18 вересня 2013 року  Бобринецькою районною радою був організований та проведений семінар-навчання для посадових осіб місцевого самоврядування Бобринецького району.

 

Детальніше: Семінари-навчання з посадовими особами місцевого самоврядування

РЕГЛАМЕНТ

Бобринецької районної ради

2015 рік

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

18 грудня 2015 року № 33

РЕГЛАМЕНТ

Бобринецької районної ради сьомого скликання

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Правові засади діяльності районної ради

1.1. Бобринецька райнна рада (далі – Рада) є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, міста Бобринецького району, у межах повноважень визначених чинним законодавством, а також повноважень, переданих раді сільськими та міською радами району.

1.2. Порядок діяльності Ради, її органів, депутатів, посадових осіб та виконавчого апарату визначається Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, “Про запобігання корупції”, “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про захист персональних даних”, іншими законодавчими актами та цим Реграментом.

1.3. Реграмент Бобринецької районної ради (далі – Реграмент) визначає порядок проведення першої сесії Ради, порядок обрання голови Ради, заступника голови Ради, скликання чергової та позачергової сесій Ради, призна­чення пленарних засідань Ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень Ради про затвердження порядку денного сесії та з процедурних питань, а також порядок роботи сесії Ради.

1.4. Регламент затверджується не пізніше як на другій сесії Ради, рішенням Ради, прийнятим більшістю голо­сів депутатів від загального складу Ради. У такому ж порядку приймається рішення про внесення змін і допов­нень до Регламенту.

1.5. До прийняття Регламенту Ради чергового скликання застосовується Регламент, що діяв у попередньому скликанні.

1.6. У випадках прийняття законодавчих актів, внаслідок чого виникне неузгодженість окремих положень Регламенту з чинним законодавством, на черговій сесії повинні бути внесені відповідні зміни і доповнення до Регламенту.

1.7. У разі наявності розбіжностей норм Регламенту з нормами чинного законодавства України, діють норми чинного законодавства України.

Стаття 2. Основні принципи діяльності Ради.

2.1. Рада здійснює свою діяльність на принципах:

1) народовладдя;

2) законності;

3) гласності;

4) колегіальності;

5) поєднання місцевих і державних інтересів;

6) виборності;

7) правової, організаційної і матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством;

8) державної підтримки та гарантії діяльності місцевого самоврядування;

9) судового захисту прав місцевого самоврядування;

10) підзвітності та відповідальності органів ради та її посадових осіб перед виборцями.

Стаття 3. Відкритість та гласність роботи Ради

3.1. Сесії Ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається Радою відповідно до закону та цього Регламенту.

3.2. Відкритість та гласність роботи Ради, її президії, постійних комісій може реалізовуватися шляхом публікації звіту пленарних засідань Ради, публікації її рішень в засобах масової інформації, на офіційному сайті Ради та офіційному стенді Ради.

Стаття 4. Планування роботи Ради

4.1. Діяльність Ради здійснюється відповідно до річного плану роботи Ради, затвердженого на пленарному засіданні.

4.2. План роботи на рік включає в себе напрямки діяльності Ради та її органів протягом року, визначає основні питання для розгляду на пленарних засіданнях, заходи з підготовки та реалізації рішень Ради, визначає відповідальних за їх виконання.

4.3. Проект плану роботи Ради розробляється під керівництвом голови Ради на підставі пропозицій постійних комісій, заступників голови ради, депутатських фракцій та груп, депутатів, районної державної адміністрації.

Стаття 5. Порядок розгляду запитів на інформацію

5.1. Запит на інформацію – це прохання особи до Ради та її органів надати публічну інформацію, що знаходиться у їх володінні. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, подаватись в усній, письмовій чи в іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою).

5.2. Відповідь на запит на інформацію має бути надана не пізніше 5 робочих днів із дня отримання запиту.

5.3. У разі, якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

5.4. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду такого запиту може бути продовжений до 20 робочих днів з обгрунтуванням такого продовження. В такому разі особа, що подала запит, має бути повідомлена у письмовій формі про продовження розгляду запиту не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту.

5.5. У Раді може бути передбачена можливість відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк для випадків, коли задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок. Розмір фактичних витрат на копіювання та друк визначається в межах граничних норм, встановле­них Кабінетом Міністрів України.

Стаття 6. Присутність на пленарних засіданнях Ради

6.1. На пленарних засіданнях Ради за рішенням Ради (або за запрошенням голови або заступника голови Ради) можуть бути присутні депутати інших рад, представники державних органів та органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, трудових колективів. Для них у залі засідань відводяться спеціальні місця.

6.2. Головуючий на пленарному засіданні Ради повідомляє депутатів Ради про осіб, які присутні на пленарному засіданні Ради за запрошеннями. Цим особам за рішенням Ради може бути надане право виступити на пленарному засіданні Ради.

6.3. Порядок розміщення депутатів Ради та інших присутніх у залі засідань осіб визначається Радою. Місця для депутатів Ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на пленарному засіданні ради, і не можуть бути зайняті іншими особами.

6.4. За загальним правилом пленарні засідання Ради проводяться у приміщенні Ради за адресою: м.Бобринець, вул.Орджонікідзе, 80, велика зала адмінприміщення (ІІ повер). Якщо на пленарному засіданні бажає бути присутньою кількість осіб, яких неможливо розмістити у залі засідань без шкоди для проведення засідання, особи, які бажають бути присутніми у залі засідань, визначають своїх представників, яких уповноважені особи ради розміщують у залі засідань з урахуванням вимог п. 6.1.-6.3. цієї статті.

У разі необхідності може бути прийняте рішення про проведення пленарного засідання ради у іншому місці. Рішення про проведення пленарного засідання Ради у іншому місці приймається розпорядженням голови Ради.

Стаття 7. Закриті пленарні засідання Ради

7.1. У разі необхідності, за рішенням Ради, яке приймається більшістю голосів депутатів Ради від загального складу Ради, проводяться закриті пленарні засідання для розгляду конкретно визначених питань.

7.2. На закритому пленарному засіданні Ради мають право бути присутніми голова районної державної адміністрації, за запрошенням Ради – прокурор Бобринецького району, а також особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.

7.3. Учасникам закритого пленарного засідання забороняється використовувати засоби фото-, відеофіксації, засоби зв’язку, звукозапису та обробки інформації.

7.4. Підготовка протоколу закритого пленарного засідання Ради здійснюється виконавчим апаратом Ради в режимі, що унеможливлює розголошення обговорюваних на засіданні питань.

7.5. Порядок та обсяг інформації, що підлягає опублікуванню за підсумками закритого засідання, визначаються у кожному конкретному випадку рішенням Ради.

Стаття 8. Контрольна діяльність Ради та її постійних комісій

8.1. Рада відповідно до встановлених законодавством повноважень, безпосередньо або через свої органи здійснює контроль у частині делегованих Радою районній державній адміністрації повноважень та в інших випадках, передбачених законодавством.

8.2. Постійні комісії Ради здійснюють свої контрольні функції щодо виконання рішень Ради.

8.3. Постійні комісії Ради у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів підприємств, установ, організацій та їх філій і відділень необхідні матеріали.

8.4. Рекомендації постійних комісій Ради підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані.

8.5. Про результати розгляду рекомендацій постійних комісій Ради органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані, та вжиті заходи вони мають повідомити постійні комісії у встановлений для цього строк.

Стаття 9. Контроль за виконання рішень Ради

9.1. Рада безпосередньо або через створені нею постійні комісії чи тимчасові контрольні комісії здійснює контроль за виконанням своїх рішень відповідно до Конституції України, законодавства про місцеве самоврядування, цього Регламенту.

9.2. Контроль за виконанням рішень Ради організовує її голова.

9.3. Рішенням ради, як правило, покладається контроль за його виконанням на відповідну (профільну) постійну комісію Ради.

9.4. Рішення Ради одразу після їх прийняття, але не пізніше 3-денного строку після закриття сесії Ради, передаються до відповідних (профільних) постійних комісій Ради.

9.5. Постійна комісія Ради на своєму засіданні розглядає питання щодо контролю за виконанням отриманих рішень, надає інформацію про хід виконання відповідних рішень голові Ради або заступнику голови Ради.

Стаття 10. Підзвітність і підконтрольність районної державної адміністрації Раді

10.1. Районна державна адміністрація підзвітна та підконтрольна Раді у виконанні районних програм соціально-економічного і культурного розвитку, районних цільових програм з інших питань, районного бюджету, а також у частині повноважень, делегованих Радою, та з виконання рішень Ради з цих питань.

10.2. Після заслуховування звіту голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації Рада проводить його обговорення. За підсумками обговорення Рада приймає відповідне рішення.

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ

Глава 1. Підготовка пленарних засідань

Стаття 11. Порядок скликання першої сесії Ради

11.1. Першу сесію новообраної Ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів Ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу Ради відповідно до закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова територіальної виборчої комісії, який інформує Раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів Ради нового скликання Рада обирає тимчасову президію з числа депутатів Ради в кількості не більше п’яти осіб – представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях Ради до обрання голови Ради.

11.2. З часу обрання голови Ради він веде пленарні засідання Ради відповідно до вимог закону та Регламенту.

11.3. Виконавчий апарат Ради надає депутатам ради довідкові матеріали про обраних депутатів Ради. Довідковий матеріал про депутатів Ради повинен містити: прізвище, ім’я та по батькові депутата Ради; дату народження депутата Ради; дані про освіту, професію, посаду, місце роботи, партійність; поштову адресу, вказані депутатом Ради. Інші документи до першої сесії Ради надсилаються депутатам Ради у визначені цим Регламентом терміни.

Стаття 12. Порядок денний першої сесії Ради

12.1. До порядку денного першої сесії Ради мають бути включені такі питання:

12.1.1. інформація голови територіальної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів до Ради і визнання їх повноважень;

12.1.2. про обрання голови Ради;

12.1.3. про обрання заступника голови Ради.

12.2. Перша сесія у разі необхідності може складатися з двох пленарних засідань Ради.

Стаття 13. Форми роботи Ради

13.1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія Ради складається з пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій Ради. Постійна комісія або робоча група Ради може проводити своє засідання у перервах пленарного засідання Ради у тих випадках, коли питання визнано невідкладним, чи за дорученням Ради, якщо пленарне засідання Ради пов’язане з прийняттям рішень, проведенням виборів, призначенням або затвердженням на посади посадових осіб.

Стаття 14. Розпорядок роботи пленарних засідань Ради

14.1. Пленарні засідання Ради, як правило, проводяться у робочі дні. Починаються о 10 годині і закінчуються не пізніше 16 години, з перервами на 15 хвилин через кожні 2 години роботи і на 30 хвилин для обідньої перерви.

14.2. Пленарні засідання Ради може бути подовжено головуючим на пленарному засіданні Ради понад визначений у пункті 14.1 цієї статті робочий час, але не більше ніж на 30 хвилин.

У необхідних випадках за рішенням Ради під час проведення пленарного засідання можуть бути проведені окремі або спільні засідання постійних комісій, а також оголошені додаткові перерви в роботі сесії з визначенням у кожному випадку їх тривалості.

Одноразові зміни часу роботи можуть здійснюватися за рішенням Ради. Таке рішення приймається у порядку, передбаченому для вирішення процедурних питань.

14.3. За вмотивованим зверненням двох або більше уповноважених представників зареєстрованих депутатських фракцій (груп) головуючий на пленарному засіданні Ради зобов’язаний оголосити позачергову перерву у пленарному засіданні Ради. Правом на оголошення позачергової перерви з одного питання депутатська фракція чи група може скористатися лише один раз протягом пленарного засідання.

14.4. Кожне пленарне засідання Ради починається і закінчується Гімном України. У залі засідань Ради розміщується Державний Прапор України, малий Державний Герб України та прапор і герб Бобринецького району.

Стаття 15. Порядок скликання Ради

15.1. Сесія Ради скликається головою Ради за необхідності, але не менше одного разу на квартал.

15.2. Сесія Ради також скликається головою Ради за пропозицією не менше однієї третини депутатів Ради від загального складу Ради або голови районної державної адміністрації.

15.3. У разі немотивованої відмови голови Ради або неможливості ним скликати сесію Ради, сесія Ради скликається заступником голови Ради. У цих випадках сесія Ради скликається, якщо голова Ради без поважних причин не скликав сесію Ради у двотижневий строк, після настання умов, передбачених    п. 15.1 та п. 15.2 цієї статті.

15.4. У разі якщо посадові особи, зазначені у пп. 15.1-15.3 цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію Ради на вимогу однієї третини депутатів Ради від загального складу Ради або голови районної державної адміністрації, або у разі, якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної Ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією Ради.

15.5. Розпорядження про скликання сесії Ради доводиться до відома депутатів Ради і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається винести на розгляд Ради.

15.6. Інформація про скликання сесії Ради публікується в засобах масової інформації, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ради за адресою: http://bobr-rada.com.ua/.

15.7. Виконавчий апарат Ради забезпечує отримання кожним депутатом Ради проектів рішень та інших матеріалів, необхідних для розгляду питань порядку денного сесії Ради у день відкриття сесії.

15.8. За згодою депутата Ради та за наявності технічної можливості документи направляються йому електронною поштою.

Стаття 16. Формування порядку денного сесії Ради

16.1. Пропозиції до проекту порядку денного сесії Ради вносяться головою Ради, депутатами, постійними комісіями та головою районної державної адміністрації. Пропозиції, як правило, вносяться не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, з метою прийняття, до відкриття сесії.

16.2. У випадку виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, проекти рішень Ради оприлюднюються негайно після їх підготовки.

16.3. Проекти рішень Ради, які підлягають обговоренню, оприлюднюються його розробником на офіційному сайті, на офіційному веб-сайті Ради за адресою: http://bobr-rada.com.ua/ та на офіційному стенді;

16.4. Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України “Про доступ до публічної інформації”, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

16.5. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії Ради або до затвердженого порядку денного сесії Ради, подається відповідно до Інструкції з діловодства Ради та чинного законодавства у формі проекту рішення із супровідним листом, пояснювальною запискою та листом-погодженням. Документи, що подаються до Ради пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, з метою прийняття, на розгляд сесії та постійних комісій Ради не виносяться, крім виняткових випадків, передбачених п. 16.13 цієї статті.

16.6. Проект рішення подається разом з довідкою про погодження проекту, складеною згідно з додатком 1 до цього Регламенту, в якому зазначаються заінтересовані структурні підрозділи, органи та організації, які: погодили проект; висловили зауваження та пропозиції, враховані головним розробником; висловили зауваження та пропозиції, не враховані головним розробником.

16.7. Пояснювальна записка до проекту рішення складається згідно з додатком 2 до цього Регламенту.

16.8. Якщо рішення, що готується, вимагає внесення змін або доповнень до інших рішень, то дані зміни або доповнення включаються до проекту рішення або подаються окремим документом одночасно з проектом рішення.

16.9. За наявності розбіжностей стосовно проекту рішення, розбіжності, висновки та рекомендації постійних комісій ради ставляться на голосування після їх обговорення на пленарному засіданні ради з метою прийняття взаємоприйнятного рішення.

16.10. У разі внесення для розгляду проекту рішення з розбіжностями, може додаватись порівняльна таблиця, складена згідно з додатком 3, в якій повинна міститись редакція спірного пункту (норми) проекту, варіант редакції, запропонований заінтересованим структурним підрозділом, органом, організацією, відхилений або врахований головним розробником частково, мотиви відхилення головним розробником зауважень та пропозицій, а також стисло повідомляється про роботу, проведену головним розробником з ліквідації цих розбіжностей, та про її посадових осіб, які брали при цьому участь.

16.11. Проекти рішень із соціально-економічних питань повинні, як правило, мати преамбулу, в якій викладається аналіз стану справ і причин недоліків у розв'язанні відповідних проблем, визначається мета видання рішення.

16.12. Внесений проект рішення реєструється та доповідається голові ради або заступнику голови ради, за дорученням якого виконавчим апаратом ради проводиться опрацювання проекту рішення.

16.13. У разі, якщо проект рішення внесено до ради з порушенням зазначених у цьому Регламенті вимог, голова ради або заступник голови ради за висновком організаційного відділу виконавчого апарату ради (фахової експертизи) повертає суб’єкту подання його проект рішення та матеріали до нього із супровідним листом, складеним згідно з додатком 4, за підписом голови ради або заступника голови ради. У разі, якщо проект рішення не відповідає положенням чинного законодавства, голова ради за висновком організаційного відділу  виконавчого апарату ради у триденний термін повертає суб'єкту подання його проект рішення та матеріали до нього із супровідним листом, складеним згідно з додатком 5 до цього Регламенту, за підписом голови ради або заступника голови ради.

16.14. Тривалість опрацювання проекту рішення у виконавчому апараті ради не повинна перевищувати трьох робочих днів (у разі необхідності цей термін може бути продовжено головою ради або  заступником голови ради на підставі обґрунтування керуючого справами виконавчого апарату ради).

16.15. Якщо під час опрацювання проекту рішення в постійних комісіях ради виявлена необхідність внесення до нього істотних змін, проект повертається головою ради за висновком профільної постійної комісії ради для доопрацювання суб'єкту подання.

16.16. Проходження проекту рішення візується працівниками виконавчого апарату ради, які здійснювали його опрацювання, в аркуші проходження документа і передається на розгляд відповідних постійних комісій ради.

16.17. Прийняті і підписані головою ради рішення реєструються в установленому порядку і надсилаються заінтересованим органам та організаціям згідно з розрахунком у листі розсилки.

16.18. Проекти рішень Ради голова Ради або його заступник (у випадку, коли сесія Ради скликається депутатами у порядку, визначеному п. 15.4 ст. 15 Регламенту, - уповноважена особа з числа депутатів, які ініціювали скликання сесії Ради) передають до організаційного відділу виконавчого апарату Ради для розгляду та встановлення відповідності його чинному законодавству. Якщо проект рішення відповідає чинному законодавству, начальник організаційного відділу візує його, а у випадку невідповідності проекту рішення чинному законодавству – надає висновок. Після цього проект рішення разом з іншими матеріалами передається відповідній профільній, спільній та іншим постійним комісіям для подальшої роботи.

У разі наявності вмотивованих зауважень від постійних комісій, за дорученням голови Ради організаційний відділ повторно розглядає проект рішення з урахуванням зауважень.

16.19. Профільними комісіями є комісії, до повноважень яких Положенням про постійні комісії Бобринецької районної ради віднесено підготовку та розгляд питань у межах компетенції Ради.

Спільними комісіями є комісії, повноваження яких, згідно з Положенням про постійні комісії Бобринецької районної ради, безпосередньо пов’язані з питаннями, що готуються профільною комісією на розгляд Ради.

Профільна та спільні комісії, в яких підлягають розгляду пропозиції до порядку денного, визначаються головою Ради або Радою на пленарному засіданні відповідно до Положення про постійні комісії Ради.

16.20. У випадках, передбачених законодавством, до проекту порядку денного сесії Ради включаються також звіти посадових осіб органів, які рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує, а також звіти голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, районного бюджету, рішень Ради із зазначених питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй Радою повноважень, звіти прокурорів відповідного рівня, інших посадових та службових осіб, зобов’язаних звітувати перед Радою відповідно до законодавства України.

16.21. Розділ “Різне” включається до порядку денного кожного пленарного засідання незалежно від кількості питань, внесених на розгляд Ради. До розділу “Різне” не можуть вноситись питання: дострокового припинення повноважень посадових осіб Ради, які перебувають на виборних посадах, притягнення осіб до дисциплінарної відповідальності та питання, пов’язані з розпорядженням майном або коштами тощо.

16.22. Перелік питань, які планується винести на розгляд пленарного засідання Ради, розглядається президією районної Ради. За наслідками розгляду президією Ради проекту порядку денного сесії надаються рекомендації щодо внесення на розгляд пленарного засідання певного переліку питань.

16.23. На засіданнях президії, засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях Ради з питань порядку денного сесії доповідають розробники проектів рішень Ради, зокрема:

16.23.1. проектів, розроблених районною державною адміністрацією – заступники голови районної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, а у виняткових випадках – уповноважені ними особи;

16.23.2. проектів, розроблених фракціями – керівники фракцій або уповноважені фракціями особи;

16.23.3. проектів, розроблених постійними або тимчасовими комісіями – голова комісії або уповноважена комісією особа.

16.24. У разі відсутності зазначених осіб на засіданні постійної комісії, комісія має право не розглядати питання, які пропонуються розробниками для внесення до порядку денного сесії Ради.

16.25. У виняткових випадках, після видання розпорядження голови Ради про скликання сесії, додатковому включенню до порядку денного підлягають питання:

- про затвердження або внесення змін до районного бюджету;

- кадрові питання;

- питання, що потребують негайного розгляду.

Зазначені питання можуть бути внесені на розгляд ради на вимогу однієї з постійних комісій, депутатських фракцій (груп), голови районної Ради або голови районної державної адміністрації.

Стаття 17. Затвердження порядку денного сесії Ради

17.1. Проект порядку денного сесії Ради обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів Ради від загального її складу.

17.2. Якщо за підсумками голосування питання до порядку денного сесії Ради не включено, воно вважається відхиленим.

17.3. Рада може прийняти більшістю голосів депутатів від загального складу Ради мотивоване рішення про відкладення розгляду питання із затвердженого порядку денного сесії Ради на наступну сесію Ради. Таке рішення може прийматися не більше двох разів щодо одного і того ж питання порядку денного.

17.4. Якщо за внесення на розгляд відкладеного питання рішення не прийнято, питання вважається знятим з розгляду як непідготовлене.

Стаття 18. Порядок підготовки та розгляду регуляторних актів

18.1. Підготовка проектів регуляторних актів здійснюється на підставі плану діяльності з підготовки цих проектів на наступний календарний рік, який затверджується Радою не пізніше 15 грудня поточного року та оприлюднюється відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (далі по тексту статті – Закон).

18.2. Розробник (виконавець) регуляторного акта готує аналіз регуляторного впливу відповідно до Методики підготовки аналізу регуляторного впливу, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

18.3. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

18.4. Розробник (виконавець) проекту регуляторного акта враховує або мотивовано відхиляє зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, одержані у встановлені ним строки, відповідно до Закону.

18.5. Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. До прийняття регуляторного акта районною державною адміністрацією здійснюється базове відстеження. Звіт про відстеження результативності цього регуляторного акта оприлюднюється у десятиденний строк з дня підписання цього звіту.

18.6. У випадках, визначених Законом, аналіз регуляторного впливу не готується. Постійна комісія Ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення (відповідальна постійна комісія) забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу, що здійснюється відповідно до вимог Закону.

18.7. Голова постійної комісії Ради, зазначеної в пункті 6 цієї статті, доповідає на пленарному засіданні Ради, при представленні проекту регуляторного акта, висновки щодо його відповідності вимогам Закону, підготовлені на підставі аналізу регуляторного впливу та експертного висновку.

Глава 2. ПРОВЕДЕННЯ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

Стаття 19. Відкриття та ведення пленарного засідання

19.1. Пленарні засідання Ради відкриває, веде і закриває голова Ради або особа, визначена законодавством України. Засідання Ради може проводитися, якщо на ньому присутні більше половини депутатів Ради від загального складу Ради.

19.2. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на пленарному засіданні ведення пленарного засідання Ради доручається головою Ради (за відсутності голови Ради чи особи, яка тимчасово виконує його обов’язки – особою, визначеною депутатами у порядку прийняття рішень з процедурних питань) іншій особі, зазначеній у пункті 19.1 цієї статті.

Стаття 20. Реєстрація депутатів Ради на пленарному засіданні Ради

20.1. На початку кожного пленарного засідання Ради головуючий на пленарному засіданні Ради проводить реєстрацію депутатів ради, присутніх на пленарному засіданні.

20.2. Для забезпечення реєстрації депутатів у місці проведення пленарного засідання, не обладнаного електронними засобами, або у разі неспрацьовування електронної системи, виконавчий апарат виготовляє друкований реєстр, у якому кожен депутат особисто реєструється. Реєстр передається головуючому на пленарному засіданні, який оголошує кількість зареєстрованих депутатів.

20.3. Якщо за даними реєстрації відкриття пленарного засідання Ради неможливе у зв’язку з відсутністю необхідної кількості депутатів Ради, головуючий на пленарному засіданні Ради може оголосити перерву на термін, погоджений з керівниками фракцій та груп, або встановлює інший день проведення пленарного засідання Ради з обов’язковим дотриманням вимог цього Регламенту щодо підготовки пленарного засідання Ради.

