Протокол №2 другої частини другої сесії районної ради сьмого скликання від 25.12.2016р.

 

 

У К Р А Ї Н А

БОБРИНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

П Р О Т О К О Л № 2

другої частини другої сесії районної ради

сьомого скликання

від 25 грудня 2015 року                                                        м.Бобринець

 

Всього депутатів – 26

Присутніх на сесії – 23

Відсутніх з поважних причин – 3

Час проведення: 16.00

Місце проведення: зала адмінприміщення

 

Пленарне засідання другої частини другої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання провела голова районної ради Гадемська Олена Антонівна.

У пленарному засіданні другої частини другої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання брали участь:голова Бобринецької районної державної адміністрації; заступники голови Бобринецької районної державної адміністрації; начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації; начальник відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури; начальник Бобринецького відділу поліції Головного управління Національної Поліції, підполковник поліції; голова міської об’єднаної територіальної громади, голови сільських рад району; керівники районних установ; головний редактор РВО “Новий день”; представники обласного та районного парламенту дітей.

Гадемська О.А. – про вручення депутатських посвідчень та значків депутатам Бобринецької районної ради сьомого скликання.

(вручення із зачитуванням посвідчень)

Гадемська О.А.після вручення депутатських значків та посвідчень звернулася до депутатів з побажанням активної роботи в районній раді та своїй депутатській діяльності на виборчих округах. Побажала наснаги, завзяття та мудрих виважених рішень.

Гадемська О.А. – про відзначення та нагородження до Дня працівників архівних установ України, за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток архівної справи району

Почесною Грамотою Бобринецької районної державної адміністрації та районної ради СЛАВІНСЬКУ Ірину Василівну – начальника архівного відділу Бобринецької районної державної адміністрації.

Від імені депутатів районної ради, запрошених та присутніх побажала міцного здоров'я, натхнення та плідної праці на користь району.

Гадемська О.А. – про відзначення 25 грудня річниці з дня введення військ в Афганістан. Зазначила, що історичним фактом є, що після численних звернень уряду Афганістану, керівництво СРСР 12 грудня 1979 року було прийняло рішення про надання Республіці військової допомоги.

Наголосила, хоч з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, але час непідвладний викреслити з пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку.

Повідомила, що сьогодні біля пам’ятного місця під час мітингу вшановано воїнів-інтернаціоналістів та наших земляків.

Побажала воїнам-афганцям, їх родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров'я і довгих років життя!

 

(Пауза)

 

Гадемська О.А. – про відзначення дня народження Новоградівського сільського голови Нечая Миколи Станіславовича.

Від імені депутатів районної ради, запрошених та присутніх, побажала Миколу Станіславовичу міцного здоров'я, миру, добробуту та прийняття мудрих рішень на благо своєї громади та Бобринецького району в цілому.

На пленарному засіданні другої частини другої сесії Бобринецької районної ради присутні 23 депутати.

1.Бергер Сергій Володимирович

2.Бобух Анатолій Григорович

3.Гадемська Олена Антонівна

4.Гура Валентина Григорівна

5.Дерев’янко Марія Миколаївна

6.Ємельянов Олег Володимирович

7.Корінський Віктор Васильович

8.Косенко Сергій Опанасович

9.Крутько Юрій Миколайович

10.Литвиненко Іван Миколайович

11.Німенко Сергій Іванович

12.Олексієнко Людмила Йосипівна

13.Рибачук Надія Володимирівна

14.Рижков Олексій Миколайович

15.Різанов Микола Станіславович

16.Романюк Віктор Арсенович

17.Сабліна Наталія Анатоліївна

18.Савченко Зоя Дмитрівна

19.Секрет Зоя Федорівна

20.Цесарська Лариса Наумівна

21. Цесарський Анатолій Юрійович

22. Шевченко Сергій Анатолійович

23.Штурко Геннадій Андрійович

 

У пленарному засіданні не брали участь з поважних причин:

1.Іванов Віктор Миколайович

2.Івашина Володимир Володимирович

3.Скрипник Ірина Віталіївна

Кворум необхідний для проведення пленарного засідання є.

Друга частина другої сесії районної ради сьомого скликання оголошується відкритою.

