єднання припиняють свою діяльність за рішенням вищого органу управління шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об’єднання такого ж статусу, та за рішенням суду про заборону (розпуск).

Рішення про припинення діяльності (саморозпуск) може бути прийнято вищим органом управління у будь-який час.

Необхідно наголосити, що такий порядок реєстрації буде діяти тільки з 01.01.2013 року, більш детальну інформацію зацікавлені

Відбулася щотижнева онлайн-нарад

13 серпня голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провів перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Під час апаратної наради розглядалися наступні питання:

-  Про діяльність Кіровоградського відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування", особливості створення та перспективи розвитку діючих об"єднаних територіальних громад на території області;

-  Про проведену роботу щодо легалізації трудових відносин в області у першому півріччі 2018 року.

Про відзначення державних свят

Шановні бобринчани, гості міста та району!

Запрошуємо вас разом відзначити День Державного Прапора та День   Незалежності України.

23 серпня 2015 року з нагоди відзначення Дня Державного Прапора о 9.00 на площі перед адмінбудинком відбудеться підняття державного символу.

 

24 серпня 2015 року з нагоди відзначення Дня Незалежності України

відбудеться покладання квітів до пам"ятних місць(пам"ятників, пам"ятних дошок) з 9.00;

о 18.00 на СК "Олімпієць" відбдуться урочистості та святково-патріотичний концерт районного будинку культури; виступ гурту"Mede in Ukraine"( м.Київ).

 

Запрошуються жителі міста та району, гості.

АРКА ПАМ’ЯТІ НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Арка пам’яті на честь загиблих Героїв України

Бобринеччина за рік антитерористичної операції на сході України втратила вже дев’ятеро земляків, уродженців краю. Прощання з ними назавжди увійде в історію району, як сторінка смутку і печалі.

Андрій Писаренок, Анатолій Луцко, Максим Вербовий, Віталій Петрович, Юрій Олефіренко, Віталій Волкотруб, Олег Стороженко, Ігіт Гаспарян, Григорій Діанов – імена військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність та незалежність України. Імена тих, чиї серця зупинилися за мир в державі…

Детальніше: АРКА ПАМ’ЯТІ НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

До уваги громадян