20.4. Перед проведенням голосування щодо проектів рішень головуючий на пленарному засіданні Ради на вимогу депутатів Ради із залученням Лічильної комісії проводить перевірку кількості депутатів Ради, присутніх на пленарному засіданні Ради, визначення кворуму. Якщо голосування не може проводитися у зв’язку із відсутністю на пленарному засіданні Ради необхідної кількості депутатів Ради, головуючий на пленарному засіданні Ради відкладає пленарне засідання Ради або закриває його.

Стаття 21. Повноваження головуючого на пленарному засіданні Ради

21.1. Головуючий на пленарному засіданні Ради:

21.1.1. відкриває, закриває та неупереджено веде пленарні засідання Ради, оголошує перерви в пленарних засіданнях Ради, повідомляє про осіб, які запрошені для участі у її роботі;

21.1.2. виносить на обговорення проекти рішень Ради, оголошує їх повну назву, редакцію та їх ініціаторів (розробників); інформує про матеріали, що надійшли на адресу Ради;

21.1.3. організовує розгляд питань;

21.1.4. повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;

21.1.5. надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;

21.1.6. створює рівні можливості депутатам Ради для участі в обговоренні питань;

21.1.7. ставить питання на голосування, оголошує його результати;

21.1.8. забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на пленарному засіданні Ради;

21.1.9. вносить пропозиції з процедурних питань щодо ходу пленарного засідання Ради (якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, пропозиції головуючого ставляться на голосування першими);

21.1.10. вживає заходів щодо дотримання порядку на пленарному засіданні Ради;

21.1.11. має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні Ради;

21.1.12. до початку розгляду питань порядку робить повідомлення депутатам Ради (в окремих випадках такі повідомлення головуючий може робити і в ході пленарного засідання Ради, як правило, не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування);

21.1.13. здійснює інші повноваження в межах цього Регламенту.

21.2. Під час пленарного засідання Ради головуючий на пленарному засіданні Ради не коментує і не робить висновків щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, передбачених Регламентом.

Стаття 22. Секретаріат пленарного засідання

22.1. За пропозицією головуючого або депутатів Ради на кожному пленарному засіданні Ради більшістю голосів депутатів Ради від зареєстрованих на пленарному засіданні, персонально або списком, відкритим голосуванням з числа депутатів Ради (окрім голови Ради та його заступника) обирається секретаріат пленарного засідання у кількості, як правило, двох депутатів. У ході пленарного засідання Ради до складу секретаріату у такому ж порядку можуть бути внесені зміни.

22.2. Секретаріат пленарного засідання Ради надає допомогу головуючому у проведенні сесії, веде реєстрацію листів, скарг, заяв, що надійшли на адресу сесії, забезпечує передачу цих документів головуючому, який оголошує на пленарному засіданні Ради звернення депутатів Ради, подані у письмовій формі, а також здійснює підрахунок голосів депутатів під час голосування і прийняття рішень Ради.

Стаття 23. Лічильна комісія

23.1. Лічильна комісія обирається для організації проведення таємного голосування за допомогою бюлетенів, а також у випадках, передбачених                     п. 36.1. ст. 36 Регламенту, на кожному пленарному засіданні, на якому виникає необхідність проведення таємного голосування або здійснення підрахунку голосів за допомогою Лічильної комісії.

23.2. Лічильна комісія обирається Радою з числа депутатів Ради на підставі пропорційного представництва від різних партій шляхом відкритого голосування за списком без обговорення.

23.3. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника голови і секретаря. Засідання Лічильної комісії проводяться виключно гласно і відкрито.

23.4. До складу Лічильної комісії не може входити депутат Ради, щодо якого:

23.4.1. поставлено на голосування питання про недовіру, якщо цей депутат одночасно є головою відповідної районної державної адміністрації;

23.4.2. поставлено питання щодо дострокового припинення повноважень;

23.4.3. вирішується питання про обрання на посаду (звільнення з посади) в органі місцевого самоврядування або комунальному підприємстві, установі, організації;

23.4.4. вирішується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності;

23.4.5. депутати Ради, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.

Стаття 24. Порядок розгляду питань порядку денного сесії

24.1. Головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує про розгляд кожного питання порядку денного сесії Ради. Головуючий повідомляє про назву, кількість варіантів редакцій рішення, яке підлягає розгляду, та про порядок розгляду питання.

24.2. Головуючий на пленарному засіданні за рішенням Ради може об’єднати обговорення кількох пов’язаних між собою питань порядку денного. Рішення про об’єднання обговорення приймається у порядку, визначеному для розгляду процедурних питань.

Стаття 25. Порядок надання слова

25.1. Доповіді, співдоповіді виголошуються з трибуни. Виступи під час обговорення питань, заяви, запити, як правило, виголошуються з трибуни.

25.2. Виступ промовця не переривається, крім випадків порушення доповідачем (виступаючим) приписів чинного законодавства України, Регламенту, правил етики та дисципліни.

25.3. Якщо головуючий на пленарному засіданні ради не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи та фракції – зазначає і її назву.

25.4. Запис на виступ з будь-якого питання порядку денного пленарного засідання Ради в межах часу, передбаченого ст. 26 цього Регламенту, здійснюється під час розгляду відповідного питання порядку денного за особистою письмовою заявою депутата Ради на виступ після оголошення головуючим на пленарному засіданні про перехід до розгляду цього питання.

25.5. Черговість виступів формується в порядку надходження заяв на виступ. Інформація про черговість виступів заноситься до комп’ютерної бази даних і відображається на інформаційних табло, у головуючого та в секретаря, після оголошення головуючим про розгляд даного питання порядку денного. У разі неспрацьовування електронної системи голосування або її відсутності, запис на виступ здійснюється письмово головуючим або секретарем пленарного засідання.

Запис на виступ може здійснюватися шляхом підняття руки.

25.6. За усним зверненням депутата Ради, перед тим, як головуючий на пленарному засіданні оголосить про припинення обговорення питання, депутату може бути надане слово з місця для висловлення позиці:

25.6.1. з мотивів голосування;

25.6.2. для оголошення процедурного питання;

25.6.3. для репліки;

25.6.4. для застережень.

25.7. Виступ депутата у такому випадку не може перевищувати 1 (однієї) хвилини.

Стаття 26. Визначення часу для виступів на сесії Ради

26.1. Для доповіді надається до 15 хвилин, для співдоповіді – до 10 хвилин.

26.2. Кожна з депутатських фракцій та груп, сформована відповідно до Регламенту, має гарантоване право задати запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування. Для виступу надається до 5 хвилин.

26.3. Кожен бажаючий має право поставити доповідачу або співдоповідачу запитання по суті доповіді. Запитання ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Головуючий на пленарному засіданні ради оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам Ради (в порядку надходження) від різних зареєстрованих депутатських фракцій та груп. Депутат ради, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю. Виступаючим у обговоренні запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на пленарному засіданні ради.

26.4. Для відповіді на запитання надається до 10 хвилин.

26.5. Для повторних виступів у обговоренні, а також для виступів щодо постатейного голосування окремих положень проектів рішень, для заяв, внесення запитів депутатам надається час тривалістю до 5 хвилин.

26.6. Для виступів в розділі “Різне” порядку денного надається до 3 хвилин.

26.7. Для виступів щодо процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок та виступів з місця – 1 хвилина.

26.8. Для заключного слова по темі доповіді надається до 5 хвилин. Якщо доповідь здійснювалась кількома особами, заключне слово промовляє лише один з доповідачів, а час для проголошення заключного слова не подовжується

26.9. Попередження головуючого про закінчення часу для виступу подається за 30 секунд до закінчення часу, відведеного для виступу (а в разі виступу депутата з місця – за 10 секунд). Коли кількість часу, наданого для виступу відповідно до п. 26.1-26.8 цієї статті, вичерпано, мікрофон автоматично відключається. За необхідності, на прохання окремого промовця та за згодою депутатів районної Ради, головуючий на пленарному засіданні ради може подовжити йому час для виступу до 2 хвилин.

26.10. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий на пленарному засіданні вважає, що Рада отримала з цього питання достатньо інформації, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 27. Право депутата на виступ

27.1. Ніхто з присутніх на пленарному засіданні Ради не може виступати без дозволу головуючого.

27.2. Головуючий на пленарному засіданні Ради надає слово виступаючим з дотриманням черговості, встановленої для промовців на підставі їх заяв про надання слова, та із забезпеченням виступів представників від різних депутатських груп та фракцій, якщо інше не встановлено цим Регламентом. Головуючий на пленарному засіданні Ради, за погодженням з Радою, може визначити іншу черговість виступаючих.

27.3. Депутат Ради у будь-який момент може відмовитися від свого запису на виступ. У разі відсутності депутата Ради в момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова.

27.4. Особа може виступити на пленарному засіданні Ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.

Стаття 28. Порядок розгляду та обговорення питання

28.1. За пропозицією головуючого визначається загальний час обговорення питання. Визначення часу на обговорення належить до категорії процедурних питань.

28.2. Розгляд та обговорення питання на пленарному засіданні Ради, як правило, включають:

28.2.1. доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;

28.2.2. співдоповіді (за необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;

28.2.3. виступи депутатів ради з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки, якщо вона є додатком до висновків чи пропозицій комісій, з приводу яких виступали доповідач і співдоповідачі, за умови, що окрема думка не була поширена серед депутатів Ради разом з висновком відповідної комісії;

28.2.4. внесення, обговорення і прийняття рішення щодо відкладених питань та питань про неприйнятність рішень, якщо такі є;

28.2.5. виступи по одному представнику від постійних комісій або тимчасових контрольних комісій, якщо висновки цих комісій щодо обговорюваного питання чи пропозиції не були поширені серед депутатів ради згідно з поданням комісії;

28.2.6. виступи представників від кожної зареєстрованої депутатської фракції і групи;

28.2.7. виступи депутатів Ради;

28.2.8. оголошення головуючим на пленарному засіданні Ради про припинення обговорення та повідомлення про тих, що виступили і записалися на виступ;

28.2.9. внесення депутатами Ради пропозицій, які не були виголошені в ході обговорення (крім тих, що вносяться у спеціально встановленому порядку);

28.2.10. заключне слово співдоповідачів і доповідача;

28.2.11. уточнення і оголошення головуючим на пленарному засіданні ради пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;

28.2.12. виступ депутата Ради – ініціатора внесення пропозиції, з підстав, передбачених п. 25.6 ст. 25 Регламенту Ради;

28.2.13. виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої депутатської фракції чи групи;

28.2.14. виступи з мотивів голосування по одному депутату від кожної зареєстрованої депутатської фракції чи групи, якщо вони мають протилежну точку зору щодо виголошеної на засіданні Ради думки депутатської фракції чи групи;

28.2.15. виступи депутатів ради з мотивів голосування.

28.3. Окрема думка депутата Ради щодо висновків та рекомендацій постійної комісії Ради, до складу якої він входить, викладена письмово, доводиться до відома Ради на пленарному засіданні ради спільно з висновками та рекомендаціями постійної комісії Ради, яких вона стосується.

Стаття 29. Закінчення обговорення питання

29.1. Тексти виступів депутатів Ради, які записалися для виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припиненням обговорення, на прохання депутатів повинні бути включені до стенограми засідання, якщо вони подаються секретарю сесії Ради одразу ж після закінчення пленарного засідання Ради.

29.2. Якщо список бажаючих виступити вичерпано або якщо ніхто не подав заяву про надання слова, а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу, головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує про припинення обговорення.

Глава 3. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Стаття 30. Загальні положення порядку голосування

30.1. Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього, як правило, не може перериватися розглядом інших питань порядку денного. Після закінчення часу для обговорення питання головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує про перехід до голосування.

30.2. Головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує початок голосування та вид голосування, якщо з приводу процедури голосування є спеціальні вимоги або якщо від депутатів надійшли пропозиції щодо зміни виду голосування.

Стаття 31. Черговість голосування альтернативних проектів рішень, пропозицій та поправок

31.1. У першу чергу на голосування ставиться проект рішення, пропозиції і поправки, які надійшли від депутата, постійної комісії та інших осіб, які готували проекти цих документів. У разі надходження інших (альтернативних) проектів рішень, пропозицій і поправок, вони ставляться на голосування у порядку їх надходження.

31.2. Відхилені Радою пропозиції і поправки щодо вже прийнятого тексту при повторному їх внесенні (в ході розгляду того ж питання порядку денного) на голосування не ставляться, крім випадку, коли після скасування рішення щодо прийнятого тексту його розгляд починається знову.

Стаття 32. Вимоги до процедури голосування

32.1. Перед кожним голосуванням головуючий на пленарному засіданні формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, і, якщо немає заперечень, відразу ставить його на голосування.

32.2. У разі, коли щодо проекту рішення або щодо питання, яке виноситься на розгляд Ради, проводилася експертиза, громадські слухання, консультації тощо після проголошення змісту питання, головуючий оголошує текст висновку експертизи, слухань, обговорень тощо, і тільки потім проголошує проект рішення та ставить питання на голосування

32.3. Голосування здійснюється депутатами Ради особисто в залі засідань Ради або у відведеному для таємного голосування місці.

32.4. Депутат, голова ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

32.5. При голосуванні щодо прийняття, внесення змін та або скасування актів нормативного характеру депутати Ради не зобов’язані утримуватись від голосування навіть за умови наявності потенційного конфлікту інтересів з питань, які може спричинити у майбутньому нормативно-правовий акт, що виноситься на голосування.

32.6. Порядок здійснення контролю за дотриманням вимог щодо врегулювання депутатами Ради конфлікту інтересів, надання зазначеним цим особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену відповідною Радою – з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

32.7. Після оголошення головуючим на пленарному засіданні Ради про початок голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

32.8. Після закінчення голосування головуючий на пленарному засіданні Ради оголошує його повні результати і прийняте рішення.

32.9. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.

Стаття 33. Загальні вимоги до рішення Ради

33.1. Рішення Ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання на пленарному засіданні Ради допускається лише у випадках, передбачених Регламентом, або якщо жоден з депутатів Ради не заперечує на пленарному засіданні Ради проти прийняття рішення без обговорення.

33.2. Рішення Ради (крім рішень з процедурних питань) вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради. Питання, для прийняття яких необхідна інша кількість голосів, визначаються законодавством та цим Регламентом.

33.3. Пропозиція або проект рішення, які не отримали необхідної кількості голосів на підтримку, вважаються відхиленими, що фіксується у протоколі пленарного засідання Ради.

33.4. За пропозицією депутата або за власною ініціативою головуючий може поставити на голосування процедурне питання про повернення до повторного розгляду рішення, яке вже виносилося на розгляд.

Стаття 34. Рішення Ради з процедурних питань

34.1. Рішення Ради з процедурних питань приймаються більшістю голосів депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради.

34.2. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на пленарному засіданні Ради, а також зазначені як такі в Регламенті.

34.3. Процедурні питання не потребують обговорення. Якщо виникає сумнів, чи є запропоноване для розгляду питання процедурним, рішення про це без обговорення приймається Радою більшістю голосів депутатів Ради від загального складу Ради.

Стаття 35. Протокол сесії

35.1. Засідання сесій Ради протоколюються. Ведення та оформлення протоколу здійснює виконавчий апарат Ради.

35.2. У протоколі фіксуються хід і результати проведення пленарного засідання Ради, зокрема (але не виключно):

35.2.1. відомості про дату, час і місце проведення пленарного засідання Ради;

35.2.2. кількість депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради;

35.2.3. питання порядку денного пленарного засідання Ради та ті з них, які винесені на голосування;

35.2.4. прізвище, ім’я, по батькові головуючого на пленарному засіданні Ради і виступаючих;

35.2.5. прізвище, ім’я, по батькові депутата (депутатів), які утрималися від голосування з мотивів наявності конфлікту інтересів, із зазначенням найменування питання, винесеного на розгляд.

35.3. Протоколи сесій та прийняті нею рішення підписуються особисто головою районної Ради, а у разі його відсутності – заступником голови районної Ради, а у випадку, передбаченому пунктом 2 статті 12 Регламенту, – депутатом Ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

35.4. Протоколи сесії Ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” з урахуванням особливостей, визначених цим Регламентом.

Стаття 36. Відкрите голосування. Відкрите поіменне голосування

36.1. Для прийняття рішень, з’ясування волевиявлення депутатів Ради на пленарних засіданнях Ради проводиться відкрите голосування або відкрите поіменне голосування. Відкрите голосування у режимі фіксації волевиявлення депутатів. Підрахунок голосів здійснюється Лічильною комісією, утвореною у порядку, передбаченому ст. 23 цього Регламенту.

36.2. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів Ради, підтриманою не менше як однією третиною депутатів Ради, зареєстрованих на пленарному засіданні Ради, або однієї із фракцій Ради. На голосування ця пропозиція ставиться першою з-поміж інших пропозицій щодо способу голосування.

36.3. Дані про результати поіменного голосування роздруковуються відразу після закриття пленарного засідання і надаються виконавчим апаратом Ради уповноваженим представникам депутатських фракцій та груп, а також депутатам Ради, за їх письмовим зверненням.

Стаття 37. Загальні положення про таємне голосування

37.1. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

37.2. Таємне голосування відбувається із застосуванням бюлетенів для таємного голосування. Бюлетені для таємного голосування виготовляє виконавчий апарат Ради за дорученням голови Ради або іншої особи, яка скликала пленарне засідання Ради.

37.3. До бюлетеня для таємного голосування з питань про обрання на посаду голови районної Ради, заступника голови районної Ради включаються всі депутати Ради, які дали згоду балотуватися і кандидатури яких було висунуто у встановленому законами порядку. Самовідвід кандидатів приймається Радою без голосування за усною заявою депутата, зафіксованою у протоколі.

37.4. Кандидат може відкликати свою згоду балотуватися перед проведенням повторного голосування. У такому випадку його кандидатура повторно вноситься до усіх бюлетенів для таємного голосування.

37.5. Для протоколювання процедури таємного голосування та підрахунку голосів під час таємного голосування обирається Лічильна комісія. Порядок обрання Лічильної комісії визначений ст. 23 Регламенту.

37.6. Протоколи Лічильної комісії про затвердження форми бюлетеня та результати таємного голосування за допомогою бюлетенів беруться Радою до відома та зберігаються разом із протоколом пленарного засідання Ради.

37.7. Таємне голосування має здійснюватися депутатом Ради особисто, без стороннього втручання. Контроль з боку сторонніх осіб за волевиявленням депутата забороняється.

Стаття 38. Вимоги до бюлетеня для таємного голосування

38.1. Бюлетені для таємного голосування повинні бути однаковими за матеріалом виготовлення, кольором, розміром, змістом. У бюлетені для таємного голосування зазначається також мета голосування – обрання, призначення, затвердження, дострокове припинення повноважень тощо.

38.2. Запитання, винесені для вирішення шляхом проведення таємного голосування, повинні бути сформульовані таким чином, щоб на них можна було дати чітку та однозначну відповідь (висловити чітку позицію з волевиявлення). Проти кожного питання, винесеного на таємне голосування, має бути розміщений графічний знак (трикутник, квадрат, коло тощо), за допомогою відмітки у якому депутат може чітко висловити своє во­левиявлення. Якщо питання передбачає кілька варіантів відповідей (“так”, “ні”, “утримався”), проти такого питання у бюлетені має бути розміщено кілька графічних символів із позначенням варіанту відповіді. Варіанти відповіді та графічні символи мають бути розміщені таким чином, аби унеможливити їх неоднозначне розуміння та уникнути плутанини щодо того, яку відповідь надає депутат, роблячи позначку рядом (навколо) відповідного символу (варіанту відповіді).

38.3. Організація виготовлення бюлетенів для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів Ради, покладається на апарат Ради. Доручення про виготовлення бюлетенів для таємного голосування дає голова Ради або інша особа, на вимогу якої скликане пленарне засідання Ради. У випадку проведення першого засідання Ради нового скликання бюлетені для голосування виготовляються апаратом Ради за дорученням голови Лічильної комісії одразу після обрання комісії, для чого у пленарному засіданні оголошується перерва.

38.4. Виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені для таємного голосування передаються представником апарату Ради голові Лічильної комісії одразу після її обрання. Лічильна комісія перевіряє, чи відповідають бюлетені для таємного голосування встановленій формі та чи виготовлені вони у кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів Ради.

38.5. Якщо виготовлені до початку пленарного засідання бюлетені не відповідають вимогам, передбаченим чинним законодавством чи цим Регламентом, у засіданні Ради оголошується перерва для виготовлення нових бюлетенів для таємного голосування за формою, встановленою Лічильною комісією. Нові бюлетені виготовляються виконавчим апаратом Ради під контролем уповноваженого представника (представників) Лічильної комісії.

38.6. Недійсними вважаються бюлетені:

38.6.1. невстановленого зразка;

38.6.2. в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду;

38.6.3.у яких голосуючим не зроблено жодної позначки;

38.6.4. з ких неможливо з’ясувати волевиявлення депутата Ради;

38.6.5. до яких додатково вписані прізвища, не погоджені на пленарному засіданні.

38.7. Якщо у скриньках для таємного голосування виявиться більше бюлетенів встановленого зразка, ніж їх видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування вважаються недійсними і проводиться переголосування.

Стаття 39. Процедура таємного голосування

39.1. Час, місце і порядок проведення таємного голосування визначаються Лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів Ради. Лічильна комісія перед початком голосування перевіряє наявність кабін для таємного голосування, опечатує скриньки для таємного голосування та забезпечує всі необхідні умови для додержання таємності голосування.

39.2. Бюлетені видаються безпосередньо біля кабін для таємного голосування згідно Реєстру про одержання бюлетеня для таємного голосування.

39.3. Кожному депутату Ради після пред’явлення ним посвідчення та проставлення особистого підпису в Реєстрі про одержання бюлетеня для таємного голосування Лічильна комісія видає один бюлетень для таємного голосування.

39.4. Голосування проводиться у кабіні для таємного голосування і здійснюється проставленням у бюлетені позначки напроти прізвища кандидата, за якого депутат ради голосує (проставлення позначки навпроти відповіді “так”, “ні” або “утримався” – якщо питання передбачає кілька варіантів відповіді). Заповнений бюлетень опускається в прозору скриньку, яка повинна знаходитися біля кабіни для таємного голосування.

Стаття 40. Повторне таємне голосування

40.1. У разі, коли бюлетені для таємного голосування одержали менше половини або половина депутатів ради від загального складу Ради, голосування визнається таким, що не відбулося, та призначається повторне голосування.

40.2. Якщо до бюлетеня внесено декілька кандидатур, а необхідно обрати, призначити чи затвердити лише одну особу і жоден кандидат не одержить при першому голосуванні необхідної більшості, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів при першому голосуванні.

40.3. Якщо внаслідок вибуття кандидатів з балотування залишається один кандидат, повторне голосування проводиться щодо нього.

Стаття 41. Таємне голосування списком кандидатур

41.1. Рада може прийняти процедурне рішення про таємне голосування щодо кандидатур списком, якщо інше не встановлено законом. У разі обрання, призначення або затвердження колегіального органу списком до бюлетеня для таємного голосування може включатися більше кандидатур, ніж потрібно для обрання, призначення чи затвердження.

41.2. Кандидатури вносяться до бюлетенів в алфавітному або в іншому, визначеному Радою, порядку.

41.3. Підрахунок голосів здійснюється щодо кожної кандидатури окремо. Обраними, призначеними чи затвердженими при голосуванні списком вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів Ради, при дотриманні умов Регламенту.

41.4. Якщо внаслідок голосування за списком орган не обрано, не призначено чи не затверджено необхідної кількості осіб, проводиться окреме голосування з дообрання членів органу з новим висуненням кандидатів.

41.5. Якщо кілька кандидатів набрали однакову кількість голосів і після їх обрання, призначення чи затвердження буде перевищено необхідний кількісний склад органу, щодо цих кандидатів проводиться повторне голосування, якщо жоден з них не надасть заяву про самовідвід.

Стаття 42. Підведення підсумків таємного голосування

42.1. Підрахунок результатів таємного голосування здійснюється Лічильною комісією відкрито.

42.2. Результати таємного голосування Лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують всі її члени. У разі незгоди будь-кого з членів Лічильної комісії з даними протоколу, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні Ради.

42.3. Про результати таємного голосування голова Лічильної комісії або визначений комісією доповідач доповідає на пленарному засіданні Ради, відповідає на запитання депутатів Ради.

Стаття 43. Наслідки порушення порядку таємного голосування

43.1. У разі виявлення Лічильною комісією порушення порядку голосування, результати голосування оголошуються Лічильною комісією недійсними.