(Звучить Державний Гімн України)

Гадемська О.А. – оголосила про початок роботи пленарного засідання. Довела до відома депутатів, що відповідно до статті 27 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, статті 66 Регламенту Бобринецької районної ради сьомого скликання, при надходженні до районної ради письмового повідомлення на ім’я голови районної ради про сформування депутатської фракції та групи із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів фракції чи групи, а також склад депутатів районної ради, які уповноважені представляти фракцію чи групу, це рішення головуючим на пленарному засіданні районної ради доводиться до відома депутатів ради про її реєстрацію та склад.

Довела до відома, що до районної ради надійшло повідомлення від політичної партії “Опозиційний блок” про створення депутатської фракції “Опозиційний блок”. Головою фракції обрано Олексієнко Людмилу Йосипівну. Члени депутатської фракції: Цесарська Лариса Наумівна, Цесарський Анатолій Юрійович.

Гадемська О.А. – наголосила, що на пленарному засіданні другої частини другої сесії Бобринецької районної ради запропоновано розглянути питання “Про районний бюджет на 2016 рік”, яке вносить голова Бобринецької районної державної адміністрації.

Дане питання попередньо розглянуто та обговорено на засіданнях постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення. До роботи яких долучалися також голови постійних комісій районної ради.

Вносить голова Бобринецької районної державної адміністрації:

1.“Про районний бюджет на 2016 рік”.

Інформація Нестеренко Л.М. – начальника фінансового управління Бобринецької районної державної адміністрації.

2. Різні.

ВИРІШИЛИ:

Гадемська О.А.поставила на голосування запропонований перелік питань включити до порядку денного пленарного засідання.

Результати голосування:

“ За ” – 23

“ Проти ” – 00

“ Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 23

Прийнято.

Гадемська О.А. – запропонувала надати час: для інформацій - до 15 хвилин; для виступів - до 10 хвилин; для повторних виступів - до 5 хвилин; на розгляд різних питань - до 5 хвилин по кожному питанню; для довідок в кінці роботи сесії - до 3 хвилин та провести пленарне засідання з перервою через дві години роботи.

ВИРІШИЛИ:

Гадемська О.А.поставила на голосування пропозицію за регламент роботи пленарного засідання.

Результати голосування:

“ За ” – 23

“ Проти ” – 00

“ Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 23

Прийнято.

СЛУХАЛИ 1:

Про районний бюджет на 2016 рік.

Слово для інформації надано Нестеренко Людмилі Миколаївні – начальнику фінансового управління Бобринецької районної державної адміністрації.

Нестеренко Л.М.

Шановні депутати!

1.Інформація про соціально-економічний стан Бобринецького району січень-вересень 2015 року

Протягом 2015 року робота районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування була зосереджена на реалізації завдань і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, голови обласної державної адміністрації, завдань і заходів програми економічного і соціального розвитку району на 2015 рік.

Районною державною адміністрацією здійснюється постійний контроль за виконанням показників, визначених програмою економічного і соціального розвитку району на 2015 рік. За звітний період в районі досягнуто певних позитивних результатів в окремих сферах соціально-економічного розвитку району. Серед результатів їх виконання за січень-вересень 2015 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 8810,6 тис.грн., що становить 171,4 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року (5140,9 тис.грн.).

Позитивну динаміку забезпечили, в основному, підприємства харчової промисловості, а також підприємство переробної промисловості (Бобринецький завод продтоварів).

Серед результатів виконання програмних завдань щодо підвищення доходів громадян є, зокрема такі:

заборгованість із заробітної плати працівникам у всіх сферах економічної діяльності та пенсії відсутня;

за січень-вересень 2015 року заробітна плата одного штатного працівника по району склала 2422 грн., що становить 105,8 % до січня-вересня 2014 року (2290 грн.), фонд оплати праці за 9 місяців 2015 року склав 61257,8 тис.грн. або 104,9% до відповідного періоду минулого року (58399,3 тис. грн.).

Специфікою району є те, що основна частка зайнятого населення працює в сферах економіки з відносно невеликою заробітною платою, а саме: в сільському господарстві, торгівлі. Відсутні великі промислові підприємства. Значна частка населення працює на неповну ставку (працівники в галузі культури, ФАПів). Це зумовлює те, що середня заробітна плата в районі значно нижча, ніж середня по області.

Основними проблемами низької заробітної плати в районі є: велика кількість бюджетних установ та промислових підприємств, де заробітна плата виплачується на рівні мінімальної та в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи, наявність розгалуженої соціальної мережі при низькому наповненні бюджетів та обмеженому фінансуванні, веде до введення 0,25-0,5 ставки.

