Златопільському ансамблю "Свердлівчанка" - 50 років

22 лютого в актовій залі КЗ «Златопільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» пройшли урочистості з нагоди 50-ї річниці створення народного аматорського фольклорного ансамблю “Свердлівчанка”.

Виконуючи календарно-обрядові пісні, “Свердлівчанка” лишається унікальним народним фольклорним автентичним колективом району, який нагадує про велике культурне надбання українського народу.

Привітати ювілярів завітали голова районної ради Олена Гадемська, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, представники районної школи мистецтв, голова Златопільської сільської ради Віктор Поліщук та жителі Златопільської громади.

За сумлінну працю, вагомий внесок у культурний розвиток, популяризацію національного мистецтва не лише на території району, області, а й на всеукраїнському рівні, високу виконавську майстерність та з нагоди 50-ї річниці, колектив народного аматорського фольклорного ансамблю «Свердлівчанка» Златопільського СБК нагороджено Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради, а учасниці колективу отримали цінні подарунки.

Відбулося засідання Президії Бобринецької районної ради

21 лютого, під головуванням голови районної ради Олени Гадемської відбулося засідання Президії Бобринецької районної ради.

Члени президії розглянули  перелік питань, які виносяться на шістнадцяту сесію районної ради, визначилися із датою та часом проведення постійних комісій районної ради (див. оперативна інформація про дату, час, місце проведення засідання постійних комісій та основні питання, заплановані до розгляду).

Депутати погодили список запрошених для участі у роботі сесії, яка відбудеться 21 березня та узгодили порядок денний сесії до якого включили 24 питання.

Усі питання порядку денного Президія вирішила внести на розгляд профільних постійних комісій районної ради.

Міжвідомчий семінар у Литві та Польщі

З 12 по 16 лютого 2018 в Польщі та Литві проходив міжвідомчий семінар «Удосконалення системи комунікацій як фактор розвитку кадрового потенціалу органів державного управління у сфері надання адміністративних послуг», у якому прийняла участь голова районної ради Олена Гадемська.

Семінар відбувся за ініціативи української громадської організації «Відкритий світ молоді»  за підтримки Сейму Литовської Республіки та Посольства Литви в Україні.

У заході взяло участь 60 керівників районних, міських, сільських рад, районних державних адміністрацій, міські голови, керівники та спеціалісти центрів надання адміністративних послуг з різних регіонів України.

Метою семінару став обмін досвідом з польськими та литовськими колегами у питаннях вдосконалення системи надання державно-управлінських послуг на рівні місцевого самоврядування, підвищення соціально-професійної компетентності спеціалістів у сфері надання адміністративних послуг. Семінар також був покликаний розвивати міжкультурну взаємодію України та Литви в ході міжнародного співробітництва.

У ході семінару із привітаннями української делегації та доповідями-презентаціями виступили польські та литовські колеги:

 • Кшиштоф Сколімовский – заступник мера району Мокотув у Варшаві та Єжи Адамович начальник Відділу Обслуговування Мешканців району Мокотув презентували систему надання адміністративних послуг в одному з найпрестижніших районів столиці Польщі;
 • Римма Башкєнє – перший заступник Голови Сейму відкрила семінар та підкреслила важливість обраної теми семінару, важливість підвищення якості надання адміністративно-управлінських послуг населенню у будь-які державі, а також сподівання на подальший розвиток українсько-литовських відносин;
 • Евеліна Гудзинкайтє – директор Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литви та Жанета Балтренєнє – референт-адміністратор директора Департаменту міграції при МВС Литви говорили про актуальні питання розвитку кадрового потенціалу міграційної служби Литви
 • Віда Аблінгєнє – радник з питань адміністрування самоврядувань Асоціації самоврядувань Литви виступила з доповіддю про систему надання адміністративних послуг населенню на рівні місцевого самоврядування в Литві та можливі форми взаємодії органів місцевого самоврядування з населенням;
 • Ірена Андрукайтенє – сигнатор Акту Незалежності Литовської Республіки привітала українську делегацію у Сеймі Литви, побажала учасникам ефективної роботи та гарних вражень у Литві, мужності та віри у найкращі зміни українському народові.