43.2. Про порушення Лічильна комісія доповідає Раді. Якщо при визначенні результатів голосування порушено порядок визначення результатів голосування, за процедурним рішенням Ради проводиться повторне голосування.

Глава 4. НАБРАННЯ ЧИННОСТІ РІШЕННЯМИ РАДИ.

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ СКАСУВАННЯ РІШЕНЬ

Стаття 44. Набрання чинності рішеннями Ради

44.1. Рішення Ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

44.2. Рішення Ради нормативно-правового характеру оприлюднюються.

44.3. Рішення Ради з бюджетних питань оприлюднюються шляхом розміщення у засобах масової інформації. За рішенням Ради з метою економії бюджетних коштів у засобах масової інформації може бути оприлюднений лише текст самого рішення (без додатків). У такому випадку у випуску газети, у якому оприлюднений текст рішення, після публікації розміщується інформація про спосіб оприлюднення додатків до рішення. Рішення вважається таким, що набуло чинності з моменту виходу у світ випуску газети, у якому розміщений текст рішення (у тому числі без додатків), якщо більш пізній строк набрання чинності не визначений у самому рішенні.

Стаття 45. Внесення змін до рішень Ради

45.1. За мотивованим поданням голови Ради, його заступника, постійної комісії, інших суб’єктів, що відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є ініціаторами і розробниками проекту рішення, Рада може внести зміни (доповнення) до раніше прийнятого чинного рішення Ради.

45.2. Рада може змінити та/або доповнити свої раніше прийняті рішення з будь-яких питань, що належать до її компетенції, крім випадків, передбачених п. 45.3 ст. 45 Регламенту.

45.3. Рада не може вносити зміни та/або доповнення до своїх рішень ненормативного характеру, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Таким чином, за загальним правилом рішення Ради ненормативного характеру не можуть бути змінені та/або доповнені Радою після їх виконання.

45.4. Профільна постійна комісія Ради попередньо розглядає доцільність внесення змін, доповнень до раніше прийнятих Радою рішень.

45.5. Рішення про внесення змін та/або доповнень до раніше прийнятого рішення Ради приймається у порядку, передбаченому для рішення, до якого вносяться відповідні зміни та/або доповнення.

45.6. Рішення про внесення змін та/або доповнень до раніше прийнятого рішення Ради набуває чинності у порядку, передбаченому для рішення, щодо якого вносяться зміни та/або доповнення.

Стаття 46. Скасування рішень Ради

46.1. За мотивованим поданням голови Ради, його заступника, постійної комісії, інших суб’єктів, що відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є ініціаторами і розробниками проекту рішення, Рада може скасувати раніше прийняте рішення.

46.2. Рада може скасовувати свої раніше прийняті рішення з будь-яких питань, що належать до її компетенції, крім випадків, передбачених  п. 46.3 ст. 46 Регламенту.

46.3. Рада не може скасовувати свої рішення ненормативного характеру, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

46.4. Профільна постійна комісія Ради попередньо розглядає доцільність скасування раніше прийнятих Радою рішень.

46.5. Рішення про скасування раніше прийнятого рішення Ради приймається у порядку, передбаченому для рішення, яке скасовується.

46.6. Рішення про скасування раніше прийнятого рішення Ради набуває чинності у порядку, передбаченому для рішення, що скасовується.

Глава 5. ПИТАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ТА ЕТИКИ

Стаття 47. Дисципліна та етика на сесіях районної ради

47.1. На пленарному засіданні Ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, закликати до незаконних і насильницьких дій, використовувати у своїх виступах недостовірні або неперевірені відомості та допускати прояви некоректної поведінки. Головуючий на пленарному засіданні Ради після попередження промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або, у разі некоректної поведінки має право припинити його виступ, а у разі нереагування на попередження головуючого – позбавити його права виступу на пленарному засіданні ради з даного питання. У разі повторного порушення дисципліни та етики промовець може бути позбавлений головуючим або за рішенням більшості від присутніх депутатів права виступу на поточному пленарному засіданні Ради.

47.2. Якщо промовець висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні Ради після двох попереджень позбавляє його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова, не включається до стенограми пленарного засідання Ради.

47.3. Під час пленарного засідання Ради депутати Ради не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).

47.4. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання Ради, головуючий попереджує його персонально і закликає до порядку. У разі грубого порушення дисципліни або перешкоди проведенню засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.

47.5. Особи, присутні за запрошеннями на пленарних засіданнях Ради, засіданнях постійних комісій чи тимчасових контрольних комісій, робочих груп, фракцій, мусять утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається, і не порушувати порядок.

РОЗДІЛ 3. ПОСАДОВІ ОСОБИ ТА ОРГАНИ РАДИ

Глава 1. ГОЛОВА РАДИ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАДИ

Стаття 48. Правові засади статуту і діяльності голови Ради та його заступника

48.1. Повноваження голови Ради, заступника голови Ради визначаються Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, ”Про запобігання корупції”, “Про доступ до публічної інформації”, іншими законодавчими актами та цим Регламентом.

48.2. Голова Ради, заступник голови Ради працюють у Раді на постійній основі, не можуть мати іншого представницького мандату, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою (виконувати роботу на умовах сумісництва), у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової, творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю (безпосередньо чи через посередників або підставних осіб), одержувати від цього прибуток, входити самостійно, через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитнофінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об’єднань, кооперативів, що здійснюють підприємницьку діяльність.

Стаття 49. Порядок обрання голови Ради

49.1. Голова Ради обирається Радою на строк її повноважень виключно таємним голосуванням із застосуванням бюлетенів.

49.2. Рішення про обрання голови Ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради.

49.3. До початку обговорення висунутих кандидатур у постійних комісіях, депутатських фракціях та групах (крім першої сесії) виконавчий апарат Ради поширює серед депутатів Ради інформаційні матеріали про кожного з кандидатів, що надійшли від комісії, до компетенції якої входять питання депутатської етики.

49.4. Такі матеріали повинні містити: виписку з трудової книжки про трудову діяльність; автобіографію з висвітленням найбільш істотних досягнень у трудовій діяльності, що не становлять охоронювану законом таємницю; декларацію про доходи, зобов’язання фінансового характеру, відомості про нерухоме та цінне рухоме майно, вклади в банках і цінні папери відповідно до вимог, встановлених для посадової особи місцевого самоврядування III категорії; відомості (підписані кандидатом) щодо самостійного входження кандидата (або через представника) до складу керівних органів підприємств, господарських товариств, організацій, спілок, об’єднань, кооперативів тощо, що здійснюють підприємницьку діяльність. Рада може прийняти рішення (процедурне) про включення до інформаційних матеріалів й інших даних про кандидатів та їх діяльність. Перелік інформаційних даних має бути однаковим для всіх кандидатів.

49.5. Кандидати виступають на пленарному засіданні Ради з доповідями про програми майбутньої діяльності і відповідають на запитання (в порядку висунення їх кандидатур). У виступах депутатів Ради всі кандидатури обговорюються одночасно. Депутати Ради мають право висловлювати думку щодо їх програм, їх політичних, ділових та особистісних якостей, агітувати за або проти кожного з них. Головуючий на пленарному засіданні Ради, з урахуванням черговості депутатів Ради на виступ, надає рівні можливості для виступаючих за кожного кандидата. У заключному слові кожен кандидат також дає згоду на включення своєї кандидатури до бюлетеня для таємного голосування або заявляє про самовідвід; про самовідвід він може заявити в будь-який час перед цим, для чого головуючий на пленарному засіданні Ради надає йому слово позачергово.

49.6. Таємне голосування щодо кандидатур та визначення результатів і наслідків голосування проводиться відповідно до порядку, встановленого цим Регламентом.

49.7. У разі, коли кандидатів на посаду голови Ради не було обрано, проводиться нове голосування з додержанням положень, зазначених у пункті 49.1 цієї статті. Кандидатури, що не набрали необхідної кількості голосів, можуть бути представлені на розгляд сесії Ради не більше двох раз.

Стаття 50. Повноваження голови Ради

50.1. Голова Ради відповідно до своїх повноважень:

50.1.1 скликає сесії Ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Ради, питання, які передбачається внести на розгляд Ради, веде засідання Ради;

50.1.2. забезпечує підготовку сесій Ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень Ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

50.1.3. представляє Раді кандидатури для обрання на посаду заступника голови районної Ради; вносить на затвердження Ради пропозиції щодо структури виконавчого апарату Ради, витрат на її утримання;

50.1.4. вносить Раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій Ради;

50.1.5. координує діяльність постійних комісій Ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

50.1.6. організовує надання депутатам Ради допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;

50.1.7. організовує роботу президії Ради;

50.1.8. призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату Ради;

50.1.9. здійснює керівництво виконавчим апаратом Ради;

50.1.10. є розпорядником коштів, передбачених на утримання Ради та її виконавчого апарату;

50.1.11. підписує рішення Ради, протоколи сесій Ради;

50.1.12. забезпечує роботу по розгляду звернень громадян; веде особистий прийом громадян;

50.1.13. забезпечує гласність у роботі Ради та її органів, оприлюднює рішення Ради;

50.1.14. представляє Раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і грома­дянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

50.1.15. звітує перед Радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений Радою термін;

50.1.16. вирішує інші питання, доручені йому Радою.

50.2. Голова Ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Стаття 51. Порядок припинення повноважень голови Ради

51.1. Голова Ради здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата Ради відповідного скликання, крім випадків, передбачених пунктами 51.2 ,51.3, 51.5 цієї статті. Голова Ради вважається звільненим з посади з дня припинення ним депутатських повноважень або повноважень голови Ради.

51.2. У своїй діяльності голова Ради є підзвітним раді та може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування. Питання про звільнення голови Ради може бути внесено на розгляд Ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу Ради.

звільнення особи з посади голови Ради не має наслідком припинення нею повноважень депутата цієї Ради.

51.3. Повноваження голови Ради також вважаються достроково припиненими без припинення повноважень депутата Ради в разі звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови Ради, а також у інших передбачених Законом випадках.

51.4. Зазначені у п. 51.3 ст. 51 цього Регламенту повноваження голови Ради припиняються, а відповідна особа звільняється з посади голови Ради з дня прийняття відповідною Радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.

51.5. У випадках, коли повноваження голови Ради припиняються у зв’язку із набранням сили обвинувального акта чи судового рішення про позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, датою припинення повноважень вважається день набрання чинності таким рішенням.

Стаття 52. Порядок обрання заступника голови Ради

52.1. Заступник голови Ради обирається Радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування.

52.2. Рішення про обрання заступника голови Ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради.

52.3. У разі, коли кандидатів на посаду заступника голови Ради не було обрано, проводиться нове голосування з додержанням положень, зазначених у пункті 52.1 цієї статті. Кандидатури, що не набрали необхідної кількості голосів, можуть бути представлені на розгляд сесії Ради не більше двох раз.

Стаття 53. Повноваження заступника голови Ради

53.1. Заступник голови Ради здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата Ради або дострокового припинення повноважень заступника голови Ради.

53.2. Заступник голови Ради здійснює повноваження голови відповідної Ради за відсутності голови Ради на підставі його розпорядження, а також у разі неможливості виконання головою Ради своїх обов’язків з інших причин.

53.3. За дорученням голови Ради його заступник:

53.3.1. координує роботу відповідних постійних комісій Ради та сприяє організації виконання їх рекомендацій;

53.3.2. веде організаційну роботу з питань взаємодії Ради з органами виконавчої влади;

53.3.3. оргаізовує роботу з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування, надання методичної допомоги щодо виконання спільних програм та договорів;

53.3.4. представляє Раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністраціями підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

53.3.5. веде особистий прийом громадян, в тому числі з виїздом у населені пункти району, та забезпечує роботу щодо розгляду звернень громадян;

53.3.6. звітує перед Радою про свою діяльність та про виконання доручень Ради;

53.3.7. бере участь у розробці планів роботи Ради та її президії;

53.3.8. готує пропозиції до проекту кошторису витрат Ради та матеріали до звіту про його виконання;

53.3.9. сприяє роботі депутатських груп та фракцій щодо здійснення в раді їх функцій;

53.3.10. організовує роботу з навчання депутатів Ради, працівників структурних підрозділів виконавчого апарату Ради.

53.4. Заступник голови Ради за дорученням голови Ради виконує й інші обов’язки.

Стаття 54. Порядок дострокового припинення повноважень заступника голови Ради

54.1. Повноваження заступника голови Ради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата Ради за рішенням Ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення його повноважень може бути внесено на розгляд Ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу Ради або голови Ради.

Рішення про дострокове припинення повноважень заступника голови Ради у випадках, передбачених п. 54.1 цієї статті, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради.

54.2. Повноваження заступника голови Ради можуть також бути достроково припинені без припинення повноважень депутата Ради у разі звернення з особистою заявою до Ради про складення ним повноважень заступника голови Ради. Зазначені повноваження заступника голови Ради припиняються з дня прийняття Радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.

54.3. У випадках, коли повноваження заступника голови Ради припиняються у зв’язку із набранням сили обвинувального акта чи судового рішення про позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, датою припинення повноважень вважається день набрання чинності таким рішенням.

54.4. У випадках, передбачених п. 54.1-54.3 цієї статті, відповідна особа звільняється з посади заступника голови Ради з дня припинення її повноважень.

Глава 2. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАДИ

Стаття 55. Загальні умови створення постійних комісій Ради

55.1. Склад постійних комісій Ради обирається з числа депутатів Ради не пізніше ніж на другій сесії Ради нового скликання на строк її повноважень згідно з рішенням Ради про утворення постійних комісій.

55.2. Створення постійних комісій Ради здійснюється після формування і реєстрації депутатських фракцій та груп. До складу постійних комісій Ради не можуть бути обрані голова Ради та заступники голови Ради.

55.3. Питання утворення, обрання і ліквідації постійних комісій, зміни їх складу, обрання голів постійних комісій вирішуються виключно на пленарних засіданнях Ради.

55.4. Засідання постійних комісій Ради протоколюються та повністю фіксуються за допомогою звукозаписувального засобу із зазначенням основних технічних характеристик обладнання та номера носія інформації. Фіксування засідань звукозаписувальними засобами здійснює за розпорядженням головуючого працівник виконавчого апарату Ради.

55.5. Носій інформації, на який здійснювався звуковий запис засідання (касета, дискета, компакт-диск тощо), зберігається у виконавчому апараті Ради протягом одного року.

55.6. Висновки, рекомендації та протоколи засідань постійних комісій Ради зберігаються весь термін діяльності Ради відповідного скликання, а потім передаються до архіву. Діловодство постійних комісій Ради забезпечують їх голови та секретарі.

55.7. Інші питання, пов’язані з порядком створення, повноваженнями та діяльністю постійних комісій, визначаються Положенням про постійні комісії Ради, рішеннями Ради

Стаття 56. Склад постійних комісій Ради

56.1. Рада обирає постійні комісії у складі: голови, заступника голови, секретаря і членів комісії. Склад постійних комісій обирається Радою за пропозицією голови Ради з урахуванням представництва фракцій та груп.

56.2. Депутат Ради може бути членом лише однієї постійної комісії, не враховуючи членства у Лічильній комісії та інших тимчасових комісіях.

56.3. Всі члени постійних комісій мають рівні права.

56.4. У випадках, визначених Регламентом, зміна в персональному складі постійних комісій вважається такою, що відбулася, після прийняття Радою відповідного рішення.

Стаття 57. Порядок обрання складу постійних комісій Ради

57.1. За пропозицією голови Ради склад постійних комісій Ради обирається за списком.

57.2. За результатами цього голосування оформляється відповідне рішення Ради.

57.3. Персональний склад постійних комісій Ради повинен містити: назву всіх постійних комісій; прізвища, імена та по батькові відповідних депутатів Ради; назву районної організації політичної партії, від якої обрано депутата.

Глава 3. ПРЕЗИДІЯ РАДИ

Стаття 58. Правовий статус та повноваження президії Ради

58.1. Президія Ради є дорадчим органом Ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд Ради, та вирішує інші питання за дорученням Ради.

58.2. Президія Ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер.

58.3. До складу президії Ради входять голова Ради, заступник голови Ради, голови постійних комісій Ради, уповноважені представники депутатських фракцій і груп.

58.4. Повноваження президії Ради, порядок її створення та діяльність, завдання і компетенція визначається чинним законодавством, а також Положенням про неї, що затверджується рішенням Ради, цим Регламентом та рішеннями Ради.

Глава 4. ТИМЧАСОВІ КОНТРОЛЬНІ КОМІСЇ РАДИ

Стаття 59. Правовий статус тимчасових контрольних комісій Ради

59.1. Тимчасові контрольні комісії Ради обираються з числа її депутатів для здійснення контролю щодо конкретно визначених Радою питань в межах повноважень місцевого самоврядування.

59.2. У складі тимчасової контрольної комісії Ради може бути представлено не менше як по одному депутату від кожної депутатської фракції чи групи.

59.3. Якщо депутатська фракція чи група не запропонувала представників для роботи в тимчасовій контрольної комісії, то комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції чи групи.

59.4. Про утворення тимчасової контрольної комісії Рада приймає рішення, де визначає:

59.4.1. назву тимчасової контрольної комісії;

59.4.2. завдання, мету і коло питань, щодо контролю за якими тимчасова контрольна комісія створюється;

59.4.3. кількісний і персональний склад тимчасової контрольної комісії, голову тимчасової контрольної комісії;

59.4.4. термін діяльності тимчасової контрольної комісії (на заздалегідь визначений час або на час виконання відповідної роботи);

59.4.5. термін звіту тимчасової контрольної комісії про виконану роботу, який не перевищує трьох місяців з дня утворення тимчасової контрольної комісії;

59.4.6. за необхідності – заходи щодо кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи тимчасової контрольної комісії.

59.5. Рішення Ради про створення тимчасової контрольної комісії, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів ради від загального складу Ради.

Стаття 60. Склад тимчасової контрольної комісії Ради та режим її роботи

60.1. Голова тимчасової контрольної комісії, заступник голови та секретар тимчасової контрольної комісії не можуть бути членами однієї депутатської фракції.

60.2. Тимчасова контрольна комісія Ради працює в режимі засідань, як правило, закритих.

60.3. Депутати Ради, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.

Стаття 61. Звіт та припинення роботи тимчасової контрольної комісії Ради

61.1. Після обговорення результатів роботи тимчасової контрольної комісії у відповідних постійних комісіях Ради та на пленарному засіданні Ради Рада приймає рішення щодо завершення роботи такої комісії або доручає їй продовжувати роботу і визначає для цього термін її діяльності.

61.2. Повноваження тимчасової контрольної комісії вважаються припиненими у разі:

61.2.1. прийняття Радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії;

61.2.2. припинення повноважень Ради.

РОЗДІЛ 4. ДЕПУТАТИ РАДИ, ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОВНОВАЖЕНЬ ДЕПУТАТІВ

Глава 1. ДЕПУТАТИ РАДИ

Стаття 62. Правові засади діяльності депутатів Ради

62.1. Порядок діяльності депутата Ради, його права, обов’язки та повноваження регламентуються Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про запобігання корупції”, “Про доступ до публічної інформації”, іншими законами України та цим Регламентом.

62.2. Депутат Ради набуває своїх повноважень внаслідок обрання його до Ради на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні за виборчими списками від організацій політичних партій (виборчих блоків) у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами області.

62.3. Повноваження депутата районної Ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією в день відкриття першої сесії районної Ради і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї Ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата районної Ради.

62.4. Депутат Ради є повноважним і рівноправним членом Ради як представницького органу місцевого самоврядування.

62.5. Депутат Ради має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності Ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їх доручення.

Стаття 63. Посвідчення та нагрудний знак депутата Ради

63.1. Депутату Ради після визнання їх повноважень надається:

63.1.1. тимчасове посвідчення про реєстрацію депутата Ради, видане районною виборчою комісією;

63.1.2. посвідчення депутата Ради за підписом голови Ради;

63.1.3. видається також нагрудний знак “Депутат Бобринецької районної ради”.

Стаття 64. Форми роботи депутата Ради

64.1. Діяльність депутата в Раді включає:

64.1.1. участь у пленарних засіданнях Ради;

64.1.2. участь у засіданнях постійних комісій, тимчасових контрольних комісій Ради, їх підкомісій та робочих груп, до яких він обраний, з правом вирішального голосу, а у засіданні будь-яких інших комісій – з правом дорадчого голосу;

64.1.3. участь у засіданнях президії Ради з правом дорадчого голосу, якщо він не є членом президії Ради;

64.1.4. виконання доручень Ради та її органів;

64.1.5. роботу над проектами рішень, документами Ради та виконання інших депутатських повноважень у складі депутатських фракцій та груп чи індивідуально;

64.1.6. роботу з населенням району та на відповідному закріпленому виборчому окрузі.

64.2. Депутат Ради зобов’язаний зареєструватися і бути присутнім на пленарних засіданнях Ради та засіданнях її органів, до яких його обрано.

Стаття 65. Депутатські фракції та групи

65.1. Депутати Ради об’єднуються у депутатські групи та фракції.

65.2. Депутатські фракції формуються на партійній основі депутатами Ради, які обрані за списками політичних партій, що за результатами виборів увійшли до складу Ради.

65.3. Повна та скорочена назва депутатської фракції може збігатися з назвою відповідної партії.

65.4. Депутат Ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції.

65.5. Депутатські групи формуються не менше як 5 депутатами Ради для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах на основі їх взаємної згоди.

65.6. До складу депутатської групи входять позапартійні депутати Ради та депутати, які представляють різні політичні партії. Повна та скорочена назва таких депутатських груп визначається ними самостійно.

65.7. Депутати Ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують.

65.8. Депутатські фракції та групи не можуть формуватися для захисту приватних або комерційних інтересів.

65.9. Порядок роботи депутатської фракції та групи, умови вступу депутата Ради до депутатської фракції та групи, його виходу чи виключення з неї визначаються цим Регламентом.

Стаття 66. Порядок утворення депутатських фракцій та груп

66.1. Депутатські фракції та групи можуть бути утворені в будь-який час протягом строку повноважень Ради даного скликання на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень Ради.

66.2. Депутат повідомляє шляхом подання заяви керівника фракції про бажання входу (виходу) до (із) фракції, після чого фракція приймає відповідне рішення.

66.3. Керівник фракції письмово повідомляє голову Ради про прийняте рішення.

66.4. При надходженні до Ради письмового повідомлення на ім’я голови Ради про сформування депутатської фракції та групи із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів фракції чи групи, а також складу депутатів Ради, які уповноважені представляти фракцію чи групу, це рішення головуючим на пленарному засіданні Ради доводиться до відома депутатів Ради.

66.5. Інформаційні матеріали про депутатську фракцію та групу поширюються виконавчим апаратом Ради серед депутатів Ради. У тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських фракцій чи груп.

 

Стаття 67. Права депутатських фракцій та груп

67.1. Депутатські фракції та групи попередньо обговорюють кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує районна Рада.

67.2. Кожна депутатська фракція та група має гарантоване право на виступ свого представника з кожного питання порядку денного на сесії Ради.

67.3. Депутатські фракції та групи можуть об’єднувати свої зусилля з іншими фракціями, групами для створення більшості в Раді чи опозиції.

67.4. Жодна депутатська фракція та група не має права виступати від імені територіальної громади та Ради.

Стаття 68. Реорганізація, зміни і припинення діяльності депутатських фракцій, груп

68.1. Реорганізація та формування нових депутатських фракцій та груп можуть проводитися протягом повноважень Ради із збереженням їх пропорційного представництва в органах Ради, за винятком президії Ради, чи з відступом від нього відповідно до рішення, прийнятого Радою щодо такого представництва.

68.2. Про зміни в складі депутатської фракції та групи її уповноважений представник повідомляє письмово голову Ради. Це повідомлення підписує і депутат Ради, щодо якого воно подається, або лише уповноважений представник депутатської фракції чи групи, якщо депутата виключено з неї.

Стаття 69. Забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп

69.1. Голова Ради забезпечує депутатські фракції та групи приміщенням, необхідним обладнанням тощо, а також сприяє у здійсненні депутатськими фракціями та групами передбачених законами і цим Регламентом функцій в Раді.

69.2. За зверненням уповноваженого представника депутатської фракції чи групи виконавчий апарат Ради поширює серед депутатів Ради підготовлені нею матеріали про її діяльність як офіційні від депутатської фракції чи групи.

Стаття 70. Поняття депутатського запиту, депутатського запитання та депутатського звернення

70.1. Депутати Ради відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” мають право на депутатський запит, депутатське запитання та депутатське звернення.

70.2. Депутатський запит – це підтримана Радою вимога депутата Ради до посадових осіб Ради і її органів, сільського, селищного, міського голови до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання Ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території району.