Планується поетапне збільшення заробітної плати за рахунок легалізації заробітної плати, пошуку нових ринків збуту продукції, розвиток тваринницької галузі району, залучення інвесторів.

Інвестиційний потенціал району.

За січень-червень 2015 року підприємствами та організаціями району освоєно 11,7 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 0,9% до загального обсягу. У розрахунку на одиницю населення обсяг капітальних інвестицій становить 446,5 грн.

У рамках проекту “Сприяння розвитку соціальної інфраструктури” Українського фонду соціальних інвестицій в економіку району залучено 12,08 млн. грн. та заплановано продовжити співпрацю у 2016 році.

Основною метою у сфері інвестиційної політики у 2016 році залишається мобілізація інвестиційних ресурсів з усіх можливих джерел для забезпечення прогресивних зрушень в економіці району. Залучення інвестицій є основним фактором покращення матеріального добробуту населення.

Формування ринку інвестицій планується за рахунок усіх джерел фінансування.

Водночас у звітному періоді не вдалося повністю подолати ряд проблем і негативних тенденцій.

Темп виробництва валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах за січень-вересень 2015 року склав 82,2%.

Зменшення показників виробництва валової продукції відбулося в галузі тваринництва, що зумовлено зменшенням вирощуванням продукції тваринництва в живій вазі великої рогатої худоби та валового надою молока, в зв’язку з продажем поголів’я ВРХ і корів ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка”.

У зв’язку з початком жнивної компанія у 2015 році пізніше на 2 тижні ніж у 2014 році відбулось зменшення виробництва продукції рослинництва (ранніх зернових.

До кінця 2015 року виробництво валової продукції очікується 101,1%, за рахунок збільшення валового збору насіння соняшнику та пізніх зернових культур.

У 2016 році темп виробництва валової продукції очікується 100,8%, за рахунок збільшення валового збору культур насіння соняшнику на 5129 т або 109 %, сої 472 або 119 %, ріпаку 1548 або 246%,.

Працевлаштовано на новостворені робочі місця 71 особа або 71,7% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за січень-червень 2015 року склав 50510,4 тис.грн., індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту до відповідного періоду минулого року становить 115,6%, проте у фактичних цінах та 78,4% у порівняних цінах. Основною причиною зменшення показника обсягу роздрібного товарообігу є впровадження вибіркових методів обстеження та відповідно зменшення кількості підприємств які входять до облікового кола, уповільнення активності суб’єктів підприємницької діяльності, різкого зростання курсу гривні до вільноконвертованих валют, підвищення цін і тарифів.

Освоєно 11,7 млн.грн. капітальних інвестицій, або 90,9% порівняно з січнем-червнем 2014 року. За відповідний період 2014 року обсяг капітальних інвестицій скоротився на 9,1% через зменшення їх обсягів: у промисловості та роздрібній торгівлі, що обумовлено ускладненням фінансової спроможності підприємств.

Обсяг експорту товарів по району за січень-червень 2015 року (за даним підприємства-еспортера) становить 44,8 тис. доларів США або 42,1% до минулого року.

Зменшення вищезазначеного показника відбулось у зв’язку з погіршенням зовнішньо-економічного становища в країні, скороченням попиту, спричинене девальвацією іноземної валюти, та відсутністю можливості постачання сировини з Автономної республіки Крим.

Про частково налагоджені домовленості з підприємством – експортером та орендарями водоймищ про постачання та відповідну переробку річкової риби в асортименті.

2.Загальні положення по формуванню

районного бюджету на 2015 рік

Обсяг фінансового ресурсу районного бюджету обраховано на основі проекту Закону України “Про Державний бюджет на 2016 рік”, схвалених Кабінетом Міністрів України показників міжбюджетних трансфертів на 2016 рік надісланих листами міністерства фінансів України від 11.12.2015 року №31-05110-14-21/37930 від 11.12.2015 року № 31-05110-14-21/37931 “Щодо схвалених Кабінетом Міністрів України показників міжбюджетних трансфертів на 2016 рік”.

Розрахунки прогнозних обсягів доходів місцевих бюджетів району на 2016 рік здійснено з урахуванням фактично отриманих у минулі роки надходжень за окремими доходними джерелами, на базі чинного податкового законодавства та у відповідності до прогнозу основних макропоказників економічного і соціального розвитку району на 2016 рік.