Вшановано пам'ять патріота!

20 лютого наш народ вшановував пам'ять тих, хто у 2014 році став на захист свободи України і гідно ніс звання українського патріота до самої загибелі.

Головою районної ради Оленою Гадемською, заступником голови районної державної адміністрації Людмилою Олексієнко, представниками державних установ району та органів місцевого самоврядування району вшановано пам'ять нашого загиблого земляка Героя України Віктора Чміленка.

Присутні на заході поклали квіти до меморіальної дошки, яка встановлена на будівлі школи, у якій навчався Віктор Іванович та вшанували пам'ять загиблого Героя хвилиною мовчання.

Вшанували пам'ять Віктора Чміленка

Вчора, у День Героїв  Небесної Сотні головою районної ради Оленою Гадемською, заступником голови районної державної адміністрації Людмилою Олексієнко, депутатом райради Сергієм Косенком та головою Верхньоінгульської сільської ради Оленою Руденко у селі Борисівка Бобринецького району було вшановано пам'ять нашого загиблого земляка, активного учасника Революції гідності, Героя України Віктора Чміленка.

Він ніколи не був байдужим до того, що діється в країні та загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності. У 2014 році був нагороджений посмертно орденом «Золота Зірка» за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. 2015 року посмертно нагороджений медалю Української православної церкви Київського патріархату «За жертовність і любов до України».

Могилу Героя також відвідали жителі села Сугокліївка та учні  Верхньоінгульської ЗШ I-III ступенів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблого та поклали квіти до могили Вікора Івановича.

Олена Гадемська зазначила, що за шанс жити у вільній, демократичній країні ми заплатили дуже дорогою ціною – життям наших людей.

Вічна пам'ять їм! Герої не вмирають!

Вічна пам'ять Героям Небесної Сотні!

Сьогодні, у великому залі адмінприміщення, за участі представників державних установ району та органів місцевого самоврядування, було вшановано пам'ять Героїв Небесної Сотні, серед яких наш земляк Віктор Іванович Чміленко. Він був справжнім патріотом, завжди боровся з несправедливістю і віддав життя за свободу і демократію в Україні.


Зі словами скорботи до присутніх звернулася голова районної ради Олена Гадемська. Вона наголосила, що ми завжди будемо в неоплатному боргу перед Героями, яких назвали Небесною Сотнею під час Революції Гідності.


Ведучі заходу нагадали всім про події лютого 2014 року, які стали переломними у демократичному поступі нашої держави. Ціною свого життя Герої Небесної Сотні довели, що наш український народ – нескорений, а його дух незламний. Такий же героїзм виявляють сьогодні українські воїни і добровольці, які захищають незалежність і територіальну цілісність нашої держави на Сході України. Пам'ять про всіх загиблих було вшановано хвилиною мовчання.


Місцеві аматори проникливо та чуттєво виконували тематичні композиції, що не могло не торкнутися найтонших струн душі. Адже за шанс жити у вільній, демократичній країні ми заплатили дуже дорогою ціною – життям наших людей. Вічна пам'ять їм! Герої не вмирають!


20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

Шановні жителі Бобринеччини!

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

В цей день всі українці вшановують відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Ми завжди будемо в неоплатному боргу перед Героями, яких назвали Небесною Сотнею і які стали символом Революції Гідності. Адже ціною власного життя Герої Небесної Сотні довели, що наш український народ – нескорений, а дух його - незламний.

Такий же героїзм виявляють сьогодні українські воїни і добровольці, які захищають незалежність і територіальну цілісність нашої держави на Сході України.