70.3. Депутатське запитання – це засіб одержання депутатом Ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми під час пленарного засідання Ради або засідання постійної комісії. Відповідь на депутатське запитання може бути оголошеною на сесії Ради або надана депутату Ради в індивідуальному порядку. Депутатське запитання не включається до порядку денного сесії Ради, не обговорюється і рішення за ним не приймається.

70.4. Депутатське звернення – викладена в письмовій формі вимога депутата Ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території району щодо здійснення певних дій, вжиття заходів чи надання офіційного роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

Стаття 71. Порядок подання та розгляд депутатського запиту

71.1. Депутатський запит може бути внесений депутатом Ради або групою депутатів Ради попередньо або на пленарному засіданні Ради, як правило, у письмовій формі і з питань, які віднесені до відання Ради.

71.2. При розгляді депутатських запитів на пленарному засіданні Ради головуючий оголошує стислий зміст запиту, кому він адресований та прізвища депутатів, які його підписали.

71.3. Розгляд депутатських запитів, як окреме питання, підлягає обов’язковому включенню до порядку денного пленарного засідання Ради після попереднього розгляду профільною постійною комісією.

71.4. У депутатському запиті зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові та посада осіб, до яких направляється запит, поштова адреса, коротка назва запиту, суть проблеми та вимог, підпис депутата (депутатів), назва депутатської фракції, дата складання. Текст депутатського запиту долучається до протоколу сесії.

71.5. На вимогу депутата (депутатів), які підписали запит, головуючий надає слово для пояснення та додаткового обгрунтування необхідності такого запиту.

71.6. У разі оголошення депутатського запиту в усній формі, виконавчий апарат готує витяг зі стенограми пленарного засідання і направляється головою Ради на розгляд постійної комісії Ради.

71.7. По кожному депутатському запиту Рада приймає рішення.

71.8. Депутатський запит, за необхідності, обговорюється на пленарному засіданні Ради.

71.9. Рада може зобов’язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення Ради по запиту депутата ради.

Стаття 72. Відповідь на депутатський запит

72.1. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у встановлений Радою строк надати офіційну письмову відповідь на нього Раді і депутату Ради.

72.2. Якщо депутатський запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений Радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити Раду та депутата Ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання депутатського запиту.

72.3. Відповідь на депутатський запит, на вимогу депутата, розглядається на пленарному засіданні Ради.

72.4. Депутат Ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит.

72.5. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше однієї чверті від зареєстрованих на пленарному засіданні Ради депутатів Ради.

72.6. Посадових осіб, до яких звернуто депутатський запит, завчасно інформують про дату та час обговорення Радою відповіді на депутатський запит. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому пленарному засіданні Ради.

РОЗДІЛ 5. ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ РАДИ

Стаття 73. Статут та порядок утворення виконавчого апарату Ради

73.1. Виконавчий апарат утворюється Радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються Радою за поданням голови Ради.

73.2. Діяльність виконавчого апарату Ради здійснюється на підставі Положення про виконавчий апарат Ради.

73.3. Виконавчий апарат Ради за посадою очолює голова Ради.

Стаття 74. Повноваження виконавчого апарату Ради

74.1. Виконавчий апарат Ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради, її органів, депутатів ради, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, а також асоціаціями органів місцевого самоврядування.

Голова Бобринецької

районної ради                                                                    О.ГАДЕМСЬКА

 

____________________________

Додаток 1

до Регламенту Бобринецької

районної ради, затвердженого

рішенням другої сесії

Бобринецької районної  ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 33

ДОВІДКА

про погодження проекту

_______________________________________________________________

(назва)

Проект рішення розроблено _________________________________________

(найменування головного розробника) ________________________________________________________________ ________________________________________________________________

(підстава для розроблення)

Погоджено:

без зауважень ____________ ___________________

(посада)     (ініціал імені, прізвище)

із зауваженнями,

які враховано ____________ ___________________

(посада)     (ініціал імені, прізвище)

із зауваженнями,

які не враховано __________ ___________________

(посада)     (ініціал імені, прізвище)

 

Заінтересовані структурні підрозділи (органи, організації)

 

______________________________

(назва)

______________________________

 

 

___________________________ __________ ____________________

(посада керівника головного розробника) (підпис)    (ініціал імені, прізвище)

 

"___" ____________ 20_ р.

Додаток 2

до Регламенту Бобринецької

районної ради, затвердженого

рішенням другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 33

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту ___________________________

(назва)

У пояснювальній записці висвітлюються такі питання:

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Зазначається підстава розроблення проекту (зокрема на виконання актів законодавства, з власної ініціативи). Чи обумовлено розроблення проекту необхідністю врегулювання проблемного питання у тій чи іншій сфері суспільних відносин і негативні наслідки, пов'язані з цим, чи прийняття рішення передбачає вирішення цього питання в регіоні.

2. Мета і завдання прийняття рішення

Розкривається концептуальна ідея, покладена в основу проекту рішення, кінцева мета, яку планується досягти виконанням цього рішення. Визначається практичне значення і цільова спрямованість проекту.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту рішення

Відображаються предмет правового регулювання, структура, склад і найважливіші положення проекту.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначається перелік нормативно-правових актів, що діють у даній сфері суспільних відносин, а також перелічуються неврегульовані питання і пропонується механізм їх вирішення.

У разі потреби зазначається, які рішення мають бути визнані такими, що втратили чинність, а до яких повинні бути внесені зміни у зв'язку з прийняттям розробленого проекту рішення, а також пропозиції щодо розроблення нормативно-правових актів, необхідних для реалізації проекту рішення, що вноситься.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансово-економічне обґрунтування проекту рішення подається у разі, якщо його реалізація потребує матеріальних та інших витрат. Наводиться розрахунок необхідних асигнувань, спрямованих на виконання рішення із зазначенням конкретних витрат і джерел їх покриття.

Якщо виконання рішення не потребує додаткових матеріальних та інших витрат, про це необхідно зазначити.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення

 

Дається оцінка впливу реалізації рішення на соціально-економічну ситуацію в регіоні, галузі чи на підприємстві.

Загальний обсяг пояснювальної записки не повинен перевищувати чотирьох аркушів.

7. Проект є/не є проектом регуляторного акта.

Вказуються відомості щодо того, чи є внесений проект рішення районної ради проектом регуляторного акта.

___________________________ __________ ____________________

(посада керівника головного розробника)      (підпис)      (ініціал імені, прізвище)

"___" ____________ 20_ р.

 

Додаток 3

до Регламенту Бобринецької

районної ради, затвердженого

рішенням другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 33

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

за проектом ____________________________

(назва)

Робота з урегулювання розбіжностей ___________________________

(стислий зміст вжитих головним _________________________________________________________________ розробником заходів, спрямованих на пошук взаємоприйнятних рішень, ________________________________________________________________

урегулювання спірних позицій, де, коли і за участю ________________________________________________________________

яких керівників велися переговори, консультації тощо)

 

Спірна частина проекту рішення

Результат розгляду, обґрунтування

у редакції головного розробника

 

у запропонованій редакції (автор)

 

 

 

 

_______________________________    __________ ____________________

(посада керівника головного розробника)        (підпис)      (ініціал імені, прізвище)

 

"___" ____________ 20_ р.

Додаток 4

до Регламенту Бобринецької

районної ради, затвердженого

рішенням другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 33

 

____________________________

(найменування головного розробника)

 

Відповідно до Регламенту Бобринецької районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 18 грудня 2015 р. № 33, повертається проект рішення ______________________________________________________

(назва)

для приведення його у відповідність до вимог пункту _________ Регламенту.

Додаток: проект рішення та матеріали до нього на _______ арк.

Голова районної ради ___________ ______________________

(підпис)               (ініціал імені, прізвище)

 

Додаток 5

до Регламенту Бобринецької

районної ради, затвердженого

рішенням другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 33

ВИСНОВОК

головного спеціаліста з питань правового забезпечення

виконавчого апарату районної ради

до проекту ________________________________________________________

(назва)

Проект рішення внесено ____________________________________________

(найменування головного розробника проекту)

_________________________________________________________________

1. У разі, якщо за результатами проведеної експертизи виявлені невідповідності:

Конституції України, законодавчим актам, актам Президента України, Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади вищого рівня, рішенням Конституційного Суду України, нормативно-правовим актам, що мають таку ж юридичну силу, то викладається їх суть із зазначенням абзаців, підпунктів і пунктів проекту з посиланням на відповідні норми нормативно-правових актів та рішення Конституційного Суду України, яким суперечить поданий проект;

вимогам нормопроектувальної техніки - зазначаються недоліки, у тому числі логічні та змістові, конкретні пропозиції щодо їх усунення.

2. Надається узагальнений висновок та пропозиції щодо проекту в цілому. Оцінюється правова доцільність прийняття та обґрунтованість проекту, правильність правового регулювання питання, порушеного в ньому.

Правову експертизу проекту рішення проведено__________________

_________________________________________________________________

(посада, прізвище, ініціали працівника з питань правового забезпечення виконавчого апарату ради)

_________________________________________________________________

________________________________   __________ _____________________

(підпис)      (ініціал імені, прізвище)

виконавчого апарату ради)

"___" ____________ 20_ р.

 

ЗМІСТ

 

№ статті

Назва

Сторінка

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1

1.

Правові засади діяльності районної ради

1

2.

Основні принципи діяльності Ради.

2

3.

Відкритість та гласність роботи Ради

2

4.

Планування роботи Ради

2

5.

Порядок розгляду запитів на інформацію

2

6.

Присутність на пленарних засіданнях Ради

3

7.

Закриті пленарні засідання Ради

4

8.

Контрольна діяльність Ради та її постійних комісій

4

9.

Контроль за виконання рішень Ради

4

10.

Підзвітність і підконтрольність районної державної адміністрації Раді

5

 

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ

5

 

Глава 1. Підготовка пленарних засідань

5

11.

Порядок скликання першої сесії Ради

5

12.

Порядок денний першої сесії Ради

5

13.

Форми роботи Ради

6

14.

Розпорядок роботи пленарних засідань Ради

6

15.

Порядок скликання Ради

6

16.

Формування порядку денного сесії Ради

7

17.

Затвердження порядку денного сесії Ради

11

18.

Порядок підготовки та розгляду регуляторних актів

11

 

Глава 2. ПРОВЕДЕННЯ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ

12

19.

Відкриття та ведення пленарного засідання

12

20.

Реєстрація депутатів Ради на пленарному засіданні Ради

12

21.

Повноваження головуючого на пленарному засіданні Ради

12

22.

Секретаріат пленарного засідання

13

23.

Лічильна комісія

14

24.

Порядок розгляду питань порядку денного сесії

14

25.

Порядок надання слова

14

26.

Визначення часу для виступів на сесії Ради

15

27.

Право депутата на виступ

16

28.

Порядок розгляду та обговорення питання

16

29.

Закінчення обговорення питання

17

 

Глава 3. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

18

30.

Загальні положення порядку голосування

18

31.

Черговість голосування альтернативних проектів рішень, пропозицій та поправок

18

32.

Вимоги до процедури голосування

18

33.

Загальні вимоги до рішення Ради

19

34.

Рішення Ради з процедурних питань

19

35.

Протокол сесії

20

36.

Відкрите голосування. Відкрите поіменне голосування

20

37.

Загальні положення про таємне голосування

21

38.

Вимоги до бюлетеня для таємного голосування

21

39.

Процедура таємного голосування

22

40.

Повторне таємне голосування

23

41.

Таємне голосування списком кандидатур

23

42.

Підведення підсумків таємного голосування

24

43.

Наслідки порушення порядку таємного голосування

24

 

Глава 4. НАБРАННЯ ЧИННОСТІ РІШЕННЯМИ РАДИ.

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ СКАСУВАННЯ РІШЕНЬ

24

44.

Набрання чинності рішеннями Ради

24

45.

Внесення змін до рішень Ради

24

46.

Скасування рішень Ради

25

 

Глава 5. ПИТАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ТА ЕТИКИ

25

47.

Дисципліна та етика на сесіях районної ради

25

 

РОЗДІЛ 3. ПОСАДОВІ ОСОБИ ТА ОРГАНИ РАДИ

26

 

Глава 1. ГОЛОВА РАДИ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАДИ

26

48.

Правові засади статуту і діяльності голови Ради та його заступника

26

49.

Порядок обрання голови Ради

27

50.

Повноваження голови Ради

28

51.

Порядок припинення повноважень голови Ради

28

52.

Порядок обрання заступника голови Ради

29

53.

Повноваження заступника голови Ради

29

54.

Порядок дострокового припинення повноважень заступника голови Ради

30

 

Глава 2. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАДИ

31

55.

Загальні умови створення постійних комісій Ради

31

56.

Склад постійних комісій Ради

31

57.

Порядок обрання складу постійних комісій Ради

31

 

Глава 3. ПРЕЗИДІЯ РАДИ

32

58.

Правовий статус та повноваження президії Ради

32

 

Глава 4. ТИМЧАСОВІ КОНТРОЛЬНІ КОМІСЇ РАДИ

32

59.

Правовий статус тимчасових контрольних комісій Ради

32

60.

Склад тимчасової контрольної комісії Ради та режим її роботи

33

61.

Звіт та припинення роботи тимчасової контрольної комісії Ради

33

 

РОЗДІЛ 4. ДЕПУТАТИ РАДИ, ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОВНОВАЖЕНЬ ДЕПУТАТІВ

33

 

Глава 1. ДЕПУТАТИ РАДИ

33

62.

Правові засади діяльності депутатів Ради

34

63.

Посвідчення та нагрудний знак депутата Ради

34

64.

Форми роботи депутата Ради

34

65.

Депутатські фракції та групи

35

66.

Порядок утворення депутатських фракцій та груп

35

67.

Права депутатських фракцій та груп

36

68.

Реорганізація, зміни і припинення діяльності депутатських фракцій, груп

36

69.

Забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп

36

70.

Поняття депутатського запиту, депутатського запитання та депутатського звернення

36

71.

Порядок подання та розгляд депутатського запиту

37

72.

Відповідь на депутатський запит

37

 

РОЗДІЛ 5. ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ РАДИ

38

73.

Статут та порядок утворення виконавчого апарату Ради

38

74.

Повноваження виконавчого апарату Ради

38

 

Додатки

 

1

ДОВІДКА про погодження проекту

39

2

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

40

3

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

42

4

Додаток 4

43

5

ВИСНОВОК головного спеціаліста з питань правового забезпечення виконавчого апарату районної ради

44

 

Зміст

45

 

Нормативно-правова база

47

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ:

1 .Конституція України.

2. Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

3. Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”.

4. Закон України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.

5. Закон України “Про місцеві вибори”.

6. Закон України “Про місцеві державні адміністрації”.

7. Закон України “Про інформацію”.

8. Закон України “Про доступ до публічної інформації”.

9. Закон України “Про запобігання корупції”.

10. Закон України “Про захист персональних даних”.

11. Закон України “Про звернення громадян”.

12. Закон України “Про Регламент Верховної Ради України”.

13. Закон України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

14. Бюджетний Кодекс України.

15. Цивільний процесуальний кодекс України.

_______________________________________________________________________________________________

Друга сесія Бобринецької районної ради

сьомого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 18 грудня 2015 року                                                               № 36

 

м.Бобринець

Про президію Бобринецької

районної ради

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 43, статті 57 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою попереднього узгодження пропозицій і рекомендацій з питань, що передбачається внести на розгляд ради

районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Затверди президію Бобринецької районної ради у складі:

 

ГАДЕМСЬКА

Олена Антонівна

 

голова Бобринецької районної ради

САБЛІНА

Наталія Анатоліївна

 

заступник голови Бобринецької районної ради

КОСЕНКО

Сергій Опанасович

голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури

КРУТЬКО

Юрій Миколайович

голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення

СЕКРЕТ

Зоя Федорівна

– голова постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою

ЦЕСАРСЬКА

Лариса Наумівна

голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту

 

БЕРГЕР

Сергій Володимирович

голова депутатської фракції Бобринецької районної ради від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”

 

РИБАЧУК

Надія Володимирівна

голова депутатської фракції Бобринецької районної ради від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”

2.Затвердити положення про президію Бобринецької районної ради, додається.

 

Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення другої сесії Бобринецької

районної ради сьомого скликання

18 грудня 2015 року № 36

П О Л О Ж Е Н Н Я

про президію Бобринецької районної ради

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.Порядок діяльності президії районної ради (далі – президія) визначається законами України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом Бобринецької районної ради, цим Положенням.

2.Дане Положення про президію визначає порядок викликання і проведення її засідань, прийняття рішень, інших процедур у діяльності президії.

3.Президія є дорадчим органом районної ради.

4.До складу президії входять: голова районної ради, заступник голови районної ради, голови постійних комісій районної ради, уповноважені представники депутатських груп і фракцій (у разі їх створення).

5.Роботу президії організовує голова районної ради, у разі його відсутності – заступник голови районної ради.

6.Положення про президію затверджується районною радою, зміни і доповнення до нього вносяться районною радою на її пленарному засіданні.

7.Дії пов’язані з організаційними заходами щодо проведення засідань президії за дорученням голови районної ради, а у разі його відсутності за дорученням заступника голови районної ради здійснює виконавчий апарат районної ради.

8.Протокол засідання президії веде працівник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради.

 

ІІ. ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ПРЕЗИДІЇ

1.Президія у зв’язку зі скликанням і проведенням сесій:

узгоджує, у разі нею необхідності, пропозиції щодо питань, які вносяться на розгляд районної ради, а також організації роботи по підготовці сесій;

вживає заходів, у разі необхідності, щодо забезпечення присутності депутатів на сесіях.

2.З метою координації діяльності постійних комісій президія:

вживає заходів щодо організації скоординованої спільної роботи постійних комісій;

рекомендувати проведення спільних засідань постійних комісій та пропонує питання до розгляду у постійних комісіях;

попередньо розглядає та погоджує проекти перспективних та річних планів роботи районної ради з відповідними постійними комісіями;

здійснює заходи щодо погодження проектів документів районної ради, з відповідними постійними комісіями, депутатськими групами, фракціями);

здійснює заходи щодо надання інформаційної, правової, матеріально-технічної та іншої допомоги постійним комісіям районної ради;

в окремих випадках на вимогу не менш як третини членів президії має право скликати засідання постійних комісій районної ради, в тому числі спільні засідання декількох постійних комісій районної ради;

сприяє діяльності депутатських груп, фракцій утворених в районній раді.

3.З метою вирішення нагальних питань життєдіяльності району президія:

рекомендує питання до розгляду постійних комісіях районної ради;

доручає голові районної ради від імені президії звертатись за отримання інформації до установ, підприємств та організацій різних форм власності, органів місцевого самоврядування;

пропонує сесії районної ради утворення тимчасових депутатських комісій для вивчення питань щодо соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку району та окремих адміністративно-територіальних одиниць району, а також з інших питань, які належать до компетенції районної ради, для надання відповідних рекомендацій;

здійснює заходи щодо надання інформаційної, правової, матеріально-технічної та іншої допомоги місцевим радам та їх органам;

готує звернення до сесії, депутатських фракцій та груп районної ради, жителів району, засобів масової інформації та інших установ і організацій.

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПРЕЗИДІЇ

1.Президія здійснює свою роботу у формі засідань (для розгляду окремих питань можуть проводитися виїзні засідання).

2.Засідання президії скликаються в міру необхідності, як правило перед пленарним засіданням сесії районної ради, але не рідше одного разу на квартал, і є правомочними, якщо в них бере участь більшість членів від загального складу президії.

3.Засідання президії скликаються головою районної ради у міру необхідності, а також на вимогу не менш як третини від загальної кількості членів президії.

4.На засіданнях президії мають право бути присутніми за посадою: керуючий справами виконавчого апарату районної ради, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, завідувач сектора виконавчого апарату районної ради, головні спеціалісти виконавчого апарату районної ради.

На запрошення голови районної ради на засіданні президії можуть бути присутніми представники Бобринецької районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, працівники засобів масової інформації інші особи.

5.Засідання президії веде голова районної ради, у разі його відсутності – заступник голови районної ради. У разі неможливості виконання ними з будь-яких причин цих функцій – член президії, уповноважений на це президією.

6.Питання до порядку денного засідання президії вносить голова районної ради. Члени президії подають голові районної ради пропозиції щодо необхідності обговорення на засіданні тих чи інших питань.

7.Членам президії, особам, які беруть участь у її засіданні за посадою, іншим особам, запрошеним на засідання президії головою районної ради не пізніш як за один день до засідання повідомляється про питання, які планується обговорити на засіданні. Необхідні матеріали виконавчим апаратом районної ради надаються у день проведення засідання президії.

8.Висновки та рекомендації президії приймаються у формі рішень президії на її засіданні більшістю голосів членів президії, присутніх на її засіданні.

9.Рішення президії та протокол засідання президії у 3-ох денний строк підписуються головою ради, а у разі його відсутності – заступником голови ради або депутатом ради, який за дорученням президії головував на її засіданні.

10.Протоколи та рішення президії надаються депутатам районної ради для ознайомлення за їх зверненням.

 

___________________________

Друга сесія Бобринецької районної ради

сьомого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 18 грудня 2015 року                                                               № 39

м.Бобринець

 

Про структуру та чисельність виконавчого

апарату Бобринецької районної ради

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 43 та статті 58 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року №280/97-ВР, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, із змінами та доповненнями, (додаток № 49, 55)

районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити структуру та чисельність виконавчого апарату Бобринецької районної ради:

№ з/п

Посада

Кількість штатних

одиниць

1

Голова районної ради

1

 

2

Заступник голови районної ради

1

 

 

Виконавчий апарат районної ради

 

 

3

Керуючий справами виконавчого апарату

1

 

 

Організаційний відділ виконавчого апарату

 

 

4

Начальник організаційного відділу

1

 

5

Головний спеціаліст з питань правової роботи і звернень громадян

1

 

6

Головний спеціаліст

1

 

7

Завідувач сектора з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад міста та сіл району, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

1

 

8

Провідний спеціаліст

1

 

9

Головний бухгалтер

1

 

10

Секретар керівника

1

 

11

Водій

1

 

12

Прибиральник службових приміщень

1

 

 

Разом

12

 

Голова районної ради                                                 О.ГАДЕМСЬКА

ПОЛОЖЕННЯ

про постійні комісії Бобринецької районної ради

сьомого скликання

Розділ 1. Загальні положення

1.1.Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

1.2.Повноваження постійних комісій районної ради, порядок їх створення, обрання, ліквідації або реорганізації визначаються Конституцією України Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламентом районної ради та цим Положенням.

1.3.Перелік постійних комісій, функціональна спрямованість їх діяльності визначаються районною радою з урахуванням важливості, проблем господарського і соціально-культурного будівництва.

1.4.Постійні комісії є відповідальними перед районною радою і їй підзвітними.

1.5.Постійні комісії будують свою роботу на основі законності, гласності, рівноправності, вільного колективного обговорення й вирішення питань.

Розділ 2. Порядок утворення і обрання постійних комісій

районної ради

2.1.Постійні комісії районної ради утворюються на першій сесії з числа депутатів на строк її повноважень.

Протягом строку повноважень районна рада може утворювати нові постійні комісії і вносити зміни до складу утворених.

Чисельний склад кожної комісії визначається радою.

Пропозиції щодо чисельного і персонального складу постійних комісій вносяться головою ради з урахуванням думки кожного депутата щодо роботи у тій чи іншій комісії.

2.2.Постійні комісії обираються радою за поданням голови ради у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

2.3.До складу постійних комісій районної ради не можуть бути обрані голова і заступник голови ради.

Депутат може бути членом тільки однієї постійної комісії. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

Розділ 3. Загальні функції і повноваження постійних комісій

3.1.Основними функціями постійних комісій районної ради є:

попередній розгляд проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку району, бюджету, звітів про виконання програм і бюджету;

вивчення стану відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва;

підготовка висновків та проектів рішень з питань, які вносяться на розгляд ради;

вивчення діяльності підзвітних і підконтрольних раді органів;

вивчення діяльності районної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень, незалежно від форм власності та їх посадових осіб, з питань, віднесених до відання ради;

подання за результатами перевірок рекомендацій на розгляд їх керівників;

здійснення контролю за виконанням  рішень ради;

сприяння в організації і перевірці виконання наказів виборців;

попередній розгляд кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження районною радою, підготовка висновків з цих питань.

3.2.Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

3.3.Для реалізації своїх повноважень постійні комісії ради мають право:

запрошувати на засідання комісії відповідних посадових осіб для розгляду питань, що належать до відання комісії;

виступити з доповіддю, співдоповіддю та в обговоренні від комісії під час розгляду будь-яких питань на сесії районної ради, що має пряме чи опосередковане відношення до відання комісії.