Відповідно до Закону України від 26 листопада 2015 року № 837-VІІІ “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад” на формульній основі здійснено розподіл коштів у вигляді субвенції сільським бюджетам району на утримання дошкільних навчальних закладів, сільських палаців і будинків культури, бібліотек, а саме:

Vскс = Н*U, де:

Н – норматив бюджетної забезпеченості на 2016 рік на 1 штатну одиницю 36600 грн.;

U – кількість штатних одиниць, згідно штатного розпису станом на 01.12.2015 року.

3.Доходи районного бюджету на 2016 рік

Доходи районного бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів на 2016 рік обраховані у сумі 9 079,6 тис. грн., у т.ч. доходи загального фонду – 8 680,3 тис. грн., доходи спеціального фонду – 399,3 тис. грн.

Затверджений проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” та проектом рішення обласної ради “Про обласний бюджет на 2016 рік” обсяг міжбюджетних трансфертів для районного бюджету на 2016 рік становить по загальному фонду 102 722,6 тис. грн. (з них базова дотація – 2 061,5 тис.грн., субвенції – 100 661,1 тис.грн.).

Загальний обсяг доходної частини районного бюджету на 2016 рік складає 111 802,2 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду – 111 402,9 тис.грн., доходи спеціального фонду – 399,3 тис.грн.

Загальний фонд

Джерелами доходів загального фонду районного бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів (далі – податкові і неподаткові надходження) є відрахування від податку на доходи фізичних осіб у розмірі 60% від надходжень податку на доходи до 24 сільських бюджетів району, податок на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності спільної власності району, частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до бюджету.

Доходи загального фонду визначені у сумі 8 679,0 тис. грн.

Податок на доходи фізичних осіб обраховано у сумі 8 666,3 тис.грн. (99,4 % у загальному обсязі податкових і неподаткових надходжень), виходячи з прогнозного фонду оплати праці в цілому по галузях народного господарства, ставки оподаткування 15% та з урахуванням соціальних пільг відповідно до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”.

При обрахунку суми податку враховано надходження податку на доходи фізичних осіб від оренди земельних часток (паїв) та податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, передбачено в сумі 37,0 тис. грн. (0,4% у обсязі податкових і неподаткових надходжень).

Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до бюджету, заплановано в сумі 14,0 тис. грн.

В доходній частині загального фонду районного бюджету передбачено субвенції з державного бюджету на виконання державних програм на загальну суму 97 294,1 тис. грн., в тому числі на:

-  виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям – інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу – 37 880,6 тис. грн.;

-  надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло -, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 19 328,2 тис. грн.;

-  надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 1 968,1 тис. грн.;

-  виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” - 1 147,4 тис. грн.;

-  освітня субвенція – 31 108,7 тис. грн.;

-  медична субвенція – 5 861,1 тис. грн.

Крім того, в районному бюджеті передбачено надходження субвенції від бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади та сільських бюджетів органів місцевого самоврядування на загальну суму 3 367,0 тис. грн. на виконання заходів програми економічного і соціального розвитку Бобринецького району.

Спеціальний фонд

Доходи спеціального фонду районного бюджету обраховано в обсязі 399,3 тис. грн., з них:

- власні надходження бюджетних установ – 399,3 тис. грн. ( платні послуги, що надаються бюджетними установами, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження від додаткової (господарської) діяльності та кошти на виконання цільових заходів).

·4.Видатки районного бюджету на 2016 рік

Видаткова частина районного бюджету на 2016 рік визначена у загальній сумі 111 802,2 тис. грн., в тому числі:

- видатки загального фонду районного бюджету – 111 402,9 тис. грн;

- видатки спеціального фонду районного бюджету – 399,3 тис. грн.

Загальний фонд

Видатки загального фонду районного бюджету складають 111 402,9 тис. грн., з яких 3 656,5 тис. грн. – субвенції бюджетам місцевого самоврядування утримання закладів соціально-культурної сфери відповідних територій району.

Із загальної суми видатків загального фонду видатки за рахунок субвенції з державного бюджету на виконання соціальних програм (допомоги, пільги, субсидії населенню) складають 60 324,3 тис. грн.