Тож нехай на Україні якнайскоріше настане мир і злагода. Заради нашого майбутнього, заради пам’яті Героїв, які ніколи не вмирають.

З повагою, голова районної ради Олена Гадемська.

На апаратній нараді райдержадміністрації розглядалися підсумки співбесіди в ОДА

19 лютого голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у нараді, яку провела заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк. На нараді розглядалися питання щодо підсумків співбесіди районної влади з керівництвом облдержадміністрації про стан соціально-економічного розвитку Бобринецького району за 2017 рік та визначення завдань щодо розвитку території у 2018 році. На співбесіді обласною державною адміністрацією була дана відповідна оцінка з основних показників розвитку, як району, так і міської ОТГ.

Зокрема, обговорено стан справ у галузях освіти та медицини району, акцентовано увагу на необхідності активізації інвестиційної діяльності, зростанню обсягів виробництва та реалізації промислової продукції, а також підвищенню рівня заробітної плати. Окремо наголошено на завершенні в цьому році реконструкції будівлі дитячої консультації центральної районної лікарні під відомче житло та будівництві нової сільської амбулаторії в с. Златопілля. Останнє наразі знаходиться на стадії обговорення та особистому контролі районної влади.

Інформація для територіальних громад району

З метою максимального наближення послуг до громадян, що проживають в сільській місцевості та інших віддалених від адміністративних центрів населених пунктах та з метою реалізації положень Закону України від 20.10.2014 року №1709-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування",  Головне управління юстиції у Кіровоградській області запрошує уповноважених посадових осіб для проходження стажування в державних нотаріальних конторах або у приватних нотаріусів Кіровоградської області. За детальнішою інформацією звертатися до Головного управління юстиції у Кіровоградській області за телефоном 0522 35 66 41.

Вшановували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого у приміщенні районного будинку культури відбулися урочисті та святкові заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На свято завітали заступник голови районної ради Наталія Сабліна, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк та керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова, заступник міського голови Валентин Висоцький, військовий комісар районного військового комісаріату Микола Капітоненко та голова районної  організації УСВА Микола Тосік.

Наталія Сабліна привітала присутніх зі святом та наголосила на тому, що український народ віддає глибоку шану  мужності наших співвітчизників, яким судилося воювати в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. Наші земляки, які брали участь у миротворчих операціях, завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця.

До привітань долучились і заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, заступник міського голови Валентин Висоцький, військовий комісар райвійськкомату Микола Капітоненко та голова районної  організації УСВА Микола Тосік.  Від них прозвучали слова підтримки та вдячності учасникам бойових дій на території інших держав.

Подякою Кіровоградської обласної ради було нагороджено Миколу Бондаренка та Миколу Горбуленка.

Грамотами районної державної адміністрації та районної ради за особистий внесок у патріотичне виховання молоді, активну участь у роботі організації – Української Спілки Ветеранів Афганістану нагороджено Олександра Волкова, Валентина Мічкура, Олексія Пласовенка, Олександра Тарасенка.

З нагоди пам’ятної дати воїнів-афганців Бобринеччини також нагородили Валентин Висоцький, Микола Капітоненко та голова районної  організації УСВА Микола Тосік.

Після завершення урочистої частини відбувся святковий концерт, який подарували присутнім місцеві аматори.

По закінченню концертної програми  присутні рушили ходою до Пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам, де поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання полеглих побратимів.

Воїни-афганці також поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам АТО біля Свято-Миколаївської церкви та вшанували хвилиною мовчання тих, хто вже в наш час віддав життя, захищаючи від ворогів свою Батьківщину.  Згодом, в Свято-Миколаївській церкві відбулася поминальна панахида по загиблим воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО, яку провів отець Олександр Роскаленко.

Вітання воїнам-інтернаціоналістам!

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця.

Схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся.

Спасибі вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність.

Бажаю усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, щастя й миру, успіхів у праці та добробуту в родинах.