Розділ 4. Функції і повноваження постійних комісій районної ради

4.1.Постійна комісія з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення забезпечує:

попередній розгляд проекту бюджету, звіту про виконання бюджету та підготовку відповідних висновків;

погодження розподілу переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій субвенції відповідно між районними бюджетами, місцевими бюджетами, попередній розгляд та погодження інвестиційних проектів;

подання раді пропозицій з питань розвитку та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та міста району;

виявлення додаткових надходжень до бюджету, збільшення доходної частини бюджету, економне витрачання державних коштів;

участь у визначенні ефективності інвестиційних проектів та рішень про соціально-економічний стан району та їх фінансовий результат;

участь у проведенні експертизи районних програм;

підготовку інших питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення, які вносяться на розгляд районної ради;

підготовку за дорученням ради, голови ради або з власної ініціативи рекомендацій з питань регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

встановлення єдиного підходу до підготовки аналізу регуляторного впливу та до здійснення відстежень результативності регуляторних актів;

планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій  щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики (далі - пропозиції уповноваженого органу). На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії відповідної ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту та пропозицій уповноваженого органу постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. У випадках, визначених частиною другою статті 33 цього Закону, такі висновки готуються  на підставі експертного висновку щодо регуляторного впливу та пропозицій уповноваженого органу;

підготовку висновків постійної комісії на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, лише у разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки. Це правило не застосовується у випадках, передбачених частиною другою статті 33 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”;

при представленні на пленарному засіданні сесії ради проекту регуляторного акта голова постійної комісії доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, а також пропозиції уповноваженого органу разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування;

вивчення та підготовку за дорученням ради або за власною ініціативою питань про стан та розвиток підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення в районі;

попередній розгляд проектів програм з питань підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

підготовку пропозицій щодо покращення стану справ у сфері торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення району;

вивчення і пропагування позитивного досвіду з питань підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

вивчення стану дотримання всіх норм і стандартів згідно з чинним законодавством у переробній промисловості, торговельному та побутовому обслуговуванні;

вивчення досвіду сприяння ефективному залученню державних ресурсів, внутрішніх та зовнішніх інвестицій для створення, розвитку і підтримки малого і середнього бізнесу, екологічно безпечних, високотехнологічних виробництв, вивчення світового досвіду у сфері малого та середнього бізнесу;

здійснення інших функцій відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламенту районної ради та цього Положення.

4.2. Постійна комісія з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури забезпечує:

підготовку питань, що пов’язані з сільськогосподарським виробництвом, переробкою сільськогосподарської продукції;

вивчення і підготовку пропозицій щодо розвитку матеріально-технічної бази сільськогосподарського виробництва;

розгляд пропозицій щодо вирішення питань регулювання земельних відносин;

затвердження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів; 

прийняття висновків щодо організації територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення;

попередній розгляд проектів екологічних програм;

здійснення контролю за виконанням рішень районної ради з питань екології та раціонального природокористування;

здійснення контролю за використанням та охоронною надр;

вивчення та пропагування позитивного досвіду роботи, окремих підприємств щодо відновлення та нарощування обсягів промислового виробництва, підвищення якості продукції, розвитку енергетики, транспорту, комунікацій, впровадження і розвитку енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергозбереження;

вивчення рівня та якості послуг електро- та поштового зв’язку, радіофікації та телекомунікації;

здійснення аналізу діяльності промислових підприємств, підприємств енергетики, транспорту та комунікацій на території району, підготовку висновків і рекомендацій з цих питань;

попередній розгляд відповідно до законодавства правил забудови і благоустрою населених пунктів;

вивчення і пропаганду позитивного досвіду з питань благоустрою, розвитку населених пунктів та впровадження його в районі;

розгляд та підготовку пропозицій з питань розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення роботи у цій галузі;

попередній розгляд пропозицій з питання охорони навколишнього природного середовища, виконання природоохоронного законодавства, раціонального використання природних ресурсів;

вивчення і підготовку пропозицій щодо стану забруднення атмосфери, водних басейнів, радіоактивного фону;

попередній розгляд проектів програм з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, благоустрою, розвитку населених пунктів та житлово-комунального господарства;

участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля;

підготовку пропозицій про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду районного значення та інших територій, що підлягають особливій охороні;

здійснення інших функцій відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламенту районної ради та цього Положення.

4.3. Постійна комісія з питань охорони здоров’я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту забезпечує:

попередній розгляд проектів програм з питань охорони здоров’я та відповідних розділів бюджету, підготовку висновків і подання їх постійній комісії з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

вивчення та підготовку питань про стан та розвиток галузі охорони здоров’я;

підготовку пропозицій щодо поліпшення стану охорони здоров’я;

розробку і внесення на розгляд ради проектів рішень з питань охорони здоров’я;

здійснення контролю за виконанням рішень ради з питань охорони здоров’я;

попередній розгляд проектів програм з питань культури, науки, освіти, спорту, сім'ї, молодіжної політики та відповідних розділів бюджету, підготовку висновків і подання їх до постійної комісії з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

вивчення та підготовку на розгляд сесії питань про стан та розвиток в районі культури, науки, освіти, спорту, сім'ї та здійснення контролю за виконанням рішень ради з цих проблем;

підготовку пропозицій щодо створення умов для розвитку культури, науки, освіти, спорту;

участь у підготовці та експертизі загальнодержавних і районних програм, їх реформування з урахуванням міжнародного та вітчизняного досвіду;

підготовку і попередній розгляд питань, пов’язаних з молодіжними проблемами, які вносяться на розгляд районної ради;

попередній розгляд проектів програм з питань соціального захисту та соціального забезпечення населення, а також відповідних розділів бюджету, підготовка висновків і подання їх постійній комісії з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення;

розробку і внесення на розгляд ради проектів рішень з питань соціального захисту та соціального забезпечення населення;

вивчення стану соціального захисту та соціального забезпечення населення, підготовку рекомендацій щодо його поліпшення;

здійснення контролю за виконанням рішень ради з питань соціального захисту та соціального забезпечення населення;

участь у засіданнях комісій органів виконавчої влади з питань праці та соціально ї політики;

здійснення інших функцій відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламенту районної ради та цього Положення.

4.4. Постійна комісія з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою забезпечує:

підготовку за дорученням ради або її голови рекомендацій з питань, пов’язаних з діяльністю рад, додержанням норм депутатської етики, виконанням депутатами рішень ради та її органів;

підготовку висновків з питань дострокового припинення повноважень депутата районної ради;

підготовку та попередній розгляд рішень про звернення до суду щодо визначення незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районної ради та її органів;

підготовку пропозицій щодо заснування засобів масової інформації, призначення і звільнення їх керівників;

попередній розгляд рішень щодо об’єднання в асоціації, вступ до них та інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також про вихід із них;

попередній розгляд кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, підготовку висновків з цих питань;

підготовку проектів рішень на розгляд сесій з питань адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законодавством;

підготовку та попередній розгляд рішень стосовно протестів, подань та приписів прокурора району на рішення районної ради та з інших питань діяльності ради;

здійснення контролю за дотриманням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками;

здійснення інших функцій відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламенту районної ради та цього Положення.

Розділ 5. Організація роботи постійних комісій

5.1. Організація роботи постійних комісій покладається на голову комісії.

Заступник голови комісії обирається з числа членів комісії за поданням голови комісії та вважається обраним, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу комісії.

Секретар постійної комісії обирається з числа членів комісії за поданням голови комісії та вважається обраним, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу комісії.

5.2.Основною формою роботи постійних комісій є засідання.

Засідання постійних комісій скликаються в міру необхідності, але не менше одного разу в квартал, і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина членів від загального складу комісій.

5.3.Постійні комісії повідомляють про дату, місце проведення та питання, що вносяться на обговорення, не менш як за три дні до його початку.

5.4.Засідання комісії є відкритими, крім випадків, коли постійна комісія прийме рішення про проведення закритого засідання.

5.5.Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови або секретар комісії.

5.6.У засіданні постійної комісії на її запрошення можуть брати участь представники державних, громадських органів, підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації, інші особи.

Склад запрошених осіб визначається головою постійної комісії.

5.7.Кожен член постійної комісії має право ставити запитання промовцям та одержувати відповіді на них. Слухання не може бути припинене, поки всі бажаючі не використають це право. Слухання проводиться в межах одного робочого дня. Постійна комісія може прийняти рішення про продовження слухання.

5.8.Кожен член постійної комісії зобов’язаний брати участь у її засіданні. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин доручень відповідна комісія може звернутися до ради з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

5.9.За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки або приймають рекомендації.

Рекомендації приймаються більшістю голосів членів від загального складу постійної комісії.

Рекомендації постійної комісії підписує голова комісії, а у разі його відсутності – заступник голови комісії або секретар комісії.

5.10.Протокол засідання постійної комісії підписують голова комісії, а у разі його відсутності – заступник голови комісії, та секретар комісії у тижневий строк після засідання комісії.

5.11.Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

5.12.Постійна комісія районної ради для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів.

5.13.Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою голів комісій, а також за дорученням ради або голови ради, його заступника, розглядатися спільно.

Рекомендації або висновки, прийняті комісіями на спільних засіданнях, підписуються головами відповідних комісій.

_________________________

Друга сесія Бобринецької районної ради

сьомого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 18 грудня 2015 року                                                               № 35

м.Бобринець

 

Про внесення змін до рішення першої сесії

Бобринецької районної ради сьомого скликання

від 11 листопада 2015 року № 9 “Про обрання

постійних комісій Бобринецької районної

ради сьомого скликання”

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи пропозиції депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання

районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Внести зміни до рішення Бобринецької районної ради сьомого скликання від 11 листопада 2015 року № 9 “Про обрання постійних комісій Бобринецької районної ради сьомого скликання” та викласти склад обраних постійних комісій Бобринецької районної ради сьомого скликання в новій редакції (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бобринецької районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об’єднань громадян та адміністративно-територіального устрою.

Голова районної ради                                                     О.ГАДЕМСЬКА

 

Додаток

до рішення другої сесії

Бобринецької районної ради

сьомого скликання

від 18 грудня 2015 року № 35

С К Л А Д

постійних комісії

Бобринецької районної ради сьомого скликання

1. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення у складі:

голова комісії:

Крутько Юрій Миколайович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

заступник голови комісії:

Бергер Сергій Володимирович – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”;

секретар комісії:

Олексієнко Людмила Йосипівна – від територіальної організації Політичної Партії “Опозиційний блок”;

члени комісії:

Рибачук Надія Володимирівна – від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”;

Рижков Олексій Миколайович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

Цесарський Анатолій Юрійович – від територіальної організації Політичної Партії “Опозиційний блок”;

Шевченко Сергій Анатолійович – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”.

 

2. Постійна комісія з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури в складі:

голова комісії:

Косенко Сергій Опанасович – від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”;

заступник голови комісії:

Івашина Володимир Володимирович – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”;

секретар комісії:

Скрипник Ірина Віталіївна – від Бобринецької районної організації Радикальної Партії Олега Ляшка;

члени комісії:

Литвиненко Іван Миколайович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

Романюк Віктор Арсенович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України.

 

3. Постійна комісія з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою у складі:

голова комісії:

Секрет Зоя Федорівна – від Бобринецької районної організації Партії Пенсіонерів України;

секретар комісії:

Дерев’янко Марія Миколаївна – від Бобринецької районної організації Радикальної Партії Олега Ляшка;

 

члени комісії:

Бобух Анатолій Григорович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

Корінський Віктор Васильович – від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”;

Німенко Сергій Іванович – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”.

 

4. Постійна комісія з питань охорони здоров'я, освіти, праці, соціального захисту та соціального забезпечення населення, культури та спорту в складі:

голова комісії:

Цесарська Лариса Наумівна – від територіальної організації Політичної Партії “Опозиційний блок”;

заступник голови комісії:

Гура Валентина Григорівна – від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”;

Секретар комісії:

Штурко Геннадій Андрійович – від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”;

члени комісії:

Ємельянов Олег Володимирович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

Іванов Віктор Миколайович – від Бобринецької районної організації Аграрної партії України;

Різанов Микола Станіславович – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”;

Савченко Зоя Дмитрівна – від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”.

 

_____________________________________

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про матеріальне стимулювання працівників

Бобринецької районної ради

Дане положення передбачає матеріальне стимулювання працівників Бобринецької районної ради за безумовне виконання покладених на них обов’язків, поліпшення якості роботи виконавчої дисципліни, проявлену творчу активність та ініціативу, направлену на створення у колективі високої відповідальності, підвищення результативності роботи Бобринецької районної ради за рахунок високої організації роботи.

Порядок матеріального стимулювання працівників районної ради

1.Голова районної ради, заступник голови районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради,начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, завідувач сектора виконавчого апарату районної ради, головний бухгалтер виконавчого апарату районної ради, спеціалісти та службовці, працівники районної ради преміюються відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, із змінами та доповненнями.

2.Преміюванню підлягають голова районної ради, заступник голови районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, завідувач сектора виконавчого апарату районної ради, головний бухгалтер виконавчого апарату районної ради, спеціалісти, службовці та інші категорії працівників ради.

3.Преміювання працівників проводиться за поточний місяць. Розмір премії кожному працівнику, залежно від їх особистого вкладу у загальні результати роботи визначає голова районної ради.

4.Голові районної ради, заступнику голови районної ради, керуючому справами виконавчого апарату, начальнику організаційного відділу, завідувачу сектора, головному бухгалтеру, спеціалістам, службовцям та іншим працівникам районної ради встановити надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу  з урахуванням надбавки за ранг  посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни ці надбавки скасовуються або зменшуються. Надбавка працівникам виплачується за поточний місяць.

Надання матеріальної допомоги

1.Відповідно до статті 21 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, із змінами та доповненнями,  надавати працівникам Бобринецької районної ради, в тому числі голові районної ради, заступнику голови районної ради, керуючому справами виконавчого апарату районної ради, начальнику організаційного відділу, завідувачу сектора, головному бухгалтеру, спеціалістам, службовцям та іншим працівникам апарату районної ради матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника у межах затверджених видатків на оплату праці.

2.Головному бухгалтеру забезпечити рівномірне фінансування видатків на оплату праці працівників Бобринецької районної ради.

_______________________

Закріплення депутатів

Бобринецької районної ради сьомого скликання

за виборчими округами Бобринецького району

 

№ з/п

Назва територіальної громади

Обраний депутат

по виборчому округу

Закріплений депутат за виборчим округом

1

Бобринецька міська об’єднана територіальна громада

-

Сабліна Н.А.

2

Бобринківська

Шевченко С.А.

Шевченко С.А.

3

Буховецька

-

Крутько Ю.М.

4

Василівська

Рижков О.М.

Рижков О.М.

5

Веселівська

Скрипник І.В.

Скрипник І.В.

6

Верхньо-Інгульська

Олексієнко Л.Й.

Олексієнко Л.Й.

7

Витязівська

-

Різанов М.С.

8

Володимиро-Іллінська

Гадемська О.А.

Гадемська О.А.

9

Кетрисанівська

-

Бергер С.В.

10

Костомарівська

Литвиненко І.М.

Литвиненко І.М.

11

Куйбишевська

Івашина В.В.

Івашина В.В.

12

Мар’янівська

Цесарський А.Ю.

Цесарський А.Ю.

13

Миколо-Бабанська

Ємельянов О.В.,

Корінський В.В.

Ємельянов О.В.,

Корінський В.В.

14

Новомиколаївська

Бергер С.В.

Бергер С.В.

15

Новоградівська

Іванов В.М.

Іванов В.М

16

Олексіївська

Гура В.Г.,

Дерев’янко М.М.

Гура В.Г.,

Дерев’янко М.М.

17

Павлогірківська

-

Рибачук Н.В.

18

Рощахівська

Бобух А.Г.

Бобух А.Г.

19

Свердлівська

Німенко С.І.

Німенко С.І.

20

Солонцюватська

Штурко Г.А.

Штурко Г.А.

21

Сугокліївська

Косенко С.О.

Косенко С.О.

22

Тарасівська

Романюк В.А.

Романюк В.А.

23

Федіївська

Савченко З.Д.

Савченко З.Д.

24

Чарівненська

-

Секрет З.Ф.

25

Червонозорівська

Цесарська Л.Н.

Цесарська Л.Н.

_____________________

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста

Бобринецького району Кіровоградської області

 

Це Положення розроблено відповідно до Конституції України, Господарського кодексу України, Кодексу законів про працю в Україні, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про культуру”, “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, “Про соціальні послуги”, “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, “Про фізичну культуру і спорт”, “Про захист персональних даних”, постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 170 “Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору”, від 19 травня 1999 року № 859 “Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств” (із змінами).

Дія цього Положення поширюється на керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області (далі по тексту – керівники комунальних підприємств, установ, закладів).

У цьому Положенні визначаються порядки:

призначення на посаду на умовах контракту, подовження терміну дії контракту, звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств та внесення змін до умов контракту;

призначення на посаду на умовах контракту, подовження терміну дії контракту, звільнення із займаної посади керівників комунальних установ, закладів та внесення змін до умов контракту;

погодження районною радою призначення на посаду, подовження терміну дії контракту та звільнення з посади керівників комунальних навчальних закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області.

 

1.Порядок призначення на посаду на умовах контракту, подовження терміну дії контракту, звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області, та внесення змін до умов контракту

 

1.1.Загальні положення

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сесій районної ради вирішуються питання призначення і звільнення керівників комунальних підприємств,  що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області.

1.1.1.Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України керівники підприємств приймаються на посаду на умовах контракту.

1.1.2.Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України контракт є особовою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватися за угодою сторін.

 

1.2.Призначення на посаду на умовах контракту керівників

комунальних підприємств

1.2.1.Керівники комунальних підприємств призначаються на посаду на умовах контракту за рішенням районної ради.

1.2.2.Ініціатива щодо призначення на посаду керівника комунального підприємства на умовах контракту може виходити від громадян України, трудових колективів, громадських організацій, постійних комісій районної ради, Бобринецької районної державної адміністрації.

1.2.3.Контракт з керівником комунального підприємства укладається головою районної ради згідно із прийнятим рішенням, і набуває чинності з дати, визначеної сторонами у контракті, але не раніше дати прийняття районною радою рішення.

1.2.4.При укладанні контракту з керівником комунального підприємства угодою сторін може бути обумовлений строк випробування з метою перевірки відповідності займаній посаді, окрім випадків, коли випробування, відповідно до законодавства, не встановлюється. Строк випробування визначається в рішенні районної ради про призначення особи на посаду керівника на умовах контракту.

1.2.5.Для розгляду питання призначення на посаду керівника комунального підприємства на ім’я голови районної ради подається заява особи, яка претендує на дану посаду.

До заяви додаються:

особова картка або особовий лист;

автобіографія;

ксерокопія диплома про вищу освіту або інші документи, що підтверджують освіту і підвищення кваліфікації, а також інші документи, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам на дану посаду;

ксерокопія трудової книжки;

ксерокопія паспорта;

ксерокопія ідентифікаційного коду;

пропозиції щодо стратегічного розвитку підприємства.

1.2.6.Голова районної ради направляє наданий пакет документів до постійних комісій районної ради (далі по тексту – постійні комісії), керуючому справами виконавчого апарату районної ради та організаційному відділу виконавчого апарату районної ради (далі по тексту – Відділ) для розгляду та внесення пропозицій.

1.2.7.Відділ готує проект рішення районної ради щодо призначення даної особи на посаду керівника на умовах контракту.

1.2.8.Постійні комісії розглядають зазначений проект та надають до Відділу висновки стосовно погодження внесення на пленарне засідання сесії проекту рішення щодо призначення претендента на посаду на умовах контракту або відмови (із зазначенням обґрунтованих підстав).

Профільна постійна комісія окремо може надати пропозиції щодо умов контракту (термін дії контракту, особливі умови, розмір оплати праці (оклад, премії, додаткові заохочення) та інші), а також може рекомендувати випробувальний строк, який не повинен перевищувати трьох місяців.

1.2.9.З урахуванням наданих постійними комісіями висновків та пропозицій (пункт 1.2.8. цього Положення), Відділ доопрацьовує проект рішення районної ради або, у випадку відмови постійними комісіями у призначенні претендента на посаду керівника комунального підприємства,  на підставі наданих протоколів готує на ім’я особи, яка подала заяву на посаду керівника, відповідний лист із зазначенням обґрунтованої відмови.

1.2.10.У разі надходження до районної ради кількох заяв щодо призначення на посаду керівника комунального підприємства одного і того ж підприємства постійні комісії розглядають кожну заяву з матеріалами, визначеними у пункті 1.2.5. цього Положення, і надають висновки щодо призначення одного з претендентів на посаду керівника комунального підприємства на умовах контракту та обґрунтовані відмови по інших кандидатурах.

1.2.11.У випадку розбіжностей у висновках постійних комісій по кандидатурі на посаду керівника комунального підприємства або строку дії контракту, дане питання направляється постійним комісіям для повторного спільного розгляду.

У разі, якщо остаточного спільного рішення не прийнято, Відділ на підставі наданих висновків постійних комісій готує проекти рішення районної ради по кожній кандидатурі й вносить їх на розгляд  пленарного засідання сесії районної ради для прийняття остаточного рішення.

1.2.12.У разі відмови у призначенні особи на посаду керівника комунального підприємства (неприйняття рішення про призначення на посаду) районна рада інформує претендентів на посаду керівника або ініціаторів призначення (пункт 1.2.2. цього Положення) про відмову.

1.2.13.У разі прийняття районною радою рішення про призначення особи на посаду керівника комунального підприємства, Відділ готує контракт відповідно до затвердженої Типової форми контракту (додатки 1, 2 до Положення) з керівником комунального підприємства.

1.2.14.Контракт підписується даною особою та візується у заступника голови районної ради, керуючого справами виконавчого  апарату районної ради, начальника Відділу.

1.2.15.Після узгодження контракту відповідно до пункту 1.2.15. цього Положення, він подається на підпис голові районної ради.

1.2.16.У випадку відсутності заяв осіб, бажаючих зайняти посаду керівника комунального підприємства,  на посаду може бути запропонований кандидат, зарахований до кадрового резерву на посаду керівника цього підприємства. Районна рада у письмовій формі надає даним особам пропозиції щодо зайняття вакантної посади та інформує про порядок подання документів.

 

1.3. Зміст контракту

1.3.1.У контракті передбачаються строки його дії, вимоги до збереження майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, права, обов'язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе керівником комунального підприємства зобов'язань, з урахуванням галузевих особливостей та фінансового стану.

1.3.2.У контракті з керівником комунального підприємства, окрім загальних вимог, визначених у п. 1.3.1. цього Положення, враховуються показники ефективності використання майна, розвитку підприємства і прибутку, а також показники майнового стану підприємства. Відповідно до особливостей виробництва, у контракті з керівником підприємства можуть бути передбачені й інші умови.

Обов'язковими умовами, які закріплюються у контракті, є умови щодо:

виконання комунальними підприємствами,  що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, зобов'язань зі сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів до бюджетів, своєчасності виплати заробітної плати працівникам чи дотримання погодженого графіка погашення відповідної заборгованості;

обов’язкового погодження головою районної ради штатного розпису, облікової політики підприємства та Колективного договору;

обов’язкового погодження головою районної ради відряджень, графіку та термінів відпустки керівника комунального підприємства.

1.3.3.Керівник комунального підприємства зобов’язаний здійснити заходи щодо виготовлення технічної документації та оформлення права власності на нерухоме майно, яке відображається на балансі комунального підприємства і закріплено за ним на праві господарського відання або оперативного управління.

1.3.4.Умови оплати праці, розмір надбавок керівникам комунальних підприємств визначаються у контракті.

Керівникам комунальних підприємств може виплачуватися матеріальна винагорода за ефективне управління комунальним майном за рахунок частини чистого прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.

1.3.5.У контракті можуть бути визначені додаткові умови встановлення надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.

1.3.6.Тривалість відпустки керівника не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством України.

1.3.7.При укладанні контракту сторони можуть передбачати додаткові виплати, не встановлені чинним законодавством України, за рахунок власних коштів підприємства (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки тощо). При умові припинення контракту в зв'язку з виходом керівника на пенсію або одержання ним трудового каліцтва можуть передбачатися компенсаційні виплати, окрім встановлених пенсій та виплат, пов'язаних із відшкодуванням заподіяної йому шкоди.