Без урахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам та субвенцій з державного бюджету на виконання соціальних програм видаткова частина загального фонду районного бюджету на 2016 рік визначена у сумі 47 422,4 тис. грн.

Обсяги видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери визначені виходячи з:

розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС з 01 січня 2016 року – 1 113 грн., з 01 травня 2016 року – 1 185 грн., з 01 грудня 2016 року – 1 285 грн. на місяць;

мінімальної заробітної плати з 01 січня 2016 року – 1 378 грн., з 01 травня 2016 року – 1 450 грн., з 01 грудня 2016 року – 1 550 грн. на місяць.

При розрахунку фонду заробітної плати працівників бюджетної сфери відповідно до законодавства України враховані видатки на обов’язкові виплати, які включають основну заробітну плату, обов’язкові надбавки і доплати, матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічним, медичним працівникам спеціалістам та обслуговуючому персоналу.

В зв’язку з обмеженістю фінансового ресурсу районного бюджету кошти на надбавку за престижність праці педагогічним працівникам, надбавку за особливі умови роботи бібліотекарів не передбачено.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв враховано в натуральних показниках, які фактично спожито у 2015 році із розрахунку тарифу, який склався у грудні поточного року, а саме:

Водопостачання – 9,07 грн. за 1 м. куб;

Водовідведення – 18,85 грн. за 1 м. куб.

Електроенергія – 1,825 грн. за 1 кВт/год.

Природний газ – 8 820,00 грн. за 1 тис. м. куб.

Крім захищених статей видатків (заробітної плати з нарахуваннями, продуктів харчування, медикаментів, енергоносіїв і комунальних послуг), які складають 45 478,3 тис. грн. (або 95,9% в загальному обсязі видатків) передбачено кошти на першочергові видатки 1 943,8 тис. грн. (або 4,1% в загальному обсязі видатків), а саме на оплату послуг зв’язку, оренду приміщення, обслуговування орендованої площі, придбання паливно-мастильних матеріалів.

Розподіл граничних обсягів видатків по кожній галузі за окремими напрямками (по кодах функціональної та економічної класифікації) здійснено виходячи з необхідності забезпечення належного виконання ними основних завдань та пріоритетів розвитку галузі.

Поряд з цим, в зв’язку з обмеженістю фінансового ресурсу районного бюджету передбачено лише на 8 місяців 2016 року по закладах освіти (будинок дитячої творчості , методичний кабінет, централізована бухгалтерія, логопедичний кабінет ДЮСШ “Чемпіон”, група господарського обслуговування), а саме недостатньо 1 000,0 тис. грн., по закладах культури(бібліотеки, музей, будинок культури, школа мистецтв, централізована бухгалтерія) недостатньо 825,0 тис. грн., соціальній службі молоді – недостатньо 27,8 тис. грн.

Видатки на утримання органів місцевого самоврядування

На утримання районної ради у 2016 році передбачені кошти у сумі 666,1 тис.грн., з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями 553,4 тис. грн., енергоносії та комунальні послуги – 40,5 тис. грн. Питома вага захищених видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 89,2 відсотків .

Видатки по галузі “Освіта”

В районному бюджеті на 2016 рік видатки на освіту по загальному фонду складають 34 518,0 тис. грн.

В загальному обсязі видатків передбачених на освіту видатки за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету становлять 31 108,7 тис. грн., районного бюджету – 2 326,9 тис. грн., бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 879,4 тис. грн., сільських бюджетів – 203,0 тис. грн.

 

тис.грн.

Назва установи

Видатки

на 2016 рік, всього:

з них :

 

за рахунок коштів освітньої субвенції

за рахунок коштів районного бюджету%

за рахунок коштів Бобринецької ОТГ

за рахунок коштів сільських бюджетів

Загальноосвітні школи

32392,7

31108,7

1081,0

 

203,0

Позашкільні заклади освіти

654,8

 

219,8

435,0

 

Методична робота

536,1

 

447,1

89,0

 

Господарська група відділу освіти

189,1

 

149,1

40,0

 

Логопедичний кабінет

81,9

 

25,9

56,0

 

Інші освітні програми (підвезення учнів)

154,0

 

 

154,0

 

Централізовані бухгалтерії

489,4

 

389,4

100,0

 

Допомога дітям - сиротам

20,0

 

14,6

5,4

 