З повагою, голова районної ради Олена Гадемська.

З Днем святого Валентина вітали вихованці БДТ

13 лютого, до Бобринецької районної ради з привітаннями до Дня святого Валентина завітали вихованці районного будинку дитячої творчості. Діти щиро  вітали присутніх депутатів районної ради, працівників виконавчого апарату районної ради, голів сільських рад запальними піснями та віршами. Присутнім вони подарували символічні подарунки-валентинки, виготовлені власноруч.


Заступник голови районної ради Наталія Сабліна щиро подякувала за привітання та вручила дітлахам на знак подяки солодощі. Вона побажала їм бути завжди здоровими, щасливими та радісними.


Відбулася щотижнева онлайн-нарада

12 лютого заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провів голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.


Під час наради голова облдержадміністрації наголосив, що цього року значні кошти виділятимуться з Державного бюджету на соціально-важливі проекти. У 2018 році держава планує виділити 5 мільярдів гривень на медичну реформу, 136 мільйонів з яких надійде на Кіровоградщину. З ДФРР буде спрямовано майже 6 мільярдів гривень, з яких область отримає 108 мільйонів (фінансуватимуть завершення минулорічних проектів, а також будівництво і реконструкцію дитсадків, ремонти доріг, будівництво водопроводів, упорядкування пожежних частин ОТГ). Окрім цього, буде виділено кошти на будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків, до того ж, фінансовий ресурс на це держава збільшує, тому з'явиться можливість збудувати таких в області близько двадцяти. Спрямовуватимуться кошти з Держбюджету і на придбання шкільних автобусів для опорних навчальних закладів Кіровоградщини.


Сергій Кузьменко порушив питання перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та пенсіонерам силових структур. Керівник ОДА нагадав, що перший етап підвищення виплат пенсіонерам відбувся минулого року – відповідно до ухваленого Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".

На щотижневій онлайн-нараді акцентовано увагу на змінах в законодавстві

5 лютого заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провів голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Під час наради голова облдержадміністрації акцентував увагу на змінах чинного законодавства, що регулює питання видачі землі учасникам антитерористичної операції.


Сергій Кузьменко зазначив, що Кабінет Міністрів України врегулював порядок забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Так, раніше був встановлений паритет, коли безоплатно передавалося не більше 25 % від площ ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітній період. Такий принцип гальмував процес отримання атовцями гарантованих державою земельних наділів.

Також Кабінет Міністрів України переглянув та конкретизував стратегію держави у частині виділення земельних ділянок учасникам АТО і постанову "Про внесення змін до стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільгосппризначення державної власності та розпорядження ними", закріпивши першочергове забезпечення земельними ділянками учасників АТО незалежно від площ земельних ділянок, право на які було продано.

Голова облдержадміністрації наголосив, що пріоритетним для влади у нинішньому році є питання підтримки військових частин. За його словами, цього року на підтримку військових частин, які базуються на території Кіровоградшини, попередньо заплановано спрямувати близько 5 млн. грн.

Відбулося засідання постійної комісії

30 січня відбулося засідання постійної комісії Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян, адміністративно-територіального устрою.  У засіданні прийняла участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна.


Депутатами розглядалися наступні питання:

-  про розгляд звернення депутата Бобринецької міської ради Гранкіна Вадима Володимировича щодо надання в оренду приміщення бувшої друкарні, розташованої по вул.Соборна (Луначарського), 78, у м.Бобринець;

-  про розгляд звернення депутата Бобринецької міської ради Гранкіна Вадима Володимировича щодо розташування пам’ятника учасникам АТО.

Дочірні категорії

 • Новини району

  «Новини законодавства. Особливості реєстрації громадських формувань згідно Закону України «Про громадські об’єднання»

  Верховною Радою України 22.03.2012 року прийнято Закон України «Про громадські об’єднання», який вводиться в дію з 01.01.2013 року. З введенням в дію вказаного Закону втрачає чинність нині діючий Закон України «Про об’єднання громадян».