1.3.8.Звіт про виконання умов, внесених до контрактів з керівниками комунальних підприємств,  розглядається раз на рік постійними комісіями у строк, визначений у контракті.

Висновки постійних комісій разом зі звітом надаються заступнику голови районної ради з пропозиціями щодо подальшої роботи керівника комунального підприємства.

 

1.4.Строк дії контракту, порядок його переукладання та розірвання, звільнення керівника комунального підприємства

1.4.1.Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, інших законодавчих актів, контракт з керівником підприємства, укладається у письмовій формі на термін від одного до п'яти років.

1.4.2.Контракт з керівником підприємства укладається також у випадку, якщо він раніше був прийнятий на умовах безстрокового трудового договору.

1.4.3.Дія контракту для керівника комунального підприємства починається з дати, визначеної у контракті сторонами, з урахуванням випробувального терміну, але не раніше дати прийняття районною радою рішення про призначення особи на посаду керівника комунального підприємства.

1.4.4.Випробувальний строк починається з дати укладання контракту і не може перевищувати трьох місяців.

Якщо керівник комунального підприємства у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

1.4.5.Якщо по закінченні місячного терміну випробування не надійшли зауваження щодо відповідності керівника комунального підприємства займаній посаді, він вважається таким, що пройшов випробувальний термін.

У разі, встановлення протягом строку випробування невідповідності керівника комунального підприємства роботі, на яку його прийнято, за висновком профільної постійної комісії контракт розривається з дати закінчення випробувального строку і керівник комунального підприємства звільняється з посади на підставі рішення районної ради або, у міжсесійний період, відповідного розпорядження голови районної ради в установленому порядку, про що він повідомляється письмово.

1.4.6. З керівниками комунальних підприємств подовжуються трудові відносини на підставі рішення районної ради шляхом укладання додаткової угоди до контракту, у порядку, визначеному у пунктах 1.4.12. - 1.4.17. цього Положення.

1.4.7.Додаткова угода до контракту з керівником комунального підприємства укладається у випадках:

подовження терміну дії контракту;

пропозицій керівника комунального підприємства або районної ради щодо додаткових умов до контракту, за угодою сторін;

необхідності внесення відповідних змін до контракту.

1.4.8.Контракт з керівником комунального підприємства може бути розірваний за ініціативою однієї зі сторін на підставах, встановлених чинним законодавством України, а також передбачених у контракті.

1.4.9.При розірванні контракту на підставах, визначених у контракті, але не передбачених чинним законодавством України, звільнення проводиться згідно з пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України.

1.4.10.Для розгляду питань щодо трудових відносин з керівниками комунальних підприємств Відділ на початку року надає голові районної ради відповідну інформацію.

Голова районної ради направляє дану інформацію до постійних комісій та до районної державної адміністрації для розгляду та надання відповідних пропозицій.

1.4.11.Керівники комунальних підприємств за два місяця до закінчення строку дії контракту інформуються про закінчення терміну дії контракту.

1.4.12.Для розгляду питання щодо подовження терміну дії контракту керівник підприємства надає заяву на ім’я голови районної ради.

До заяви додаються:

ксерокопія контракту;

звіт про виконання умов контракту за період роботи на посаді керівника, ухвалений на загальних зборах трудового колективу.

1.4.13.Голова районної ради направляє заяву з відповідними документами до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.14.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають висновки щодо подовження терміну дії контракту (із зазначенням строку) або припинення дії контракту та звільнення керівника із займаної посади (з обґрунтуванням причин).

1.4.15.На підставі висновків постійних комісій Відділ готує проект рішення районної ради про подовження терміну дії контракту або звільнення керівника комунального підприємства з займаної посади про що Відділ повідомляє керівника підприємства у письмовій формі.

1.4.16.Рішення районної ради про подовження з керівником комунального підприємста терміну дії контракту є підставою для укладання з ним додаткової угоди до контракту.

1.4.17.Додаткова угода до контракту підписується керівником комунального підприємства і візується відповідно до порядку, визначеному в пунктах 1.2.15, 1.2.16. цього Положення.

1.4.18.При виникненні необхідності внесення змін до контракту ініціатором, визначеним у пункті 1.2.2. цього Положення, на ім’я голови районної ради направляється звернення по суті питання з обґрунтуванням підстав.

1.4.19.Голова районної ради направляє заяву з відповідними документами до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.20.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають відповідні висновки.

1.4.21.На підставі висновків постійних комісій Відділ готує додаткову угоду до контракту, підписує її у керівника і візує відповідно до порядку, визначеному в пунктах 1.2.15, 1.2.16. цього Положення.

Звільнення керівника комунального підприємства з займаної посади здійснюється відповідно до рішення районної ради на підставах, визначених трудовим законодавством України та умовами контракту.

До заяви щодо звільнення з займаної посади керівник додатково надає районній раді інформацію стосовно особи, на яку буде тимчасово покладено виконання обов’язків керівника комунального підприємства та якій будуть передані документи, справи та матеріальні цінності.

1.4.23.Одночасно з заявою про звільнення з займаної посади керівника комунального підприємства надається заява на ім’я голови районної ради від особи, яка виявила бажання виконувати обов’язки керівника комунального підприємства.

До заяви додаються:

ксерокопія наказу по підприємству стосовно займаної посади;

ксерокопія диплома про вищу освіту та/або інші документи, що підтверджують освіту, а також документи, які підтверджують кваліфікаційні вимоги на дану посаду;

ксерокопія трудової книжки;

ксерокопія паспорта.

1.4.24.Голова районної ради надає заяву з відповідними документами до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.25.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають висновки щодо покладання виконання обов’язків керівника комунального підприємства на вищевказану особу або обґрунтовану відмову з пропозиціями щодо іншої особи, на яку пропонується покласти виконання обов’язків керівника комунального підприємства.

1.4.26.На підставі висновків постійних комісій видається розпорядження голови районної ради щодо покладання на вищевказану особу обов’язків керівника комунального підприємства.

У розпорядженні може бути визначений строк виконання обов’язків керівника комунального підприємства або визначено інші умови щодо строку його повноважень.

1.4.27.Зняття з особи повноважень щодо виконання обов’язків керівника підприємства може здійснюватися на підставі поданої заяви згідно з розпорядженням голови районної ради у порядку, визначеному в пунктах 1.4.19, 1.4.20. При цьому, якщо керівника не призначено на посаду, дана особа надає пропозиції районній раді щодо особи, яка замість неї буде виконувати обов’язки керівника даного комунального підприємства.

Якщо строк виконання обов’язків керівника комунального підприємства згідно з виданим розпорядженням закінчився, а керівника не призначено, розпорядженням голови районної ради строк може бути подовжено. Під час розгляду питання подовження повноважень виконуючого обов’язки керівника комунального підприємства застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.24.-1.4.26. цього Положення.

1.4.28.Під час розгляду питання щодо звільнення керівника комунального підприємства із займаної посади та підготовки відповідного рішення районної ради застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.13.-1.4.15. цього Положення.

1.4.29.У випадку, якщо пропозиції щодо звільнення керівника комунального підприємства із займаної посади надходять від постійних комісій чи Бобринецької районної державної адміністрації, на ім’я голови районної ради від заявника надаються обґрунтовані підстави з відповідними матеріалами.

Порядок розгляду даних пропозицій визначено у пунктах 1.4.13.-1.4.15. цього Положення.

1.4.30.У випадку прийняття районною радою рішення щодо звільнення з займаної посади, керівник комунального підприємства  протягом 5 робочих днів проводить інвентаризацію документів, справ та матеріальних цінностей підприємства та актом приймання-передачі, оформленим відповідно до чинного законодавства України, у день звільнення передає новопризначеному керівнику або особі, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, документи, справи та матеріальні цінності і направляє дані матеріали до районної ради.

У випадку відсутності на підприємстві особи, на яку можна тимчасово покласти обов’язки керівника комунального підприємства, керівник, який звільняється, за погодженням районної ради, наказом по підприємству самостійно визначає юридичну або фізичну особу, якій передає на зберігання, на підставі проведеної інвентаризації та складеного акта приймання-передачі (договору), матеріальні цінності підприємства,  наявні документи та справи, про що протягом 5 робочих днів повідомляє районну раду. До передачі на зберігання матеріальних цінностей підприємства,  наявних документів та справ іншій особі, керівник залишається матеріально відповідальною особою по підприємству.

1.4.31.У випадку незгоди приймаючої сторони з результатами інвентаризації, на підприємстві проводиться аудиторська перевірка, за результатами роботи якої складається відповідний акт приймання-передачі.

1.4.32.Звільнення керівника набуває чинності з дати, визначеної в рішенні районної ради, або з дати підписання відповідного наказу по підприємству щодо зняття з себе обов’язків керівника, але не раніше дати прийняття районною радою відповідного рішення і не пізніше місячного терміну після його прийняття.

У день видання наказів щодо звільнення керівника із займаної посади, призначення особи, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, ксерокопії даних наказів направляються до районної ради.

1.4.33.На керівника, який уклав контракт відповідно до цього Положення, у разі звільнення повністю поширюється право на отримання пільг та компенсацій, встановлених чинним законодавством України.

1.4.34.Під час розгляду питання звільнення із займаної посади або подовження трудових відносин з керівником комунального підприємства застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.25.-1.4.27. цього Положення.

1.4.35.У разі систематичного порушення трудової дисципліни, неналежного виконання своїх обов’язків до керівника підприємства застосовується дисциплінарне стягнення, таке як догана або звільнення.

Для з’ясування ступеня тяжкості вчиненого проступку й заподіяної керівником шкоди, обставин, за яких вчинено проступок, а також визначення виду стягнення, яке буде застосовано до керівника, матеріали щодо порушеного питання Відділом направляються на розгляд профільних постійних комісій.

На підставі висновків постійних комісій Відділ готує проект розпорядження голови районної ради щодо винесення догани керівнику комунального підприємства  або проект рішення районної ради щодо звільнення його із займаної посади.

У разі прийняття постійними комісіями рішення щодо припинення дії контракту, районна рада до прийняття такого рішення повідомляє керівника комунального підприємства у письмовій формі про винесення на розгляд районної ради питання щодо звільнення його із займаної посади.

________________________________________________

 

2.Порядок призначення на посаду на умовах контракту, подовження терміну дії контракту, звільнення із займаної посади керівників комунальних установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області, та внесення змін до умов контракту

 

1.1.Загальні положення

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сесій районної ради вирішуються питання призначення і звільнення керівників комунальних установ, закладів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області.

1.1.1.Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України керівники підприємств приймаються на посаду на умовах контракту.

1.1.2.Відповідно до статті 21 Закону України “Про культуру” керівники закладів культури призначаються на посаду на умовах контракту.

1.1.3.Відповідно до статті 16 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” керівники закладів охорони здоров’я призначаються на посаду на умовах контракту строком від одного до п’яти років.

1.1.4.Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України контракт є особовою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватися за угодою сторін.

 

1.2.Призначення на посаду на умовах контракту керівників

комунальних установ, закладів

1.2.1.Керівники комунальних  установ, закладів призначаються на посаду на умовах контракту за рішенням районної ради.

1.2.2.Ініціатива щодо призначення на посаду керівника комунальної  установи, закладу на умовах контракту може виходити від громадян України, трудових колективів, громадських організацій, постійних комісій районної ради, Бобринецької районної державної адміністрації.

1.2.3.Контракт  з керівником комунальної установи, закладу укладається головою районної державної адміністрації згідно із прийнятим рішенням, і набуває чинності з дати, визначеної сторонами у контракті, але не раніше дати прийняття районною радою рішення.

1.2.4.При укладанні контракту з керівником комунальної установи, закладу угодою сторін може бути обумовлений строк випробування з метою перевірки відповідності займаній посаді, окрім випадків, коли випробування, відповідно до законодавства, не встановлюється. Строк випробування визначається в рішенні районної ради про призначення особи на посаду керівника на умовах контракту.

1.2.5.Для розгляду питання призначення на посаду керівника комунальної установи, закладу на ім’я голови районної державної адміністрації подається заява особи, яка претендує на дану посаду.

До заяви додаються:

особова картка або особовий лист;

автобіографія;

ксерокопія диплома про вищу освіту або інші документи, що підтверджують освіту і підвищення кваліфікації, а також інші документи, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам на дану посаду;

ксерокопія трудової книжки;

ксерокопія паспорта;

ксерокопія ідентифікаційного коду;

пропозиції щодо стратегічного розвитку підприємства.

1.2.6.Голова районної  державної адміністрації  направляє наданий пакет документів до голови районної ради , а той – до постійних комісій районної ради (далі по тексту – постійні комісії), керуючому справами виконавчого апарату районної ради та організаційному відділу виконавчого апарату районної ради (далі по тексту – Відділ) для розгляду та внесення пропозицій.

1.2.7.Районна рада інформує Бобринецьку районну державну адміністрацію стосовно заяв від кандидатів на посаду керівника районного комунальної установи, закладу, які надійшли до районної ради.

1.2.8.Відділ готує проект рішення районної ради щодо призначення даної особи на посаду керівника на умовах контракту.

1.2.9.Постійні комісії розглядають зазначений проект та надають до Відділу висновки стосовно погодження внесення на пленарне засідання сесії проекту рішення щодо призначення претендента на посаду на умовах контракту або відмови (із зазначенням обґрунтованих підстав).

Профільна постійна комісія окремо може надати пропозиції щодо умов контракту (термін дії контракту, особливі умови, розмір оплати праці (оклад, премії, додаткові заохочення) та інші), а також може рекомендувати випробувальний строк, який не повинен перевищувати трьох місяців.

1.2.10.З урахуванням наданих постійними комісіями висновків та пропозицій (пункт 1.2.9. цього Положення), Відділ доопрацьовує проект рішення районної ради або, у випадку відмови постійними комісіями у призначенні претендента на посаду керівника комунальної  установи, закладу, на підставі наданих протоколів готує на ім’я особи, яка подала заяву на посаду керівника, відповідний лист із зазначенням обґрунтованої відмови.

1.2.11.У разі надходження до районної ради кількох заяв щодо призначення на посаду керівника комунальної  установи, закладу одного і того ж  закладу, установи   постійні комісії розглядають кожну заяву з матеріалами, визначеними у пункті 1.2.5. цього Положення, і надають висновки щодо призначення одного з претендентів на посаду керівника комунальної  установи, закладу на умовах контракту та обґрунтовані відмови по інших кандидатурах.

1.2.12.У випадку розбіжностей у висновках постійних комісій по кандидатурі на посаду керівника комунальної  установи, закладу або строку дії контракту, дане питання направляється постійним комісіям для повторного спільного розгляду.

У разі, якщо остаточного спільного рішення не прийнято, Відділ на підставі наданих висновків постійних комісій готує проекти рішення районної ради по кожній кандидатурі й вносить їх на розгляд  пленарного засідання сесії районної ради для прийняття остаточного рішення.

1.2.13.У разі відмови у призначенні особи на посаду керівника комунальної установи, закладу (неприйняття рішення про призначення на посаду) районна рада інформує претендентів на посаду керівника або ініціаторів призначення (пункт 1.2.2. цього Положення) про відмову.

1.2.14.У разі прийняття районною радою рішення про призначення особи на посаду керівника комунальної  установи, закладу, районна державна адміністрація готує контракт відповідно до затвердженої Типової форми контракту (додатки 1, 2 до Положення) з керівником комунальної установи, закладу.

1.2.15.Контракт підписується даною особою та візується у заступника голови районної державної адміністрації.

1.2.16.Після узгодження контракту відповідно до пункту 1.2.15. цього Положення, він подається на підпис голові районної державної адміністрації.

1.2.17.У випадку відсутності заяв осіб, бажаючих зайняти посаду керівника комунальної  установи, закладу, на посаду може бути запропонований кандидат, зарахований до кадрового резерву на посаду керівника цієї установи, закладу. Районна державна адміністрація  у письмовій формі надає даним особам пропозиції щодо зайняття вакантної посади та інформує про порядок подання документів.

 

1.3. Зміст контракту

1.3.1.У контракті передбачаються строки його дії, вимоги до збереження майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, права, обов'язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе керівником комунальної установи, закладу зобов'язань, з урахуванням галузевих особливостей та фінансового стану.

1.3.2.Обов'язковими умовами, які закріплюються у контракті, є умови щодо:

виконання комунальними  установами, закладами, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, зобов'язань зі сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів до бюджетів, своєчасності виплати заробітної плати працівникам чи дотримання погодженого графіка погашення відповідної заборгованості;

обов’язкового погодження головою районної державної адміністрації штатного розпису, облікової політики підприємства та Колективного договору;

обов’язкового погодження головою районної державної адміністрації відряджень, графіку та термінів відпустки керівника комунальної установи, закладу.

1.3.3.Керівник комунальної установи, закладу зобов’язаний здійснити заходи щодо виготовлення технічної документації та оформлення права власності на нерухоме майно, яке відображається на балансі комунальної установи, закладу і закріплено за ним на праві господарського відання або оперативного управління.

1.3.4.Умови оплати праці, розмір надбавок керівникам комунальних  установ, закладів визначаються у контракті.

1.3.5.У контракті можуть бути визначені додаткові умови встановлення надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.

1.3.6.Тривалість відпустки керівника не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством України.

1.3.7.При укладанні контракту сторони можуть передбачати додаткові виплати, не встановлені чинним законодавством України, за рахунок власних коштів установи,закладу (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки тощо). При умові припинення контракту в зв'язку з виходом керівника на пенсію або одержання ним трудового каліцтва можуть передбачатися компенсаційні виплати, окрім встановлених пенсій та виплат, пов'язаних із відшкодуванням заподіяної йому шкоди.

1.3.8.Звіт про виконання умов, внесених до контрактів з керівниками комунальних  установ, закладів, розглядається раз на рік постійними комісіями із залученням спеціалістів Бобринецької районної державної адміністрації у строк, визначений у контракті.

Висновки постійних комісій разом зі звітом надаються  голові районної державної адміністрації з пропозиціями щодо подальшої роботи керівника комунальної  установи, закладу.

 

1.4.Строк дії контракту, порядок його переукладання та розірвання, звільнення керівника комунальної  установи, закладу

1.4.1.Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, інших законодавчих актів, контракт з керівником  установи, закладу укладається у письмовій формі на термін від одного до п'яти років.

1.4.2.Контракт з керівником установи, закладу укладається також у випадку, якщо він раніше був прийнятий на умовах безстрокового трудового договору.

1.4.3.Дія контракту для керівника комунальної установи, закладу починається з дати, визначеної у контракті сторонами, з урахуванням випробувального терміну, але не раніше дати прийняття районною радою рішення про призначення особи на посаду керівника комунального підприємства, установи, закладу.

1.4.4.Випробувальний строк починається з дати укладання контракту і не може перевищувати трьох місяців.

Якщо керівник комунальної  установи, закладу у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

1.4.5.Якщо по закінченні місячного терміну випробування не надійшли зауваження щодо відповідності керівника комунальної установи, закладу займаній посаді, він вважається таким, що пройшов випробувальний термін.

У разі, встановлення протягом строку випробування невідповідності керівника комунальної  установи, закладу роботі, на яку його прийнято, за висновком профільної постійної комісії контракт розривається з дати закінчення випробувального строку і керівник комунальної установи, закладу звільняється з посади на підставі рішення районної ради або, у міжсесійний період, відповідного розпорядження голови районної державної адміністрації в установленому порядку, про що він повідомляється письмово.

1.4.6.З керівниками комунальних  установ, закладів подовжуються трудові відносини на підставі рішення районної ради шляхом укладання додаткової угоди до контракту, у порядку, визначеному у пунктах 1.4.12. - 1.4.17. цього Положення.

1.4.7.Додаткова угода до контракту з керівником комунальної установи, закладу укладається у випадках:

подовження терміну дії контракту;

пропозицій керівника комунальної  установи, закладу або районної державної адміністрації  щодо додаткових умов до контракту, за угодою сторін;

необхідності внесення відповідних змін до контракту.

1.4.8.Контракт з керівником комунальної  установи, закладу може бути розірваний за ініціативою однієї зі сторін на підставах, встановлених чинним законодавством України, а також передбачених у контракті.

1.4.9.При розірванні контракту на підставах, визначених у контракті, але не передбачених чинним законодавством України, звільнення проводиться згідно з пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України.

1.4.10.Для розгляду питань щодо трудових відносин з керівниками комунальних   установ, закладів, Відділ на початку року надає голові районної ради відповідну інформацію.

Голова районної ради направляє дану інформацію до постійних комісій та до районної державної адміністрації для розгляду та надання відповідних пропозицій.

1.4.11.Керівники комунальних  установ, закладів за два місяця до закінчення строку дії контракту інформуються про закінчення терміну дії контракту.

1.4.12.Для розгляду питання щодо подовження терміну дії контракту керівник  установи, закладу надає заяву на ім’я голови районної державної адміністрації.

До заяви додаються:

ксерокопія контракту;

звіт про виконання умов контракту за період роботи на посаді керівника, ухвалений на загальних зборах трудового колективу.

1.4.13.Голова районної державної адміністрації  направляє заяву з відповідними документами до голови районної ради , який їх передає до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.14.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають висновки щодо подовження терміну дії контракту (із зазначенням строку) або припинення дії контракту та звільнення керівника із займаної посади (з обґрунтуванням причин).

1.4.15.На підставі висновків постійних комісій Відділ готує проект рішення районної ради про подовження терміну дії контракту або звільнення керівника комунальної  установи, закладу з займаної посади про що Відділ повідомляє керівника установи, закладу у письмовій формі.

1.4.16.Рішення районної ради про подовження з керівником комунальної установи, закладу терміну дії контракту є підставою для укладання з ним додаткової угоди до контракту.

1.4.17.Додаткова угода до контракту підписується керівником комунальної установи, закладу .

1.4.18.При виникненні необхідності внесення змін до контракту ініціатором, визначеним у пункті 1.2.2. цього Положення, на ім’я голови районної  державної адміністрації  направляється звернення по суті питання з обґрунтуванням підстав.

1.4.19.Голова районної ради направляє заяву з відповідними документами до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.20.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають відповідні висновки.

1.4.21.На підставі висновків постійних комісій районна державна адміністрація готує додаткову угоду до контракту.

Звільнення керівника комунальної  установи, закладу з займаної посади здійснюється відповідно до рішення районної ради на підставах, визначених трудовим законодавством України та умовами контракту.

До заяви щодо звільнення з займаної посади керівник додатково надає районній державній адміністрації  інформацію стосовно особи, на яку буде тимчасово покладено виконання обов’язків керівника комунальної установи, закладу та якій будуть передані документи, справи та матеріальні цінності.

1.4.23.Одночасно з заявою про звільнення з займаної посади керівника комунальної установи, закладу надається заява на ім’я голови районної державної адміністрації  від особи, яка виявила бажання виконувати обов’язки керівника комунальної установи, закладу.

До заяви додаються:

ксерокопія наказу по  установі, закладу стосовно займаної посади;

ксерокопія диплома про вищу освіту та/або інші документи, що підтверджують освіту, а також документи, які підтверджують кваліфікаційні вимоги на дану посаду;

ксерокопія трудової книжки;

ксерокопія паспорта.

1.4.24.Голова районної державної адміністрації  надає заяву з відповідними документами до голови районної ради , а той – до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

1.4.25.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають висновки щодо покладання виконання обов’язків керівника комунальної установи, закладу на вищевказану особу або обґрунтовану відмову з пропозиціями щодо іншої особи, на яку пропонується покласти виконання обов’язків керівника комунальної установи, закладу.

1.4.26.На підставі висновків постійних комісій видається розпорядження голови районної державної адміністрації щодо покладання на вищевказану особу обов’язків керівника комунальної установи, закладу.

У розпорядженні може бути визначений строк виконання обов’язків керівника комунальної установи, закладу або визначено інші умови щодо строку його повноважень.

1.4.27.Зняття з особи повноважень щодо виконання обов’язків керівника  установи, закладу може здійснюватися на підставі поданої заяви згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації у порядку, визначеному в пунктах 1.4.19, 1.4.20. При цьому, якщо керівника не призначено на посаду, дана особа надає пропозиції районній державній адміністрації  щодо особи, яка замість неї буде виконувати обов’язки керівника даної комунальної  установи, закладу.

Якщо строк виконання обов’язків керівника комунальної установи, закладу згідно з виданим розпорядженням закінчився, а керівника не призначено, розпорядженням голови районної державної адміністрації  строк може бути подовжено. Під час розгляду питання подовження повноважень виконуючого обов’язки керівника комунальної установи, закладу застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.24.-1.4.26. цього Положення.

1.4.28.Під час розгляду питання щодо звільнення керівника комунальної установи, закладу із займаної посади та підготовки відповідного рішення районної ради застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.13.-1.4.15. цього Положення.