Разом

34518,0

31108,7

2326,9

879,4

203

 

Кошти субвенції бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади спрямовуються наступним чином:

- будинок дитячої творчості на утримання 22,8 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 435,0 тис. грн.;

- методичний кабінет, психолого-медико педагогічну консультацію на утримання 4,0 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 89,0 тис. грн.;

- централізована бухгалтерія на утримання 7,0 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 100,0 тис. грн.;

- група господарського обслуговування на утримання 3,0 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 40,0 тис. грн.;

- логопедичний кабінет на утримання 2,0 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 56,0 тис. грн.;

- відділ транспортного забезпечення - на утримання 2,0 шт. од. водіїв які здійснюють підвезення учнів з дому до загальноосвітніх шкіл та придбання паливо-мастильних матеріалів – 154,0 тис. грн.

Кошти районному бюджеті, які надаються відділу освіти Бобринецької РДА спрямовуються на утримання :

- 30 загальноосвітніх шкіл, з них середніх І ступеня - 3, середніх І-ІІ ступенів – 11, середніх І-ІІІ ступенів – 16, в яких навчається 2490 учнів.

- районний будинок дитячої творчості , який відвідують 835 дітей;

- методичний кабінет;

- психолого-медико педагогічну консультацію;

- централізовану групу господарського обслуговування;

- централізовану бухгалтерію;

- логопедичний кабінет.

Загальний обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями в цілому по закладах освіти складає 27 123,8 тис. грн., або 78,6 % від загального обсягу видатків.

Передбачено кошти на організацію харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій загальноосвітніх навчальних закладах району в розмірі 605,5 тис. грн. Вартість харчування одного діто-дня в 2016 році складе 3,60 грн.

Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг складе – 3917,1 тис. грн. або 11,3 % від загального обсягу видатків.

Питома вага захищених видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 98,2 відсотка.

Видатки на охорону здоров’я

Видатки на охорону здоров’я по загальному фонду передбачено у сумі 5 885,5 тис. грн.,

В загальному обсязі видатків передбачених на охорону здоров`я (5 885,5 тис.грн.) видатки за рахунок медичної субвенції з державного бюджету становлять 5 861,1 тис. грн., за рахунок коштів субвенцій сільських бюджетів місцевого самоврядування – 24,4 тис. грн.

За рахунок цих коштів здійснюватиметься утримуватися центр первинної медико-санітарної допомоги.

На виплату заробітної плати з нарахуваннями медичним працівникам передбачається 4 415,4 тис. грн.,

Видатки на медикаменти передбачено в розмірі 225,0 тис. грн.

Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 427,0 тис. грн.

Питома вага захищених видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 86,1 відсотків.

Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення

У складі видатків загального фонду районного бюджету враховані видатки на державні програми соціального захисту та соціального забезпечення.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2005 року № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” передбачено видатки в розмірі 61,5 тис. грн.;

Утримання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) становить 2 783,8 тис. грн., з них на заробітну плату з нарахуваннями – 2 413,5 тис. грн. продукти харчування 60,0 тис. грн., медикаменти – 2,5 тис. грн., енергоносії – 280,8 тис. грн. В цілому питома вага захищених видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 99,0 відсотків.

На виконання районної програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік передбачено видатки на фінансову підтримку районної громадської організації “Ветеранська рада” в розмірі 32,0 тис. грн.

Субвенції з Державного бюджету України, що надходитимуть до районного бюджету на фінансування державних програм соціального захисту населення в сумі 60 324,3 тис. грн., будуть надані управлінню соціального захисту населення на здійснення видатків з надання таких видів соціальних послуг:

виплата допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу становить 37880,6 тис.грн.;

на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот направлено 19 328,2 тис. грн.;

надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 1 968,1 тис. грн.;

на виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” за рахунок субвенції з Державного бюджету – 1 147,4 тис. грн.

Видатки на соціальні програми у галузі

сім’ї, жінок, молоді та дітей

Видатки на соціальні програми у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей в районному бюджеті на 2016 рік, а саме на утримання районного центру соціальних служб для молоді передбачаються у сумі 174,6 тис.грн., з них за рахунок коштів:

районного бюджету - 140,8 тис. грн.;

бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 24,0 тис. грн.(на утримання 1,5 шт. од. працівників центру на виплату заробітної плати з нарахуваннями);

сільських бюджетів - 9,8 тис. грн. ( на утримання 1,0 шт. од. соціальних працівників які обслуговуватимуть Павлогірківську та Федіївську сільські ради з січня по березень включно).

