Символіка Бобринецького району

Герб Бобринецького району затверджений 11 серпня 2004 року.

ОПИС: Щит іспанський,основа – синій щит. Інші елементи: золотий козацький хрест, чотири пшеничні колоски, дві червоні козацькі піки.

Герб Бобринецького району – один з офіційних символів однойменного району Кіровоградської області. Затверджений рішенням V сесії Бобринецької районної ради XXIV скликання від 11 серпня 2004 року № 292. Автори проекту — В. Кривенко, К. Шляховий.

“У синьому полі золотий козацький (кавалерський) хрест із синім кружолом у хрестовині то чотирма золотими пшеничними колосками між раменами, у золотій главі – дві червоні козацькі піки з синіми наконечниками та червоно-срібними значками покладені навхрест”.

Символіка герба

На Бобринеччині з козацьких часів збереглися в народі назви запорозьких зимівників, що існували вздовж річок Бобринки, Гнилого Єланцю та Мертвоводу: Остапова балка, Хутір Козачий, Карасів хутір. 3 села Олексіївки був родом знаменитий ватажок Коліївщини Максим Залізняк, іменами козаків Бузька та Моркви названо урочища.

У Вертіївій балці збереглася до наших днів Запорізька Криниця. Сторожові козацькі кургани, насипані по Бобринецьких степах, повсякденно нагадують про козацькі часи: Дуплонатова Могила, Козачий Горб.

Козацькі піки символізують славне минуле краю, войовничу вдачу предків, які завжди боронили свою землю від ворожих посягань. Піка (спис) — один з найуживаніших у запорозьких козаків видів зброї. У геральдиці символізує непохитність та незмінність обраного шляху. Перехрещені піки означають упевненість та захищеність.

Колоподібний козацький хрест з пшеничними колосками — це своєрідний солярний знак з широким обсягом позитивної символіки, в основу якої покладена життєдайна енергія сонця, що забезпечує світло і тепло на землі.

Козацькі піки нагадують про славне минуле краю, войовничу вдачу предків, які завше боронили свою землю від ворожих посягань.

Піка (спис) - один з найуживаніших у запорозьких козаків видів зброї. У геральдиці символізує непохитність та незмінність обраного шляху. Перехрещені піки означають упевненість та захищеність.

Декоративне оздоблення щита складене з елементів, що доповнюють зміст символіки основних його гербових фігур. Дуб символізує міць, силу, славу, могутність і итривалість. Калина є усталеним символом України, її краси та величі.

Декоративне оздоблення створене безпосередньоо для герба Бобринецького району, але при розробці витримані основні стильові особливості  традиційного декору, прийнятого Українським геральдичним товариством для районів Кіровоградської області.

Опис прапора

Пра́пор Бобрине́цького райо́ну затверджений 11 серпня 2004 р. рішенням № 292 сесії Бобринецької районної ради.

У центрі блакитного прямокутного полотнища із співвідношенням сторін 2:3 жовтий розширений хрест із жовтим кільцем у центрі. Між перекладин хреста чотири жовтих колоса, покладені до кутів полотнища.

Комп'ютерна графіка — К. М. Богатов.

Синє прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, на якому жовтий козацький хрест із синім кружалом у хрестовині та чотирма жовтими пшеничними колосками між раменами.

Останні новини

До уваги громадян

Офіс реформ