8 вересня під головуванням Олени Гадемської відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. У ньому взяли участь заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, депутати районної ради Зоя Секрет, Людмила Олексієнко, Сергій Бергер, голови сільських рад району.

На розгляд Координаційної ради було внесено питання про забезпечення надходжень податків до бюджетів та самодостатність територій.

Також її членами розглянуто ряд листів. Серед них лист Кіровоградської обласної ради, яким рекомендовано органам місцевого самоврядування:

використовувати затверджені символи міст, селищ і сіл, які є адміністративними центрами об’єднаних територіальних громад (ОТГ), як символи відповідних ОТГ;

утриматись від паралельного створення різних символів для ОТГ і титульних населених пунктів;

не затверджувати окремі “символи місцевої (міської, селищної чи сільської ради”, оскільки місцеві ради є органами місцевого самоврядування, а не адміністративно-територіальними одиницями чи територіальними громадами.

Головам сільських рад доведено до відому рішення тринадцятої сесії Кіровоградської обласної ради сьомого скликання від 23 червня 2017 року № 329 “Про затвердження регіональної схеми екологічної мережі Кіровоградської області”, в якому органам місцевого самоврядування рекомендовано врахувати регіональну схему екологічної мережі Кіровоградської області у своїй роботі.

Листом Кіровоградської обласної ради надіслано рішення постійної комісії Кіровоградської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів від 20 липня 2017 року № 186 “Про стан збору та переробки твердих побутових відходів на території Кіровоградської області”. Постійна комісія рекомендує органам місцевого самоврядування області привести у відповідність із нормами чинного законодавства України санітарне очищення територій населених пунктів, забезпечивши роздільне збирання, сортування твердих побутових відходів і приведення місць оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів до належного санітарного стану.

Членами координаційної ради розглянуто лист Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області щодо ініціювання проведення спільних нарад за участю представників головного територіального управління юстиції, районної ради та органів місцевого самоврядування з питання наділення органів місцевого самоврядування повноважень оформлення спадкових прав.

За підсумками засідання було прийнято рішення рекомендувати Бобринецькій районній державній адміністрації, головам територіальних громад району зосередити зусилля на активізації роботи по наповненню місцевих бюджетів. Всі розглянуті листи членами координаційної ради взято до відому.