Відповідні кошти спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями –148,8 тис. грн., оплата комунальних послуг 6,6 тис. грн. Питома вага захищених статей видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 89,0 відсотка.

 

Видатки на культуру і мистецтво

Видатки на культуру і мистецтво по загальному фонду пропонується затвердити у сумі 2 344,6 тис. грн., з них за рахунок коштів:

районного бюджету -1 616,6 тис. грн.;

бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 728,0 тис.грн.

Кошти спрямовуються на утримання:

- районного музею історії та краю – 73,9 тис. грн., з них за рахунок бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 15,0 тис. грн.(на утримання 1,0 шт. од. працівників музею на виплату заробітної плати з нарахуваннями);

- районної та дитячої бібліотек – 477,1 тис. грн., з них за рахунок бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 73,0 тис. грн.(на утримання 4,0 шт. од. працівників музею на виплату заробітної плати з нарахуваннями);

- районного будинку культури – 545,0 тис. грн., з них за рахунок бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 100,0 тис. грн.(на утримання 10,0 шт. од. працівників будинку культури на виплату заробітної плати з нарахуваннями);

- районної школи мистецтв – 1 018,1 тис. грн., з них за рахунок бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 500,0 тис.грн. (на утримання 25,0 шт.од. працівників школи на виплату заробітної плати з нарахуваннями );

- централізованої бухгалтерії районного відділу культури – 230,4 тис. грн., з них за рахунок бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 40,0 тис. грн.(на утримання 3,0 шт. од. працівників на виплату заробітної плати з нарахуваннями);

Із загального обсягу видатків передбачених на відповідну галузь (2 344,6 тис. грн.) спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями – 2 015,4 тис. грн., енергоносії та комунальні послуги 273,4 тис. грн. Питома вага захищених статей видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 97,6 відсотків.

Засоби масової інформації

Для висвітлення діяльності районної державної адміністрації, районної ради, вищих органів влади та представницької влади передбачаються кошти у сумі 50,0 тис. грн.

Видатки на фізичну культуру і спорт

Видатки на фізичну культуру і спорт по загальному фонду визначені у сумі 887,2 тис. грн.

Утримання районної дитячо-юнацької спортивної школи “Чемпіон” – 520,5 тис. грн., з них за рахунок коштів:

районного бюджету – 130,5 тис. грн.:

бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 390,0 тис. грн., (на утримання 17,2 шт. од. працівників ДЮСШ на виплату заробітної плати з нарахуваннями)

Видатки спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями – 451,9 тис. грн., енергоносії і комунальні послуги – 68,1 тис. грн. Питома вага захищених статей видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 99,9 відсотків.

На утримання спортивного комплексу “Олімпієць” передбачено 205,6 тис. грн., з них за рахунок коштів :

районного бюджету – 140,6 тис. грн.:

бюджету Бобринецької об’єднаної територіальної громади – 65,0 тис. грн., (або 31,6 відсотків від потреби).

Видатки спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями – 172,9 тис. грн., енергоносії і комунальні послуги – 32,1 тис. грн. Питома вага захищених статей видатків у загальному обсязі видатків на галузь складає 99,7 відсотків.

Резервний фонд

Резервний фонд районного бюджету на 2016 рік пропонується створити в розмірі 50,0 тис. грн.

Інші видатки

За рахунок субвенцій з бюджетів місцевого самоврядування передбачено видатки на утримання КП “Трудовий архів” в розмірі 128,9 тис. грн.

Спеціальний фонд

Видатки спеціального фонду складають 399,3 тис. грн. за рахунок власних надходжень бюджетних установ, що утримуються районного бюджету, а саме:

по районному відділу освіти – 80,3 тис .грн.;

по територіальному центру – 251,4 тис. грн.;

по районному відділу культури і туризму – 65,7 тис. грн.;

по центру первинної медичної допомоги – 1,9 тис. грн.

 

5.Міжбюджетні трансферти районного бюджету

на 2016 рік

В загальному фонді районного бюджету затверджено субвенція з районного бюджету сільським бюджетам на утримання закладів соціально-культурної сфери сільської місцевості – 3 656,5 тис. грн., а саме:

 

( тис.грн.)