1.4.29.У випадку, якщо пропозиції щодо звільнення керівника комунальної  установи, закладу із займаної посади надходять від постійних комісій чи Бобринецької районної державної адміністрації, на ім’я голови районної ради від заявника надаються обґрунтовані підстави з відповідними матеріалами.

Порядок розгляду даних пропозицій визначено у пунктах 1.4.13.-1.4.15. цього Положення.

1.4.30.У випадку прийняття районною радою рішення щодо звільнення з займаної посади, керівник комунальної  установи, закладу протягом 5 робочих днів проводить інвентаризацію документів, справ та матеріальних цінностей підприємства та актом приймання-передачі, оформленим відповідно до чинного законодавства України, у день звільнення передає новопризначеному керівнику або особі, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, документи, справи та матеріальні цінності і направляє дані матеріали до районної державної адміністрації.

У випадку відсутності на підприємстві особи, на яку можна тимчасово покласти обов’язки керівника комунальної установи, закладу, керівник, який звільняється, за погодженням районної державної адміністрації, наказом по  установі, закладу самостійно визначає юридичну або фізичну особу, якій передає на зберігання, на підставі проведеної інвентаризації та складеного акта приймання-передачі (договору), матеріальні цінності  установи, закладу, наявні документи та справи, про що протягом 5 робочих днів повідомляє районну державну адміністрацію. До передачі на зберігання матеріальних цінностей  установи, закладу, наявних документів та справ іншій особі, керівник залишається матеріально відповідальною особою по установі, закладу.

1.4.31.У випадку незгоди приймаючої сторони з результатами інвентаризації, в установі, закладі проводиться аудиторська перевірка, за результатами роботи якої складається відповідний акт приймання-передачі.

1.4.32.Звільнення керівника набуває чинності з дати, визначеної в рішенні районної ради, або з дати підписання відповідного наказу по установі, закладу щодо зняття з себе обов’язків керівника, але не раніше дати прийняття районною радою відповідного рішення і не пізніше місячного терміну після його прийняття.

У день видання наказів щодо звільнення керівника із займаної посади, призначення особи, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, ксерокопії даних наказів направляються до районної державної адміністрації.

1.4.33.На керівника, який уклав контракт відповідно до цього Положення, у разі звільнення повністю поширюється право на отримання пільг та компенсацій, встановлених чинним законодавством України.

1.4.34.Під час розгляду питання звільнення із займаної посади або подовження трудових відносин з керівником комунальної установи, закладу застосовується порядок, визначений у пунктах 1.4.25.-1.4.27. цього Положення.

1.4.35.У разі систематичного порушення трудової дисципліни, неналежного виконання своїх обов’язків до керівника  установи, закладу застосовується дисциплінарне стягнення, таке як догана або звільнення.

Для з’ясування ступеня тяжкості вчиненого проступку й заподіяної керівником шкоди, обставин, за яких вчинено проступок, а також визначення виду стягнення, яке буде застосовано до керівника, матеріали щодо порушеного питання районною державною адміністрацією направляються на розгляд профільних постійних комісій.

На підставі висновків постійних комісій районна державна адміністрація готує проект розпорядження голови районної  державної адміністрації щодо винесення догани керівнику комунальної  установи, закладу або проект рішення районної ради щодо звільнення його із займаної посади.

У разі прийняття постійними комісіями рішення щодо припинення дії контракту, районна рада до прийняття такого рішення повідомляє керівника комунальної  установи, закладу у письмовій формі про винесення на розгляд районної ради питання щодо звільнення його із займаної посади.

3.Порядок погодження районною радою призначення на посаду, подовження терміну дії контракту та звільнення керівників навчальних закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області

3.1.Відповідно до частини 4 статті 20 Закону України “Про освіту” керівники навчальних закладів, що є комунальною власністю, призначаються на посаду районними органами управління освітою за попереднім погодженням з органами місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 2 статті 26 Закону України “Про загальну середню освіту” призначення та звільнення з посади керівника комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює відповідний орган управління освітою.

3.2.Керівники навчальних закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Бобринецького району Кіровоградської області (далі – Керівники), призначаються на посаду, звільняються з посади та з ними подовжуються трудові відносини органом управління освітою, за попереднім погодженням з районною радою.

3.3.Погодження з районною радою призначення особи на посаду Керівника, подовження терміну дії контракту з Керівником або погодження його звільнення здійснюється за зверненням районного органу управління освітою на ім’я голови Бобринецької районної ради.

До звернення додаються:

3.3.1.У разі погодження призначення особи на посаду Керівника:

ксерокопія заяви претендента на ім’я керівника районного органу управління освітою;

особова картка або особовий лист;

автобіографія;

ксерокопія диплома про вищу освіту або інші документи, що підтверджують освіту і підвищення кваліфікації, а також інші документи, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам на дану посаду;

ксерокопія трудової книжки;

ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду.

3.3.2.У разі погодження подовження терміну дії контракту:

ксерокопія заяви претендента на ім’я керівника районного органу управління освітою;

ксерокопія наказу (розпорядження) органу управління освітою щодо призначення Керівника на посаду;

звіт про виконання умов контракту.

3.3.3.У разі погодження звільнення Керівника із займаної посади:

копія заяви Керівника на ім’я керівника районного органу управління освітою або у разі ініціативи районного органу управління освітою - обґрунтовані підстави щодо звільнення Керівника;

ксерокопія наказу (розпорядження) районного органу управління освітою щодо призначення Керівника на посаду;

пропозиції стосовно виконуючого обов’язки Керівника навчального закладу.

У разі відсутності документів, визначених у підпунктах 3.3.1.-3.3.3. цього Положення, що мають долучатися до звернення, районна рада може не розглядати порушене питання і повернути звернення без розгляду.

3.4.Голова районної ради направляє наданий пакет документів до постійних комісій та Відділу для розгляду та внесення пропозицій.

3.5.Постійні комісії розглядають зазначені матеріали та надають до Відділу висновки щодо:

погодження призначення претендента на посаду на умовах контракту;

погодження подовження терміну дії контракту з Керівником;

погодження звільнення із займаної посади або відмову (із зазначенням обґрунтованих підстав відмови).

3.6.З урахуванням наданих постійними комісіями висновків Відділ готує проект письмової відповіді районної ради до районного органу управління освітою та подає на підпис голові районної ради.

3.7.У разі відхилення постійними комісіями районної ради наданої кандидатури для призначення на посаду Керівника, вона знімається з розгляду, про що готується відповідний лист з обґрунтуванням підстав, на основі чого районний орган управління освітою готує відповідь заявнику.

У разі непогодження постійними комісіями районної ради питання щодо подовження терміну дії контракту з Керівником, готується відповідний лист до районного органу управління освітою (з обґрунтуванням підстав), який повідомляє про це Керівника і готує відповідний розпорядчий документ.

У разі непогодження постійними комісіями районної ради питання щодо звільнення Керівника із займаної посади (у зв’язку із закінченням терміну дії контракту або дострокового розірвання контракту), готується відповідний лист до районного органу управління освітою (з обґрунтуванням підстав), який після його отримання готує відповідний розпорядчий документ щодо подовження терміну дії контракту.

3.8.У випадку ініціювання постійними комісіями районної ради призначення претендента на посаду Керівника або звільнення його із займаної посади, до районного органу управління освітою надається письмове звернення по суті питання з обґрунтуванням підстав та додаються визначені у п. 3.3.1. цього Положення документи.

У разі, якщо районний орган управління освітою згоден з даною кандидатурою або з обґрунтованими підставами для звільнення, готується відповідний розпорядчий документ, який в установленому порядку надається до районної ради.

У випадку незгоди районного органу управління освітою з призначенням даної кандидатури на посаду Керівника або з підставами для звільнення, до районної ради надається відповідний лист з обґрунтуванням причин заперечення та пропозиції по іншій кандидатурі.

 

Прикінцеві положення

Контракт та додаткові угоди до нього складаються у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін, які підписали контракт.

Районна державна адміністрація у тижневий термін після підписання надає до районної ради копії контрактів, що підписані між керівником комунальної установи, закладу,що належить до спільної  власності територіальних громад сіл, селищ, міста Бобринецького району Кіровоградської області та районною державною адміністрацією.

Спори між сторонами по контракту розглядаються у порядку, встановленому чинним законодавством України.

При вирішенні питань, не визначених цим Положенням та умовами контракту, застосовуються норми чинного законодавства України.

При внесенні змін до трудового законодавства України та локальних нормативних актів, контракти з Керівниками узгоджуються із змінами у порядку, встановленому цим Положенням.

Керівники комунальних підприємств, установ, закладів не мають права працювати за сумісництвом або займатися у робочий час іншою діяльністю, крім основної роботи, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.

 

 

 

Заступник голови

районної ради                                                           Н.САБЛІНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області

затверджений рішенням другої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 18 грудня 2015 року № 43

 

 

Типова форма контракту

з керівником комунального підприємства, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста

Бобринецького району Кіровоградської області

 

місто Бобринець                                   “__” ________ 20__ року

 

 

Бобринецька районна рада в особі голови районної ради ____________________, який діє на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення сесії районної ради від “___” __________20__року з одного боку, та громадянин(ка) ____________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

з другого боку, за погодженням з постійними комісіями районної ради ___________________________________________________________________, уклали цей контракт про те, що громадянин (ка) ______________________ ____________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

відповідно до рішення сесії районної ради від “___” ____________ 20___року приймається на роботу до_____________________________________________

(найменування підприємства)

на посаду _______________________________________ (надалі – Керівник)

(повна назва посади)

зі строком випробування ______ місяців.

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Керівник у своїй роботі у межах питань, встановлених чинним законодавством України, Статутом комунального підприємства (повна назва) (надалі – коротка назва) та цим контрактом, підзвітний Бобринецькій районній раді (надалі – Рада).

1.2.За цим контрактом Керівник зобов’язується здійснювати оперативне керівництво Підприємством, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і зберігання майна, закріпленого за Підприємством на праві господарського відання, а Рада зобов’язується створювати необхідні умови для матеріального забезпечення та організації праці Керівника.

1.3.Цей контракт є особливою формою строкового трудового договору. На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником та Радою, які є сторонами по контракту.

1.4.Керівник є повноважним представником Підприємства. На період відпустки, хвороби або відсутності з інших поважних причин, обов’язки Керівника виконує призначена ним особа, яка у повному обсязі виконує його функції та обов’язки, користується повноваженнями і правами Керівника, якщо останнім не установлено іншого.

1.5.При виконанні покладених на Керівника обов’язків він керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами галузевого міністерства, рішеннями сесії районної ради, розпорядженнями голови Бобринецької районної ради, розпорядженнями голови Бобринецької районної державної адміністрації, наказами районного галузевого органу управління, прийнятими в межах встановлених повноважень, іншими нормативно-правовими актами та Статутом підприємства.

2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

2.1.Керівник здійснює оперативне керівництво комунальним Підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом Підприємства та цим контрактом.

 

Обов’язки Керівника:

2.2.Виконувати такі постійні функції і обов’язки з організації і забезпечення діяльності Підприємства:

організація виконання державних, виробничих програм, договірних та інших обов’язків, що взяті Підприємством;

впровадження у виробництво нових, прогресивних технологій;

матеріально-технічне забезпечення діяльності Підприємства;

юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності Підприємства;

забезпечення Підприємства кваліфікованими кадрами;

забезпечення продуктивної зайнятості працівників;

впровадження нових прогресивних форм і методів господарювання, створення організаційних та економічних умов для високопродуктивної праці на Підприємстві;

створення безпечних і сприятливих умов для роботи колективу;

забезпечення цільового використання державних та районних бюджетних коштів, наданих Підприємству згідно з затвердженими державними та місцевими програмами;

виконання Підприємством зобов’язань зі сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та своєчасної виплати заробітної плати працівникам;

виконання інших функцій з організації і забезпечення діяльності Підприємства згідно з чинним законодавством України;

______________________________________________________;

______________________________________________________.

2.3.Ініціювати укладання Колективного договору та його виконання.

2.4.Забезпечувати ефективне використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області, що знаходиться на балансі Підприємства і закріплене на праві господарського відання.

2.5.Забезпечувати виконання планових показників фінансово-господарської діяльності Підприємства.

2.6.Погоджувати з Радою придбання об’єктів нерухомості.

2.7.Погоджувати з Радою отримання кредитів (від 10 тис.грн.) з повідомленням щодо планування напрямків використання коштів та умов кредиту.

2.8.Завчасно інформувати Раду щодо загроз накладання арешту або податкової застави на майно та рахунки Підприємства.

2.9.Складати в установленому порядку та затверджувати у заступника голови районної ради бізнес-план Підприємства на строк дії контракту.

2.10.Щорічно до  20 лютого наступного року надавати до Ради звіт про виконання умов контракту та бізнес-плану.

2.11.У кінці кожного року складати, в установленому порядку, та погоджувати з головою районної ради штатний розпис Підприємства та графік своєї відпустки.

2.12.У кінці кожного року затверджувати у заступника голови районної ради погоджений профільною постійною комісією районної ради кадровий резерв на посаду Керівника Підприємства.

2.13.Здійснити заходи щодо виготовлення технічної документації та оформлення права власності на нерухоме майно, яке відображається на балансі Підприємства і закріплено за ним на праві господарського відання, а також оформлення земельних ділянок, на яких розташоване дане нерухоме майно.

2.14.Здійснювати контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівників, які влаштовуються на роботу, а надалі – за періодичним медичним оглядом усіх працівників, згідно з діючими нормами.

2.15.Створювати на кожному робочому місці умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечення додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці.

Забезпечувати підвищення кваліфікації працівників Підприємства.

2.16.Контролювати виконання Правил внутрішнього трудового розпорядку та посадових інструкцій працівниками Підприємства.

2.17.Забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати.

2.18.Погоджувати використання прибутку та Статутного капіталу Підприємства.

 

Права Керівника:

діяти від імені Підприємства, представляти його у процесі будь-яких відносин з підприємствами, установами та організаціями;

укладати господарські та інші угоди;

надавати доручення;

відкривати рахунки в банках;

наймати на роботу і звільняти з роботи працівників на умовах, передбачених чинним законодавством України, здійснювати ротацію кадрів;

накладати на працівників Підприємства дисциплінарні стягнення;

у межах своєї компетенції давати вказівки та накази, обов’язкові для виконання усіма підпорядкованими йому працівниками;

вживати заходів щодо виявлення та виправлення недоліків у роботі Підприємства;

вирішувати інші питання, віднесені до компетенції Керівника чинним законодавством України, Радою, Статутом Підприємства і цим контрактом.

 

Обов’язки Ради:

гарантувати додержання прав і законних інтересів Підприємства, захищати і відстоювати його інтереси в органах державного управління;

надавати інформацію на запит Керівника;

укладати додаткові угоди до контракту.

 

Права Ради:

вимагати від Керівника необхідну інформацію та звіти про результати роботи;

звільнити Керівника у разі закінчення строку дії контракту або на підставах, передбачених чинним законодавством України та контрактом (дострокове звільнення Керівника відбувається за рішенням сесії районної ради, у випадках порушення ним законодавства України та умов укладеного контракту);

за порушення трудової дисципліни застосувати до Керівника дисциплінарні стягнення;

контролювати використання прибутку та Статутного капіталу Підприємства.

 

3.РОБОЧИЙ ТА ПОЗАРОБОЧИЙ ЧАС

3.1.Керівник виконує Правила внутрішнього трудового розпорядку, встановлені на Підприємстві.

3.2.Особливості режиму робочого часу Керівника та часу відпочинку встановлюються відповідно до умов Колективного договору, погодженого з Радою.

3.3.Керівнику надається щорічна відпустка тривалістю  28 календарних днів та додаткова відпустка на строк, визначений Колективним договором.

 

4.УМОВИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА МАТЕРІАЛЬНОГО

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1.За виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, Керівнику нараховується заробітна плата за рахунок частки доходу, одержаного Підприємством у результаті його діяльності, виходячи з установлених Керівнику розмірів сум:

а) посадового окладу, у межах, затверджених штатним розписом Підприємства, відповідно до чинного законодавства України;

б) нарахувань до посадового окладу за вислугу років у розмірах, передбачених чинним законодавством України та Колективним договором;

в) надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи в розмірі до 50 % від посадового окладу.

У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавка скасовується або зменшується;

г) надбавка за почесне звання;

д) премії за підсумками роботи за квартал, рік, згідно чинного законодавства України та Колективного договору Підприємства, за погодженням з головою районної ради.

У разі погіршення показників роботи Підприємства, невиконання умов контракту, погіршення трудової дисципліни,  затримки більше ніж на місяць заробітної плати працівникам, допущення нещасного випадку на Підприємстві зі смертельним наслідком - премія не нараховується.

е) грошової допомоги у разі виходу на пенсію виплачується згідно чинного законодавства України.

4.2.Посадовий оклад Керівника може бути переглянутий у відповідності зі змінами умов оплати праці відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, наказів галузевих міністерств та чинного законодавства України.

4.3.Питання відрядження за межі України Керівник погоджує з головою районної ради.

У разі відрядження в межах України Керівник щоквартально повідомляє Раду щодо дати, строків, міста та мети відрядження.

4.4.Керівнику виплачується матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку одночасно з наданням щорічної відпустки.

4.5. Керівнику виплачується разова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячного заробітку.

4.6.Інші умови:

Керівнику Підприємства може виплачуватися матеріальна винагорода за ефективне управління комунальним майном за рахунок частини чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Підприємства;

індексація заробітної плати проводиться згідно з чинним законодавством України;

при отриманні відповідної кваліфікаційної категорії доплата за категорію здійснюється згідно з чинним законодавством України.

5.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН, ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

5.1.У випадку невиконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених контрактом, сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України та цим контрактом.

5.2.Спори між сторонами вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

6.ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО КОНТРАКТУ

ТА ЙОГО ПРИПИНЕННЯ

6.1.Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.

6.2.Цей контракт припиняється (розривається):

при встановленні протягом строку випробування невідповідності Керівника роботі, на яку його прийнято, за висновком профільної постійної комісії районної ради;

після закінчення строку дії контракту (п.2 ст. 36 КЗпП України);

за згодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпП України);

за ініціативою голови районної ради, постійних комісій районної ради, районної державної адміністрації у випадках, передбачених статтями 40, 41 КЗпП України;

з ініціативи Керівника до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених статтею 39 КЗпП України;

з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.

6.3.Додаткові підстави для припинення (розірвання) контракту:

а) у випадку систематичного невиконання Керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом;

б) у випадку одноразового грубого порушення Керівником законодавства і обов’язків, передбачених контрактом, у результаті чого виникли значні негативні наслідки для Підприємства (понесені значні збитки, сплачені фінансові санкції);

в) у разі невиконання обов’язків перед районною радою щодо відрахувань до бюджету, а також порушення термінів здійснення обов’язкових платежів, у тому числі зборів, податків до Пенсійного фонду та інших установ, невиконання Підприємством зобов’язань щодо виплати заробітної плати працівникам чи недотримання графіка погашення заборгованості із заробітної плати, що призвело до здійснення виконавчих проваджень або арешту майна Підприємства;

г) у разі несплати реструктурованої податкової заборгованості протягом трьох місяців;

д) за поданням посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці у разі систематичних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці;

е) у разі допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості;

ж) у разі допущення зростання дебіторської заборгованості та невжиття заходів щодо її стягнення;

з) у разі зростання збитків Підприємства або збиткової діяльності Підприємства на протязі 6 місяців;

и) у разі неодноразового звернення до районної ради трудового колективу або профспілкового комітету Підприємства стосовно порушень Керівником своїх обов’язків;

к) на підставі результатів здійснених перевірок контролюючих органів, районної державної адміністрації, Ради та обґрунтованих висновків постійних комісій районної ради;

л) з інших підстав.

При припиненні (розірванні) контракту з підстав обумовлених пунктом 6.3 цього контракту, звільнення проводиться відповідно до пункту 8 статті 36 КЗпП України.

6.4.У разі дострокового припинення контракту з причин, незалежних від Керівника, йому виплачується вихідна допомога згідно з чинним законодавством України.

6.5.У разі невиконання або неналежного виконання сторонами зобов’язань, передбачених цим контрактом, він може бути достроково розірваний з попередженням відповідної сторони за два тижні.

6.6.За два місяці до закінчення строку дії контракту він може бути продовжений або укладений на новий строк.

 

7.СТРОК ДІЇ ТА ІНШІ УМОВИ КОНТРАКТУ

7.1.Цей контракт діє протягом __ років з “__”_________ 20__ року до “__” ________ 20__ року.

7.2.Особливі умови:

сторони зобов’язуються дотримуватись конфіденційності умов цього контракту, окрім випадків, коли сторони посилаються на умови контракту при захисті своїх інтересів у суді;

про умови контракту інформуються працівники Підприємства у зв’язку з необхідністю виконання контракту (ознайомлення бухгалтера, що займається визначенням розміру винагороди Керівника);

конфіденційність договору не поширюється на умови, врегульовані чинним законодавством України, та на органи, які здійснюють нагляд (контроль) за дотриманням законодавства України.

7.3.У випадку прийняття Радою рішення щодо звільнення з займаної посади, Керівник протягом 5 робочих днів проводить інвентаризацію документів, справ та матеріальних цінностей Підприємства та актом приймання-передачі, оформленим відповідно до чинного законодавства України, у день звільнення передає новопризначеному керівнику або особі, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, документи, справи та матеріальні цінності підприємства і направляє дані матеріали до Ради.

У випадку відсутності на Підприємстві особи, на яку можна тимчасово покласти обов’язки керівника Підприємства, Керівник, який звільняється,  самостійно, наказом по Підприємству, визначає юридичну або фізичну особу, якій передає на зберігання, на підставі проведеної інвентаризації та складеного акта приймання-передачі (договору), матеріальні цінності Підприємства, наявні документи та справи, про що протягом 5 робочих днів повідомляє Раду.

До передачі на зберігання матеріальних цінностей Підприємства, наявних документів та справ іншій особі, Керівник залишається матеріально відповідальною особою по Підприємству.

7.4.Цей контракт укладений українською мовою, на __ сторінках у двох примірниках, які зберігаються у кожної зі сторін і мають однакову юридичну силу.

7.5.Умови цього контракту можуть бути змінені тільки за згодою сторін у письмовій формі, про що складається відповідний документ у двох примірниках, які стають невід’ємною частиною контракту та мають однакову юридичну силу.

8.РЕКВІЗИТИ СТОРІН

8.1.Бобринецька районна рада в особі голови районної ради ___________________________________________________________________.

Юридична адреса: 27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул.Орджонікідзе, 80.

Код ОКПО ____________________.

8.2.Відомості про Керівника:

Домашня адреса: __________________________________________________

Домашній телефон:_________________________________________________

Службовий телефон: _______________________________________________

Паспорт: серія ________________ №__________________________________

__________________________________________________________________

(вказати орган, що видав паспорт)

 

Підстава для пільг по оподаткуванню та інших пільг__________________

 

Голова районної ради:

 

_______________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

_______________________________

(підпис)

Громадянин(ка):

 

_______________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

_______________________________

(підпис)

Заступник голови

районної ради                                                           Н.САБЛІНА

 

 

 

Додаток 2

до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади  керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького  району Кіровоградської області

затверджений рішенням другої сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання від 18 грудня 2015 року № 43

 

Типова форма контракту

з керівником комунальної установи, закладу, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста

Бобринецького району Кіровоградської області

 

місто Бобринець                               “____”_______ 20___ р.

 

 

Бобринецька районна державна адміністрація в особі голови районної державної адміністрації _____________________________________________, який діє на підставі Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, рішення сесії районної ради від “___” __________20__року з одного боку, та громадянин(ка) ____________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

з другого боку, за погодженням з постійними комісіями районної ради ___________________________________________________________________, уклали цей контракт про те, що громадянин (ка) ______________________ ____________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

відповідно до рішення сесії районної ради від “___” ____________ 20___року приймається на роботу до _______________________________________ ____________________________________________________________________

(найменування установи, закладу)

на посаду __________________________________________ (надалі – Керівник)

(повна назва посади)

зі строком випробування ______ місяців.

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Керівник у своїй роботі у межах питань, встановлених чинним законодавством України, Статутом установи, закладу (повна назва) (надалі –Заклад) та цим контрактом, підзвітний Бобринецькій районній державній адміністрації (надалі – райдержадміністрації).

1.2.За цим контрактом Керівник зобов’язується здійснювати оперативне керівництво Закладом, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської  області, забезпечувати ефективне використання і зберігання майна, закріпленого за ним на праві оперативного управління, а райдержадміністрація зобов’язується створювати необхідні умови для матеріального забезпечення та організації праці Керівника.