  Новим Законом визначено деякі особливості реєстрації громадських об’єднань, з якими необхідно ознайомитися зацікавленим особам.

  Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб  приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Утворюється як громадська організація або громадська спілка.

  Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які законно перебувають на території України, і яким виповнилося 18 років. Засновниками молодіжної і дитячої громадської організації можуть бути особи, яким виповнилося 14 років. Ними також можуть бути юридичні особи приватного права, у т.ч. громадські організації із статусом юридичної особи, однак не можуть ними бути політичні партії та юридичні особи щодо яких прийнято рішення про припинення, або які перебувають в процесі припинення.

  Кількість засновників не може бути меншою ніж 2 особи, однак не можуть бути юридичні особи засновником яких є одна і таж сама особа.

  Членами громадської організації (крім молодіжних та дитячих) можуть бути особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжних та дитячих організацій визначається їх статутом у межах закону. Також членами громадських організацій можуть бути і юридичні особи – суб’єкти приватного права, у т.ч. громадські об’єднання із статусом юридичної особи та фізичні особи, які досягли 18 річного віку і не визнані судом недієздатними.

  Утворюються громадські об’єднання установчими зборами засновників. Їх реєстрація повинна бути здійснена у 60-денний строк з дня проведення установчих зборів. Громадське об’єднання може мати повну та скорочену назву. Законом встановлюється ряд обмежень щодо їх назв, зокрема не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань, не повинна містити назв органів державної влади, місцевого самоврядування, слів «державний», комунальний», їх похідних, назв громадських об’єднань діяльність яких заборонена законом, а також обмеження інших позначень, визначених законом.

  Громадські об’єднання можуть мати власну символіку (емблему, інший розпізнавальний знак, прапор) яка затверджується відповідно до його статуту в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Аналогічно, ця символіка не повинна відтворювати державні символи України, органів державної влади і місцевого самоврядування, державні герби, прапори, символи інших держав, зареєстровану символіку іншого громадського об’єднання, ім’я та зображення особи без її (або спадкоємців чи інших визначених законом осіб) на те згоди, а також інші символи та знаки використання яких обмежено законом.

  Для державної реєстрації громадського об’єднання необхідно упродовж 60 днів з моменту утворення подати (або надіслати) уповноваженою особою до державного реєстратора заяву встановленої форми до якої додати примірник протоколу установчих зборів, статут у двох примірниках, відомості про керівні органи громадського об’єднання, заповнену належним чином реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи.

  Крім того, для реєстрації спілки необхідно також подати документи щодо структури засновників юридичних та фізичних осіб – власників істотної їх участі, а в разі якщо засновником є іноземна юридична особа також подається документ про підтвердження їх реєстрації у своїй країні – витяг із торгівельного, банківського, судового та іншого реєстру, що відповідає вимогам чинного законодавства Громадське об’єднання може мати свої відокремлені підрозділи..

  У разі неподання цих документів у 60-денний строк, громадське об’єднання не вважається утвореним.

  Громадське об’єднання яке має намір здійснювати свою діяльність без статусу юридичної особи повідомляє про своє утворення державного реєстратора упродовж 60 днів з дня його утворення. У цьому разі до державного реєстратора подаються заява за встановленою формою, примірник або нотаріально завірена копія протоколу установчих зборів, відомості про засновників, відомості про особу (осіб) уповноважену представляти громадське об’єднання.

  Громадські об’єднання припиняють свою діяльність за рішенням вищого органу управління шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об’єднання такого ж статусу, та за рішенням суду про заборону (розпуск).

  Рішення про припинення діяльності (саморозпуск) може бути прийнято вищим органом управління у будь-який час.

  Необхідно наголосити, що такий порядок реєстрації буде діяти тільки з 01.01.2013 року, більш детальну інформацію зацікавлені

До уваги громадян