Проведено навчання з питань електронного декларування

15 березня 2017 року з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» у великому залі адмінприміщення відбулося навчання для депутатів районної ради, сільських рад, працівників органів місцевого самоврядування та усіх державних службовців району.

Під час навчання щодо користування системою електронного декларування про загальні питання впровадження електронного декларування, відмінність від паперової декларації, посилення відповідальності за несвоєчасність та недостовірність заповнення електронної декларації розповіла присутнім головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці у Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко, яка попередньо пройшла декілька тренінгів у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Ангеліна Миколаївна проінформувала, що декларація складається з 16 розділів і її зміст описаний у статті 46 Закону про запобігання корупції, а точна форма декларації визначена рішенням НАЗК. Вона надала роз’яснення щодо суттєвих моментів заповнення е-декларації та понад годину відповідала на численні запитання присутніх. Декларантам варто ознайомитися з детальним роз'ясненням НАЗК щодо заповнення різних розділів декларації.

Також озвучено відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

1. Невчасне подання:

адміністративна відповідальність (штраф від 850 до 1700 гривень) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації – наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація.

2 Умисне неподання декларації:

кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

3. Завідомо недостовірні відомості в декларації:

– адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 року – 160-400 тисяч гривень) – штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень;

кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів (400 тисяч гривень) – штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, або громадські роботи, або позбавлення волі до двох років, а також позбавлення права займати відповідні посади.

Якщо недостовірні відомості стосуються майна вартістю менше 100 прожиткових мінімумів (160 тисяч гривень), то можлива лише дисциплінарна відповідальність.