1.3.Цей контракт є особливою формою строкового трудового договору. На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником та райдержадміністрацією, які є сторонами по контракту.

1.4.Керівник є повноважним представником Закладу. На період відпустки, хвороби або відсутності з інших поважних причин, обов’язки Керівника виконує призначена ним особа, яка у повному обсязі виконує його функції та обов’язки, користується повноваженнями і правами Керівника, якщо останнім не установлено іншого.

1.5.При виконанні покладених на Керівника обов’язків він керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами галузевого міністерства, рішеннями сесії Бобринецької районної ради, розпорядженнями голови Бобринецької районної державної адміністрації, наказами районного галузевого органу управління, прийнятими в межах встановлених повноважень, іншими нормативно-правовими актами та Статутом Закладу.

2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

2.1.Керівник здійснює оперативне керівництво Закладом, організує його фінансово-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом та цим контрактом.

Обов’язки Керівника:

2.2.Виконувати такі постійні функції і обов’язки з організації і забезпечення діяльності Закладу:

організація виконання державних, виробничих програм, договірних та інших обов’язків, що взяті Закладом;

впровадження у виробництво нових, прогресивних технологій;

матеріально-технічне забезпечення діяльності Закладу;

юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності Закладу;

забезпечення Закладу кваліфікованими кадрами;

забезпечення продуктивної зайнятості працівників;

впровадження нових прогресивних форм і методів господарювання, створення організаційних та економічних умов для високопродуктивної праці в Закладі;

створення безпечних і сприятливих умов для роботи колективу;

забезпечення цільового використання державних та районних бюджетних коштів, наданих Закладу згідно з затвердженими державними та місцевими програмами;

виконання Закладом зобов’язань зі сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та своєчасної виплати заробітної плати працівникам;

виконання інших функцій з організації і забезпечення діяльності Закладу згідно з чинним законодавством України;

______________________________________________________;

______________________________________________________.

2.3.Ініціювати укладання Колективного договору та його виконання.

2.4.Забезпечувати ефективне використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району Кіровоградської області, що знаходиться на балансі Закладу і закріплене на праві оперативного управління.

2.5.Створювати на кожному робочому місці умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечення додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці.

2.6.Щорічно до _________ наступного року надавати до райдержадміністрації звіт про виконання умов контракту.

2.7.У кінці кожного року погоджувати у голови райдержадміністрації графік своєї відпустки.

2.8.У кінці кожного року затверджувати у заступника голови райдержадміністрації кадровий резерв на посаду Керівника Закладу.

2.9.Здійснювати контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі – за періодичним медичним оглядом усіх працівників згідно з діючими нормами.

2.10.Забезпечувати підвищення кваліфікації працівників Закладу.

2.11.Контролювати виконання Правил внутрішнього трудового розпорядку та посадових інструкцій працівниками Закладу.

2.12.Забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати.

Права Керівника Закладу:

діяти від імені Закладу, представляти його у процесі будь-яких відносин з підприємствами, установами та організаціями;

укладати господарські та інші угоди;

видавати доручення;

відкривати рахунки в установах банків та Державної казначейської служби України;

наймати на роботу працівників та звільняти їх з посади; здійснювати ротацію кадрів;

накладати на працівників Закладу дисциплінарні стягнення;

у межах своєї компетенції давати вказівки та накази, обов’язкові для виконання усіма підпорядкованими йому працівниками;

вживати заходів щодо виявлення та виправлення недоліків у роботі Закладу;

вирішувати інші питання, віднесені до компетенції Керівника чинним законодавством України, Радою, Статутом Закладу і цим контрактом.

Обов’язки райдержадміністрації:

гарантувати додержання прав і законних інтересів Закладу, захищати і відстоювати його інтереси в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;

надавати інформацію на запит Керівника;

організовувати контроль за діяльністю Закладу;

укладати додаткові угоди до договору про закріплення майна на праві оперативного управління;

укладати додаткові угоди до контракту.

Права райдержадміністрації:

вимагати від Керівника необхідну інформацію та звіти про результати роботи;

звільнити Керівника у разі закінчення строку дії контракту або на підставах, передбачених чинним законодавством України та контрактом (дострокове звільнення Керівника відбувається у випадках порушення ним законодавства України та умов укладеного контракту);

за порушення трудової дисципліни застосувати до Керівника дисциплінарні стягнення.

3. РОБОЧИЙ ТА ПОЗАРОБОЧИЙ ЧАС

3.1.Керівник виконує Правила внутрішнього трудового розпорядку, встановлені у Закладі.

3.2.Особливості режиму робочого часу Керівника та часу відпочинку встановлюються відповідно до умов Колективного договору, погодженого з райдержадміністраціїєю.

3.3.Керівнику надається щорічна відпустка тривалістю ___ календарних днів та додаткова відпустка на строк, визначений Колективним договором.

4. УМОВИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА МАТЕРІАЛЬНОГО

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1.За виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, Керівнику нараховується заробітна плата за рахунок районного бюджету, виходячи з установлених Керівнику розмірів сум:

а) посадового окладу, у межах, затверджених штатним розписом Закладу, відповідно до чинного законодавства України;

б) надбавки за складність, напруженість та високу якість у роботі в розмірі до 50 % від посадового окладу за рахунок бюджетних коштів в межах фонду заробітної плати.

У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавка скасовується або зменшується;

в) премія Керівнику сплачується разом з усім колективом Закладу або окремо за наказом або розпорядженням головного розпорядника коштів на принципах, обумовлених Колективним договором Закладу та Положенням про преміювання працівників Закладу.

У разі невиконання умов контракту, погіршення трудової дисципліни, затримки більше ніж на місяць заробітної плати працівникам - премія не нараховується.

г) грошової допомоги у разі виходу на пенсію виплачується згідно чинного законодавства України.

4.2.Посадовий оклад Керівника може бути переглянутий у відповідності зі змінами умов оплати праці відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, наказів галузевих міністерств та чинного законодавства України.

4.3.Питання відрядження Керівник погоджує з головою райдержадміністрації.

У разі відрядження в межах України Керівник щоквартально повідомляє райдержадміністраціїю щодо дати, строків, міста та мети відрядження.

4.4.Керівнику виплачується матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку одночасно з наданням щорічної відпустки.

4.5.Керівнику може виплачуватися разова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячного заробітку.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН, ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

5.1.У випадку невиконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених контрактом, сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України та цим контрактом.

5.2.Спори між сторонами вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

5.3.Інші умови ______________________________________________.

 

6. ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО КОНТРАКТУ

ТА ЙОГО ПРИПИНЕННЯ

6.1.Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.

6.2.Цей контракт припиняється (розривається):

при встановленні протягом строку випробування невідповідності Керівника роботі, на яку його прийнято, за висновком профільної постійної комісії районної ради;

після закінчення строку дії контракту (п.2 ст. 36 КЗпП України);

за згодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпП України);

за ініціативою районної ради, постійних комісій районної ради, районної державної адміністрації у випадках, передбачених статтями 40, 41 КЗпП України;

з ініціативи Керівника до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених статтею 39 КЗпП України;

з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.

6.3.Додаткові підстави для припинення (розірвання) контракту:

а) у випадку систематичного невиконання Керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом;

б) у випадку одноразового грубого порушення Керівником законодавства і обов’язків, передбачених контрактом, у результаті чого виникли значні негативні наслідки для Закладу (понесені значні збитки, сплачені фінансові санкції);

в) у разі невиконання обов’язків перед райдержадміністрацією, а також порушення термінів здійснення обов’язкових платежів, у тому числі зборів, податків до Пенсійного фонду та інших установ, невиконання Закладом зобов’язань щодо виплати заробітної плати працівникам чи недотримання графіка погашення заборгованості з заробітної плати, що призвело до здійснення виконавчих проваджень або арешту майна Закладу;

г) за поданням посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці у разі систематичних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці;

д) у разі неодноразового звернення до райдержадміністрації трудового колективу або профспілкового комітету Закладу стосовно порушень Керівником своїх обов’язків;

е) на підставі результатів здійснених перевірок контролюючих органів, галузевого органу управління Бобринецької районної державної адміністрації;

ж) у разі систематичного неподання до райдержадміністрації квартальної та річної звітності з пояснювальною запискою;

з) з інших підстав.

При розірванні контракту з вищевказаних підстав, звільнення проводиться відповідно до пункту 8 статті 36 КЗпП України.

6.4.У разі дострокового припинення контракту з причин, незалежних від Керівника, йому виплачується вихідна допомога згідно з чинним законодавством України.

6.5.У разі невиконання або неналежного виконання сторонами зобов’язань, передбачених цим контрактом, він може бути достроково розірваний з попередженням відповідної сторони за два місяці.

6.6.За два місяці до закінчення строку дії контракту Керівник попереджається щодо закінчення строку його дії.

7. СТРОК ДІЇ ТА ІНШІ УМОВИ КОНТРАКТУ

7.1.Цей контракт діє протягом __ років з “__”_________ 20__ року до “__” ________ 20__ року.

7.2.Особливі умови:

сторони зобов’язуються дотримуватись конфіденційності умов цього контракту, окрім випадків, коли сторони посилаються на умови контракту при захисті своїх інтересів у суді;

про умови контракту інформуються працівники Закладу, у зв’язку з необхідністю виконання контракту (ознайомлення бухгалтера, що займається визначенням розміру винагороди Керівника);

конфіденційність договору не поширюється на умови, врегульовані чинним законодавством України, та на органи, які здійснюють нагляд (контроль) за дотриманням законодавства України.

7.3.У випадку прийняття Радою рішення щодо звільнення із займаної посади, Керівник протягом 5 робочих днів проводить інвентаризацію документів, справ та матеріальних цінностей Закладу та актом приймання-передачі, оформленим відповідно до чинного законодавства України, у день звільнення передає новопризначеному керівнику або особі, яка буде тимчасово виконувати обов’язки керівника, документи, справи та матеріальні цінності Закладу і направляє дані матеріали до Ради.

У випадку відсутності в Закладі особи, на яку можна тимчасово покласти обов’язки керівника Закладу, Керівник, який звільняється, самостійно, наказом по Закладу, визначає юридичну або фізичну особу, якій передає на зберігання, на підставі проведеної інвентаризації та складеного акта приймання-передачі (договору), матеріальні цінності Закладу, наявні документи та справи, про що протягом 5 робочих днів повідомляє райдержадміністрацію.

До передачі на зберігання матеріальних цінностей Закладу, наявних документів та справ іншій особі, Керівник залишається матеріально відповідальною особою по Закладу.

7.4.Цей контракт укладений українською мовою, на __ сторінках у двох примірниках, які зберігаються у кожної зі сторін і мають однакову юридичну силу.

7.5.Умови цього контракту можуть бути змінені тільки за згодою сторін у письмовій формі, про що складається відповідний документ у двох примірниках, які стають невід’ємною частиною контракту та мають однакову юридичну силу.

8. РЕКВІЗИТИ СТОРІН

8.1. Бобринецька районна державна адміністрація в особі голови районної державної адміністрації___________________________________________.

Юридична адреса: 27200, м. Бобринець, вул.Орджонікідзе, 80.

Код ОКПО ____________________.

8.2. Відомості про Керівника:

Домашня адреса: __________________________________________________

Домашній телефон:_________________________________________________

Службовий телефон: _______________________________________________

Паспорт: серія ________________ №__________________________________

__________________________________________________________________

(вказати орган, що видав паспорт)

Підстава для пільг по оподаткуванню та інших пільг__________________

 

 

Голова райдержадміністрації:

_______________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

_______________________________

(підпис)

Громадянин(ка):

_______________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

_______________________________

(підпис)

Заступник голови

районної ради                                                           Н.САБЛІНА

Друга сесія Бобринецької районної ради

сьомого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 18 грудня 2015 року                                                               № 10

м.Бобринець

Про звіт про виконання

районного бюджету

за січень-вересень 2015року

 

Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 80 Бюджетного кодексу України, заслухавши інформацію начальника фінансового управління Бобринецької районної державної адміністрації Нестеренко Л.М. “Про звіт про виконання районного бюджету за січень-вересень 2015 року”

районна рада

ВИРІШИЛА:

Затвердити звіт про виконання районного бюджету за січень-вересень 2015 року:

по доходах у сумі 88 590,0 тис.грн., у тому числі по загальному фонду – 86 626,2 тис.грн., по спеціальному фонду – 1 963,8 тис.грн.;

по видатках у сумі 83 623,4 тис.грн., у тому числі по загальному фонду – 81 507,5 тис.грн., по спеціальному фонду – 2 115,9 тис.грн.

Голова районної ради                                                     О.ГАДЕМСЬКА

Участь у роботі президії взяли:

Члени президії:

Гадемська Олена Антонівна – голова Бобринецької районної ради;

Сабліна Наталія Анатоліївна – заступник голови Бобринецької районної ради;

Косенко Сергій Опанасович – голова постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури;

Секрет Зоя Федорівна – голова постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, запобігання корупції, об'єднань громадян та адміністративно-територіального устрою;

Бергер Сергій Володимирович – голова депутатської фракції Бобринецької районної ради від Бобринецької районної організації ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”;

Олексієнко Людмила Йосипівна – голова депутатської фракції Бобринецької районної ради від територіальної організації Політичної Партії “Опозиційний блок”;

Рибачук Надія Володимирівна – голова депутатської фракції Бобринецької районної ради від Бобринецької районної організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

 

Члени колегії Бобринецької районної державної адміністрації:

Валентин Іванович Мельник – перший заступник голови Бобринецької районної державної адміністрації;

Людмила Олексіївна Сопільняк – заступник голови Бобринецької районної державної адміністрації;

Людмила Миколаївна Нестеренко – начальник фінансового управління Бобринецької районної державної адміністрації;

Лариса Віталіївна Семенюк – головний лікар Бобринецької центральної районної лікарні;

Катерина Володимирівна Матягіна – начальник управління соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації;

Віктор Васильович Поліщук – сільський голова Свердловської сільської ради;

Володимир Іванович Тарасов – начальник Бобринецького РЕМу ПАТ “Кіровоградобленерго”;

Любов Миколаївна Хоружа – нчальник загального відділу апарату Бобринецької районної державної адміністрації;

Ігор Сергійович Леус – головний редактор РВО “Новий день”.

 

Голови сільських рад:

Іван Панасович Кравченко – сільський голова Олексіївської сільської ради;

Галина Петрівна Ільчишина – сільський голова Костомарівської сільської ради.

 

Працівники виконавчого апарату Бобринецької районної ради:

Іванова Надія Вікторівна – керуючий справами виконавчого апарату Бобринецької районної ради;

Гончаренко Любов Василівна – начальник організаційного відділу виконавчого апарату Бобринецької районної ради;

Онисько Інна Анатоліївна – завідувач сектору виконавчого апарату Бобринецької районної ради.

 

Учасники засідання:

Рожкован Сергій Миколайович – голова районного антикорупційного комітету;

Кучугура Едуард Миколайович – депутат шостого скликання.

 

___________________________

 

Минулого тижня, голова Кіровоградської обласної ради провів співбесіду із директором Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Кіровоградської обласної ради Володимиром Паїцьким.


Робоча зустріч була обумовлена необхідністю призначення директора зазначеного закладу.

Оскільки термін дії контракту, укладений із Володимиром Паїцьким про перебування на посаді директора Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Кіровоградської обласної ради, закінчується 18 вересня 2017 року.

Олександр Анатолійович поцікавився проблемами, що виникають у ході роботи закладу та баченням Володимира Паїцького майбутнього школи-інтернату та ін.

Голова обласної ради рекомендував депутатам обласної ради розглянути у встановленому порядку питання щодо погодження подальшого перебування Паїцького Володимира Петровича на посаді директора Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Кіровоградської обласної ради.

(За інформацією офіційного сайту Кіровоградської обласної ради)

У п’ятницю, 16 червня відбулася чергова одинадцята сесія Бобринецької районної ради сьомого скликання. На сесії були присутні 18 депутатів районної ради. Головувала на засіданні заступник голови районної ради Наталія Сабліна. В роботі сесії взяли участь депутати районної ради, перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники правоохоронних органів району, сільські голови, працівники виконавчого апарату районної ради та інші.


На початку пленарного засідання Наталія Сабліна від імені усіх присутніх привітала депутатів та працівників районної ради, територіальних громад району, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження.

Далі депутати сформулювали порядок денний,  включивши до нього додаткові питання та проголосували за порядок денний в цілому.

До розгляду депутатам було запропоновано звіт про виконання районного бюджету за січень-березень 2017 року, внесення змін до рішення Бобринецької районної ради від 21 грудня 2016 року № 161 “Про районний бюджет на 2017 рік”, стан виконання районної комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2012-2015 роки та затвердження Комплексної програми профілактики злочинності в Бобринецькому районі на 2017-2020 роки, внесення змін до програми економічного і соціального розвитку Бобринецького району на 2017 рік та інші важливі питання.


Насамперед, було заслухано заступника голови райдержадміністрації Людмилу Сопільняк, яка запропонувала депутатам розглянути проекти рішень щодо укладання контрактів з кандидатами на посади керівників комунальних підприємств. Так, депутати районної ради прийняли рішення продовжити на 5 років дію контракту, укладеного між головним лікарем районної лікарні Ларисою Семенюк та Бобринецькою райдержадміністрацією. З директором комунальної установи СК «Олімпієць» Ігорем Філіпенком депутати вирішили рекомендувати Бобринецькій райдержадміністрації укласти контракт терміном на один рік.


 

На сесії розглянуто «бюджетні» питання

На пленарному засіданні 11 сесії районної ради розглянуто питання, що стосується районного бюджету, а саме - внесення змін до рішення Бобринецької районної ради від 21 грудня 2016 року № 161 “Про районний бюджет на 2017 рік”.

Зазначеним проектом рішення запропоновано зменшити доходи районного бюджету на 477,3 тис. грн., залучити на фінансування районного бюджету вільний залишок коштів, що склався станом на 1 січня 2017 року по загальному фонду у сумі 662,0 тис.грн. Також  передбачено кошти на фінансування проекту «Реконструкція будівлі дитячої консультації Бобринецької центральної районної лікарні під відомче житло для медичного персоналу» у сумі 550,0 тис.грн.


Крім того, пропонується додаткова дотація на утримання бюджетної сфери Чарівнянській сільській раді у розмірі 180,0 тис.грн.

Начальник фінансового управління Бобринецької районної державної адміністрації Людмила Нестеренко проінформувала депутатів про виконання районного бюджету за січень-березень 2017 року. За 3 місяці 2017 року до районного бюджету надійшло доходів у сумі 61954,4 тис.грн., що становить 34,6 % до затвердженого річного плану з урахуванням змін., з них 53812,7 тис.грн. складає субвенція з державного бюджету, 2632,9 тис.грн. – податкові та неподаткові надходження у районі.


 

Депутати працювали над питаннями освіти

Депутатами також було заслухано інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Олексія Різуна про передачу бюджетних установ із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у власність Бобринецькій міській об’єднаній територіальній громаді. Після тривалої дискусії, районними обранцями вирішено не передавати об’єднаній громаді у власність міські школи, натомість було підтримано пропозицію Бергера С.В. надати зазначені об’єкти спільної власності територіальних громад міста і сіл району у тимчасове користування Бобринецькій міській раді терміном на один рік.


Щодо затвердження плану заходів по організації створення опорних закладів Бобринецького району, депутати майже одноголосо вирішили виключити зазначене питання з порядку денного, так як на сьогоднішній день воно є недоцільним. Адже, відповідно до Постанови КМУ від 19.04.2017 року №289 кількість учнів опорного закладу (без врахування учнів філій) повинна становити не менше 200 осіб, таку кількість дітей у школах району налічують тільки міські школи. Останні передані в тимчасове користування Бобринецькій міській раді до 2018 року.

Також Олексій Різун прозвітував про стан виконання районної програми розвитку фізичної культури і спорту в Бобринецькому районі на 2012-2016 роки та презентував нову районну цільову програму розвитку фізичної культури та спорту в Бобринецькому районі на 2017-2021 роки.

 

За результатами голосування депутати ухвалили 18 рішень

В результаті своєї роботи депутати районної ради ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного.

Про стан виконання районної програми цивільного захисту Бобринецького району за 2016 рік та Програми забезпечення готовності до використання за призначенням існуючого фонду захисних споруд цивільної оборони за 2016 рік інформувала начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Марина Кузьмічова.


Щодо виконання Програми поліпшення екологічної безпеки у районі доповів Іван Петрович – начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Бобринецької райдержадміністрації. Він зазначив, що на сьогодні забезпечено контроль за зберіганням та вивезенням непридатних для використання отрутохімікатів, з їх подальшою утилізацією та проведено дегазацію хімскладу в якому вони зберігалися, що в цілому дало можливість поліпшити екологічну ситуацію в районі.

Також депутатами підтримано внесення змін до районної програми військово-патріотичного виховання молоді та забезпечення проведення призову громадян на строкову та контрактну військову службу у Бобринецькому районі на 2016-2020 роки.


Наостанок, депутатами було заслухано звернення голови Костомарівської сільської ради Галини Ільчишиної від імені всіх територій району щодо впорядкування майна спільної власності, розглянуто ряд питань, що стосуються утворення об’єднаних територіальних громад та обговорено подальші дії після привласнення Бобринецькою міською радою баскетбольного майданчику, власником якого є Бобринецька районна рада. На 11 сесії Бобринецької районної ради сьомого скликання районними обранцями прийнято 18 рішень.

Завершуючи пленарне засідання, заступник голови районної ради Наталія Сабліна довела до відому депутатів, що всі проекти рішень розглянуто та подякувала всім за плідну співпрацю.

 

Шановні медичні працівники Бобринеччини!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника.

Життя та здоров'я людини є найбільшою цінністю держави. Турбота про цей скарб – щоденна праця тих, хто обрав фах медика. Праця нелегка, відповідальна, бо крім знань, потребує мужності і людяності, великих душевних і фізичних сил.

Професія медика – найгуманніша і найпотрібніша.

У переддень свята висловлюємо всім працівникам медичної галузі Бобринеччини безмежну вдячність за врятовані життя, за повернуте здоров'я і радість, адже коли здорові рідні і близькі – це щастя для кожної родини.

Низький уклін вам за вірність благородному покликанню і обов'язку. Ваша професія не знає свят і вихідних, вимагає великого терпіння, мужності, душевної чутливості.

Щиро бажаємо усім, хто турбується про здоров'я і життя громадян, міцного здоров'я, завзяття, творчої наснаги та гарного настрою.

Нехай у вашому домі завжди панує мир і злагода, у серці – доброта, у справах – мудрість і виваженість, а клятва Гіппократа ніколи не буде для вас обтяжливим обов'язком, а лише приємною місією!

Хай праця завжди приносить вам радість і задоволення.

Зі святом! Щастя вам і добра!

З повагою,

Голова

районної ради

Олена Гадемська

Голова районної

державної адміністрації

Сергій Шевченко

9 та 14 червня на площі Незалежності, що біля районної адмінбудівлі знову лунали схвильовані дитячі голоси.

За участі керівництва району, більше 100 дітей відправили на оздоровлення до оздоровчо-спортивного табору “Лісотехнік”. Передусім -  це діти Апрелівської, Бобринківської, Благодатненської, Буховецької, Василівської, Верхньоінгульської, Веселівської,Чарівненської, Новомиколаївської, Олексіївської, Павлогірківської, Кривоносівської, Сугокліївської, Рощахівської та Витязівської громад.


Слід відзначити, що на відпочинку дітей чекає насичена програма дозвілля. Так, для удосконалення виховного процесу в закладі “Лісотехнік” впроваджуються активні форми відпочинку та оздоровлення. Серед них: покази кіно та мультфільмів, традиційні тематичні конкурси і заходи, показові програми, вікторини, ігрові та тренінгові програми (вибори президента табору, тренінг лідерських якостей “Я – лідер”, елементи рольових ігор в загонових справах, ігрова програма “Нас познайомить гра”, пісенно-ігрові програми), заходи щодо відкриття та закриття зміни (святкова лінійка, святковий концерт та дискотека) тощо.

Дякуємо голові правління Бобринецького райспоживтовариства Валентині Татаровій, яка посприяла в наданні дітям питної мінеральної води у дорогу та фізичній особі-підприємцю Овсійчуку О.П. за забезпечення зміни медичними аптечками.

Дочірні категорії

  • Новини району

Архів рішень районної ради 6 скликання

Останні новини

До уваги громадян

Офіс реформ