Назва ради

Обсяг субвенції на 2016 рік

Олексіївська сільська рада

88,570

Бобринківська сільська рада

72,800

Буховецька сільська рада

281,820

Василівська сільська рада

128,100

Веселівська сільська рада

97,720

Верхньо-Інгульська сільська рада

128,100

Витязівська сільська рада

201,300

Володимиро-Іллінська сільська рада

73,200

Костомарівська сільська рада

274,500

Кетрисанівська сільська рада

118,950

Куйбишівська сільська рада

237,900

Мар’янівська сільська рада

54,900

Миколо-Бабанська сільська рада

134,320

Новоградівська сільська рада

283,650

Новомиколаївська сільська рада

82,350

Павлогорківська сільська рада

109,800

Рощахівська сільська рада

56,200

Свердловська сільська рада

311,100

Солонцюватська сільська рада

36,600

Сугокліївська сільська рада

64,050

Тарасівська сільська рада

158,840

Федіївська сільська рада

100,650

Чарівненська сільська рада

487,880

Червонозорівська сільська рада

73,200

Всього

3 656,5

Гадемська О.А.

Запропонувала ставити запитання, вносити пропозиції чи зауваження.

Немає.

ВИРІШИЛИ 2:

Гадемська О.А., голова районної ради – поставила на голосування пропозицію про прийняття рішення районної ради Про районний бюджет на 2016 рік”.

Результати голосування:

“ За ” – 23

“ Проти ” – 00

“ Утримались” – 00

“Не голосували” – 00

Всього проголосувало: 23

Прийнято рішення № 47 (додається).

Гадемська О.А., про розгляд інших питань.

ВИСТУПИЛИ:

Німенко С.І., депутат районної ради – довів до відома про участь делегації від Бобринецького району в акції біля Верховної ради України проти змін в системі оподаткування. Відмітив присутність на сесії голови Бобринецької об’єднаної територіальної громади Сніжка В.В. та висловив надію на налагодження співпраці.

Порушив питання реконструкції колишньої Бобринецької загальноосвітньої школи № 2 під дитячий садок.

Висловив занепокоєння щодо реорганізації та ліквідації в районі таких служб як: насіннєва інспекція та Держтехнагляд.

Ратушний С.А., заступник начальника управління агропромислового розвитку  Бобринецької районної державної адміністрації – довів до відома депутатів районної ради, запрошених, що дійсно ці служби в районі було ліквідовано, попри здійснені дії, направленні на їх збереження.

Бергер С.В., депутат районної ради – підтримав занепокоєння та думку Німенка С.І. щодо реорганізації та ліквідації в районі насіннєвої інспекції та Держтехнагляду.

Косенко С.О., депутат районної ради – підтримав виступ Бергера С.В., висловивши стурбованість щодо вищевказаної ситуації.

Сніжко В.В., голова Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади – повідомив депутатів районної ради, що Бобринецька міська об’єднана територіальна громада надала субвенцію на фінансування закладів лише на 9 місяців 2016 року з послідуючим вирішення даного питання шляхом переведення закладів на утримання з міського бюджету, чи продовження надання субвенції на утримання, чи закриття.

Щодо питання реконструкції колишньої Бобринецької загальноосвітньої школи № 2 під дитячий садок відмітив, що планувалося виділення коштів, але вони були перенаправлені на фінансування для надання субвенції районному бюджету для фінансування закладів соціальної сфери.

Бергер С.В., депутат районної ради – відмітив позитив у налагодженні співпраці по вирішенню питання фінансування закладів освіти, культури, фізкультури і спорту районного значення.

 

Гадемська О.А. – оголосила, що питання, яке було внесено на розгляд пленарного засідання другої частини другої сесії районної ради сьомого скликання розглянуто.

Подякувала за співпрацю.

 

Пленарне засідання другої сесії районної ради оголошено закритим.

(Звучить Державний Гімн України)

 

 

Голова районної ради                                                       О.ГАДЕМСЬКА

Архів протоколів сесій районної ради 6 скликання

Останні новини

  • Підготовка до роковин Чорнобильської катастрофи.
  • Оголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування"
  • Привітання зі святом Великодня!
  • Навчання з питань децентралізації
  • Нарада з депутатами міської ради, головами сільських рад району

До уваги громадян

Офіс реформ