Районна рада вийде із числа засновників “Честі хлібороба”

17 лютого у районній раді депутати під час спільного засідання постійних комісій обговорили питання “Про підготовку та організацію реформування РВО “Новий день”.

Участь у роботі засідання взяли члени двох постійних комісій: з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення та з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою обговорили.

Разом з депутатами працювали над питанням: заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, головний редактор РВО “Новий день” Ігор Леус, начальник відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю РДА Людмила Ковбасюк.

На початку засідання Наталія Сабліна наголосила, що дане питання вже неодноразово обговорювалося на різного роду нарадах, зустрічах. Створено також й робочу групу із числа депутатів по вивченню механізму реформування. В межах інформування по стану справ заступник акцентувала, що районна рада відповідно до Закону України має вийти із числа засновників друкованого засобу масової інформації. При цьому окреслила ряд аспектів, які на сьогоднішній день є чинниками-перешкодами. Зокрема, мова йшла про незрозумілий механізм реформування комунального підприємства РВО “Новий день”, яке на сьогоднішній день здійснює поліграфічну та видавничу діяльність, випуск друкованого засобу масової інформації –  “Честь хлібороба”.

До депутатів доведено було й відповідь від Державного комітету телебачення і радіомовлення України, до якого за роз’ясненнями звертався  головний редактор РВО. Проте відповідь, яка надійшла має інформаційний характер та не закриває всі питання, які є на сьогоднішній день.

Під час обговорення питання слово тримали усі бажаючі. Зокрема, Ігор Леус звернув увагу депутатів на необхідності виконувати Закон України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” в повній мірі, так як Закон не може бути виконаний частково.

Мова йшла також й про те, що така ситуація склалася практично по всіх районних газетах нашої області.

На разі, як наголошували під час засідання, необхідно знайти законні шляхи по вирішенню долі майна спільної власності. Остання відповідно до Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” при реформуванні друкованого ЗМІ має бути передано редакції в користування.

Підтримали депутати пропозицію Сергія  Німенка звернутися за роз’ясненнями до профільного  комітету ВРУ та Конституційного Суду.

Людмила Ковбасюк відзначила, що районною державною адміністрацією відповідно до законодавства України прийнято розпорядження голови РДА про вихід із складу засновників комунального підприємства РВО “Новий день”.  Також юрист РДА повідомила, що відповідно до Закону України “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації” по закінченню тримісячного терміну райдержадміністрація вийде із засновників і друкованого засобу масової інформації “Честь хлібороба”.

Сергій Шевченко обґрунтувавши наданий висновок юриста РДА, підкреслив, що районна державна адміністрація дотримуватиметься вимог Закону України та дослухатиметься до думки, рішень робочої групи з питань реформування.

Результатом засідання стало спільне рішення депутатів винести на пленарне засідання сесії районної ради проект рішення, у якому вказати про вихід районної ради із числа засновників районної газети “Честь хлібороба”; продовжити вивчення питання та звернутися за роз’ясненнями до вищих органів влади.

У ході роботи відзначалося, що депутатський корпус виступає за збереження районної газети та якнайшвидше вирішення питання, що сприятиме стабільній роботі колективу РВО. При цьому відзначилося, що майно спільної власності має бути передано в межах закону, щоб у громадян району не виникало зайвих питань та претензій.