Статистичні показники за січень-вересень 2017 рік

До Дня працівників харчової промисловості

У третю неділю жовтня в Україні відзначається професійне свято працівників харчової промисловості.

Виробництво харчових продуктів традиційно займає провідне місце у промисловому виробництві Кіровоградщини.

За підсумками січня–серпня 2017р. випуск продукції у виробництві харчових продуктів та напоїв порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 29%. За цей період вироблено олії соняшникової нерафінованої 531,5 тис.т, борошна – 17,6 тис.т, виробів ковбасних – 10,7 тис.т, виробів кондитерських цукрових (у т.ч. шоколаду білого), що не містять какао – 8 тис.т, хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання – 6,9 тис.т, м’яса, включаючи субпродукти – 4,2 тис.т, круп – 3,7 тис.т, печива солодкого
і вафель – 1,9 тис.т, напоїв безалкогольних – 2,3 тис.дал.

У січні–серпні 2017р. обсяг реалізованої продукції харчової промисловості становив 5,9 млрд.грн або 36% загального обсягу реалізованої промислової продукції області.

Продукція харчовиків Кіровоградщини задовольняє потреби найвибагливіших споживачів та за багатьма показниками знаходиться на рівні світових стандартів. Поліпшення якості харчових продуктів відповідно потребує впровадження сучасних технологій, переоснащення та модернізації виробничих процесів. Так, у І півріччі 2017р. підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв освоєно 238,1 млн.грн капітальних інвестицій, що становило 43% загального обсягу інвестицій, освоєних промисловими підприємствами області.

З нагоди професійного свята Головне управління статистики щиро вітає всіх харчовиків Кіровоградщини, бажаємо міцного здоров’я, високих досягнень у праці, миру та добробуту!

Основні показники роботи галузі

тваринництва в Кіровоградській області

у січні–вересні 2017 року

У сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення Кіровоградської області станом на 1 жовтня 2017р. загальна кількість великої рогатої худоби становила 119,4 тис. голів, що на 0,4% більше ніж на 1 жовтня 2016р., у т.ч. корів – 58,7 тис. голів (на 0,5% менше), свиней – 240,6 тис. голів
(на 7,2% менше), овець та кіз – 49,7 тис. голів (на 0,4% більше), птиці –
6466,4 тис. голів (на 3,2% більше).

У січні–вересні 2017р. загальне виробництво м’яса (у живій масі) склало 52,2 тис.т та порівняно з січнем–вереснем 2016р. зменшилося
на 1,1%, молока – 247,3 тис.т (на 1,5%), яєць від птиці свійської усіх видів –
368,3 млн.шт (на 6,1%).

Цінова ситуація в Кіровоградській області

у cічні–вересні 2017 року

Індекс споживчих цін в області у січні–вересні 2017р. становив 110,4%    (в Україні – 110,2%).

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 13,5%. Найбільше подорожчали фрукти (в 1,5 раза). На 27,3–3,4% зросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти, сало, овочі, хліб, рис, масло, харчовий лід і морозиво, маргарин, кондитерські вироби з борошна, сметану, макаронні вироби, сири, кисломолочну продукцію, інші продукти харчування, цукор, молоко, олію соняшникову, кондитерські вироби з цукру, безалкогольні напої. Водночас суттєво (на 16,2%) знизились ціни на яйця; крім того подешевшали продукти переробки зернових (на 6,4%).

Ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби зросли на 18,1%,
у т.ч. тютюнові вироби – на 34%, алкогольні напої – на 8,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 10,9% відбулося за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій в 1,8 раза, електроенергію – на 28,1%, каналізацію – на 27,2%, водопостачання – на 14,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 10,7% відбулося в основному
за рахунок подорожчання транспортних послуг на 18,9%, а також палива
та мастил – на 9,3%, автомобілів – на 5,1%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 5,3%, насамперед спричинено підвищенням цін на амбулаторні послуги на 14,2%. Крім того на 4,6% зросли ціни на фармацевтичну продукцію.

У сфері зв’язку ціни зросли на 5,9%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг в 1,7 раза та мобільного зв’язку – на 11,3%.

Послуги освіти стали дорожчими на 17,8%, при цьому навчання
в закладах вищої освіти – на 19,8%, середньої – на 12,7%, плата за утримання дітей у дошкільних закладах – на 6,7%.

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами Кіровоградської області

у січні–серпні 2017 року

Підприємствами Кіровоградської області у січні–серпні 2017р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму більше
16 млрд.грн, з неї продукції переробної промисловості – на суму майже
12 млрд.грн (71%).

У загальному обсязі реалізованої промислової продукції питома вага  обсягу реалізованих харчових продуктів та напоїв становила 36% на суму майже 6 млрд.грн, з них найбільше – олії та тваринних жирів – на 3,1 млрд.грн (53%), м’яса та м’ясних продуктів – на 0,7 млрд.грн (13%).

Підприємствами з постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму
3,5 млрд.грн (22%), машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устатковання, – 1,9 млрд.грн (12%), металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання, –
1,7 млрд.грн (10%).